Partial transection and Splitting

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Κατά τα λοιπά, δεν χρειάζεται ιατρική ειδικότητα. Οι μεν έμαθαν εμπειρικώς στα κεφάλια των πελατών και κατόπιν δίδαξαν την φωτεινή και τη γεωργία πως θα βγάζουνε τα τριχοθυλάκια από το κεφάλι, για να αλωνίζουν αυτοί από ραντεβού σε ραντεβού.
Εάν υπήρχε εγγύηση αποτελέσματος σε αυτούς τους τυχοδιώκτες θα έπρεπε το 90% να είναι φυλακή ή να κοιμούνται στους δρόμους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Δηλαδή για να κατλαβω και εγώ τώρα, τι έχει γίνει …
στις μετρησεις προ μμ έχω λόγο 2.5 , ο λόγος εξαγωγής κ τοποθέτησεις όμως ειανι 2.2 …
What for ?????
 

nick90

Well-Known Member
Εγω λεω να δίνουμε και online εξετάσεις εδω στο φόρουμ σε διάφορα τεστ σχετικά με την μεταμόσχευση μαλλιών οπου οι επιτυχόντες να παίρνουνε πιστοποίηση παρακολούθησης σεμιναρίων του forum hairlossgr και θα μπορούν πλέον να δουλέψουν σε κάποια κλινικη ως technicians ή ως υπεύθυνοι οργάνωσης του πλάνου των μεταμοσχεύσεων.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγω λεω να δίνουμε και online εξετάσεις εδω στο φόρουμ σε διάφορα τεστ σχετικά με την μεταμόσχευση μαλλιών οπου οι επιτυχόντες να παίρνουνε πιστοποίηση παρακολούθησης σεμιναρίων του forum hairlossgr και θα μπορούν πλέον να δουλέψουν σε κάποια κλινικη ως technicians ή ως υπεύθυνοι οργάνωσης του πλάνου των μεταμοσχεύσεων.
H ιδέα σου είναι εξαιρετική.
Να ένας τρόπος για τα νέα παιδιά να βγάζουνε ένα καλό χαρτζιλίκι.
Ειδικά σαν υπεύθυνος οργάνωσης εύκολα το έχουμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το βάθος κοπής είναι καίριο για μένα και αν δεν υπάρχει καθρέφτης τοποθετημένος να μου κάνει αντανάκλαση να βλέπω με κάθε λεπτομέρεια που μπαίνει,δεν μπαίνω μέσα.
Επίσης στο μικροσκόπιο θα σηκώνομαι να τσεκάρω τι κάνει ο technician γιατί μπορεί και να τα κάνει μουρταδέλα τα τριχοθυλάκια.
Και άλλα πολλά που μπορούμε να κάνουμε μαζί με το team.:)

Όλα αυτά που λέμε και γράφουμε έχουν νόημα για να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε καλύτερα τις κλινικές και το πως λειτουργούν και όχι για να τους υποδείξουμε τον τρόπο που δουλεύουν. Προφανώς υπάρχει δυσκολία στο να ανακαλύψεις το τρόπο λειτουργίας. Αυτό προκύπτει από μαρτυρίες μελών αλλά σε ένα βαθμό και από τα στατιστικά (πχ λόγος εξαγωγής vs μαμίσιος λόγος).
 

vlafo

Well-Known Member
Όλα αυτά που λέμε και γράφουμε έχουν νόημα για να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε καλύτερα τις κλινικές και το πως λειτουργούν και όχι για να τους υποδείξουμε τον τρόπο που δουλεύουν. Προφανώς υπάρχει δυσκολία στο να ανακαλύψεις το τρόπο λειτουργίας. Αυτό προκύπτει από μαρτυρίες μελών αλλά σε ένα βαθμό και από τα στατιστικά (πχ λόγος εξαγωγής vs μαμίσιος λόγος).
Έτσι είναι,αλλά όπως γνωρίζεις άριστα,όσο σκάβεις το τούνελ τόσο ανακαλύπτεις τα επτασφράγιστα μυστικά και παίρνεις απαντήσεις για όλα.
Ή σχεδόν όλα.
Φυσικά ποτέ δεν θα φτάσεις στον τερματισμό για ευνόητους λόγους,αλλά καλό είναι να αισθάνεται λίγο την ανάσα σου ο γιατρός,μην το μεμφόμαστε αυτό.
Και όπως είπε και ο oreo μια προσευχή κακό δεν κάνει.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Δηλαδή για να κατλαβω και εγώ τώρα, τι έχει γίνει …
στις μετρησεις προ μμ έχω λόγο 2.5 , ο λόγος εξαγωγής κ τοποθέτησεις όμως ειανι 2.2 …
What for ?????
Ο λόγος εξαγωγής που μετρήθηκε αφού βγήκαν τα τριχοθυλάκια στην ληπτρια αν συμφωνήσατε πχ σε πιο μεγάλο λόγο ,μάλλον υπάρχει partial transection και έχασες αρκετές τρίχες από τα πολυτριχα γτ splitting δεν κάνει ο Αναστασάκης.
 

