Lp clinic (παπανικολάου) και dhi

shikamaru

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Καινούριος στο φόρουμ χάρηκα που σας βρήκα.
Μετά από αρκετό διάβασμα στο Forum σκέφτομαι για μεταμόσχευση και είμαι ανάμεσα σε DHI και Παπανικολάου στην καινούρια του κλινική.

Είναι περίπτωση NW1 και η διαφορά στην τιμή που έχω πάρει είναι

DHI 2000 Τρίχες Χ τιμή (δεν ξέρω αν είναι πρέπων να την αναφέρω )
Παπανικολάου 38% ποιο ακριβός για οσα grafts προλάβει να εξάγει σε μια συνεδρία. Το οποίο προσωπικά το βλέπω ποιο σωστό σαν πολιτική.

Τείνω προς Παπανικολάου μιας και έχουν ακουστεί καλά λόγια , και λόγω του ότι τώρα είναι και δική του η κλινική πιστεύω θα δώσει μεγαλύτερη προσοχή στην υπόθεση.

Αντιθέτως για DHI όμως σκέφτομαι το ότι το προσωπικό του εργαστηρίου παίζει μεγάλο ρόλο και εκεί λογικά θα το έχουν εξασκήσει πολύ περισσότερο το θέμα μιας και η κλινική του Παπανικολάου είναι νέα + η διαφορά στην τιμή.

Σίγουρα προτιμώ περισσότερο ένα φυσικό αποτέλεσμα από ένα ποιο έντονο.
Οποιεσδήποτε απόψεις ευπρόσδεκτες.
Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Δεν έχουμε επαρκή δείγματα από τη νέα προσπάθεια του Παπανικολάου . Ένα περιστατικό που υπάρχει σε εξέλιξη στο φόρουμ , εμένα προσωπικά μου θύμισε σε πλάνο και σχεδιασμό δουλειές της DHI . Δεν είδα κάτι διαφορετικό . Βέβαια στην DHI ήταν ένα από τα καλύτερα ονόματα . Να δεις και την κα.Μπιρου από την DHI και να μιλήσεις αποκλειστικά μαζί της .

Θα ήταν πολύ πιο εύκολο για εμάς να ποσταρεις κάποιες φωτογραφίες για να δούμε την κατάσταση σου . Έτσι θα μπορέσουμε να βγάλουμε και πιο ασφαλή συμπεράσματα
 

shikamaru

New Member
Α σορρυ το παρέλειψα αυτό. 32 Ετών.
Adriano τι θα πρότεινες να δω επιπλέον και πιστέυεις οτι δεν έχω διαβάσει αρκετα?. Έχω αφιερώσει τουλάχιστον 12 παραγωγικές ώρες να διαβάσω όλα τα Νήματα στο section "Μεταμόσχευση"

Επίσης είδα και μερικά cases από Παπανικολάου αλλά στην DHI είναι ολα .
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα.

Με συγχωρείς αλλά δεν παίρνω υπόψιν την παραπάνω απάντηση. 12 ώρες ,14, 23, 50 δεν μου λένε κάτι. Διάβασε ποιοτικότερα.

Για παράδειγμα. Πως κατέληξες στην κλινική. Είδες κάποιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα;
 

Georgie

Well-Known Member
Οι δυο Ελληνικές κλινικές και ο συγκεκριμένος γιατρός εχουν και καλα αποτελέσματα ( τουλάχιστον στα μάτια μου ) και μέτρια , εξαρτάται και απο τι ζητάει ο καθένας , επίσης βασικό ειναι και το πλάνο για τη μελλοντική εξέλιξη της ΑΑ .
Προσωπικά διαβάζω ως υποψήφιος για μμ οσο μπορω για να με βοηθήσει να πάρω οσο ειναι δυνατόν τη πιο σωστή απόφαση . Και σας ευχαριστώ ολους .

Ξέρεις φίλε ποτε δε μπορεις να εισαι σίγουρος 100%
Εχω διαβάσει και για κακές δουλειές απο top class γιατρούς .
Btw σε Norwood 1 όπως λες, και σε μικρή σχετικά ηλικια δε το βλεπεις λιγο ρίσκο ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πιστεύω χρειάζεται μήνες διαβάσματος για ένα νέο μέλος που μόλις ανακάλυψε το φόρουμ.
 
