[photos] εκτιμώμενο κόστος αποκατάστασης (στην Ελλάδα)

Scandal

New Member
Καλησπέρα παιδιά :)
Είμαι 32 ετών και έχω τριχόπτωση σταδιακή από τα 18 μου.

Σας επισυνάπτω κάποιες φωτογραφίες της τωρινής κατάστασης. Sorry δε βρήκα διαθέσιμο ραντεβού στο κομμωτήριο (κουρεύομαι τακτικά) και θα με δείτε λίγο κάπως. :p
Θα ήθελα να ρωτήσω:
1. Ποιο το εκτιμώμενο κόστος αποκατάστασης; Σκέφτομαι για K. Anastasakis.
2. Κάθε πόσα χρόνια θέλει συντήρηση;
3. Θα πρέπει να χρησιμοποιώ minoxidil μετά την ενδεχόμενη μεταμόσχευση;
4. Τι γνώμη έχετε για το scalp micropigmentation είτε ως βοηθητικό στη μεταμόσχευση είτε για απόλυτο ξύρισμα του κεφαλιού;
Εγώ θέλω κυρίως να μην τονίζεται το λευκό στο πάνω - πίσω μέρος καθώς και να αποκτήσω - καλύψω κάπως τη μπροστινή περιοχή γιατί με τα χρόνια υποχωρεί η κάλυψη προς τα πίσω.

Ευχαριστώ!
processed.jpeg processed2.jpeg processed3.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

grg19ggls

Member
Καλησπέρα Φίλε,

Καταρχάς πρέπει να ανεβάσεις καλύτερες φωτογραφίες.
Χρειάζονται φωτογραφίες από πάνω (ωστε να είναι εμφανές το πρόβλημα σου), από μπροστά, από τα πλάγια, καθώς και από πίσω (ωστέ να φαίνεται και η δότρια περιοχή).
Μόλις ανεβάσεις κατάλληλες φώτογραφίες μπορούμε να μιλήσουμε για Μοσχεύματα, Προσδοκίες, Διαχείριση, Κόστος.
 

piros75

Well-Known Member
στις ερωτήσεις σου:
1. Αν σκέφτεσαι τον Αναστασάκη το κόστος θα είναι πιο ψηλό από αλλού αλλά καλύτερα να στα πει ο ίδιος ο γιατρός όταν πας (γιατί για να τον σκέφτεσαι θα πας να σε δει, έτσι;)
2. Ιδανικά δεν θέλει συντήρηση, αλλά αν χάσει και αυτά που έχεις ίσως χρειαστείς και δεύτερη το πότε εξαρτάται από το πότε θα τα χάσεις ή και από το πόσα θα βάλεις στην πρώτη.
3. Θα πρέπει να χρησιμοποιώ minoxidil μετά την ενδεχόμενη μεταμόσχευση; Όχι απαραίτητα, αλλά καλό θα ήταν γιατί βοηθάει στην γρήγορη έκφυση αλλά και στο να κρατήσεις τα δικά σου μαμίσια.
4. Τι γνώμη έχετε για το scalp micropigmentation είτε ως βοηθητικό στη μεταμόσχευση είτε για απόλυτο ξύρισμα του κεφαλιού;
Εγώ θέλω κυρίως να μην τονίζεται το λευκό στο πάνω - πίσω μέρος καθώς και να αποκτήσω - καλύψω κάπως τη μπροστινή περιοχή γιατί με τα χρόνια υποχωρεί η κάλυψη προς τα πίσω. ΩΣ υποβοηθητικό για να κρύψει λίγο την αντίθεση λευκού δέρματος είναι καλό, αλλά μέχρι εκεί.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οι φωτογραφίες σου δεν βοηθάν. Τράβηξε τες με αυτόν τον τρόπο.
 

Συνημμένα

  • 01.jpg
    01.jpg
    213.5 KB · Προβολές: 22
  • 02.jpg
    02.jpg
    196.7 KB · Προβολές: 20
  • 03.jpg
    03.jpg
    197.3 KB · Προβολές: 19
  • 04.jpg
    04.jpg
    200.4 KB · Προβολές: 16
  • 05.jpg
    05.jpg
    210.8 KB · Προβολές: 16
  • 06.jpg
    06.jpg
    205.5 KB · Προβολές: 16
  • 07.jpg
    07.jpg
    209.5 KB · Προβολές: 15
  • 08.jpg
    08.jpg
    204.1 KB · Προβολές: 14

Scandal

New Member
Καλησπέρα!
Έχω πάρει απόφαση να μην κάνω τελικά μεταμόσχευση και να στραφώ σε shaved look sculp microp. αλλά μου λένε ότι δεν ενδείκνυται για την περίπτωση μου γιατί δεν έχω χάσει αρκετά μαλλιά. Τι άποψη έχετε για την advanced hair clinics του Βεκρη στην Αθήνα για SMP; είδα κάποια αποτελέσματα στο site του και μου φάνηκαν OK.
 
Μπλουζα