Revivogen Bio-Cleansing Shampoo η DS Laboratories REVITA

Xristoforos

New Member
Καλησπερα σε ολη την παρεα.

Ειμαι 23 χρονων και εχω αραιωση στα μαλλια μου εδω και καποια χρονια.

Θελω να ρωτησω μονο, για ενα πολυ καλο σαμπουαν (η τιμη δεν με πειραζει) και οχι για γενικοτερες θεραπειες κτλ.

Αυτο που θελω να μου πειτε αμα μπορειτε ειναι το πιο ολοκληρωμενο και καλο σαμπουαν που κικλοφορει στο εμποριο κατα της τριχοπτωσης και για υγιη μαλλια.

Εδω και 4 μηνες χρησιμοποιω αυτο το σαμπουαν: http://www.revivogen.gr/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/revivogenr-bio-cleansing-shampoo.html

Μεχρι τωρα δεν εχω καποια παρενεργεια εκτος απο καποιες σπανιες φορες που μπορει να βγαλω καποιες κοκκινιλες αλλα μετα απο λιγο φευγουν..
Στα μαλια μου ειχα δει μια βελτιωση αν και συνεχιζουν να πεφτουν ανα διαστηματα..

Μαζι με το σαμπουαν χρησιμοποιουσα και το Conditioner της ιδια εταιρειας: http://www.revivogen.gr/Revivogen/Revivogen-Conditioner/flypage.tpl.html

Λοιπον επειδη μου τελειωσε το σαμπουαν ηθελα να μου πειτε αμα ειναι καλο να συνεχισω με το ιδιο η να παω σε κατι καλυτερο.

Με το ψαξιμο που εκανα στο forum βρηκα αυτο: http://www.beautypaths.eu/el/category/39333136/product/39363831/productdetails.aspx

Το εχει δοκιμασει καποιος και γενικα εχει καλα αποτελεσματα?

Λετε να το δοκιμασω και να ειναι καλυτερο απο το Revivogen?

Τελος αμα εχετε να μου προτεινετε και καποιο αλλο σαμπουαν που κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο απο τα 2 που ανεφερα να το κανετε παρακαλω για να εχω καποιες λυσεις μπροστα μου και να αποφασισω. :)

Ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
το revita ειναι καλυτερο,να το δοκιμασεις οπωσδηποτε.αξιζει ακομη κι αυτο http://www.pharmacy4u.gr/aubrey-organics-mens-stock-ginseng-biotin-shampoo-237ml-p-17923.html .γνωμη μου να λουζεσαι εναλλαξ με δυο σαμπουαν.
 

Xristoforos

New Member
Αμα λουζομαι με 2 διαφορετικα θα ειναι καλυτερα δηλαδη?

Ο λογος που θα ηθελα να αλλαξω ειναι οτι μου ειχαν πει παλιοτερα οτι το σαμπουαν Revivogen ενω ειναι απο τα καλυτερα σαμπουαν δυστυχως εχει dimethicon (σιλικονη).

Το Revita δεν περιεχει dimethicon ? Eπισης ειναι φυτικο η οχι?

Τελος, επειδη μου εχει μεινει Conditioner της Revivogen θα υπαρξει καμια παρενεργεια αμα το χρησιμοποιω παραλληλα με το σαμπουαν Revita η δεν θα εχω καποιο προβλημα?
 

Tommy h

Member
Επειδή εχω λουστεί και με τα δυο παλιότερα με το revivogen (2 μπουκάλια) και τώρα με το revita ,μπορώ να πω οτι προσωπικά θεωρώ το revita καλύτερο σαμπουαν απο το revivogen πιο φιλικό προς το τριχωτο της κεφαλής πιο καλή υφή και καλύτερο άρωμα απο το revivogen.

