NW stage VI - REPAIR ΜΕΤ 30/3/2021- 4613FUs - Combo technique (new clinic record, τα 1300+ δώρο)- Άνδρας 42 ετών- ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο ασθενής ειχε υποβληθεί σε 2 strip πριν από >10 χρόνια.
Προφανως περίμενε περισσοτερα μαλλια και ανελαβα να τον βοηθησω.
Μια εξαιρετική δοτρια (>85FUs/cm2), calculated density 2,2+ αλλα μετρια προς λεπτή τριχα σε παχος, αποφασίσαμε να προσωρησουμε σε τεχνική combo.

Η προηγούμενες ενωμενες τομες δεν μπορουσαν να αφαιρεθούν διότι το κατω όριο τους εφτανε πλεον εκτος ινιακού επαρματος και πλεον οποιαδηποτε αποπειρα θα ήταν πολυ επικίνδυνη για διάνοιξη της ουλής λόγω έλξης από τους μυες του αυχένα.

Επιλεχθηκε παρθένα περιοχή.
Εξαιρετικο laxity και τον είχα ενημερωσει πως ενω συμφωνησαμε για 3300 τριχθυλάκια θα έπαιρνα όσα περισσότερα μπορούσα.

Η ...μπίλια έκατσε στα 4613. Νεο ρεκόρ κλινικής
Δηλαδη, έλαβε 1300+ τριχοθυλάκια δωρο. (δλδ 35% επιπλεον μοσχευματα)

DSC03715.JPG
DSC03716.JPG
DSC03717.JPG
DSC03718.JPG
DSC03719.JPG
DSC03720.JPG
DSC03721.JPG
DSC03722.JPG
DSC03723.JPG
DSC03724.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα δότριας πριν και μετα το κούρεμα.
Δυστυχώς, η συρραφή των τομών ειναι "δικην σιδηροδρομικής γραμμής" με εκτενεις καταστροφες εκατερωθεν
απο προχειρότητα, βιασύνη και χρηση χοντρού ράμματος.
DSC03725.JPG
DSC03726.JPG
DSC03727.JPG
DSC03728.JPG
DSC03730.JPG
DSC03731.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σχεδιασμός και εικόνα δότριας μετα την αφίρεση του strip μοσχευματος μήκους 32cm που "έδωσε" συνολικα 4263 τριχοθυλάκια.



DSC03749qq.jpg
DSC03750.JPG
DSC03751.JPG
DSC03754.JPG
DSC03755.JPG
DSC03752.JPG
DSC03753.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Και τωρα η έκπληξη.

Ο συγκεκριμένος ασθενής ειναι μέλος του φόρουμ.
Και έχω ζητησει να σας έχει ενημέρωση από εδω και πέρα σε δικό του νημα.
Have fun!
 

bobby

Well-Known Member
Γιατρέ καλησπέρα, πως εξηγείτε το γεγονός από 2 strip (που σύμφωνα με την θεωρία έχουν πολύ καλύτερο ποσοστό επιβίωσης από τα μοσχεύματα FUE) να έχουν επιβιώσει τόσα λίγα στο φίλο?
Όπως και να έχει από 2 strip πρέπει να πήρε σημαντικό αριθμό graft (δεδομένης της πυκνότητας της δότριας, άλλωστε και εσείς πήρατε πολύ παραπάνω από ότι υπολογίσατε), οπότε ποιος κατά την άποψη σας ο λόγος που απέμειναν τόσα λίγα στον φίλο?
 

Hairsick

Active Member
Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση και εντυπωσιακός ο αριθμός των μοσχευμάτων που μπήκαν. Μια αποριά σχετικά με την τοποθέτηση στις άκρες της κορυφής του κεφαλιού («μπιφτέκι»), μιας και τα εμφυτευμένα μοσχεύματα φαίνεται να μην είναι πολλά εκεί, πως είναι η στρατηγική της τοποθέτησης σε αυτές τις περιπτωσεις, η προτεραιότητα είναι να μπουν περισσότερα στην κορυφή από ότι στις άκρες;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ καλησπέρα, πως εξηγείτε το γεγονός από 2 strip (που σύμφωνα με την θεωρία έχουν πολύ καλύτερο ποσοστό επιβίωσης από τα μοσχεύματα FUE) να έχουν επιβιώσει τόσα λίγα στο φίλο?
Όπως και να έχει από 2 strip πρέπει να πήρε σημαντικό αριθμό graft (δεδομένης της πυκνότητας της δότριας, άλλωστε και εσείς πήρατε πολύ παραπάνω από ότι υπολογίσατε), οπότε ποιος κατά την άποψη σας ο λόγος που απέμειναν τόσα λίγα στον φίλο?

