Samson Therapeutics

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Samson Therapeutics

Μακάρι να μπορούμε να το προμηθευτούμε.
Απ'οτι είδα στο site τους, μόνο με συνταγή γιατρού το δίνουν.
Και μάλιστα τα "χώνουν" και σε σκευάσματα τύπου Dr Lee μέσα από το site τους (όχι ονομαστικά φυσικά).
Ελπίζω να μην αργήσουν να το δίνουν και έτσι.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Samson Therapeutics

ναι δεν το στελνουν χωρις συνταγη και μονο μεσα στην αμερικη προς το παρον
ειναι θεμα χρονου να το στειλουν ομως και στο εξωτερικό υ πομονη χρειαζετε
εξαλου εχουμε το revivogen ωσπου να μπορεσουμε να παρουμε το samson
 

Άκης

Administrator
Απ: Samson Therapeutics

Και πάλι είμαι και σκεφτικός σχετικά.
Αν ισχύει η κλινική έρευνα για το revivogen VS finasteride VS dutasteride τότε μπορεί να είναι και καλύτερο το revivogen και από τα δύο.
Επειδή το ένα έχει finasteride και το άλλο (samson) dutasteride. Και επειδή το revivogen απεδείχθει καλύτερο, καλύτερο θα είναι και από αυτά.
Βέβαια έχουν minoxidil και θα υπερισχύουν σαν τριχοφυία.
Τελος πάντων, εικασίες είναι αυτά. Θα δούμε από Σεπτέμβρη για του Lee.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Samson Therapeutics

σωστα μαλλον θα με προλαβεις για τα του lee
εγω σε κανενα τριμηνο που θα τελειωσει το revivogen τοτε θα το δοκιμασω του λεε οποτε θα περιμενω να μου πεις φιλε ακη
πως σου φανηκαν και εσενα τα του δρ λεε
και ας ελπισουμε οτι μετα τα του δρ λεε
θα μπορεσουμε να δοκιμασουμε και το σαμσον
 

Άκης

Administrator
Απ: Samson Therapeutics

Βασικά για το Samson ψήνομαι ποιό πολύ επειδή έχει τοπικό αντιανδρογόνο.
Για του Lee δεν μπορώ να πώ ότι τρελαίνομαι κιόλας, αν εξαιρέσεις τις δυνατές λοσιόν με μινοξειδίλη που έχει, γιατί συμπεριλαμβάνει το azelaic acid στα περισσότερα του σκευάσματα που δεν έχει τρομερά κλινικά αποτελέσματα πίσω του.
Στο μεν plus που περιέχει και φιναστερίδη, ένας κορυφαίος στις μεταμοσχεύσεις (Αμερικάνος, τί άλλο ;) ) χειρούργος, ο οποίος τιμήθηκε το 2004 με βραβείο καλύτερου αποτελέσματος για μεταμόσχευση μαλλιών, ανέφερε ότι δεν θεωρεί αρκετή την ποσότητα που περιέχεται και δεν πιστεύει να απορροφάτε από το δέρμα.
Τώρα εικασίες κάνει και αυτός, μιας και οι δύο γιατροί είναι. Παίζοντε και τα "ζεστά" δολλάρια στην μέση.
Εγώ πάλι είμαι της λογικής try before judge...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Samson Therapeutics

σωστα δοκιμασε πριν κρινεις
βλεπω πως ο δρ lee εχει ενα κολλημα πολυ με την μινοξειλιλη
θελει να δωσει ενα γερο boost που λενε στις τριχες
εγω παλι ειμαι της γνωμης πως πιο πολυ χρειαζετε ενα πολυ ισχυρο αντιανδρογονο παρα παρα μινοξειλιλη
για αυτο οπως και εσυ ειμαι υπερ του προιοντος samson
βεβαια οταν μας δοθει η ευκαιρια να δοκιμασουμε το εν λογω προιον τοτε θα εχουμε και χειροπιαστα αποτελεσματα που λενε
 

dim74

Member
Απ: Samson Therapeutics

σκεφτομαι να φτιαξω σε φαρμακειο το samson αλλα με minoxidil 5%.το θεμα ειναι το 0,075% dutasteride ειναι πολυ?ακομα το flutamide εχει καλες αναφορες στην τριχοπτωση?ειναι ασφαλες?το 2% ειναι πολυ?
 

Άκης

Administrator
Απ: Samson Therapeutics

Πόσο εννοείς σε mg/ml?
2mg / 60ml είναι η ποιο safe ποσότητα τοπικά.
Δοκίμασα 5 κάψουλες avodart σε διάλυμα 60ml και όποτε έβαζα με "βάρενε" το κεφάλι (aka brain fog).

Η φλουταμίδη είναι πολύ καλή ουσία τοπικά. Και έχει μικρό χρόνο ζωής, που σημαίνει αν δεις το παραμικρό και τοπικά, το σταματάς και σε λίγες ώρες "την κάνει" από το σώμα σου.
Αλλά έχει αναφερθεί ότι αποροφάτε εύκολα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Samson Therapeutics

Η φλουταμίδη είναι ισχυρό αντί ανδρογόνο. Έχει δώσει άριστα αποτελέσματα. Έχω διαβάσει έρευνα που αναφέρει ότι σε ντουτα αν βάλεις και αντιανδρογόνο πετυχαίνεις μισή φορά καλύτερο αποτέλεσμα από το να τα έβαζες μόνα τους (τοπικά πάντα) πρωί το ένα, βράδυ το άλλο πχ.
Δίνει όμως και sides άνετα, λόγω ότι της εύκολης απορρόφησης της από το σώμα.


Σου δίνει περίπου 0.8mg / ml. Εγώ με λιγότερη ποσότητα και κάθε φορά που το δοκίμαζα με έδινε ένα βάρος στο κεφάλι (καρα-side από το proscar και avodart).
Που σημαίνει (κατ'εμέ):
Περνάει στο αίμα χαλαρά η ντούτα και τοπικά
Για να δίνει side σημαίνει ότι κάνει αυτό που υποτίθεται πρέπει να κάνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα