oral nettle!!!

kapa

Μέλος του προσωπικού
προκειται για την τσουκνιδα.
ειναι κατι που θα δοκιμασω συντομα.
ενα προχειρο ψαξιμο να κανετε για αυτην δεν φανταζεστε τι θα διαβασετε
http://www.enter2life.gr/wp/15880-tsouknida-therapeutikes-idiotites-kai-ofeli-gia-tin-ygeia.html
η τσουκνιδα χρησιμοποιουνταν στα αρχαια χρονια για πολλες ασθενειες πριν την ανακαλυψη φαρμακων.
περιεχει.....
βιταμίνες A, C, E, Κ, B1, B2, B3 και Β5. Επίσης είναι πλούσια σε λιπαρά οξέα, ασβέστιο, φλαβονοειδή, σίδηρο, φυλλικό οξύ, θείο, κάλιο, μαγνήσιο, μαγγάνιο, φώσφορο, σελήνιο και ψευδάργυρο. Περιέχει επίσης και πολλά φυτοχημικά στοιχεία όπως λυκοπένιο, β-καροτένιο, καφεϊκό οξύ, μηλικό οξύ, οξικό οξύ και βεταϊνη.
και λενε οτι...
Χρήσεις Εσωτερικά η τσουκνίδα χρησιμοποιείται για τη θεραπεία της υψηλής αρτηριακής πίεσης, της συμφορητικής καρδιακής ανεπάρκειας, του αλτσχάιμερ, της αρθρίτιδας, του άσθματος, των λοιμώξεων της ουροδόχου κύστης, της βρογχίτιδας, της θυλακίτιδας, της ουλίτιδας, της ουρικής αρθρίτιδας, της κνίδωσης, της λαρυγγίτιδας, της σκλήρυνσης κατά πλάκας, του θυρεοειδούς, των αιμορροΐδων, της νεαυραλγίας, των παθήσεων του δέρματος, της ισχυαλγίας, της ιγμορίτιδας, της αλλεργικής ρινίτιδας, των αιμορροϊδων, του έλκους, της φλεγμονής του εντέρου του προστάτης, της τενοντίτιδας, των πέτρων στα νεφρά, των παθήσεων του παγκρέατος, του ήπατος, των εντέρων και της χοληδόχου κύστης. Εξωτερικά είναι ένα από τα καλύτερα βότανα για την θεραπεία της λιπαρότητας των μαλλιών και της πιτυρίδας. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8321.html



μαλιστα :m04:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
kafe φτιαχνει? χεχε

αυτο ειπα και εγω,φτιαχνει και καφε?
δεν εχω ξανα δει τοσα (θεραπευτικα) πραγματα σε ενα βοτανο.
επισης απο βιταμινες και μεταλα εχει πολλα.
το πολυ σε 3 εβδομαδες θα δω τι απο αυτα θα κανει πραξη.
βλεπω οτι υπαρχει σε ριζα,root http://www.ebay.com/itm/500-Capsules-STINGING-NETTLE-ROOT-500mg-URINARY-TRACT-PROSTRATE-RESPIRATORY-/181197222392?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a303231f8
και σε φυλα leaf http://www.ebay.com/itm/Natures-Herbs-Nettle-Leaf-100-Capsules-/270930333618?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f14b4cfb2
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Atermon είπε:
Το τσάι τσουκνίδας πίνεται;

πινεται.
υπαρχει και σε ετοιμα σκευασματα αν δεν υπαρχει η πρωτη υλη στον κηπο
http://www.ebay.com/itm/Nettle-Leaf-Tea-20-Bags-Helps-detoxify-your-body-/181164493487?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a2e3ecaaf
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
για τριχοπτωση τιποτα???

για τριχοπτωση δες αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8983.html
το οποιο πετυχε και οχι ισως θα πετυχει.
για την τσουκνιδα θα δειξει η πορεια.
ειναι πολλα τα τεστ που θα περασει απο εμενα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
stavros_1983 είπε:
kappa τι λεει η τσουκνιδα , καννα νεο ?

εβγαλα μαλλια...
πλακα κανω :m02:
με επιασες να μελεταω για την τσουκνιδα και να κοιταω σκευασματα στο ebay.
εχω αυτο http://www.ebay.com/itm/400-Capsules-500mg-STINGING-NETTLE-ROOT-RESPIRATORY-URINARY-TRACT-PROSTRATE-/181181996690?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a2f49de92
και χρησιμοποιω μια καψουλα την ημερα.
 

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
εχω αυτο http://www.ebay.com/itm/400-Capsules-500mg-STINGING-NETTLE-ROOT-RESPIRATORY-URINARY-TRACT-PROSTRATE-/181181996690?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a2f49de92
και χρησιμοποιω μια καψουλα την ημερα.
Πόσα έχεις χρησιμοποιήσεις ρε φίλε! :) Δεν υπάρχεις! :grinning-smiley
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Πόσα έχεις χρησιμοποιήσεις ρε φίλε! :) Δεν υπάρχεις! :grinning-smiley

αυτα τα λιγα
oral:duta 0,5ml.proscar 1/4 - 1/5 - 1/8 - 1/16 - 1/32 propecia 1/4 - 1/8 - 1/16 - 1/32.
keratene alphactive
zinc gluconate 30mg,zinc 50mg,zinc100mg
quercetin 450mg+900mg
loniten 1,2mg- 2,5mg
saw palmetto 300mg
capsaicin 450 mg,maca50mg,maca 100mg,vitamine E 50mg,anti gray hair,baba 400mg,ginseng.Ω3,b complex,folic acid 400mg
topical:spiro 2%,spiro1%spiro 1,5%,spiro 0,5%,spiro 0,3%,spiro 0,2%,duta,spiro+duta,super zix,fungoral cream,fungoral shampoo,libroman shampoo
regaine χ1,regaine x6,regaine+progesterone x1+x2,axelan x2,axelan+roaccutane x2,dual gen 15% x1,dual gen 15% x6,dual gen 15%+butavate x1,dual gen 15%+daktodor x1,kirkland+daktodor x3,kirkland+airol+daktodor x2,dual gen 15%+daktodor x1,jalplast gel+kirkland,dual gen 15%+airol x1,dual gen 15%+butavate x2,kirkland+skinoren x1,dual gen 15% +airol+daktodor x2,astressin f7 x2,raxal+kirkland x2,kirkland+butavate x1,daktarin,kirkland+tretin tzel,kirkland+pepanthol+airol,betamethazone cream+axelan,derma roller 0.25mm,derma roller 0,5mm,derma roller 0,75mm,βουρτσισμα,crinagen.zirtek,zinc oxide,zinc pyrithione,latanoprost xalatan.

υπολογιζω οτι σε λιγοτερο απο εναν χρονο θα εχω ετοιμη θεραπεια πακετο με 3 συμπληρωματα για οσους καραφλιαζουν απο υπερταση.θα νικησουν υπερταση και καραφλα και χωρις παρενεργειες.
και χωρις υπερτασικα φαρμακα :10m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
Bouklas είπε:
Πόσα έχεις χρησιμοποιήσεις ρε φίλε! :) Δεν υπάρχεις! :grinning-smiley

αυτα τα λιγα
oral:duta 0,5ml.proscar 1/4 - 1/5 - 1/8 - 1/16 - 1/32 propecia 1/4 - 1/8 - 1/16 - 1/32.
keratene alphactive
zinc gluconate 30mg,zinc 50mg,zinc100mg
quercetin 450mg+900mg
loniten 1,2mg- 2,5mg
saw palmetto 300mg
capsaicin 450 mg,maca50mg,maca 100mg,vitamine E 50mg,anti gray hair,baba 400mg,ginseng.Ω3,b complex,folic acid 400mg
topical:spiro 2%,spiro1%spiro 1,5%,spiro 0,5%,spiro 0,3%,spiro 0,2%,duta,spiro+duta,super zix,fungoral cream,fungoral shampoo,libroman shampoo
regaine χ1,regaine x6,regaine+progesterone x1+x2,axelan x2,axelan+roaccutane x2,dual gen 15% x1,dual gen 15% x6,dual gen 15%+butavate x1,dual gen 15%+daktodor x1,kirkland+daktodor x3,kirkland+airol+daktodor x2,dual gen 15%+daktodor x1,jalplast gel+kirkland,dual gen 15%+airol x1,dual gen 15%+butavate x2,kirkland+skinoren x1,dual gen 15% +airol+daktodor x2,astressin f7 x2,raxal+kirkland x2,kirkland+butavate x1,daktarin,kirkland+tretin tzel,kirkland+pepanthol+airol,betamethazone cream+axelan,derma roller 0.25mm,derma roller 0,5mm,derma roller 0,75mm,βουρτσισμα,crinagen.zirtek,zinc oxide,zinc pyrithione,latanoprost xalatan.

υπολογιζω οτι σε λιγοτερο απο εναν χρονο θα εχω ετοιμη θεραπεια πακετο με 3 συμπληρωματα για οσους καραφλιαζουν απο υπερταση.θα νικησουν υπερταση και καραφλα και χωρις παρενεργειες.
και χωρις υπερτασικα φαρμακα :10m:

Θηρίο!!!!! ??? ??? ???
:hailing
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
kapa είπε:
Bouklas είπε:
Πόσα έχεις χρησιμοποιήσεις ρε φίλε! :) Δεν υπάρχεις! :grinning-smiley

αυτα τα λιγα
oral:duta 0,5ml.proscar 1/4 - 1/5 - 1/8 - 1/16 - 1/32 propecia 1/4 - 1/8 - 1/16 - 1/32.
keratene alphactive
zinc gluconate 30mg,zinc 50mg,zinc100mg
quercetin 450mg+900mg
loniten 1,2mg- 2,5mg
saw palmetto 300mg
capsaicin 450 mg,maca50mg,maca 100mg,vitamine E 50mg,anti gray hair,baba 400mg,ginseng.Ω3,b complex,folic acid 400mg
topical:spiro 2%,spiro1%spiro 1,5%,spiro 0,5%,spiro 0,3%,spiro 0,2%,duta,spiro+duta,super zix,fungoral cream,fungoral shampoo,libroman shampoo
regaine χ1,regaine x6,regaine+progesterone x1+x2,axelan x2,axelan+roaccutane x2,dual gen 15% x1,dual gen 15% x6,dual gen 15%+butavate x1,dual gen 15%+daktodor x1,kirkland+daktodor x3,kirkland+airol+daktodor x2,dual gen 15%+daktodor x1,jalplast gel+kirkland,dual gen 15%+airol x1,dual gen 15%+butavate x2,kirkland+skinoren x1,dual gen 15% +airol+daktodor x2,astressin f7 x2,raxal+kirkland x2,kirkland+butavate x1,daktarin,kirkland+tretin tzel,kirkland+pepanthol+airol,betamethazone cream+axelan,derma roller 0.25mm,derma roller 0,5mm,derma roller 0,75mm,βουρτσισμα,crinagen.zirtek,zinc oxide,zinc pyrithione,latanoprost xalatan.

υπολογιζω οτι σε λιγοτερο απο εναν χρονο θα εχω ετοιμη θεραπεια πακετο με 3 συμπληρωματα για οσους καραφλιαζουν απο υπερταση.θα νικησουν υπερταση και καραφλα και χωρις παρενεργειες.
και χωρις υπερτασικα φαρμακα :10m:

Θηρίο!!!!! ??? ??? ???
:hailing

οτι μπορουμε κανουμε :20em:
εγω θα κρατησω 2 συμπληρωματα σαν αντιμετωπιση της ΑΑ.
ενα τα Ω3 που πετυχαν και το δευτερο ακομα δεν το ξερω.
μπορει να ειναι τσουκνιδα,μπορει κουρκουμινη,μπορει ρεσβερατρολη.
το κοστος και των 2 θα ειναι λιγοτερο απο 100 ευρω τον χρονο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa γιατι επελεξες τη ριζα και όχι το φυλλο?

ειναι πολυ φθηνοτερη.
20 ευρω τον χρονο με τα μεταφορικα,αστειο ποσό,και να φανταστεις οτι τα μισα ειναι μεταφορικα http://www.ebay.com/itm/400-Capsules-500mg-STINGING-NETTLE-ROOT-RESPIRATORY-URINARY-TRACT-PROSTRATE-/181181996690?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a2f49de92
 

Bouklas

Well-Known Member
kapa είπε:
οτι μπορουμε κανουμε :20em:
εγω θα κρατησω 2 συμπληρωματα σαν αντιμετωπιση της ΑΑ.
ενα τα Ω3 που πετυχαν και το δευτερο ακομα δεν το ξερω.
μπορει να ειναι τσουκνιδα,μπορει κουρκουμινη,μπορει ρεσβερατρολη.
το κοστος και των 2 θα ειναι λιγοτερο απο 100 ευρω τον χρονο
Μακάρι να συνεχίσει καλά φιλε μου και να βρείς την ιδανική λύση, έχεις χρησιμοποιήσει ήδη τόσα πολλά που πιστεύω από τα ενεργά μέλη ή εσύ ή ο GOMI θα το "κλείσετε" το forum! Θα είναι άχρηστο. :D
Περιμένω και νέα από τον Soralteno να δω πως πάει η ανακάλυψη του.
Ίσως να μην έχει βρεθεί ακόμα η σίγουρη και μαγική θεραπεία για όλους, αλλα βλέπω πως έχουμε πολλές εναλλακτικές να πειραματιστούμε. Εσύ που είσαι και παλιό μέλος υπήρχαν τόσες εναλλακτικές πριν χρονια που βασίλευε μονο η φιναστερίδη με την μινοξιδίλη (όχι πως δεν είναι στην κορυφή ακόμα)?
 

mimis giova

Active Member
Αισιοδοξο σε βλεπω φιλε boukla..ειναι τοσο πολυπλοκη η αα που δεν αντιμετοπιζεται δυστηχως..τρεναρεται απλα για λιγο.αλλα πραγματι τα παιδια ειναι αξια λογου κ μπραβο τους για οτι κανουν..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειμαι αισιοδοξος με τα συμπληρωματα,δεν θα εχουν την μοιρα των τοπικων.
οπως και η φιναστεριδη ετσι και αυτα χτυπουν την αιτια της ΑΑ στην ριζα.
τα αποτελεσματα τους δηλαδη θα εχουν διαρκεια οπως την φιναστεριδη.
εχω λογο που τα παρακολουθω επιμονα :18m:
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Παίδες εγώ φίνα παίρνω και δεν με κρατάει, τουλάχιστον στο 1/4, τώρα με 1/3 δεν πέφτει τρίχα, αλλά η δράση της έχει μειωθεί. Παρότι ακόμη δεν έχω δοκιμάσει κανένα συμπλήρωμα, το Ω3 μόνο ψήνω, ειμαι αρκετά δύσπιστος αν προσφέρουν τίποτα σε άτομα με επιθετική τριχόπτωση εδώ και χρόνια, με χρόνιες θεραπείες στην πλάτη τους και μεγάλες ηλικίες.
 
Μπλουζα