NW stage IIIv-IV - MET 31/7/2017 - 2300 F.Us - F.U.T. - Άνδρας

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες λίγο πριν πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του ασθενούς στην Anastasakis Hair Clinic. Η τοποθέτηση των 2300 τριχοθυλακίων έγινε στις περιοχές 1, 2, 3 .
Επισυνάπτεται το αναλυτικό Operative Report.
Ιατρός: @Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Ακολουθούν φωτογραφίες με το αποτέλεσμα του ασθενούς.
 

Συνημμένα

  • AHC- CASE#8- 2300fus (1).png
    AHC- CASE#8- 2300fus (1).png
    979.9 KB · Προβολές: 216
  • AHC- CASE#8- 2300fus.png
    AHC- CASE#8- 2300fus.png
    982 KB · Προβολές: 228
  • crown-before.jpg
    crown-before.jpg
    180.1 KB · Προβολές: 242
  • fullface-beforeHT.jpg
    fullface-beforeHT.jpg
    70.2 KB · Προβολές: 219
  • hairline-before.jpg
    hairline-before.jpg
    167.5 KB · Προβολές: 240
  • midscalp-before.jpg
    midscalp-before.jpg
    159.2 KB · Προβολές: 252
  • left-before.jpg
    left-before.jpg
    147 KB · Προβολές: 238
  • right-before.jpg
    right-before.jpg
    113.9 KB · Προβολές: 221
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες με το ολοκληρωμένο αποτέλεσμα του ασθενούς, 12 μήνες μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών του.
Για να επιτευχθεί ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα, ο ιατρός σε συνεννόηση με τον ασθενή επέλεξαν εκτός από την αποκατάσταση του hairline και της κορυφής, να προχωρήσουν και σε πύκνωση του τριχωτού.
 

Συνημμένα

  • crown-after.jpg
    crown-after.jpg
    160.2 KB · Προβολές: 253
  • fullface-afterHT.jpg
    fullface-afterHT.jpg
    71 KB · Προβολές: 270
  • hairline-after.jpg
    hairline-after.jpg
    169.6 KB · Προβολές: 282
  • left-after.jpg
    left-after.jpg
    141.8 KB · Προβολές: 279
  • midscalp-after.jpg
    midscalp-after.jpg
    131.7 KB · Προβολές: 306
  • right-after.jpg
    right-after.jpg
    124.9 KB · Προβολές: 302

tasos33

Well-Known Member
Πέραν της ωραίας πραγματικα hairlain , το υπόλοιπο σαν αποτέλεσμα είναι κάπως παράξενο.
Όπως έχω κυκλώσει στη φωτό ,στον λευκό κύκλο το μαλλί είναι αραιό ,ενώ στον κόκκινο πυκνό. Τοποθετήθηκαν μοσχεύματα ? Αν ναι ήταν χαμηλή η φύτρωση?
Στο crown η διαφορά αμελητέα.

Για πιο λόγο δεν μπήκα παραπάνω μοσχεύματα ?
 

Συνημμένα

  • IMG_20200707_151143.jpg
    IMG_20200707_151143.jpg
    343.3 KB · Προβολές: 306

vlafo

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω ότι είναι περίεργο και όχι ιδιαίτερα καλό αποτέλεσμα πέρα από χερλάιν.
 

Bill1991

Active Member
Ένα βίντεο θα μας βοηθούσε αρκετά... Σίγουρα το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ φυσικό και η hairline πολύ ωραία αλλά η παρατήρηση του tasou είναι σωστή , ίσως το φως να παίζει κάποιο ρόλο...
 

Stratos

Well-Known Member
άσχετη με την ιατρική και τις μεταμοσχεύσεις αλλά έχω κάνει ήδη τρεις και ενδιαφέρομαι για μία τελευταία ακόμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Stratos ,χιούμορ κάνω ρε,για άλλο λόγο το έγραψα,να ξερεις..μην παρεξηγείς.χαχαχα,εισαι μη ειδικός, μην σε ενδιαφέρουν αυτά..μην ρωτάς καν.!ας έχεις κάνει ότι επέμβαση λες :p
άσχετη με την ιατρική και τις μεταμοσχεύσεις αλλά έχω κάνει ήδη τρεις και ενδιαφέρομαι για μία τελευταία ακόμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Strato αλήθεια ρε σου λέω,δεν ειρωνεύτηκα.αν είχες δει μια άλλη κουβέντα που είχε γίνει θα καταλάβαινες γιατί το έγραψα.μην το παίρνεις προσωπικά..σορυ αν στραβωσες.δεν είχα σκοπό τέτοιο αληθεια.εγώ φρούτα εξάγω ,δεν ξέρω τπτ για λαβίδες και implanter ρε.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Πέραν της ωραίας πραγματικα hairlain , το υπόλοιπο σαν αποτέλεσμα είναι κάπως παράξενο.
Όπως έχω κυκλώσει στη φωτό ,στον λευκό κύκλο το μαλλί είναι αραιό ,ενώ στον κόκκινο πυκνό. Τοποθετήθηκαν μοσχεύματα ? Αν ναι ήταν χαμηλή η φύτρωση?
Στο crown η διαφορά αμελητέα.

