Tελικα το Revivogen σταματαει την τριχοπτωση η οχι?

otherdude

Member
παιδια υπαρχει καποιος στο φορουμ που να εχει χρησιμοποιησει σκετο revivogen για κανα 5 μηνο η και παραπανω?

ισχυει οτι σου συντηρει τα υπαρχων μαλλια που εχεις η συνεχιζεται κανονικα η τριχοπτωση?

δεν μιλαω για regrowth...μην μπερδευεστε το οτι δεν δινει regrowth το ξερουμε ..
λογικο ειναι δεν ειναι μινοξιδιλη ειναι ενα απλο τοπικο dht blocker...

απλα θυμαμαι που ειχα χρησιμοποιησει στο παρελθον σκετο revivogen για 3 μηνες και τα μαλλια μου αραιωσαν φουλ πιο πολυ απο ποτε δλδ ηταν σαν να μην εβαζα τιποτα στο κεφαλι μου και συνεχιζοταν κανονικα η τριχοπτωση...

υποτιθεται οτι οταν παιρνεις ενα dht blocker οτι σου κραταει τα υπαρχοντα μαλλια και σου σταματαει την τριχοπτωση...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

χρησιμοποιησα το συγκεκριμενο προϊον για πανω απο 6 μηνες και περα απο τη λαδιλα στο μαλλι τελικα δεν μου προσφερε τιποτα περισσοτερο.
 

otherdude

Member
το περιμενα οτι θα ακουγα αρνητικα σχολια για το ρεβιβογκεν αλλα ρε παιδια τουλαχιστον σου κραταει τα μαλλια που σου εχουν μεινει να το πουμε ετσι η θα τα χασεις και αυτα ?δλδ μπλοκαρει την dht?
αν οχι τοτε τι στο διαολο το πουλανε 100-120 ευρω?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Το έχω χρησιμοποιήσει για 1 χρόνο ακριβώς, δεν γνωρίζω αν έπιασε σε μένα, η πυκνότητα ήταν ίδια μετά από ένα χρόνο, σε καμία περίπτωση δεν αραίωσα παραπάνω.
Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, είναι ότι δεν αξίζει ως αγορά σε αυτήν την τιμή γι αυτά που προσφέρει. Αν ήταν πιο φθηνό δεν θα υπήρχε προβλημα στο να το επιλέξει κάποιος... εγώ προτείνω το super zix II σε όποιον σκέφτετε για revivogen, καθαρά από θέμα κόστους.
 

kk20

Member
Έπαιρνα φιναστερίδη για 6 χρόνια και αναγκάστηκα να σταματήσω λόγω προβλημάτων στο σεξ απαράδεκτων για την ηλικία μας και κυρίως απαράδεκτων όσον αφορά στο ότι προκλήθηκαν απλά και μόνο για τα μαλλιά μου.

Το γύρισα σε revivogen για ένα χρόνο, και το τελευταίο 9μηνο παίρνω super zix II (έχω σταματήσει την φιναστερίδη εδώ και 21 μήνες περίπου). Παρά του ότι περίμενα να έρθει το χάος μετά την φίνα, αυτό δεν έγινε. Πιστεύω ότι έχω αραιώσει λιγάκι (σε βαθμό μέχρι τώρα μή- παρατηρήσιμο από τρίτους, σίγουρα πάντως έχω αραιώσει λίγο) όπως άλλωστε αραίωσα και λίγο μέσα στα 6 χρόνια της φίνας. Αραιώνω σε πολύ αργό ρυθμό αλλά μάλλον κάπως μεγαλύτερο από τότε που έπαιρνα φίνα. Θα δείξει.

