Online Φαρμακεία εντός Ευρώπης;

Έχετε να προτείνετε κανένα φαρμακείο με καλή γκάμα προϊόντων και τιμές; Βλέπω κάποια πράγματα στην ελληνική αγορά να πωλούνται σε πολλαπλάσιες τιμές απ'το εξωτερικό και σκέφτομαι να εγκαταλείψω τις εντόπιες αγορές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
στην ελλαδα εχουμε τα πιο φθηνα φαρμακα αλλα τα πιο ακριβα συμπληρωματα.
τα πιο φθηνα συμπληρωματα ειναι της now foods στα extreme stores http://www.xtr.gr/products_by_brand
 

cool11

Well-Known Member
Με ενδιαφερει και μενα το θεμα.
Και το προβλημα δεν θα ελεγα οτι ειναι τοσο οι τιμες, οσο η διαθεσιμοτητα!

Για σκεφτειτε τα τελευταια χρονια της κρισης που παμε απο το κακο στο χειροτερο.
Ποσες απεργιες, ποσες στασεις εργασιας, ποσες κινητοποιησεις των φαρμακοποιων, ποσες ελλειψεις φαρμακων, κοντρες με τον εοππυ, διακοπη συνεργασιας, τελος η πιστωση και χιλια μυρια προβληματα.
Και καλα να μην επειγεσαι ενα φαρμακο.
Ομως αν κατι αφορα χρονια παθηση? Εκει τι κανεις? Παρακαλας τους φαρμακοποιους και τις φαρμακαποθηκες για να στα φερουν στην ωρα τους;
Ρωτηστε λιγο τους μεγαλυτερους σε ηλικια, τι τραβανε για να βρουν τα φαρμακα τους με ολα αυτα που εχουν συμβει.
Και μιλαμε οτι φαρμακο=υγεια και διατηρηση ζωης, για χρονιες παθησεις.

Γι αυτο και μονο το λογο, θα αξιζε να εχουμε την επιλογη να αγοραζουμε και απο online φαρμακεια της ευρωπης.
 

orestis

Member
Το θεμα με τα φαρμακα το ειχα ψαξει κι εγω, αλλα δεν καταφερα να βρω καποια ακρη.
Και μιλαω για φαρμακα και οχι για συμπληρωματα.
Το θεμα μου δεν ηταν τοσο το οικονομικο οσο η διαθεσιμοτητα στα ελληνικα φαρμακεια. Μιας και περνω χαπια για το θυρεοειδή τα οποια κατασκευαζει γερμανικη εταιρια, και στην ελλαδα καθε τοσο υπαρχει προβλημα με τη διαθεσιμοτητα, σκεφτηκα μηπως μπορουσα να τα περνω απο καποιο site, αλλα δεν βρηκα να υπαρχουν επισημα site με φαρμακα. Το θεμα ειναι να μπορουμε να βρουμε τα επισημα φαρμακα και οχι μαϊμουδες.
Αν γνωριζει καποιος, κατι, ας ενημερωσει.
Για φαρμακα που πρεπει να τα περνεις καθημερινα, και υπαρχει ελειψη στην ελ. αγορα, μιας και οι εταιριες δεν τα διαθετουν γιατι ειναι χαμηλη η τιμη, ειναι μεγαλο προβλημα. Μου τυχαίνει συχνα να γυριζω ολη την πατρα και να μην βρισκω σε κανενα φαρμακειο και να μενω μερες χωρις να περνω ενα χαπι , που πρεπει να περνω καθημερινα και ειναι απαραιτητο για τη ρυθμιση ολου του οργανισμου μου.
 

partizanos

New Member
Επειδή μένω εξωτερικό αναγκάστηκα να ψάξω βρήκα το http://www.biovea.com/. έχει καλές τιμές συκριτικά με τα ελληνικά. έχω παρει minox 5% (7-12ευρώ /60ml) και ένα αλλο τοπικό DHT blocker
 

edyuser1

Active Member
Γεια σας παιδια τι κανετε ολα καλα?λοιπον δεν συμμετεχω αλλο στο φορουμ και ο λογος ειναι οτι ηρθα στην ολλανδια και δεν εχω pc οποτε στελνω απο κινητο τωρα.λοιπον θελω σε λιγο καιρο να παραγγειλω προπεσια απο ιντερνετ γνωριζετε κατι πως μπορω να προμηθευτώ.ευχαριστω
 
Μπλουζα