Revita 8,5/10
Revivogen 6,5/10
 

Xristoforos

New Member
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Εχω διαβασει και για την CRESCINA οτι ειναι καλη μαρκα κτλ και ειδα αυτο το σαμπουαν που εχει: http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?products_id=4787&ref=bestprice.gr

Ακουω γνωμες :)
 

weznem

Well-Known Member
επειδη το σαμπουαν δεν θα σου δωσει τιποτα ουτε σε επανεκφυση αλλα ουτε και σε προστασια απο την δυτ ειναι ενα θεμα που δεν πολυαπασχολει τους χρηστες να σου δωσω ενα παραδειγμα,αν επαιρνες φινα και μινοξιδιλ διχως καποια απο αυτα τα σαμπουαν που λες οποιο και αν ειναι τι χειροτερο θα εβλεπες στο σχημα της θεραπεια σου?? απαντηση καμια οποτε δεν χρειαζεται πολυ ψαξιμο παιρνεις ενα σαμπουαν που να καθαριζει καλα το τριχωτο τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο..
 

Antinoos

Member
Φίλε μου θα σε συμβούλευα να προτιμήσεις αυτό της revita καθώς στα συστατικά του περιέχει κετοκοναζολη. Τρομερό +. Πέρα απο αυτά τα έχω δοκιμάσει και τα δυο, προσωπικά πιστεύω θα διάλεγα παλι της revita
 

Xristoforos

New Member
οκ παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!

Παρηγγειλα της Revita οπως μου ειπατε ολοι :)

Θα το χρησιμοποιησω μαζι με το Conditioner της Revivogen και ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα!
 

Reve

Active Member
Επίσης νομίζω το big 3 της lipogaine είναι πολύ καλό αν και η amazon δεν το στέλνει Ελλάδα και δεν ξέρω πως θα το βρούμε (τωρα θα μου πεις τι μας το λες τότε, ε ποτέ δεν ξέρεις μπορεί κάποιος να έχει τρόπο να το φέρει και τα δω) όπως και το fungoral για DHT.
 

Xristoforos

New Member
Το FUNGORAL χρησιμοποιειται για την θεραπεια της πιτυριδας, μετριου εως σοβαρου βαθμου απ'οτι διαβασα.

Το big 3 δεν το ειχα ξανα ακουσει να πω την αληθεια..

Το Revita ειναι και DHT Blocker? Ξερει κανενας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antinoos

Member
Xristoforos είπε:
Το FUNGORAL χρησιμοποιειται για την θεραπεια της πιτυριδας, μετριου εως σοβαρου βαθμου απ'οτι διαβασα.

Το big 3 δεν το ειχα ξανα ακουσει να πω την αληθεια..

Το Revita ειναι και DHT Blocker? Ξερει κανενας?

Το fungoral περα απο αυτο που αναφερεις περιεχει και την ουσια κετοκοναζολη η οποια εχει ιδιοτητες αντιαδρογονου. Στο θεμα της α/α θεωρητικα κανει καλο. Ειναι και ενας λογος που ειναι μερος της θεραπειας big3. Το revita περιεχει την ιδια ουσια. Οποτε θεωρητικα κανει καλο... Δεν λειτουργει ακριβως απο οσο ξερω σαν dht blocker ( Ας με διορθωσει οποιος ξερει) αλλα σιγουρα ειναι θετικο. Φαντασου ομως οτι δεν ξερω σε τι ποσοτητες την περιεχει, και με ενα λουσιμο ποσο θα μπορει να αποροφηθει.... Οποτε μην εναποθετεις τις ελπιδες σου μονο σε ενα καλο σαμπουαν...
 

Xristoforos

New Member
Ναι δεν εναποθετω τις ελπιδες μου μονο σε ενα σαμπουαν απλα θα ηθελα γνωμες για τα καλυτερα σαμπουαν που κυκλοφορουν γενικα.. :)

2 ακομη πολυ καλα σαμπουαν (αρκετα ακριβα) που ειδα και διαβασα θετικα σχολια ειναι αυτα:

http://www.amazon.com/Pura-dor-Anti-dandruff-Premium-Organic/dp/B00564TEQG/ref=sr_1_4?s=beauty&ie=UTF8&qid=1362076334&sr=1-4&keywords=Pura+D%E2%80%99or+Organic+Argan+Oil+Anti+Hair+Loss+Shampoo

http://www.amazon.com/Ultrax-Surge-Caffeine-Growth-Shampoo/dp/B007SZCG0C/ref=pd_sim_bt_6
 