witcher

Well-Known Member
Δηλαδή για να κατλαβω και εγώ τώρα, τι έχει γίνει …
στις μετρησεις προ μμ έχω λόγο 2.5 , ο λόγος εξαγωγής κ τοποθέτησεις όμως ειανι 2.2 …
What for ?????
Λογικά μειώθηκε λόγω partial transection. Και μετά ο τελικός λόγος σε τρίχες των graft που φύτρωσαν να ειναι αρκετά μικρότερος από το 2.2...
 

nick90

Well-Known Member
H ιδέα σου είναι εξαιρετική.
Να ένας τρόπος για τα νέα παιδιά να βγάζουνε ένα καλό χαρτζιλίκι.
Ειδικά σαν υπεύθυνος οργάνωσης εύκολα το έχουμε.
Συμφωνώ. Μένει να υλοποιηθεί λοιπόν. Ειδικά η θέση του υπεύθυνου οργάνωσης του πλάνου όπως λες και εσύ γίνεται ακόμα πιο εύκολα και θα βοηθούσε πολύ κάποιες κλινικές/γιατρούς που δεν δείχνουν να τα καταφέρουν ιδιαίτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Ο λόγος εξαγωγής που μετρήθηκε αφού βγήκαν τα τριχοθυλάκια στην ληπτρια αν συμφωνήσατε πχ σε πιο μεγάλο λόγο ,μάλλον υπάρχει partial transection και έχασες αρκετές τρίχες από τα πολυτριχα γτ splitting δεν κάνει ο Αναστασάκης.
Δεν έγινε κάποια συμφωνία για τον λόγο εξαγωγής, δεν μιλήσαμε για κάτι τέτοιο.
Δεν μπορώ να γνωρίζω τι partial transaction υπήρχε , αφού δεν αναγραφόταν καπου . Ούτε μου αναφέρθηκε ποτέ εαν υπήρξε partial transaction …
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι είναι,αλλά όπως γνωρίζεις άριστα,όσο σκάβεις το τούνελ τόσο ανακαλύπτεις τα επτασφράγιστα μυστικά και παίρνεις απαντήσεις για όλα.
Ή σχεδόν όλα.
Φυσικά ποτέ δεν θα φτάσεις στον τερματισμό για ευνόητους λόγους,αλλά καλό είναι να αισθάνεται λίγο την ανάσα σου ο γιατρός,μην το μεμφόμαστε αυτό.
Κια όπως είπε και ο oreo μια προσευχή κακό δεν κάνει.:)

Το καλύτερο να αισθάνεσαι (με την καλή έννοια) την "ανάσα" του φόρουμ. Η δύναμη των πολλών είναι πολλαπλάσια από την δύναμη του ενός.
 

vlafo

Well-Known Member
Το καλύτερο να αισθάνεσαι (με την καλή έννοια) την "ανάσα" του φόρουμ. Η δύναμη των πολλών είναι πολλαπλάσια από την δύναμη του ενός.
Στο κρεββάτι του προκρούστη δεν υπάρχει κανένα φόρουμ,μόνο εγώ και ο γιατρός.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εμείς βοηθάμε στην επιλογή. Στην διαδικασία σαφέστατα και δεν συμμετέχουμε.
 

oreo

Well-Known Member
Αυτό με την ανάσα στο λαιμό προσέξτε το. Το προτιμότερο είναι να βλέπεις πλάτη και occipital ;)
 
Μπλουζα