abc

Mogan

Active Member
@lefis5 εχεις νεοτερα για το κλεισιμο του ετους και στην ουσια για την ολοκληρωση της διαδικασιας;

Θα ηταν ωραια να μας εγραφες τα 5-10 βασικα σημεια/στιγμες που εχεις να θυμασαι απο την αυτην την εμπειρια.

Τι ηταν εκεινο που σε αφησε ευχαριστημενο, τι θα ηθελες διαφορετικα ή θα εκανες διαφορετικα και γιατι;

Τι θεωρεις οτι ηταν καθοριστικο για το αποτελεσμα σου, κλπ.

Εν ολιγοις να μας κανεις ενα sum up / review της ολης εμπειριας σου.

Εγω θεωρω πως το αποτελεσμα σου ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχω δει στο φορουμ, δεδομενου και των λιγων grafts που τοποθετηθηκαν.

Υγ: αν θες γεμισε αυτο το post και με μια σειρα πολλων φωτογραφιων, κοντινων, μακρινων, φωτεινων, πανοραμικων, εστιασμενων, κλπ ωστε να εχουμε ενα ολοκληρωτικο overview του αποτεσματος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lefis5

RAFAL
16/11/2016 - 14/2/2018. πέρασαν 15 μήνες από την ημέρα που αποφάσισα να κάνω την μμ με γιατρό το Λευτέρη Παπανικολάου.Η περίπτωση μου θεωρώ δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολη και σε αυτό διευκόλυνε η ηλικία μου στην οποία είχε σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση και το χρώμα των μαλλιών μου (γκρίζα) λόγω της μικρότερης αντίθεσης που κάνουν με το χρώμα του δέρματος και η μοναδική δυσκολία ήταν η εξαγωγή των grafts λόγω του πάχους της τρίχας μου (punch 1,1 -1,2). Για να πω την αλήθεια φοβόμουν αρχικά τη διαδικασία και είχα και μικρές προσδοκίες για το αποτέλεσμα. 15 μήνες μετά και με σύμφωνα με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αλλάξει την εικόνα του αλλά κυρίως την ψυχολογία του και την αυτοπεποίθησή του .Τώρα που έχω σαφή εικόνα και από την εμπειρία που απέκτησα εδώ μέσα θεωρώ ότι εάν είχαν τοποθετηθεί 300-400 ακόμη grafts θα μιλούσα για την τέλεια μμ. Βέβαια από το αποτέλεσμα που έχω είμαι ικανοποιημένος και θα το έκανα ξανά ανεπιφύλακτα.Η φυσικότητα επιβεβαιώνεται καθώς κανείς από το στενό περιβάλλον μου δεν έχει καταλάβει απολύτως τίποτα.Τώρα χρησιμοποιώ μόνο δαφνέλαιο 1-2 φορές την εβδομάδα (μασαζ) και λούζομαι με hair force shampoo frezyderm.
 

Adriano

Well-Known Member
Εντάξει πολύ εύκολη η περίπτωσή σου και έχεις ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι είσαι τόσο εύκολη περίπτωση που για μένα το αποτέλεσμά σου δεν μπορεί να δώσει έξτρα πόντους στην κλινική που πήγες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Πετυχημενο αποτελεσμα.Πετυχες υψηλη φυτρωση αλλα νομιζω για το προβλημα που ειχες τα μοσχευματα ηταν λιγα και φενεται απο το χτενισμα που κανεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Πραγματικά ειχε ολα τα φοντα να πετυχει ενα πολυ καλο αποτελεσμα, με 500-600 επιπλεον μοσχευματα το αποτελεσμα θα ηταν εντυπωσιακο. Παρολαυτα με τις φωτο αυτες τουλαχιστον, δειχνει αξιοπρεπες και φυσικο.
 

piros75

Well-Known Member
εμένα πάντως μου αρέσει πολύ και το χρώμα του μαλλιού σου!!! αυτό το salt&pepper είναι όλα τα λεφτά. Ωραίο αποτέλεσμα.
 

nino24

Member
Φίλε μου βλέπω το πριν και το μετά και σε ζηλεύω! Τεράστια αλλαγή! Να τα χαρείς και ελπίζω να έχω και εγώ ένα τέτοιο αποτέλεσμα όταν αποφασίσω να κάνω!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ησουν περιστατικο για πολυ δυνατο αποτελεσμα. εχεις πετυχει φυσικα βελτιωση στην εικονα σου αλλα μπορουσες πολυ καλυτερα. γιατι να μην δωσεις σε καποιον που εχει ολα τα θετικα χαρακτηριστικα στο μαλλι και στην τριχα του ενα εντυπωσιακο αποτελεσμα δεν μπορω να καταλαβω. Ο γιατρος που σου εκανε τη μμ αν καθοταν παραπανω ωρα να δουλεψει και σου εβαζε οσα μοσχευματα επρεπε και οχι λιγοτερα θα ειχε να κερδισει απειρως περισσοτερα πραγματα.. Με λιγα λογια σε ενα περιστατικο που μπορουσε να το εχει για διαφημιση του εδωσε ενα μετριο αποτελεσμα μονο κ μονο γιατι εβαλε λιγα μοσχευματα.. αφελεια απο τη μερια του ιατρου. το χτενισμα που κανεις δειχνει πολυ καλυτερο το αποτελεσμα απο οτι ειναι.. ειναι καλη η εικονα σου και πρεπει να εισαι χαρουμενος αλλα μπορουσες να πιασεις το τελειο. οι κυπριακες και ο βεκρης θα σου εδιναν καλυτερο αποτελεσμα λογω περισσοτερων μοσχευματων. η φυτρωση για αυτα που εβαλες πηγε καλα.
 

makis25

Well-Known Member
φυσικα υπαρχει μεγαλη βελτιωση αλλα η hairline ειναι η κλασσικη dhi σκορπια διαδηλωση που πρεπει να κανει καποιος χιλια κολπα με το χτενισμα για να την κρυψει . Δεν ειναι συμπτωση εξαλλου πως και διεθνως σε ποσταρισμενα αποτελεσματα ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο να βρεις hairline της dhi . 99% των περιστατικων ειναι κρυμμενες με το χτενισμα η και το φωτισμο . Ο Δημητρης εχει δικιο . Αν ειχε βαλει εστω 2000 -2300 θα ειχε και hairline . Με 1369 μοσχευματα κανει hairline καποιος που ειναι το nw1.5- το πολυ nw2 . Οχι καποιος 3 προς 4 . Τελος , αν και η επεμβαση εγινε τελη του 2016 , punch 1,1-1,2 , αναρωτιεμαι για τη ζημια και το τρανσεξιον στη δοτρια .
 

spi

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα άλλος άνθρωπος κυριολεκτικά. Βέβαια βοήθησαν πολλά και όπως γράφτηκε και πιο πριν με λίγη περισσότερη προσοχή θα μιλούσαμε για κορυφαία επέμβαση. Παρόλα αυτά αυτό που βλέπω μου αρέσει αρκετά. Μπράβο φίλε μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lefis5

RAFAL
Ησουν περιστατικο για πολυ δυνατο αποτελεσμα. εχεις πετυχει φυσικα βελτιωση στην εικονα σου αλλα μπορουσες πολυ καλυτερα. γιατι να μην δωσεις σε καποιον που εχει ολα τα θετικα χαρακτηριστικα στο μαλλι και στην τριχα του ενα εντυπωσιακο αποτελεσμα δεν μπορω να καταλαβω. Ο γιατρος που σου εκανε τη μμ αν καθοταν παραπανω ωρα να δουλεψει και σου εβαζε οσα μοσχευματα επρεπε και οχι λιγοτερα θα ειχε να κερδισει απειρως περισσοτερα πραγματα.. Με λιγα λογια σε ενα περιστατικο που μπορουσε να το εχει για διαφημιση του εδωσε ενα μετριο αποτελεσμα μονο κ μονο γιατι εβαλε λιγα μοσχευματα.. αφελεια απο τη μερια του ιατρου. το χτενισμα που κανεις δειχνει πολυ καλυτερο το αποτελεσμα απο οτι ειναι.. ειναι καλη η εικονα σου και πρεπει να εισαι χαρουμενος αλλα μπορουσες να πιασεις το τελειο. οι κυπριακες και ο βεκρης θα σου εδιναν καλυτερο αποτελεσμα λογω περισσοτερων μοσχευματων. η φυτρωση για αυτα που εβαλες πηγε καλα.
dimitris50423 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Τώρα και αφού έχουν περάσει 3 χρονια μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές αλλά με 800-1000 ακομη grafts θα μιλούσαμε για το τέλειο αποτέλεσμα.
 

lefis5

RAFAL
φυσικα υπαρχει μεγαλη βελτιωση αλλα η hairline ειναι η κλασσικη dhi σκορπια διαδηλωση που πρεπει να κανει καποιος χιλια κολπα με το χτενισμα για να την κρυψει . Δεν ειναι συμπτωση εξαλλου πως και διεθνως σε ποσταρισμενα αποτελεσματα ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο να βρεις hairline της dhi . 99% των περιστατικων ειναι κρυμμενες με το χτενισμα η και το φωτισμο . Ο Δημητρης εχει δικιο . Αν ειχε βαλει εστω 2000 -2300 θα ειχε και hairline . Με 1369 μοσχευματα κανει hairline καποιος που ειναι το nw1.5- το πολυ nw2 . Οχι καποιος 3 προς 4 . Τελος , αν και η επεμβαση εγινε τελη του 2016 , punch 1,1-1,2 , αναρωτιεμαι για τη ζημια και το τρανσεξιον στη δοτρια .
makis25 συμφωνώ επισης με σενα...νομιζω με μια μικρη παρεμβαση στη hair line θα το διορθώσω
 