Διότι υπάρχουν δεκαδες σημεια της ΜΕΤ που μπορουν να μειωσουν ή να μηδενίσουν την επιβίωση.
Αυτα εξηγω μήνες τωρα και πολλοί νομίζουν ότι επειδή βρηκαν φθηνή κλινική θα βγαλουν και μαλλια.
Και το πιστευαν και τότε και τωρα και πάντοτε!

Αλλα ρωτησετ το ίδιο τον ασθενη, θα ανοιξει νημα μου ειπε, να σας πει πως το σκεφτηκε.

Η διαδικασίες τις ΜΕΤ ειναι μια αλυσίδα.
Οποιοσδηποτε κρικος και να ειναι αδύναμος, η αλυσίδα δεν δουλευει.
Ακόμα και η λάθος θερμοκρασια, το λαθος υγρό, λίγο περισσοτερη αναισθησία ή λιγο περισσοτερη αιμορραγία και μπορει να έχει 10% απώλεια απο το ένα, 15% από το άλλο, 5% από το τριτο κ.ο.κ. και τελικα να φυτρωσουν τα μισα ή το 1/3.
Απλά πραγματα.
Αλλα αυτα τα αυτονόητα πράγματα ειναι ενάντια στο "αφηγημα" ότι υπάρχει "φθηνο και καλλο, αρκει να ψαξεις."
Δεν υπάρχει.
Κανόνας στη ζωή.
 

bobby

Well-Known Member
Διότι υπάρχουν δεκαδες σημεια της ΜΕΤ που μπορουν να μειωσουν ή να μηδενίσουν την επιβίωση.
Αυτα εξηγω μήνες τωρα και πολλοί νομίζουν ότι επειδή βρηκαν φθηνή κλινική θα βγαλουν και μαλλια.
Και το πιστευαν και τότε και τωρα και πάντοτε!

Αλλα ρωτησετ το ίδιο τον ασθενη, θα ανοιξει νημα μου ειπε, να σας πει πως το σκεφτηκε.

Η διαδικασίες τις ΜΕΤ ειναι μια αλυσίδα.
Οποιοσδηποτε κρικος και να ειναι αδύναμος, η αλυσίδα δεν δουλευει.
Ακόμα και η λάθος θερμοκρασια, το λαθος υγρό, λίγο περισσοτερη αναισθησία ή λιγο περισσοτερη αιμορραγία και μπορει να έχει 10% απώλεια απο το ένα, 15% από το άλλο, 5% από το τριτο κ.ο.κ. και τελικα να φυτρωσουν τα μισα ή το 1/3.
Απλά πραγματα.
Αλλα αυτα τα αυτονόητα πράγματα ειναι ενάντια στο "αφηγημα" ότι υπάρχει "φθηνο και καλλο, αρκει να ψαξεις."
Δεν υπάρχει.
Κανόνας στη ζωή.

Ευχαριστώ! Για εμένα (εφόσον κάποια στιγμή το αποφασίσω για ΜΜ) το πρώτο πράγμα κατά σειρά σπουδαιότητας είναι η ασφάλεια στην ΜΜ (δηλαδή η επιβίωση των μοσχευμάτων), μετά ο σχεδιασμός, το πλάνο και τα αποτελέσματα του γιατρού (συνέπεια) και τελευταίος παράγοντας τα ρεκόρ graft/cm2. Το κόστος προφανώς είναι και αυτό σημαντικός παράγοντας αλλά αν δεν ικανοποιούνται οι προηγούμενοι (ασφάλεια, σχεδιασμός, πλάνο, συνέπεια αποτελεσμάτων) δεν υπάρχει λόγος συζήτησης για το κόστος (ούτε και για ΜΜ με έναν γιατρό που δεν τα ικανοποιεί).
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συγγνωμη, δεν θελω να χαλασω το νημα, αλλα θα ηθελα μια ερωτηση για την οποια αναρωτιεμαι οπως πιστευω και αλλοι αναγνωστες για το τι θα πει ''δωρο'' στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Οταν καποιος διαβαζει το συγκεκριμενο τιτλο σαφεστατα τα συμπερασματα τα οποια μπορει να βγαλει ειναι 2.