  • Like
Reactions: tol

shikamaru

New Member
Οι δυο Ελληνικές κλινικές και ο συγκεκριμένος γιατρός εχουν και καλα αποτελέσματα ( τουλάχιστον στα μάτια μου ) και μέτρια , εξαρτάται και απο τι ζητάει ο καθένας , επίσης βασικό ειναι και το πλάνο για τη μελλοντική εξέλιξη της ΑΑ .
Προσωπικά διαβάζω ως υποψήφιος για μμ οσο μπορω για να με βοηθήσει να πάρω οσο ειναι δυνατόν τη πιο σωστή απόφαση . Και σας ευχαριστώ ολους .

Ξέρεις φίλε ποτε δε μπορεις να εισαι σίγουρος 100%
Εχω διαβάσει και για κακές δουλειές απο top class γιατρούς .
Btw σε Norwood 1 όπως λες, και σε μικρή σχετικά ηλικια δε το βλεπεις λιγο ρίσκο ?

Με κάνεις και ανησυχώ . Γιατί να είναι ρισκο το Nw1 σε αυτήν την ηλικία? Γενικά η μεγάλη πτώση έγινε στο διάστημα των 24-28 απο εκεί και περα είναι σχετικά ποιό αργή η πτώση.....
 

Veron

Well-Known Member
Προσωπικα δεν θεωρω το nwd 1 κλιμακα που αξιζει να μπεις για μ.μ, αλλα περι ορεξεως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

shikamaru

New Member
Προσωπικα δεν θεωρω το nwd 1 κλιμακα που αξιζει να μπεις για μ.μ, αλλα περι ορεξεως...
Δεν είναι τόσο πολύ το μέγεθος αλλά το σχήμα ας το πουμε έτσι.
Σίγουρα το στρογγυλό κούτελο δεν είναι ότι ποιο ωραίο .
 

Συνημμένα

  • 26.jpg
    26.jpg
    38.1 KB · Προβολές: 133
  • 32.jpg
    32.jpg
    69.4 KB · Προβολές: 133

tol

Well-Known Member
Δεν είναι τόσο πολύ το μέγεθος αλλά το σχήμα ας το πουμε έτσι.
Σίγουρα το στρογγυλό κούτελο δεν είναι ότι ποιο ωραίο .
Φιλε μου, χωρις να θελω να σε απογοητευσω.....αν οι φωτογραφιες ειναι δικες σου, χρειαζεσαι πολυ...μα παρα πολυ διαβασμα σε θεματα που αφορουν την τριχοπτωση και τις μεταμοσχευσεις.

Δε γνωριζεις ακομη ουτε τις βαθμιδες αραιωσης (norwood).

Αν ηταν ετσι το norwood 1, εγω προσωπικα θα ημουν norwood -2!!!!

Αν αφησουμε στην ακρη τη χιουμοριστικη διαθεση......φιλε μου,εισαι norwood 3 και πανω.....με πιο ευκρινεις (και απο διαφορετικες οπτικες γωνιες) φωτογραφιες μπορουμε να σου πουμε ακριβως σε ποια βαθμιδα ανηκεις.

12 παραγωγικες (οπως εγραψες) ωρες διαβασματος δε φθανουν ουτε για το δημοτικο!!!! Για γυμνασιο, λυκειο, πανεπιστημιο (σε θεματα τριχοπτωσης) χρειαζονται μηνες μελετης.

Τελος, οσον αφορα το διλημμα σου (dhi ή Παπανικολαου), εχοντας προσωπικη πειρα θα σε συμβουλευα να το εμπλουτισεις και με αλλες πολυ ποιοτικοτερες επιλογες (κυριως απο το εξωτερικο...Κυπρο/Τουρκια).

Δυστυχως το ταβανι των ελληνικων κλινικων ειναι χαμηλο και τα αποτελεσματα μετρια.

Σου ευχομαι καλη μελετη και επιτυχια σε οποια επιλογη καταληξεις στο μελλον.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οντως η αραιωση ειναι μεγαλυτερη απο αυτη που νομιζεις. Το nw στη δευτερη φωτο μαλλον ειναι αυτο που λεει ο tol.

Οσο για τις κλινικες οι δυο ελληνικες εχουν δειξει καλα αποτελεσματα και καποια εντυπωσιακα σε σχεση με το προβλημα που ειχαν αυτοι που υποβληθηκαν σε μεταμοσχευση.

Επισης υπαρχουν και μετρια η κακα αποτελεσματα απο εξωτερικο και μαλιστα απο τοπ ονοματα.
Αποτελεσματα του feriduni και του Rahal που ειδαμε παλαιότερα στο φορουμ ηταν για κλαματα.
Απο κυπρο επισης εχουμε δει δυσαρεστημενους πελατες με μετρια αποτελεσματα.

