Smile hair clinic (istanbul)

usr39857

New Member
Καλησπέρα και από εμένα,

σήμερα είναι 95η μέρα μετά τη μεταμόσχευση που είχα στη smile hair clinic στην Κωνσταντινούπολη. Η τεχνική που εφαρμόστηκε ήταν FUE και έγινε εμφύτευσή περίπου 3500 τριχοθυλακίων. Κόστος περίπου 2000 ευρώ με διαμονή μεταφορές και φαγητό να περιλαμβάνονται.

Η διαδικασία λίγο πολύ όπως ήδη την ήξερα από τα άπειρα video, vlog και άρθρα που είχα διαβάσει. Την επόμενη της επέμβασης επιστροφή Ελλάδα και έκτοτε καθημερινά εφαρμογή των οδηγιών που μου δόθηκαν από τους γιατρούς και εννοείται συχνή επικοινωνία χωρίς κανένα πρόβλημα με την κλινική.

Παραθέτω μερικές φωτογραφίες από το πριν, αμέσως μετά τη μεταμόσχευση, 1 μήνα μετά, 2 μήνες μετά και το σήμερα που είμαι λίγο μετά τους 3 μήνες.

Χρησιμοποιώ καθημερινά
2χ1mg min
1mg fin
Lamberts Maxi
 

Συνημμένα

  • prin1.JPG
    prin1.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 302
  • prin2.JPG
    prin2.JPG
    282.4 KB · Προβολές: 225
  • amesos_meta1.JPG
    amesos_meta1.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 215
  • amesos_meta2.JPG
    amesos_meta2.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 221
  • 1minas.JPG
    1minas.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 207
  • 2mines.JPG
    2mines.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 192
  • simera1.JPG
    simera1.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 201
  • simera2.JPG
    simera2.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 231

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλη επιτυχια, βλεπω αρκετα την κλινικη τελευταια στο youtube και στο instagram, τι ηλικια εχεις; ξερεις ποσα μπηκαν μπροστα και ποσα πισω;
 

usr39857

New Member
28 ετών είμαι, μου το είχαν γράψει στα έντυπα που μου δώσαν αλλά δεν το συγκράτησα τον ακριβή αριθμό, νομίζω όμως 300 πίσω. γενικότερα πάντως δεν νομίζω πως είναι αληθής ο αριθμός που λένε / γράφουν αλλά αρκετά λιγότερα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή επιτυχία εύχομαι φίλε και δυνατή φύτρωση.
Καλός ο αριθμός των grafts, αφού λογικά όπως τα λες και από οτι διακρίνω πρέπει να τοποθετήθηκαν γύρως τα 3200 grafts μπροστά στην μισοάδεια Α' ζώνη.
Η χερλαιν σε τι ύψος είναι τώρα;
Φίνα έπαιρνες και πριν την επέμβαση;
Όπως και να έχει με όσα έβαλες μπροστά, και με τη φίνα που θα σε διατηρήσει (και ίσως σε ενισχύσει) σε μεσαία ζώνη και πίσω, αναμένεται να είσαι αρκετά γεμάτος για πολλά χρόνια.
 

usr39857

New Member
Ευχαριστώ πολύ

Δεν έπαιρνα πριν τίποτα και ούτε είχα δοκιμάσει κάποιο σκεύασμα. Ρώτησα την κλινική και ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες τους. Ξεκίνησα βιταμίνες + fin στις 7 ημέρες μετά την επέμβαση και min στον 1 μήνα. Επίσης, εμφάνισα σαν ξηροδερμία περίπου στις 20 μέρες οπότε πήρα το αντίστοιχο nizoral σε shampoo Neo-Egmol Κετοκοναζόλη 2% και έκανα 2 πλύσεις την εβδομάδα με αυτό.

Το ύψος δεν ξέρω, αν το μετράς από τα φρύδια είναι περίπου 5,5 με 6 πόντους, δεν ήθελαν να μου το κατεβάσουν ποιο κάτω γιατί περνούσαν μύες από ότι κατάλαβα, με βάζαν να σηκώνω τα φρύδια και μου το έδειξαν κιόλας. Μ αρέσει βέβαια εντάξει, απλά σε κάποια σημεία δεν έχει γεμίσει εντελώς θεωρητικά επειδή είμαι ακόμη στους 3 μήνες
 