1) Τα graft απο τον ιδιο ανθρωπο βγηκαν και μπηκαν, οποτε θελετε να πειτε οτι εκει που ειχατε συμφωνησει 3300 grafts, π.χ εκει που θα βγαζατε σε ''Χ'' χρονικο διαστημα 3300G, δουλέψατε 1 η 2 ωρες παραπανω και του βγαλατε επιπλεον grafts ? Λαθος υπολογισμοι στο τι μπορει να δωσει η δοτρια ? Ενω φενεται δυνατη δοτρια στις φωτο !

αντιλαμβανομαι οτι ο ασθενης θα γνωριζε και το ευρος της τιμης οσον αφορα τα συμφωνηθεντα 3300Graft απο πριν οποτε δεν ξερουμε ουτε τι ποσο πληρωσε ουτε με τι κριτηριο κοστολογηθηκε η διαφορα στην τεχνικη COMBO σε μια τοσο μεγαλης εκτασης περιοχη και κερδισε το συγκεκριμενο bonus των 1384 graft στα 4613 που αντιστοιχει στο 30% της ολης επεμβασης.

Επισης πως γινεται να εχει κανει 2 FUT στο παρελθον με αποτελεσματα τερμα φτωχα, Δηλαδη εγιναν και οι 2 στο ιδιο σημειο με τα ραμματα επακριβως στο ιδιο σημειο ? Στις φωτο φενεται ξεκαθαρα 1 παλαιοτερη αποτυχημενη μεγαλου (πλατους η υψους) STRIP με τα ραμματα της,.

2) bonus κατα 30% στο ποσο που ηταν να πληρωσει ο ασθενης διοτι η κλινικη σημειωσε χωρις να το περιμενει new clinic record οπως αναγραφει ο τιτλος , διοτι ο τιτλος που αποτελει το πρωτο μεσο που εχει ο δημηουργος στη διαθεση του, ωστε να ριξει το κορεσμενο ματι του αναγνωστη στη λεξη ''ΔΩΡΟ'' η το μοτιβο μιας διαφημιστικης εξτρατειας που εκει που δεν το περιμενει ο ασθενης, στην συγκεκριμενη κλινικη κερδιζει καποιο bonus ?


θεωρω οτι ειναι ολιγον decadence εν ετη 2021 ο συγκεκριμενος τιτλος.

Ο τιτλος ειναι clickbait.
Και θα μου επιτρεψεις να βαζω ότι τιτλους θλω στα νηματα μου ειδικα όταν μιλαμε για νηματα σε μεγεθος και είδος που δεν έχει ξαναδει το Ελληνικό φορουμ.
Καπου να χαλαρωσουμε με την κριτικη απλα για την κριτική. ;)
Το νημα δεν ειναι για ...φιλολογικά σχόλια ανεβασμενο.

1) ΔΩΡΟ σημαινει ΔΩΡΟ.
Δουλεψαμε παραπάνω χωρις να πληρωσει ευρω παραπάνω.
Ξερεις γιατι.
Γιατι μπορώ.
Ο ασθενής δεν ...κερδισε μπονους, οπως γραφεις.
Και η ομάδα μου και εγω δουλευουμε με κριτηριο το αποτέλεσμα.
Ο ασθενής ειχε συγκεκριμένο budget, και του έβαλα οσα μοσχευματα μπορούσα γιατι γουσταρω οι ασθενείς μου να έχουν αποτέλεσμα πλούσιο με μια ΜΕΤ, ειδικα να έχουν αδικηθει και ταλαιπωρηθεί στο παρελθόν από κακούς επαγγελματίες. Καιρός να αποκατασταθει η εμπιστοσύνη τους στην Ιατρική. Εγω θα κανω το παραπάνω και αδιαφορω αν οι άλλοι καναν λιγότερα.
Για αυτο έχω τοσο προσωπικό που ειναι και πολλα χρονια εξειδικευμενο. Δουλευαμε πάνω του 10 άτομα 9 ώρες.