Δεν ξέρω αν οφείλεται στο revivogen, υποθέτω πως κάνει δουλειά. Πάντως λόγω της απαίσιας λαδίλας του το σταμάτησα και όχι για άλλο λόγο. Η βρωμιά εκείνη μου έφερνε ανατριχίλα και μου χάλαγε την διάθεση διότι με έκανε να νιώθω ότι κάνω τα πάντα για 5 τρίχες. Από τότε που το γύρισα στο zix ξεφορτώθηκα την λαδίλα και η ποιότητα ζωής μου είναι καλύτερη!! Μπλιαχχχχ εκείνη η λαδίλα ούτε να την θυμάμαι δεν θέλω, έπαιζα μπάσκετ μια μέρα κ ένας τύπος που με μάρκαρε λέει "τι βρωμάει εμετίλα ρε π***η μου" lol poker face εγώ!!! Χαχαχαχα τι τραβάμε lol
 

Άκης

Administrator
Το revivoge κάνει δουλειά, αλλά μην περιμένετε τα μέγιστα αποτελέσματα σε έναν με πολλάάά χρόνια τριχόπτωσης. Πιθανών στα πρώτα στάδια και σε νεότερες ηλικίες (πχ κάτω των 26) να κάνει ακόμη καλύτερη δουλειά, μιας και μιλάμε για τοπικό και ήπιο αντί ανδρογόνο.
Το έχω χρησιμοποιήσει για πάνω από 8 μήνες, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς αυτήν την στιγμή :)
 

otherdude

Member
τι να πω ρε παιδια ειμαι 23 στα 24 και τα χω φαει ολα με το κουταλι απο 18 χρονων εχω αγανακτησει
δεν σηκωνει ο οργανισμος μου ουτε φινα ουτε μινοξ
λογω των παρενεργειων δεν αξιζει... να χαλαω το σωμα μου και το προσωπο μου για 5 τριχες τι να το κανω να εχω μαλλια φουλ και να εχω μουρη γερασμενη και στρογγυλη σαν μπαλονι με μαυρους κυκλους ?ακομα και με φουλ μαλλια σε ασχημαινει....

ξερεις τι σημαινει να εισαι 23 και να σε κανουν για 30 χρονων εξαιτιας της γερασμενης σκατοφατσας απ την μινοξιδιλη?LOL

η μηπως να εχω libido 80χρονου εξαιτιας της φιναστεριδης?

για αυτο λεω να βαζω σκετο Revivogen μπας και κρατησω τα λιγα μαλλια που μου εχουν μεινει....
να μην ειμαι καραφλας τελειως ,και να εχω νορμαλ προσωπο και Libido....


αλλα που...μπρος γκρεμος και πισω ρεμα....
 

Άκης

Administrator
Αυτό με το πρόσωπο από την μακροχρόνια χρήση μινοξ ισχύει, το έχω δει και σε εμένα. Ίσως θα πρέπει να ψαχτείς σε κάτι άλλο τοπικό, όπως πχ Zix ή κάτι από τις πρόσφατες τοπικές λύσεις (πχ vpa).
 

3746741

Member
Admin είπε:
Αυτό με το πρόσωπο από την μακροχρόνια χρήση μινοξ ισχύει, το έχω δει και σε εμένα. Ίσως θα πρέπει να ψαχτείς σε κάτι άλλο τοπικό, όπως πχ Zix ή κάτι από τις πρόσφατες τοπικές λύσεις (πχ vpa).

oταν λεμε μακροχρονια χρηση,απο τα ποσα χρονια κ πανω θεωρειται Ακη?
 

sakis9282

Member
για το revovogen τό έβαλα 8 μηνες.Μπορώ να πω ότι σταμάτησε την τριχόπτωση.Έβαζα 1ml για να κρατάει περισσότερο,μου πήγαινε 4,5-5 μηνες.Θυμάμαι τίναζα τα μαλλια΄στον νιπτίρα και δεν έπεφταν τρίχες ακόμη και σε περίοδο εποχιακής τριχόπτωσης.Το σταμάτησα λόγω κόστους.Διάβασα ότι η νεα παραγωγή δεν λαδώνει και μυρίζει όπως το σαμπουάν(μεντα).Το γύρισα σε zix2 αλλά απο το site που το πήρα το hairmuck δεν γράφει ημερομηνία λήξης και σκέφτομαι μη βάζω ληγμένα στα μαλλιά μου.
Να σας πω την αλήθεια ώρες ώρες σκέφτομαι να το ξαναπάρω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

axl.ddl

New Member
μεγαλη απατη φιδελαιο.μακρυα .μην ακους εδω μεσα τι λενε .2 μυνηματα εχω στειλει για το θεμα και τα σβηνουν.θα σου κανει ζημια οπως εκανε σε μενα!9 μηνες καηκε το κεφαλι μου τα μαλλια εφευγαν τουφες!


