Peter Pan, MHRC Dr. Michalis Georgiou, FUE, 3125 grafts, 1-2/9/2022

Peter Pan

Active Member
Καλησπέρα σας, όπως μαρτυράει και ο τίτλος, έκανα και εγώ μμ στην κλινική του Μιχάλη Γεωργίου στην Κύπρο το 2ημερο 1-2 Σεπτεμβρίου. Καταρχάς να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη του φόρουμ για τις γνώσεις που προσφέρουν και φυσικά στον φίλο @MaleCyprus για την Κυριακάτικη τσάρκα για καφεδάκι στην όμορφη Λευκωσια :). Λίγα λόγια για μένα. Τον ερχόμενο Δεκέμβριο γίνομαι 38. Χρησιμοποιώ μινοξιδιλη σε αφρό 5% μια φορά την ημέρα εδώ και έναν χρόνο και τους τελευταίους 6 μήνες έβαλα και την φίνα στο παιχνίδι σε low dose 3mg/week. Το πλάνο μου είναι για δυο μμ, (υπολογίζω περίπου 5500-5800grafts) αυτή που έκανα τώρα στο μπροστινό μέρος και άλλη μια του χρόνου για crown και όπου αλλού χρειαστεί. Την δότρια μου θα την χαρακτήριζα μέτρια, σε μετρήσεις που έκανα πριν 6 μήνες σε κλινική στην Αθήνα, μου είπαν ότι μπορεί να δώσει χωρίς πρόβλημα 6000 grafts, πυκνότητα δότριας 60-70-80 και τρίχα λεπτή. Για αυτό πήρα την απόφαση να βάλω την φίνα στο παιχνίδι πιο πολύ για θωράκιση της δότριας και αποφυγή shockloss όσο αυτό είναι εφικτό. Στα της ΜΜ, τοποθετήσαμε 3125 grafts, αναλυτικά στοιχεία θα ποστάρω μόλις μου σταλούν από την κλινική καθως επίσης κ οι επίσημες Φωτο. Ακολουθούν καποιες φώτο τραβηγμενες με δικό μου κινητό (iPhone Xs)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Με βρεγμένο μαλλί να τονιστεί το πρόβλημα
C4E4C574-55A9-4527-B8FD-9790B16860E0.jpeg
A718482F-7B06-42FB-8428-65E0E94F529E.jpeg
7250DBFC-DDFC-4C78-B00B-2B6918675F62.jpeg
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή επιτυχία και δυνατή φύτρωση εύχομαι και από εδώ φίλε @Peter Pan .
Ιδανική ηλικία για ΜΜ, φίνα στο οπλοστάσιο σου, πολύ υψηλή πυκνότητα εκεί στη χερλαιν και γενικά σε όλη την Α' ζώνη από ενα αξιόλογο και ικανότατο γιατρό.
Η δουλειά στη δότρια φαίνεται επίσης πολύ προσεγμένη. Ξέρεις τι punch χρησιμοποιήθηκε π.χ. 0.7 ή 0.8;
Εύχομαι να φυτρώσει και το τελευταίο graft και να πάρεις αυτό που θες.
 

Peter Pan

Active Member
Καλή επιτυχία και δυνατή φύτρωση εύχομαι και από εδώ φίλε @Peter Pan .
Ιδανική ηλικία για ΜΜ, φίνα στο οπλοστάσιο σου, πολύ υψηλή πυκνότητα εκεί στη χερλαιν και γενικά σε όλη την Α' ζώνη από ενα αξιόλογο και ικανότατο γιατρό.
Η δουλειά στη δότρια φαίνεται επίσης πολύ προσεγμένη. Ξέρεις τι punch χρησιμοποιήθηκε π.χ. 0.7 ή 0.8;
Εύχομαι να φυτρώσει και το τελευταίο graft και να πάρεις αυτό που θες.
Ευχαριστω φίλε μου να σαι καλά, ελπίζω από Δευτέρα να έχω όλα τα στοιχεία της ΜΜ για να τα ποστάρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φιλε. Το πρώτο εκατοστό φαίνεται να το μπουκώνει στα grafts ο Γεωργίου. Η δότρια φαίνεται να διαχειρίστηκε καλά, με τα dots να φαίνονται μικρά. Την εξαγωγή ο Γεωργίου στην έκανε με manual punch ; Σχετικά με το πλάνο τώρα καλύψατε Α ζώνη. Του χρόνου θα επικεντρωθείς στο crown. και θα αφήσεις midscalp που έχει ακόμα τρίχες εκεί ;
 

JimKan1

Well-Known Member
Γεωργιου ο καλυτερος γιατρος για hairline στην περιοχη με εξαιρεση ισως τον Pekiner. Εχεις καλα χαρακτηριστικα και θα παρεις πολυ καλο αποτελεσμα
 

leas

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε, καλή επιτυχία..Εχεις τις προϋποθέσεις να πάρεις ένα δυνατό αποτέλεσμα,υπάρχει μαλλάκι στην περιοχή ,χρήση φινας και καλή ηλικία.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,το να μην ξυρίσει ο γιατρός την ληπτρια περιοχή αλλά μόνο την δοτρια με τόσο μαλλί όσο και του φίλου αλλά και λιγότερο, είναι κάτι που δυσκολεύει τον γιατρό;;Ο Γεωργίου συνηθίζει από όσο θυμάμαι να τον κάνει σε αρκετές περιπτώσεις.
 

Peter Pan

Active Member
Καλή φύτρωση φιλε. Το πρώτο εκατοστό φαίνεται να το μπουκώνει στα grafts ο Γεωργίου. Η δότρια φαίνεται να διαχειρίστηκε καλά, με τα dots να φαίνονται μικρά. Την εξαγωγή ο Γεωργίου στην έκανε με manual punch ; Σχετικά με το πλάνο τώρα καλύψατε Α ζώνη. Του χρόνου θα επικεντρωθείς στο crown. και θα αφήσεις midscalp που έχει ακόμα τρίχες εκεί ;
Ευχαριστω πολύ φίλε, ναι η εξαγωγή έγινε με manual punch, να σου πω την αλήθεια δεν έχω αποφασίσει ακριβώς πως θα κινηθώ του χρόνου, θέλω να δω τι θα πάρω από αυτήν την μμ, ποσο μπορεί να βοηθήσει η φινα τα υπάρχοντα μαλλιά κ μετά να αποφασίσω παίρνοντας κ γνώμες από το φόρουμ.
 

Peter Pan

Active Member
Γεωργιου ο καλυτερος γιατρος για hairline στην περιοχη με εξαιρεση ισως τον Pekiner. Εχεις καλα χαρακτηριστικα και θα παρεις πολυ καλο αποτελεσμα
Καλησπέρα φίλε, καλή επιτυχία..Εχεις τις προϋποθέσεις να πάρεις ένα δυνατό αποτέλεσμα,υπάρχει μαλλάκι στην περιοχή ,χρήση φινας και καλή ηλικία.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,το να μην ξυρίσει ο γιατρός την ληπτρια περιοχή αλλά μόνο την δοτρια με τόσο μαλλί όσο και του φίλου αλλά και λιγότερο, είναι κάτι που δυσκολεύει τον γιατρό;;Ο Γεωργίου συνηθίζει από όσο θυμάμαι να τον κάνει σε αρκετές περιπτώσεις.
Καλησπέρα φίλε κ ευχαριστω για τις ευχές, η αλήθεια είναι ότι αιφνιδιάστηκα κ εγώ όταν κατάλαβα ότι δεν θα ξυριστει η λήπτρια αλλά ήταν καθαρά επιλογή του Team.
 
Μπλουζα