2. @Theodor, για νεο μελος έχει πολυ όρεξη για τρολλαρισμα αλλα να ξερεις πως όλες οι θεσεις τρολ ειναι πιασμενες απο παλιότερα μέλη.
Αν δεν σου αρεσουν οι τιτλοι μου λυπάμαι, έχει άλλα νηματα να ασχοληθείς.
Αν θέλεις ερωτησεις και απαντησεις για ιατρικα ζητηματα ευχαριστως.
Τα υπόλοιπα ειναι περιττα.

Επίσης, το τι κερδιζουν οι ασθενείς μου φαίνεται και δεν θα μπω σε άσκοπες συζητησεις.
Θα σε παρακαλέσω να μείνεις στα σημαντικα σημεια του νηματος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ευχαριστώ! Για εμένα (εφόσον κάποια στιγμή το αποφασίσω για ΜΜ) το πρώτο πράγμα κατά σειρά σπουδαιότητας είναι η ασφάλεια στην ΜΜ (δηλαδή η επιβίωση των μοσχευμάτων), μετά ο σχεδιασμός, το πλάνο και τα αποτελέσματα του γιατρού (συνέπεια) και τελευταίος παράγοντας τα ρεκόρ graft/cm2. Το κόστος προφανώς είναι και αυτό σημαντικός παράγοντας αλλά αν δεν ικανοποιούνται οι προηγούμενοι (ασφάλεια, σχεδιασμός, πλάνο, συνέπεια αποτελεσμάτων) δεν υπάρχει λόγος συζήτησης για το κόστος (ούτε και για ΜΜ με έναν γιατρό που δεν τα ικανοποιεί).

Το ρεκόρ φιλε μου ειναι στον αριθμό μοσχευματων που μεταμοσχεύθηκαν με απόλυτη ασφαλεια και εντος 8 ωρων (industry standard).
Δεν έγινε καποιο ρεκορ ...πυκνότητας, που και εγω διαφωνω με αυτα, αλλά ειναι ο μεγαλύτερος αριθμος μας σε μια ημέρα.
Και σε 8 ώρες.
Άρα, όλες οι παραμετροι που αναφερεις ειναι check!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση και εντυπωσιακός ο αριθμός των μοσχευμάτων που μπήκαν. Μια αποριά σχετικά με την τοποθέτηση στις άκρες της κορυφής του κεφαλιού («μπιφτέκι»), μιας και τα εμφυτευμένα μοσχεύματα φαίνεται να μην είναι πολλά εκεί, πως είναι η στρατηγική της τοποθέτησης σε αυτές τις περιπτωσεις, η προτεραιότητα είναι να μπουν περισσότερα στην κορυφή από ότι στις άκρες;
Προφανως.
Στην κορυφη μπορει να δοθει εξαιρετική εικόνα πυκνότητας με συγκεκριμένη κατανομή και πολυ στρατηγικές διαβαθμίσεις πυκνότητας.
 

Nikcpepe

Member
Καλησπερα στην παρέα όλη....
Καταρχήν θέλω σας ευχαριστήσω όλους εδώ στο φόρουμ που μας ανοίγετε τα μάτια έτσι ώστε να μπορέσουμε να βρουμε πίσω τα μαλλιά που θέλαμε....
Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή...
Είμαι 42 .... Κάποτε όταν ήμουν 18 ξεκίνησα και έβλεπα παντου τα φευγουν τρίχες μα παντου.... Ξενέρωσα την ζωή μου... Ξέρεις πως είναι στα 18 να χάνεις τρίχες.... Σιδερένια μπουνιά.... Περνάνε τα χρόνια φίλοι μου και 24 χρονών είδα μια διαφήμιση στην τv... Την τότε μεγάλη και τρανή lei.... r. L... E clinic.... Και έτσι ξεκινάω και παω.... Όλα καλά με γέμισανε θα θα θα θα.... Βασικά τότε είχα προβλημα στο hair line.... Και λίγο πισω στο μπιφτέκι που λέμε... Όποτε όλα οκ ξεκινάμε... Strip η μμ... Ξεκινάμε και νόμιζα ότι μου έριχναν με το τσεκούρι πισω στο κεφάλι.... Κακή εμπειρία.... Τελειώνουμε όλα οκ ο γιατρός μου είπε... Εντάξει λέω αφού το λέει όλα οκ ... Πάρε μου λέει ένα depon και φυγε..... Λες και είχα τρακάρει με σκουπιδιάρικο παιδια....
Περνάει ο καιρός περιμένοντας και εγώ να δω κάτι... Αλλά φτωχό το αποτέλεσμα... Να μην λέμε πολλα παιδιά ξανά πήγα ξανά έκανα και ξανά το ίδιο...... Πέρασαν 16 χρόνια περίπου αλλά με έτρωγε παρα πολυ μέσα μου... Έβλεπα αέρα και που βίντεο που δεν μπορουσαν να με κάνουν να κάνω ακόμα ένα βήμα... Φοβόμουν δεν πίστευα... Παρακολουθώ τα τελευταία 5 χρόνια αυτό το φόρουμ... Τον τελευταίο και καιρό έντονα... Ξεχώρισα τον κ Αναστασακη...... Πήρα το θάρρος να του πω το προβλημα μου... Μόλις πηγα να τον δώ από κοντά τον κοίταξα στα μάτια και του είπα είσαι η τελευταία μου ευκαιρία σε παρακαλω κάνε κάτι για εμένα.... Και γέλασε από εκείνη την στιγμή τελος αυτός είναι ο άνθρωπος μου.... Έχει και συνέχεια σε λίγο...
 