οσοι διαβαζουν το θεμα να μπουν σε λιγες ωρες να δουν οτι θα εχουν σβηστει τα μυνηματα μου .θα καταλαβετε καποια πραγματα για το σαιτ!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
axl.ddl είπε:
μεγαλη απατη φιδελαιο.μακρυα .μην ακους εδω μεσα τι λενε .2 μυνηματα εχω στειλει για το θεμα και τα σβηνουν.θα σου κανει ζημια οπως εκανε σε μενα!9 μηνες καηκε το κεφαλι μου τα μαλλια εφευγαν τουφες!


οσοι διαβαζουν το θεμα να μπουν σε λιγες ωρες να δουν οτι θα εχουν σβηστει τα μυνηματα μου .θα καταλαβετε καποια πραγματα για το σαιτ!



τα μηνύματά σου τα σβήνω εγώ, αν το revivogen σου έκαψε το κεφάλι να καλέσεις την πυροσβεστική γιατί το δικό μας δεν κάικε, και δεν πρόκειτε να σε αφήνω να παραπληροφορείς τον κόσμο επειδή στο κεφάλι σου υπάρχουν εμπρηστες.

Τα έχεις ξαναπεί αυτά για το revivogen παλιότερα, αλλά τότε μας τα έλεγες αλλιώς, μάλλον με τον καιρό το μίσος μεγάλωνε.

Ότι είναι αμφιλεγόμενο ναι, ότι δεν δίνει αποτελεσματα σε όλους ναι, δεν έχεις ομως δικαίωμα να γράφεις φράσεις τύπου "πεταξε το" "οτι χειρότερο" (εκτός αν δοκίμασες τα πάντα και έβγαλες συμπέρασμα) και άλλες τετειες απόλυτες χαζομάρες. Αν έκανε τόσο κακό θα το είχαμε καταλάβει όλοι μας στα δικά μας κεφάλια, οπότε ή λες ψέματα, ή δεν ξέρεις τι σου γίνετε.
 

axl.ddl

New Member
εγω λεω αυτο που εγινε σε μενα 9 μηνες εκανα υπομονη γιατι ελεγαν οτι θα πεσουν τα (αρρωστα) μαλλια κ στην θεση τους θα βγουν νεα πιο δυνατα .εγω ομως 9 μηνεσ ειχα φαγουρα σε ολο το κεφαλι και τα μαλλια μου επεφταν τρελλα ωσπου το πεταξα κ ησυχασα.τωρα εσυ λεγε οτι θες.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
axl.ddl είπε:
εγω λεω αυτο που εγινε σε μενα 9 μηνες εκανα υπομονη γιατι ελεγαν οτι θα πεσουν τα (αρρωστα) μαλλια κ στην θεση τους θα βγουν νεα πιο δυνατα .εγω ομως 9 μηνεσ ειχα φαγουρα σε ολο το κεφαλι και τα μαλλια μου επεφταν τρελλα ωσπου το πεταξα κ ησυχασα.τωρα εσυ λεγε οτι θες.

Μονο το revivogen προκαλεί φαγούρα? Αν εσυ έβγαλες τα μαλλιά σου απο το ξύσιμο δεν φταίει το revivogen.
Απλά δεν έκανε δουλεία σε σένα, δέξου το και σταμάτα την κλάψα.
 

vayero

Member
"Τελικά το Revivogen σταματάει την τριχόπτωση ή όχι" όπως λέει και ο τίτλος γιατί κάπου έχει ξεφύγει και το νόημα! Είναι φιδέλαιο όπως κατηγορούν κάποιοι ή όχι;
 

