Prp

Iris

New Member
Γειά σε όλους σας.... πρώτη φορά γράφω σε forum και η αλήθεια είναι πως είμαι λιγάκι μπερδεμένη αν το κάνω σωστά... τέλος πάντων ήθελα να μάθω για την θεραπεία prp αν έχει κάνει κάποιος και ποια τα αποτελέσματα... Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maui island

New Member
Εχω κανει prp πριν 1 χρονο το οποιο συμφωνα με τον γιατρο επρεπε να γινει 4 φορες ανα 15 μερες η και περισσοτερο μεταξυ διαστημα δεν θυμαμε ακριβως, στοιχισε €400..οπως μου ειπε θα ειχα πολυ καλα αποτελεσματα στο 6μηνο γιατι δεν ειχα αδιασει εντελος και θα δυναμωνε τα αδυνατα και σπασμενα μαλλια μου..αποτελεσμα 0 ουτε λιγο δεν δυναμωσαν και η απωλεια καλα κρατα..ο λογος που το εκανα ηταν γιατι οταν περνης αποφαση να κανεις ενεργειες για να αντιμετωπισεις το προβλημα απο καπου πρεπει να ξεκινησεις συμφωνα με τι ακους γυρω σου και η εμπιστοσυνη που ειχα στον γιατρο γιατι τον γνωριζα απο πριν..δυστηχως πεφτεις σε λαθη
Εκανα λαθος τελικα που εκανα prp γιατι οπως αργοτερα εμαθα δεν βοηθησε και αλλους που ρωταγα..με το θεμα αυτο υπαρχη τεραστια εκμεταλλευση οπως και το prp που κανουν στο δερμα..σου βαζουν ενα σερουμ κραταει λιγες μερες μια τονωση του δερματος και σε κανουν συχνο πελατη με την διαφορα οτι πληρωνεις πολυ περισσοτερα σ αυτους παρα να το αγορασεις και να το τοποθετισεις μονος σου..
Για μενα το ποιο σωστο οταν ξεκινας να ψαχνεις λυση ειναι πρωτα επιλεγεις ενα καλο δερματολογο γιατι μπορει το προβλημα να ειναι τοπικο και να ζητησεις αναλυσεις αιματος να δεις σιδηρο θυροειδη κλπ..οτιδηποτε αλλο κυνδινευεις να πετας χρηματα αδικα αν και εγω τα εχω κανει λαθος και πρεπει να παω σε δερματολογο συντομα
 

Iris

New Member
Ευχαριστώ πολύ... Διάβασα και πιο παλιά σχόλια για το θέμα και βλέπω τελικά κανένας δεν είναι ικανοποιημένος οπότε το ξεχναω κι αυτό.... δυστυχώς είμαι αρκετά ευκολοπιστη και πίστεψα πως βρέθηκε μια λύση στο πρόβλημα μου....:(:(:(
 

sven

Active Member
Αυτή του είδος μουφοθεραπεία μονο στην Ελλάδα την προτείνουνε ή και γενικά στην Ευρώπη π.χ. το προτείνουν οι κλινικές?

Παραξενεύομαι πάντως αφού δεν φέρνει αποτελέσματα και συνεχίζουν να την κάνουν, εκτείθονται ανεπανόρθωτα αλλα δεν πτοούνται.
 

Maui island

New Member
Μελετα προσεκτικα μηπως ειναι απλα ελλειψη βιταμινων πχ βιοτινης μην δοκιμαζεις τα παντα μην πιστευεις σε θεραπειες που συστηνουν εταιρειες δεν εχω ακουσει ποτε κανενα να εχει θεραπεια απο αυτες και ξεκινα σωστα απο ενα καλο δερματολογο χωρις απογοητευση..αν θες παρουσιασε και στο φορουμ στο αναλογο θεμα να μπορεσουν να σε βοηθησουν τα μελη με τις γνωσεις τους.
 

Maui island

New Member
Αυτή του είδος μουφοθεραπεία μονο στην Ελλάδα την προτείνουνε ή και γενικά στην Ευρώπη π.χ. το προτείνουν οι κλινικές?

Παραξενεύομαι πάντως αφού δεν φέρνει αποτελέσματα και συνεχίζουν να την κάνουν, εκτείθονται ανεπανόρθωτα αλλα δεν πτοούνται.
Εδω στην κυπρο ειναι πολυ τις μοδας το prp τρελη εκμεταλλευση..ειδικα σε ρυτιδες το προτιμουν γυναικες αφου δινει μια τονωση της περιοχης που κραταει για κανα μηνα το ιδιο και στο δερμα στο κεφαλι..αυτο βλεπει ο πελατης και επαναλαμβανει τις επισκεψεις και απο το μαρκετινγκ ..στην ουσια δεν υπαρχει κανενα μονιμο αποτελεσμα..το χρημα να μαζευουν και μετα κατι αλλο θα βρουν να υποσχεθουν..παλια ιστορια πετυχημενη
 
Μπλουζα