grg19ggls

Member
Στην παλιά ουλή δε θα μπορούσαν να τοποθετηθούν κάποια μοσχεύματα;
Αν ναι πόσα θα χρειαζόντουσαν;
 

bobby

Well-Known Member
Το ρεκόρ φιλε μου ειναι στον αριθμό μοσχευματων που μεταμοσχεύθηκαν με απόλυτη ασφαλεια και εντος 8 ωρων (industry standard).
Δεν έγινε καποιο ρεκορ ...πυκνότητας, που και εγω διαφωνω με αυτα, αλλά ειναι ο μεγαλύτερος αριθμος μας σε μια ημέρα.
Και σε 8 ώρες.
Άρα, όλες οι παραμετροι που αναφερεις ειναι check!

Για το ρεκόρ graft/cm2 αναφερόμουν γενικά, όχι για το συγκεκριμένο περιστατικό σας. Πάντως φαίνεται (στα μάτια μου - του αδαή) ότι όντως πρέπει να έχετε κάνει "στρατηγική" στην τοποθέτηση. Δηλαδή ο φίλος πρέπει να είναι δεξιόχειρας και να χτενίζει τα μαλλιά του φράντζα προς τα δεξιά. Για αυτό και η πυκνότητες στην αριστερή πλευρά του κεφαλιού (όπου θα γίνεται η χωρίστρα) είναι "πειραγμένες" (μεγαλύτερες) για να προσδώσουν layering effect. Σωστά? Πιστεύω ότι δεδομένων των δυσκολιών (κάλυψης μεγάλης επιφάνειας - NW 5-6) θα πάρει πολύ καλό αποτέλεσμα, καθώς το ποσοστό φύτρωσης που επιτυγχάνετε είναι πάντα υψηλό. Αυτό ενισχύεται και από το γεγονός ότι έχω και δει από κοντά ένα φίλο και πρώην συνάδελφο που έχει κάνει σε εσάς (αντιστοιχο NW) με πολύ καλό αποτέλεσμα (όταν τον πρωτογνώρισα 20 χρόνια πριν τέτοια μαλλιά δεν είχε...).
 

Theodor

Member
Ο τιτλος ειναι clickbait.
Και θα μου επιτρεψεις να βαζω ότι τιτλους θλω στα νηματα μου ειδικα όταν μιλαμε για νηματα σε μεγεθος και είδος που δεν έχει ξαναδει το Ελληνικό φορουμ.
Καπου να χαλαρωσουμε με την κριτικη απλα για την κριτική. ;)
Το νημα δεν ειναι για ...φιλολογικά σχόλια ανεβασμενο.

1) ΔΩΡΟ σημαινει ΔΩΡΟ.
Δουλεψαμε παραπάνω χωρις να πληρωσει ευρω παραπάνω.
Ξερεις γιατι.
Γιατι μπορώ.
Ο ασθενής δεν ...κερδισε μπονους, οπως γραφεις.
Και η ομάδα μου και εγω δουλευουμε με κριτηριο το αποτέλεσμα.
Ο ασθενής ειχε συγκεκριμένο budget, και του έβαλα οσα μοσχευματα μπορούσα γιατι γουσταρω οι ασθενείς μου να έχουν αποτέλεσμα πλούσιο με μια ΜΕΤ, ειδικα να έχουν αδικηθει και ταλαιπωρηθεί στο παρελθόν από κακούς επαγγελματίες. Καιρός να αποκατασταθει η εμπιστοσύνη τους στην Ιατρική. Εγω θα κανω το παραπάνω και αδιαφορω αν οι άλλοι καναν λιγότερα.
Για αυτο έχω τοσο προσωπικό που ειναι και πολλα χρονια εξειδικευμενο. Δουλευαμε πάνω του 10 άτομα 9 ώρες.