Για πιο λόγο δεν μπήκα παραπάνω μοσχεύματα ?

Το αγαπημενο απαιτητικο κοινο του φόρουμ... :)
Δείτε στις φωτογραφιες πού ακριβώς τοποθετηθηκαν μοσχεύματα.
Η περιοχή με τον άσπρο κύκλο ΔΕΝ έχει μεταμοσχευθει.
Είχε δικά του μαλλιά εκεί και δεν διακινδύνεψα το shock loss.
Η διαφορά που βλέπει κανείς ειναι ιπερισσοτερο κακό κούρεμα (πολυ κοντο μάλιστα αν το προσεξε κάποιος!)
και φωτισμός (ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες ειανι κάτω από ισχυρή λάμπα LED).
Δεν αποκλείεται, όμως, να έχασε κάποια μαλλιά εκεί ή εκείνη την στιγμή λόγω εποχικότητα να μην ήταν εξίσου πυκνός αλλού.

Το hairline ΔΕΙΧΝΕΙ μυτερό διότι άφησα τα δικά του μαλλία και πήγα στο σωστό ύψος για το πρόσωπο, την ηλικία και το ύψος του.
Φαίνεται στην παρακάτω φωτο
Διαφωνώ για την κριτική στο crown, έγινε μικρή επένδυση σε μοσχέυματα εκεί , ο ασθενής είχε ως προταιρεότητa (και εγώ) τις
πρόσθιες περιοχές. Τοπόθετηθηκαν όμως μοσχεύματα, νομίζω 500 ή 600.

Πρέπει να σας εξηγήσω την δική μου επαγγελμάτική προσέγγιση στην Μεταμόσχεση Τριχοθυλακίων.
Ειναι υποχρεωσή μου να προσφερω το καλύτερο αποτέλσμα σε συνάρτηση με ΜΗ ΣΠΑΤΑΛΗ μοσχευμάτων.
Ο καθένας μπορεί να χωσει (ή να πει ότι έχωσε) 2500 μοσχεύματα σε ενα crown.
Το έχετε δει σε άλλα νήματα.
Μάλιστα, οι Τούρκικες "κλινικές" πουλάνε unlimited grafts, έτσι δεν είναι;
H τέχνη της ΜΕΤ είναι να κάνεις τα λίγα να φαίνονται πολλά ή έστω ΑΡΚΕΤΑ.
ΔΕΝ ξέρεις τι ξημερωνει σε 10 ή 30 χρόνια στον καθένα.
Αν μπορείς να κάνεις κάποιον ΜΗ αραιό ή ΜΗ-φαλακρό με λιγότερα μοσχέυματα, αυτό κάνει ο ηθικός ιατρός.
Η σπάταλη σε όλους τους τομείς της ζωής ειναι το πιο έυκολο πράγμα.
Στην ΜΕΤ, όμως, ειναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΗ.
Διότι, αντίθετα με τα λεφτα, ο ασθενης ΔΕΝ θα βρει άλλα τριχοθυλάκια αν κάποιος τα σπαταλήσει άσκοπα.
Ο συγκεκριμένος ασθενής έχει μια μέτρια δότρια και στο μέλλον αν φτασει σε σταδιο 6, θα του λείψουν αν έβαζα
1200 στο crown. Μπορώ να τα βάλω στο μέλλον αν περισσέψουν.

Η ΜΕΤ δεν είναι σπρίντ.
Ειναι μαραθώνιος.
Πρέπει να κρατας "δυνάμεις"
 

Συνημμένα

  • 1c.JPG
    1c.JPG
    576.6 KB · Προβολές: 243
  • 1d.JPG
    1d.JPG
    700.8 KB · Προβολές: 244

Stratos

Well-Known Member
Strato αλήθεια ρε σου λέω,δεν ειρωνεύτηκα.αν είχες δει μια άλλη κουβέντα που είχε γίνει θα καταλάβαινες γιατί το έγραψα.μην το παίρνεις προσωπικά..σορυ αν στραβωσες.δεν είχα σκοπό τέτοιο αληθεια.εγώ φρούτα εξάγω ,δεν ξέρω τπτ για λαβίδες και implanter ρε.
Δεν με πειραξε φιλε, δεν στραβωσα, κανενα προβλημα, απλα είχα δει σε παλιο βίντεο του κ.Αναστασακη οτι εκαναν τοποθετηση grafts με λαβιδα. Ηθελα να μαθω αν εξακουθει να κανει το ιδιο..
 

tasos33

Well-Known Member
Το αγαπημενο απαιτητικο κοινο του φόρουμ... :)
Γιαυτό είσαι εδώ άλλωστε, γιατι μας αγαπάς γιατί είμαστε απαιτητικοί και μας μαθαίνεις τα μυστικά της μμ.