weznem

Well-Known Member
εξηγησε μου κατι για να κατλαβω τι σκεφτεσε..
αν υποθεσουμε οτι παρεις το καλυτερο σαμπουαν που υπαρχει τι θα αλλαξει στα μαλλια σου?για να αξιζει να το ψαχνουμε τοσο πολυ??διοτι ειτε παρουμε το καλυτερο ειτε δεν το παρουμε αν εχουμε α/α και δεν ακολουθουμε θεραπεια θα τα χαιρετησουμε τα μαλλια..οποτε γιατι να ψαχνουμε τοσο πολυ για ενα σαμπουαν και οχι για μια θεραπεια... απο το σαμπουαν καλο καθαρισμα θες και το κανουν ΠΟΛΛΑ σαμπουαν και το φουγκοραλ αν το τελευταιο χερι το ξεβγαλεις αμεσα και δεν το αφησεις πανω απο 20 δευτερα στο ξεβγαζει τελεια το μαλλι και το frezyderm επισης και της neutrogena τα σαμπουαν επισης πολυ καλα..υπαρχουν πολλα σαμπουαν.. ο ορισμος της εννοιας σαμπουαν ειναι να καθαριζει το κεφαλι καλα αναλογα με τον τυπο του δερματος και του μαλλιου θεωρεις οτι ειναι τοσο δυσκολο να επιτευχθει ενας τετοιος στοχος απο καποια εταιρεια? και καταληγω αν δοκιμασεις 2-3 μαρκες διαφορετικες φαρμακευτικες σιγουρα απο καποιο θα μεινεις ευχαριστημενος..μην δινεις τοσο σημασια στα σαμπουαν αλλα στις θεραπειες..γνωμη μου παντα..
 

Reve

Active Member
Να ρωτήσω ξέρει κανείς πως θα μπορέσουμε να βρούμε το Big 3 στην Ελλάδα?Γιατί το amazon δεν το φέρνει
 

Xristoforos

New Member
weznem είπε:
εξηγησε μου κατι για να κατλαβω τι σκεφτεσε..
αν υποθεσουμε οτι παρεις το καλυτερο σαμπουαν που υπαρχει τι θα αλλαξει στα μαλλια σου?για να αξιζει να το ψαχνουμε τοσο πολυ??διοτι ειτε παρουμε το καλυτερο ειτε δεν το παρουμε αν εχουμε α/α και δεν ακολουθουμε θεραπεια θα τα χαιρετησουμε τα μαλλια..οποτε γιατι να ψαχνουμε τοσο πολυ για ενα σαμπουαν και οχι για μια θεραπεια... απο το σαμπουαν καλο καθαρισμα θες και το κανουν ΠΟΛΛΑ σαμπουαν και το φουγκοραλ αν το τελευταιο χερι το ξεβγαλεις αμεσα και δεν το αφησεις πανω απο 20 δευτερα στο ξεβγαζει τελεια το μαλλι και το frezyderm επισης και της neutrogena τα σαμπουαν επισης πολυ καλα..υπαρχουν πολλα σαμπουαν.. ο ορισμος της εννοιας σαμπουαν ειναι να καθαριζει το κεφαλι καλα αναλογα με τον τυπο του δερματος και του μαλλιου θεωρεις οτι ειναι τοσο δυσκολο να επιτευχθει ενας τετοιος στοχος απο καποια εταιρεια? και καταληγω αν δοκιμασεις 2-3 μαρκες διαφορετικες φαρμακευτικες σιγουρα απο καποιο θα μεινεις ευχαριστημενος..μην δινεις τοσο σημασια στα σαμπουαν αλλα στις θεραπειες..γνωμη μου παντα..