lefis5

RAFAL
Εντάξει πολύ εύκολη η περίπτωσή σου και έχεις ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι είσαι τόσο εύκολη περίπτωση που για μένα το αποτέλεσμά σου δεν μπορεί να δώσει έξτρα πόντους στην κλινική που πήγες.
συμφωνώ μαζί σου Adriano. πράγματι η κλινική είχε μια μοναδική ευκαιρια να κερδισει ποντους απο εμενα αλλα δυστυχως δεν με αξιοποιησαν οσο επρεπε. αυτο γινεται γιατι κανουν ενα σοβαρο λαθος κατα τη γνωμη μου...μετρανε μοσχευματα με ευρω...βαλε ρε dhi αυτα που πρεπει και μη τα λογαριαζεις με ευρω..
 

lefis5

RAFAL
θα ηθελα στο σημειο αυτο να πω οτι δεν αμφισβητω με τιποτα τις ικανοτητες του γιατρου Λευτερη Παπανικολαου. Ειναι πραγματικα οτι καλυτερο διαθετει η Ελλαδα στον τομεα μεταμοσχευση..αυτο που μεμφομαι ειναι το μαρκετινγκ της dhi. Εχει τετοιο οπλο στην φαρετρα της και τον εκθετει για μερικα grafts. Eμενα το μπατζετ μου ηταν συγκεκριμενο οκ , αλλα δεν χανεις σαν εταιρεια οταν σου δινεται η ευκαιρια να διαφημιστεις για 300-400 μοσχευματα παραπανω. Προτιμησε να παει σε ενα απλα καλουτσικο αποτελεσμα επειδη με αξιολογησε μονο με ευρω. Εδω θα πει καποιος δεν μπορει η εταιρεια να χαριζει grafts σε ολους , και οτι πληρωνεις παιρνεις..συμφωνω αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες...
 

makis25

Well-Known Member
θα ηθελα στο σημειο αυτο να πω οτι δεν αμφισβητω με τιποτα τις ικανοτητες του γιατρου Λευτερη Παπανικολαου. Ειναι πραγματικα οτι καλυτερο διαθετει η Ελλαδα στον τομεα μεταμοσχευση..αυτο που μεμφομαι ειναι το μαρκετινγκ της dhi. Εχει τετοιο οπλο στην φαρετρα της και τον εκθετει για μερικα grafts. Eμενα το μπατζετ μου ηταν συγκεκριμενο οκ , αλλα δεν χανεις σαν εταιρεια οταν σου δινεται η ευκαιρια να διαφημιστεις για 300-400 μοσχευματα παραπανω. Προτιμησε να παει σε ενα απλα καλουτσικο αποτελεσμα επειδη με αξιολογησε μονο με ευρω. Εδω θα πει καποιος δεν μπορει η εταιρεια να χαριζει grafts σε ολους , και οτι πληρωνεις παιρνεις..συμφωνω αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες...

H dhi ενδεχεται να αλλαξει προσωπο , με αποτελεσματα , νεες προσεγγισεις , καταλληλες μοντερνες τακτικες μολις αποσυρθει απο την ενεργο δραση, παρει συνταξη και παψει να ειναι τροχοπεδη ο ιδρυτης της κυριος Γιωτης . Ετσι αισθανομαι .
 

dimitris50423

Well-Known Member
θα ηθελα στο σημειο αυτο να πω οτι δεν αμφισβητω με τιποτα τις ικανοτητες του γιατρου Λευτερη Παπανικολαου. Ειναι πραγματικα οτι καλυτερο διαθετει η Ελλαδα στον τομεα μεταμοσχευση..αυτο που μεμφομαι ειναι το μαρκετινγκ της dhi. Εχει τετοιο οπλο στην φαρετρα της και τον εκθετει για μερικα grafts. Eμενα το μπατζετ μου ηταν συγκεκριμενο οκ , αλλα δεν χανεις σαν εταιρεια οταν σου δινεται η ευκαιρια να διαφημιστεις για 300-400 μοσχευματα παραπανω. Προτιμησε να παει σε ενα απλα καλουτσικο αποτελεσμα επειδη με αξιολογησε μονο με ευρω. Εδω θα πει καποιος δεν μπορει η εταιρεια να χαριζει grafts σε ολους , και οτι πληρωνεις παιρνεις..συμφωνω αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες...