2. @Theodor, για νεο μελος έχει πολυ όρεξη για τρολλαρισμα αλλα να ξερεις πως όλες οι θεσεις τρολ ειναι πιασμενες απο παλιότερα μέλη.
Αν δεν σου αρεσουν οι τιτλοι μου λυπάμαι, έχει άλλα νηματα να ασχοληθείς.
Αν θέλεις ερωτησεις και απαντησεις για ιατρικα ζητηματα ευχαριστως.
Τα υπόλοιπα ειναι περιττα.

Επίσης, το τι κερδιζουν οι ασθενείς μου φαίνεται και δεν θα μπω σε άσκοπες συζητησεις.
Θα σε παρακαλέσω να μείνεις στα σημαντικα σημεια του νηματος.

Εννοειται οτι ο τιτλος ειναι clickbait. Mα αυτος ειναι και ο σκοπος του clickbait για αυτο και μου κινησε την περιεργεια ενας τετοιος τιτλος, στηριζομενος σε ενα τοσο εντυπωσιακο combo technique.

Ωστοσο δεν θα αφησω καποιον να υποτιμησει τη νοημοσυνη μου.

Να σας διορθοσω σε αυτο, δεν ειναι κριτικη, απλα για να γινει κριτικη. Σε αλλα νηματα σας εχω σχολιασει μονο θετικα σε αποτελεσματα της κλινικης σας.

Νεο μελος, ναι σωστα βλεπεται, που παρακολουθουσα ως guest πιο παλια και διαβαζω το φορουμ για 4 χρονια. Το εχω γραψει και παλαιοτερα.
Οποτε οι χαρακτηρισμοι του τυπου τρολ ειναι περιττα.

Δεν διακρινω να αναγραφει καπου στους κανονες του φορουμ οτι για να εκφερει καποιος διαφορετικη αποψη απο εσας πρεπει να ειναι επισημα εκλεγμενο μελος καποιας επιτροπης η gold member.

Ευχομαι ο ανθρωπος να εχει ενα υπεροχο αποτελεσμα που θα του αλλαξει την εικονα και την ψυχολογια, σε σχεση με το πριν και την ταλαιπωρια που ειχε με την ΜΕΤ του παρελθοντος.
 

leas

Well-Known Member
Καλησπέρα γιατρέ, χαίρομαι ιδιαίτερα για την συμμετοχή σας εκ νέου στο φόρουμ, μπορούμε όλοι να επωφεληθουμε από αυτήν.

Επίσης είναι πολύ θετικό πως πια στην εγχώρια αγορά εμφανίζονται κλινικές που ελπίζω να μας κάνουν όλους να μην κάνουμε ταξίδια για μμ.

Νομίζω πως πρέπει να αναγνωρίσουμε πως μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα έχετε παρουσιάσει μεγάλο όγκο αποτελεσμάτων και προσωπικά χαίρομαι να βλέπω υλικό από πολύ διαφορετικά περιστατικά μεταξύ τους (dense packing, repair και άλλα).

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μιας και είστε γιατρός που προσφέρει και τις 2 τεχνικές.( πράγμα πολύ σημαντικό) Παρακολουθώ αρκετά χρόνια αποτελέσματα από διάφορα φόρουμ και κλινικές. Πάντα μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως γίνεται συγκεκριμένα κλινικές όπως η hasson&wong αλλά και στην Ευρώπη η hattingen να κάνουν τόσο μεγάλα session με fut σε αριθμό grafts τύπου 6000 και πάνω.
Θεωρείται πως είναι καθαρά θέμα δοτριας αυτή η δυνατότητα είτε επιτυγχάνεται λόγω σπλιτινγκ; Ή μήπως ρισκάρουν και δεν είναι σωστή μια τέτοια προσέγγιση;

Τέλος καλή επιτυχία στο παλικάρι.
 
Μπλουζα