Το οτι θα πληρωσει καποιος 3-4-5 € το μοσχευμα δεν του εξασφαλιζει αυτοματα οτι θα εχει μια πετυχημενη μμ.

Η επιλογη του καθενος ειναι προσωπικη και σίγουρα θελει ερευνα βλεποντας αποτελεσματα κυριως με αναζητηση στα φορουμ και οχι απο site κλινικων αποκλειστικα
 

shikamaru

New Member
Καλησπέρα και πάλι!!
Πριν 10 μέρες προχώρησα σε μεταμόσχευση στον κύριο παπανικολάου στην LP clinic. Θα ακολουθήσει σχετική παρουσίαση στις μεταμοσχέυσεις
 

Tsek

Well-Known Member
Με όλο το συμπάθειο..
Φαίνεται ότι είχες ήδη καταλήξει στον Παπανικολάου απο την ώρα που γράφτηκες και απλά μπήκες να το διαφημίσεις.
Δεν χρειάζονταν να γίνει με αυτό τον τρόπο.
Βάλε τις φωτογραφίες να δούμε την τέχνη του επι το έργο. Φιλικά και καλή φύτρωση.
 

shikamaru

New Member
Με όλο το συμπάθειο..
Φαίνεται ότι είχες ήδη καταλήξει στον Παπανικολάου απο την ώρα που γράφτηκες και απλά μπήκες να το διαφημίσεις.
Δεν χρειάζονταν να γίνει με αυτό τον τρόπο.
Βάλε τις φωτογραφίες να δούμε την τέχνη του επι το έργο. Φιλικά και καλή φύτρωση.

Έχω συμετάσχει σε φορουμ και φουρουμ αλλα μιλάμε αυτό είναι το ποιο κακο- προαίρετο φόρουμ που έχω μπει με διαφορά!!!
Πραγματικά φοβόμουν για το τι θα ακούσω όταν ανεβάσω το θρεντ γιατί και το άλλο το παιδί που ανέβασε την παρουσίαση του γ@ησατε την ψυχολογια.

Δεν πας μπροστά έτσι....
 

vag25

Well-Known Member
Έχω συμετάσχει σε φορουμ και φουρουμ αλλα μιλάμε αυτό είναι το ποιο κακο- προαίρετο φόρουμ που έχω μπει με διαφορά!!!
Πραγματικά φοβόμουν για το τι θα ακούσω όταν ανεβάσω το θρεντ γιατί και το άλλο το παιδί που ανέβασε την παρουσίαση του γ@ησατε την ψυχολογια.

Δεν πας μπροστά έτσι....

Ως μελος σχεδον απο την γεννηση του φορουμ θα συμφωνησω μαζι σου.

Βεβαια θα δωσω στην κοινοτητα και την απογοητευση απο πολλους που επιχειρησαν να πουλησουν βλακειες η κλινικες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έχω συμετάσχει σε φορουμ και φουρουμ αλλα μιλάμε αυτό είναι το ποιο κακο- προαίρετο φόρουμ που έχω μπει με διαφορά!!!
Πραγματικά φοβόμουν για το τι θα ακούσω όταν ανεβάσω το θρεντ γιατί και το άλλο το παιδί που ανέβασε την παρουσίαση του γ@ησατε την ψυχολογια.

Δεν πας μπροστά έτσι....
Δεν φταιει το φόρουμ κ κανενα μέλος που γραφει το μακρύ κ το κοντο του ... το θεμα ειναι εσυ τι κανεις γι αυτο ; Ποσο αφηνεις τον εαυτο σου να έπιρεαζεται; Φιλτράρεις αυτα που λενε κακοπροεραιτα κ καλοπροεραιτα ; Βγαζεις ενα δικο σου συμπερασμα ; Εχεις αποψη κ βούληση ; Σου μιλαει καποιος που δεν εχει ακουσει κ λιγα κ έκλεινα αυτιά εκει που ηθελα κ εκανα αυτο που πιστευα κ καποιοι εκαναν κωλοτουμπα πλεον κ καποιοι απλα εξαφανίστηκαν απ τα νήματα μου κ εμφανίζονται σε αλλα για να βγαλουν τα απόθειμενα τους .... συμπερασματικά λοιπον δεν εχει σημασια τι κανουν οι αλλοι αλλα εσυ τι κανεις για σενα ...
 
Μπλουζα