Συνημμένα

  • hairline-min.jpeg
    hairline-min.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 232

montecristo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φιλε. Μια χαρά δουλειά φαίνεται να σου έκαναν και ο αριθμός ειναι καλός για την περιοχή. Στους 3 μήνες φαίνεται να πηγαίνεις ήδη πολύ καλά και ειναι ακόμα πολύ νωρίς..Καλή και η τιμή στα 2000 ευρώ...Αναμένουμε τη συνέχεια σου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή επιτυχία εύχομαι. Φωτογραφία της δοτριας περιοχής πριν και μετά την επέμβαση υπάρχει;
 

witcher

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ

Δεν έπαιρνα πριν τίποτα και ούτε είχα δοκιμάσει κάποιο σκεύασμα. Ρώτησα την κλινική και ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες τους. Ξεκίνησα βιταμίνες + fin στις 7 ημέρες μετά την επέμβαση και min στον 1 μήνα. Επίσης, εμφάνισα σαν ξηροδερμία περίπου στις 20 μέρες οπότε πήρα το αντίστοιχο nizoral σε shampoo Neo-Egmol Κετοκοναζόλη 2% και έκανα 2 πλύσεις την εβδομάδα με αυτό.
Καλή φύτρωση. Φιναστερίδη παίρνεις σε λοσιόν (τοπική) ή χάπι ;
 

usr39857

New Member
Καλή φύτρωση. Φιναστερίδη παίρνεις σε λοσιόν (τοπική) ή χάπι ;
Χάπι παίρνω και το σπάω στα 4, τα αγόρασα από Τουρκία περίπου στα 25 ευρώ αρκετά για 1 χρόνο μαζί με τον κόπτη.

Καλησπέρα και καλή επιτυχία εύχομαι. Φωτογραφία της δοτριας περιοχής πριν και μετά την επέμβαση υπάρχει;
ναι βεβαίως
 

Συνημμένα

  • prin_dotria.JPG
    prin_dotria.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 174
  • 1minas_dotria.JPG
    1minas_dotria.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 153
  • 3mines_dotria-min.PNG
    3mines_dotria-min.PNG
    756.9 KB · Προβολές: 210
Τελευταία επεξεργασία:

witcher

Well-Known Member
Χάπι παίρνω και το σπάω στα 4, τα αγόρασα από Τουρκία περίπου στα 25 ευρώ αρκετά για 1 χρόνο μαζί με τον κόπτη.
Ωραίος μια χαρά λοιπόν. Με φιναστερίδη θα εισαι καλυμμένος και για τη μελλοντική εξέλιξη και θα βελτιώσεις και τα υπάρχοντα μαλλιά σου, οπότε μαζί με την μεταμόσχευση θα βελτιωθεί πολύ η συνολική σου εικόνα.
 

usr39857

New Member
Ωραίος μια χαρά λοιπόν. Με φιναστερίδη θα εισαι καλυμμένος και για τη μελλοντική εξέλιξη και θα βελτιώσεις και τα υπάρχοντα μαλλιά σου, οπότε μαζί με την μεταμόσχευση θα βελτιωθεί πολύ η συνολική σου εικόνα.
Σε ευχαριστώ witcher. Ήδη νιώθω άλλος άνθρωπος, τεράστιο boost ακόμη και που είναι νωρίς, χαίρομαι πολύ που πήρα την απόφαση, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι άλλαξε αυτό που με βασάνιζε για χρόνια σε 3 μήνες. Η αλήθειά είναι πως πήγα πολύ σκεπτόμενος και με αμφιβολίες, αλλά μπορώ να πω πως ακόμη και έτσι να μείνει σε σχέση με το πως ένιωθα πριν εμένα με καλύπτει. o_O
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ witcher. Ήδη νιώθω άλλος άνθρωπος, τεράστιο boost ακόμη και που είναι νωρίς, χαίρομαι πολύ που πήρα την απόφαση, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι άλλαξε αυτό που με βασάνιζε για χρόνια σε 3 μήνες. Η αλήθειά είναι πως πήγα πολύ σκεπτόμενος και με αμφιβολίες, αλλά μπορώ να πω πως ακόμη και έτσι να μείνει σε σχέση με το πως ένιωθα πριν εμένα με καλύπτει. o_O
Φαινεται να ξεκίνησε από νωρίς η φύτρωση σου που ειναι πολύ θετικό σημάδι και δείχνει οτι λογικά θα πας πολύ καλα και θα βελτιωθεί πολύ ακόμα αφού εισαι μόλις στο 3μηνο...Εν αναμονή των επόμενων μηνων..Κράτα μας ενήμερους με την εξέλιξη σου ανα μήνα.
 

usr39857

New Member
Στους 4 μήνες, καλή εβδομάδα σε όλους
 

Συνημμένα

  • IMG_8291.jpg
    IMG_8291.jpg
    535.6 KB · Προβολές: 141
  • IMG_8292.jpg
    IMG_8292.jpg
    516.2 KB · Προβολές: 140
  • IMG_8293.jpg
    IMG_8293.jpg
    557.4 KB · Προβολές: 131
  • IMG_8294.jpg
    IMG_8294.jpg
    547.7 KB · Προβολές: 142

montecristo

Well-Known Member
Στους 4 μήνες, καλή εβδομάδα σε όλους
μια χαρά φαινεται να πηγαίνει και είσαι μόλις στον 4ο μήνα. Άστα να μακρύνουν τώρα τα μαλλιά...
Στις επόμενες φωτογραφίες βάλε και καμία σε εξωτερικό περιβάλλον, πχ στο μπαλκόνι έξω.
 
Μπλουζα