Reagaine foam και πρήξιμο στο πρόσωπο.

karfakias

Member
Από τον απρίλη κάνω την συγκεκριμένη θεραπεία και νομίζω οτι έχω κάποιο αποτέλεσμα.
Το "νομίζω" είναι τόσο ισχυρό που έχω σκοπό να του δώσω τουλάχιστον ένα εξάμηνο.
Είδη κάποιες τριχούλες αχνοφαίνονται... Θα δούμε...
Έχω όμως δύο ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε:

α) Δεν είδα ποτέ κάποια φοβερή αύξηση της τριχόπτωσης, σαν αυτή που θα έπρεπε να παρουσιάσω τις πρώτες βδομάδες. Σημαίνει μήπως οτι δεν δουλεύει καλά σε μένα και να το παρατήσω?

β) Ρε παιδιά νοιώθω ελαφρώς πρησμένος στο πρόσωπο ειδικά τα πρωινά...
Είναι παρενέργεια? Θα πρέπει να σταματήσω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

φιλε δεν εχω βαλει ποτε μινοξ αλλα απο οτι λενε κανει σακουλες κατω απο τα ματια και γενικα λιγο πρηξιμο στο προσωπο, ας σου πουνε και οι πιο εμπειροι .
 

karfakias

Member
ναι και εγώ κάτω από τα μάτια κυρίως νοιώθω... αλλά και γενικά...
αν βάζω μια φορά την ημέρα θα είναι καλύτερα?
για πείτε ρε παιδιά....
 

poseidonas77

Well-Known Member
13 μηνες στη μινοξ..1 φορα την ημερα(λιγο παραπανω απο μισο καπακι...) 5 φορες
την εβδομαδα(σουκου κανω off)
καμια παρενεργεια.....

@αεροβια 30 λεπτα 5 φορες την εβδομαδα και υγειηνη διατροφη...
οχι καπνισμα καθως και ελαχιστο ποτο(σπανια)
 

karfakias

Member
γυμναστική κάνω σχεδόν καθημερινά...
καπνίζω...
εεε πίνω λίγο...

Θα δώ... Θα περιορίσω τη χρήση σε μια φορά την ημέρα μήπως δω διαφορά.

Όσον αφορά το γεγονός οτι δεν είχα αύξηση της τριχόπτωσης τον πρώτο καιρό μήπως σημαίνει οτι δεν κάνει τπτ και τσάμπα ταλαιπωρούμαι?

Θα ενημερώνω ανά τακτα διαστήματα να σας λέω πως πηγαίνω και να ακούω τις γνώμες σας..
 

panic

New Member
Δυστυχως το πριξημο ειναι γεγονος φιλε, αν οχι σε ολους σε πολους απ' οτι καταλαβα, και ναι ειναι εντονο το πρωι που ξυπνας λες και τα ματια σου ανοιγουν με το ζορι. Μετα απο 4.5 μηνες συνεχης χρησης ειμαι ενα μηνα εκτος κι εχω αρχισει να επανερχομαι δραματικα, δοκιμασε και θα δεις μη σε παρω στο λαιμο μου μακρι να μη σου κανει πολλες παρενεργειες γιατι οντως δουλευει το ρημαδι.
 
  • Like
Reactions: xk

tasos33

Well-Known Member
εγω πρηξιμο το πρωι εχω ειτε βαζω ειτε οχι μινοξιδιλη, πριν 2 χρονια οταν χρησιμοποιουσα την μινοξ της dcn ειχα γινει μπαλονι αλλα ειχα και κιλα παραπανισια και την εκοψα, πλεον εδω και 1,5 χρονο που εχω στεγνωσει και γυμναζομαι πολυ δεν εχω τιποτα απο παρενεργειες ακομα και τωρα που βαζω μινοξ me ppg της hairway,,,γυμναστικη πολυ νερο καλη διατροφη οπωσδηποτε
 

rainbowblue

New Member
Καλησπέρα στο Forum!
Πρωτη μέρα που δοκιμασα regain foam, δυστυχως παρουσίασα σημάδια κνησμού και σπιθουρακια...
Μεγάλη απογοητευση μιας και ειχα δοκιμασει regain υγρο πλαιοτερα αλλα είχα όλες τις γνωστές παρενεργειες και γι αυτο αλλωστε πηγα στο foam....
Αν υπαρχει μια εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι ισως το οτι ιδρωσα μέσα στην ημέρα και αυξησα ετσι την λιπαροτητα στο κεφαλι μου (που ειναι ηδη λιπαρο)και αυτο να αντεδρασε με το regain. Παρολα αυτα γνωριζω οτι και αυτη η εξηγηση δεν μπορει να ειναι αρκετη...
 

karfakias

Member
Παιδιά συνεχίζοντας την ενημέρωση με χρήση μιας φοράς την ημέρα (βράδυ) έχει υποχωρήσει το πρήξιμο...
Πιστεύω οτι παίζει ρόλο η ζέστη. Εχω σκοπό να βάζω μια φορά την ημέρα μέχρι Σεπτέμβρη σίγουρα και βλέπουμε...
 
Μπλουζα