3746741

Member
sakis9282 είπε:
για το revovogen τό έβαλα 8 μηνες.Μπορώ να πω ότι σταμάτησε την τριχόπτωση.Έβαζα 1ml για να κρατάει περισσότερο,μου πήγαινε 4,5-5 μηνες.Θυμάμαι τίναζα τα μαλλια΄στον νιπτίρα και δεν έπεφταν τρίχες ακόμη και σε περίοδο εποχιακής τριχόπτωσης.Το σταμάτησα λόγω κόστους.Διάβασα ότι η νεα παραγωγή δεν λαδώνει και μυρίζει όπως το σαμπουάν(μεντα).Το γύρισα σε zix2 αλλά απο το site που το πήρα το hairmuck δεν γράφει ημερομηνία λήξης και σκέφτομαι μη βάζω ληγμένα στα μαλλιά μου.
Να σας πω την αλήθεια ώρες ώρες σκέφτομαι να το ξαναπάρω

ειναι αληθεια πως μυριζει μεντα το καινουριο προιον??

σκεφτομαι κ εγω να ξεκινησω κ να προμηθευτω απο εδω!!

http://www.revivogen.gr/?gclid=CLDeiLuNxLMCFe7MtAod0gUAJw

τι λετε??
 

xk

Active Member
αν ειχε 30-40 ευρω θα το παιρνα κι εγω να το δοκιμασω κι ας ειναι αμφιλεγομενο...αλλα 120 ευρω τα λυπαμαι τετοιες εποχες..
 

vayero

Member
vayero79 είπε:
"Τελικά το Revivogen σταματάει την τριχόπτωση ή όχι" όπως λέει και ο τίτλος γιατί κάπου έχει ξεφύγει και το νόημα! Είναι φιδέλαιο όπως κατηγορούν κάποιοι ή όχι;

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει καταθέτοντας μια γνώμη; Σκέφτομαι αν αξίζει να συνεχίζω την μινοξιδιλη που μόνο πρηξιμο και... λιγότερα μαλλιά έχει προσφέρει; Τελευταία πήρα και μια 15%. Συνδυασμός revivogen με τι άλλο θα προτείνετε; Αν κι εφόσον κάνει πραγματικά δουλειά και όχι να πετάξω λεφτά έτσι! Πραγματικά έχω κουραστεί όλα αυτά που έχω υποστεί ψυχολογικά και σωματικά (3 μεταμοσχεύσεις με σχεδόν πλήρη αποτυχία, ατέλειωτες θεραπείες σε ινστιτούτα με λέιζερ, μάσκες κλπ μινοξιδιλη, νανοξιδιλη, το ένα το άλλο, για χάπι φιναστεριδης δεν θέλω να ακούσω). Πραγματικά εκπλησομαι με πολλούς που έχουν καταφέρει θετικά αποτελέσματα και εύχομαι να συνεχίσουν αλλά αναρωτιέμαι πως γίνεται σε μένα να μην έχει πετύχει τίποτα!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
vayero79 είπε:
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει καταθέτοντας μια γνώμη; Σκέφτομαι αν αξίζει να συνεχίζω την μινοξιδιλη που μόνο πρηξιμο και... λιγότερα μαλλιά έχει προσφέρει; Τελευταία πήρα και μια 15%. Συνδυασμός revivogen με τι άλλο θα προτείνετε; Αν κι εφόσον κάνει πραγματικά δουλειά και όχι να πετάξω λεφτά έτσι! Πραγματικά έχω κουραστεί όλα αυτά που έχω υποστεί ψυχολογικά και σωματικά (3 μεταμοσχεύσεις με σχεδόν πλήρη αποτυχία, ατέλειωτες θεραπείες σε ινστιτούτα με λέιζερ, μάσκες κλπ μινοξιδιλη, νανοξιδιλη, το ένα το άλλο, για χάπι φιναστεριδης δεν θέλω να ακούσω). Πραγματικά εκπλησομαι με πολλούς που έχουν καταφέρει θετικά αποτελέσματα και εύχομαι να συνεχίσουν αλλά αναρωτιέμαι πως γίνεται σε μένα να μην έχει πετύχει τίποτα!!!
πραγματικα δεν εχει πιασει καμια θεραπεια σε εσενα.
το μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας αυτην την στιγμη απο ολα τα τοπικα το εχει το ζιρτεκ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356.html
και εδω μια ευκολη κατασκευη του http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5094.html
σε συνδιασμο με μινοξιδιλη στην περιπτωση σου

 
Μπλουζα