Είχε δικά του μαλλιά εκεί και δεν διακινδύνεψα το shock loss.
Ο ασθενής όμως είχε δικά του μαλλιά και δεξία και αριστερά, στην αριστερή πλευρά τοποθετήθηκαν μοσχεύματα σε μεγαλύτερο εύρος γιαυτό υπάρχει αυτή η διαφορά, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.


Το hairline ΔΕΙΧΝΕΙ μυτερό διότι άφησα τα δικά του μαλλία και πήγα στο σωστό ύψος για το πρόσωπο, την ηλικία και το ύψος του.
Η hairline για τα δικά μου γούστα είναι πολύ ωραία.

Διαφωνώ για την κριτική στο crown, έγινε μικρή επένδυση σε μοσχέυματα εκεί , ο ασθενής είχε ως προταιρεότητa (και εγώ) τις
πρόσθιες περιοχές. Τοπόθετηθηκαν όμως μοσχεύματα, νομίζω 500 ή 600.
Επ αυτού δεν υπάρχει λόγος διαφωνίας , τα 500 graft σε ένα άδειο crown δεν μπορούν να κάνουν και πολλά.

Πρέπει να σας εξηγήσω την δική μου επαγγελμάτική προσέγγιση στην Μεταμόσχεση Τριχοθυλακίων.
Ειναι υποχρεωσή μου να προσφερω το καλύτερο αποτέλσμα σε συνάρτηση με ΜΗ ΣΠΑΤΑΛΗ μοσχευμάτων.
Ο καθένας μπορεί να χωσει (ή να πει ότι έχωσε) 2500 μοσχεύματα σε ενα crown.
Το έχετε δει σε άλλα νήματα.
Μάλιστα, οι Τούρκικες "κλινικές" πουλάνε unlimited grafts, έτσι δεν είναι;
H τέχνη της ΜΕΤ είναι να κάνεις τα λίγα να φαίνονται πολλά ή έστω ΑΡΚΕΤΑ.
ΔΕΝ ξέρεις τι ξημερωνει σε 10 ή 30 χρόνια στον καθένα.
Αν μπορείς να κάνεις κάποιον ΜΗ αραιό ή ΜΗ-φαλακρό με λιγότερα μοσχέυματα, αυτό κάνει ο ηθικός ιατρός.
Η σπάταλη σε όλους τους τομείς της ζωής ειναι το πιο έυκολο πράγμα.
Στην ΜΕΤ, όμως, ειναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΗ.
Διότι, αντίθετα με τα λεφτα, ο ασθενης ΔΕΝ θα βρει άλλα τριχοθυλάκια αν κάποιος τα σπαταλήσει άσκοπα.
Ο συγκεκριμένος ασθενής έχει μια μέτρια δότρια και στο μέλλον αν φτασει σε σταδιο 6, θα του λείψουν αν έβαζα
1200 στο crown. Μπορώ να τα βάλω στο μέλλον αν περισσέψουν.
Σωστή η συντηρητική προσέγγιση, αλλά πιστεύω πως με 500 graft στην περιοχή πίσω από την hairline θα έδιναν
ένα άλλο αποτέλεσμα. Πόσο ετών είναι ο ασθενής? δείχνει για 50+, η δότρια πόσα graft μπορεί να δώσει?
 

Συνημμένα

  • IMG_2020-07-08_00-28-19.JPG
    IMG_2020-07-08_00-28-19.JPG
    450.4 KB · Προβολές: 189
  • IMG_2020-07-08_00-27-21.JPG
    IMG_2020-07-08_00-27-21.JPG
    476.9 KB · Προβολές: 177
  • IMG_2020-07-08_09-47-10.JPG
    IMG_2020-07-08_09-47-10.JPG
    517.7 KB · Προβολές: 171
  • IMG_20200708_094435.jpg
    IMG_20200708_094435.jpg
    329 KB · Προβολές: 156

ggg

New Member
Ψάχνομαι καιρό και σας είχα βρει μέσω του YouTube, πραγματικά είχα φοβηθεί με όλα αυτά που γράφονται για την Ελλάδα κι βλέπουμε μιας και έχω και εμπειρία έχοντας κάνει μια μμ δεν θα πω ότι το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό, αλλά όχι όπως εγώ θα το ήθελα και συν της άλλης δεν πιστεύω ότι είχα επαγγελματική αντιμετωπίσει, μετά την εμφάνιση σας και στο φόρουμ και βλέποντας πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα σας και την προσέγγιση σας, έχω αναθαρρήσει και πλέον ο μονόδρομος που λέγεται εξωτερικό να έχει αλλάξει, θέλω να πιστεύω ότι μέσα στο καλοκαίρι θα κλείσω ένα ραντεβού να έρθω να σας γνωρίσω και να δείτε το θέμα μου από κοντά, καλή συνέχεια εύχομαι
 
Μπλουζα