Συμφωνω με αυτα που λες φιλε μου απλα εγω πιστευω οτι το σαμπουαν οσο πιο καλο ειναι και οσο πιο καλα πραγματα εχει μεσα ολο και κατι θα κανει στην τριχα.Δεν λεω οτι θα βγαλω μαλλια απλα μπορει να σταματησει σε ενα μικρο βαθμο η τριχοπτωση.Και με μια θεραπεια θα ειμαι οκ πιστευω.Γνωμη μου παντα :)
 

crossfire

Well-Known Member
Xristoforos είπε:
weznem είπε:
εξηγησε μου κατι για να κατλαβω τι σκεφτεσε..
αν υποθεσουμε οτι παρεις το καλυτερο σαμπουαν που υπαρχει τι θα αλλαξει στα μαλλια σου?για να αξιζει να το ψαχνουμε τοσο πολυ??διοτι ειτε παρουμε το καλυτερο ειτε δεν το παρουμε αν εχουμε α/α και δεν ακολουθουμε θεραπεια θα τα χαιρετησουμε τα μαλλια..οποτε γιατι να ψαχνουμε τοσο πολυ για ενα σαμπουαν και οχι για μια θεραπεια... απο το σαμπουαν καλο καθαρισμα θες και το κανουν ΠΟΛΛΑ σαμπουαν και το φουγκοραλ αν το τελευταιο χερι το ξεβγαλεις αμεσα και δεν το αφησεις πανω απο 20 δευτερα στο ξεβγαζει τελεια το μαλλι και το frezyderm επισης και της neutrogena τα σαμπουαν επισης πολυ καλα..υπαρχουν πολλα σαμπουαν.. ο ορισμος της εννοιας σαμπουαν ειναι να καθαριζει το κεφαλι καλα αναλογα με τον τυπο του δερματος και του μαλλιου θεωρεις οτι ειναι τοσο δυσκολο να επιτευχθει ενας τετοιος στοχος απο καποια εταιρεια? και καταληγω αν δοκιμασεις 2-3 μαρκες διαφορετικες φαρμακευτικες σιγουρα απο καποιο θα μεινεις ευχαριστημενος..μην δινεις τοσο σημασια στα σαμπουαν αλλα στις θεραπειες..γνωμη μου παντα..



Συμφωνω με αυτα που λες φιλε μου απλα εγω πιστευω οτι το σαμπουαν οσο πιο καλο ειναι και οσο πιο καλα πραγματα εχει μεσα ολο και κατι θα κανει στην τριχα.Δεν λεω οτι θα βγαλω μαλλια απλα μπορει να σταματησει σε ενα μικρο βαθμο η τριχοπτωση.Και με μια θεραπεια θα ειμαι οκ πιστευω.Γνωμη μου παντα :)

κανενα σαμπουαν δεν σταματαει την τριχοπτωση....
 

weznem

Well-Known Member
Atsibir είπε:
Να ρωτήσω ξέρει κανείς πως θα μπορέσουμε να βρούμε το Big 3 στην Ελλάδα?Γιατί το amazon δεν το φέρνει
φιλε μου με το συμπάθειο κιόλας τι λες??
το big3 ειναι συμβολισμος και αναφερεται σε α) μινοξιδιλη- β)φιναστεριδη γ)φουγκοραλ. τι να βρεις στο αμαζον?? την φινα στα φαρμακεια θα την βρεις..
 

Reve

Active Member
weznem είπε:
Atsibir είπε:
Να ρωτήσω ξέρει κανείς πως θα μπορέσουμε να βρούμε το Big 3 στην Ελλάδα?Γιατί το amazon δεν το φέρνει
φιλε μου με το συμπάθειο κιόλας τι λες??
το big3 ειναι συμβολισμος και αναφερεται σε α) μινοξιδιλη- β)φιναστεριδη γ)φουγκοραλ. τι να βρεις στο αμαζον?? την φινα στα φαρμακεια θα την βρεις..

Φίλε μου με το συμπάθιο και εγώ αλλά υπάρχει σαμπουάν με την ονομασία "Lipogaine BIG 3" και το βρίσκεις εδώ http://www.amazon.com/Lipogaine-Hair-Loss-Thinning-Professional/dp/B004N1EQNO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362236053&sr=8-1&keywords=lipogaine+big+3+shampoo. Και περιέχει όλα όσα αναφέραμε. Το ζήτημα είναι ότι δεν το φέρνουν Ελλάδα. Η ερώτηση ήταν αν ξέρει κάποιος πως μπορούμε να το αποκτήσουμε.Λιγότερο επιθετικός την επόμενη φορά να βρούμε μια άκρη προσπαθούμε.Ευχαριστώ.
 
Μπλουζα