συμφωνώ μαζί σου Adriano. πράγματι η κλινική είχε μια μοναδική ευκαιρια να κερδισει ποντους απο εμενα αλλα δυστυχως δεν με αξιοποιησαν οσο επρεπε. αυτο γινεται γιατι κανουν ενα σοβαρο λαθος κατα τη γνωμη μου...μετρανε μοσχευματα με ευρω...βαλε ρε dhi αυτα που πρεπει και μη τα λογαριαζεις με ευρω..

Δεν χρεωνουν με το μοσχευμα αλλα με τη συνεδρια οποτε επρεπε να εκμεταλευτουν με την καλη εννοια την περιπτωση σου
Εχουν τελειως λαθος σκεπτικο. παιρνουν αρκετα χρηματα και θα επρεπε να σου βαζουν οσα περισσοτερα μπορουν για να σου λυσουν με τον καλυτερο δυνατο τροπο το προβλημα της αραιωσης. Αντι για αυτο απλωνουν 1300-1500 μοσχευματα και σε περιμενουν παλι του χρονου για την επομενη.
Η ahc δουλευει με τελειως διαφορετικο τροπο απο οσα εχω δει και πιστευω οτι κερδιζει πολλα περισσοτερα. Σου βαζει οσα μοσχευματα χρειαζεσαι πραγματικα ανα συνεδρια ωστε να σου δωσει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα και δεν προσπαθει να σε κανει να πας ο ιδιος του χρονου αλλα με την αλλαγη που θα εχεις να διαφημιστουν και να εχουν νεους πελατες.
Αυτη ειναι και πιο τιμια αντιμετωπιση αλλα και πιο προσοδοφορα για την ιδια την κλινικη πιστευω.
οι κλινικες τις κυπρου ειναι τουλαχιστον ξεκαθαρες και πληρωνεις για οσα μοσχευματα συμφωνεις οποτε ξερεις τι θα περιμενεις.
 

veg

Active Member
16/11/2016 - 14/2/2018. πέρασαν 15 μήνες από την ημέρα που αποφάσισα να κάνω την μμ με γιατρό το Λευτέρη Παπανικολάου.Η περίπτωση μου θεωρώ δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολη και σε αυτό διευκόλυνε η ηλικία μου στην οποία είχε σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση και το χρώμα των μαλλιών μου (γκρίζα) λόγω της μικρότερης αντίθεσης που κάνουν με το χρώμα του δέρματος και η μοναδική δυσκολία ήταν η εξαγωγή των grafts λόγω του πάχους της τρίχας μου (punch 1,1 -1,2). Για να πω την αλήθεια φοβόμουν αρχικά τη διαδικασία και είχα και μικρές προσδοκίες για το αποτέλεσμα. 15 μήνες μετά και με σύμφωνα με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αλλάξει την εικόνα του αλλά κυρίως την ψυχολογία του και την αυτοπεποίθησή του .Τώρα που έχω σαφή εικόνα και από την εμπειρία που απέκτησα εδώ μέσα θεωρώ ότι εάν είχαν τοποθετηθεί 300-400 ακόμη grafts θα μιλούσα για την τέλεια μμ. Βέβαια από το αποτέλεσμα που έχω είμαι ικανοποιημένος και θα το έκανα ξανά ανεπιφύλακτα.Η φυσικότητα επιβεβαιώνεται καθώς κανείς από το στενό περιβάλλον μου δεν έχει καταλάβει απολύτως τίποτα.Τώρα χρησιμοποιώ μόνο δαφνέλαιο 1-2 φορές την εβδομάδα (μασαζ) και λούζομαι με hair force shampoo frezyderm.

το δεδομενο ειναι οτι η εικονα σου βελτιωθηκε πολυ

το αρχικο σου προβλημα ηταν εμφανες επειδη ηταν μπροστα ,αλλα εμοιαζε σαν βουτηρο στο ψωμι ενος γιατρου ,γιατι εχει
α.αδεια περιοχη αρα χωρις shock loss β. πολυ καλη και σταθεροποιημενη δοτρια οπως δειχνει

αν επρεπε καποιος να βρει ΄ψεγαδια ' θα ηταν τα εξης
- μπροστα οι τριχες φαινονται να ειναι 'ατιθασες ' - πιο κατσαρες με αποτελεσμα να φερνεις απο πιο πισω και πλαγια μαλια για
να κανουν συνολικα ενα πιο φυσικο αποτελεσμα και πιθανων και πιο πυκνο ,
- αν τα μαλλια σου ηταν μαυρα εχω την ενυτπωση οτι το αποτελεσμα δεν θα εδειχνε τοσο καλο .Πραγμα που εσενα δεν σε απασχολει αλλα
απασχολει οσους ειναι παρομοια περιπτωση με εσενα αλλα με μαυρα η καστανα μαλια .
 
Μπλουζα