Regaine και revivogen (scalp) ερωτησεις

Aristos

New Member
Καλησπέρα παιδια, επειτα απο αναγνωση στη συγκεκριμενη ενοτητα αποφασισα να χρησημοποιησω Regaine 5% ka Revivogen (scalp therapy). Κανω αρκετο καιρο χρηση μινο και την εχω συνδιασει με διαφορα αλλα πρωτη φορα και Revivogen και ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Οποιος μπορεσει να βοηθησει θα ημουν υποχρεος
1) Στο revivo λεει πως πρεπει να περασουν καποιες ωρες (3-4) αν χρησημοποιει καποιος και Regaine λογω του ψευδαργυρου οπως διαβασα εδω. ΧΡειαζεται ομως και λουσιμο ενδιαμεσα? Θα χρησημοποιω το regain πρωι βραδυ και το Revivo καπου στη μεση. Λουσιμο,αν ναι, πριν ή μετα το revivo?
2) Εχει να προτεινει κανεις καποιος shampoo που να συνδιαζεται καλα με αυτα τα 2 προιοντα? Γενικα αυτη τη στιγμη χρησημοποιω ενα επωνυμο αλλα μονο και μονο επειδη μου στεκονται καλα τα μαλλια μετα.
3) Το Revivogen να το φυλαω στο ψυγειο? Καποιοι ειπαν οτι ειναι καλυτερο απο το να φυλασεται εξω,ειδικα τετοιες μερες.

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
1) Στο revivo λεει πως πρεπει να περασουν καποιες ωρες (3-4) αν χρησημοποιει καποιος και Regaine λογω του ψευδαργυρου οπως διαβασα εδω. ΧΡειαζεται ομως και λουσιμο ενδιαμεσα? Θα χρησημοποιω το regain πρωι βραδυ και το Revivo καπου στη μεση. Λουσιμο,αν ναι, πριν ή μετα το revivo?
2) Εχει να προτεινει κανεις καποιος shampoo που να συνδιαζεται καλα με αυτα τα 2 προιοντα? Γενικα αυτη τη στιγμη χρησημοποιω ενα επωνυμο αλλα μονο και μονο επειδη μου στεκονται καλα τα μαλλια μετα.
3) Το Revivogen να το φυλαω στο ψυγειο? Καποιοι ειπαν οτι ειναι καλυτερο απο το να φυλασεται εξω,ειδικα τετοιες μερες.
Aristo:
1)Θα χρησιμοποιείς το βράδυ revivogen και το πρωί λούζεσαι και βάζεις regain. Αν έχεις να πας κάπου το πρωί, λούζεσαι μόνο και βάζεις regain το μεσημέρι. Αν πάλι σου λερώνει το μαξιλάρι και δεν θέλεις, βάλε Revivogen το μεσημέρι και το απόγευμα λούζεσαι, πηγαίνεις όπου έχεις να πας και το βράδυ βάζεις regain.

2) Το Vichy Neogenic Shampoo μαζί με το Fungoral. Αν έχεις χρήματα διαθέσιμα, μπορείς να δοκιμάσεις και το σαμπουάν της revivogen, εμένα μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

3) Όχι, δεν χρειάζεται ψυγείο, αν το φυλάς σε δροσερό μέρος (πχ μπάνιο). Αν το μέρος που το έχεις αναπτύσσει μεγάλες θερμοκρασίες, βάλε το στην συντήρηση καλού κακού.
 

Aristos

New Member
Οποτε με μια φορα regaine να κανω περισσοτερους ψεκασμους? ειδα καποιοι που βαζουν μονο μια φορα κανουν 9-10.
Ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση
 

gazotenekes

Member
Regaine οχι πάνω από 12 ψεκασμούς την ημέρα.Κανονικά 2 φορές την ημέρα απο 6.Το λέει και στις οδηγίες.Oπότε αν βάζεις μια φορά καλύτερα να βάζεις 6.Μην το παρακάνεις.Φάρμακο είναι δεν είναι για χόρταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα