Regain τριχοφυΐα

cradle007

New Member
Κάνω χρήση regain εδώ και 5 μήνες μόνο το πρωί (είχα κάνει και άλλους πέντε μήνες πριν 2 χρονιά χωρίς αποτέλεσμα εκτός από πολύ shedding). Το βάζω μόνο στους κροτάφους που έχουν αδειάσει τελείως και μπροστά κέντρο που έχω πολύ αραίωση. Πάνω στο κεφάλι δεν είδα ούτε μια νέα τρίχα αλλά ούτε και μείωση της τριχόπτωσης. Αντίθετα τώρα αραιώνω και πίσω και πάνω κεντρικά.

Αυτό που παρατήρησα και με ενοχλεί είναι η έντονη τριχοφυΐα. Στα αυτιά βγάζω πολλές τρίχες μαύρες και μεγάλες και πολύ έντονο χνούδι. Στα χεριά έχω γεμίσει. Από τα νυχιά μέχρι το καρπό κάθε μέρα βλέπω καινούριες τρίχες. Τα φρύδια έγινα πιο έντονα και εκεί βγάζω καινούριες τρίχες. Στο πρόσωπο πάνω από τη περιοχή που ξυρίζομαι χνούδι αλλά και νέες τρίχες. Επίσης στους ώμους έντονες τρίχες.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι κατά πόσο ευθύνεται για αυτή τη τριχοφυΐα η ηλικία, ποσό η ΑΑ που προχωράει και κατά πόσο το regain.

Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Δοκίμασε αν θες να βάζεις μινοξ με σταγονόμετρο ή κάπως αλλιώς ωστε να μην το ψεκάζεις και πηγαίνει σε αυτία κτλ κτλ
 
Μπλουζα