abc

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Φίλε Lefi νομίζω ότι τα φοβάσαι λίγο στο λούσιμο και κακώς, θα έπρεπε ήδη να είσαι καθαρός στη λήπτρια την 7η μέρα, εγώ καθάρισα από την 5η. Βλέπω όλα τα κακάδια έτοιμα να πέσουν και εσύ, ουσιαστικά, τα "κρατά". Θα σου έλεγα να ασκήσεις περισσότερη πίεση και κυκλικές κινήσεις για να καθαρίσεις.
 

lefis5

RAFAL
εχετε δικιο παιδια ισως τα φοβηθηκα περισσοτερο απο οσο πρεπει..απλα εκει στην 4η - 5η μερα ειδα τριχουλες να φευγουν με το λουσιμο και φρικαρα..στο βραδυνο λουσιμο θα πιεσω περισσοτερο...σημερα 9η μερα αυριο-μεθαυριο θα εχω καθαρισει και απο δευτερα ξεκιναω botafex spray....αυτο που με ανυσηχει λιγο ειναι οι τρυπουλες που φαινονται στη δοτρια κυριως στα πλαινα...και βεβαια αυτο το αποδιδω στο μεγεθος του punch εξαγωγης 1,2mm...
 

piros75

Well-Known Member
5η σου λέω... εντάξει δε είχα καθαρίσει τελείως, αλλά δεν φαινόντουσαν. Η αλήθεια είναι όμως ότι τα πρώτα δύο λουσίματα τα έκανα στην DHI και άρα κατάλαβα πως πρέπει να λούζουμε και πόση πίεση πρέπει να ασκω.
 

mikegad

Well-Known Member
α πρώτα δύο λουσίματα τα έκανα στην DHI και άρα κατάλαβα πως πρέπει να λούζουμε και πόση πίεση πρέπει να ασκω
Σίγουρα παίζει σημασία αυτό.Εγώ τις πρώτες μέρες πιο πολύ χάιδεμα το έλεγες αυτό που έκανα παρά λούσιμο
 

lefis5

RAFAL
13η ημέρα... η δότρια περιοχή έχει επουλωθεί πλήρως και οι πόνοι μουδιάσματα της πρωτης εβδομαδας εξαφανίστηκαν..Η λήπτρια περιοχή έχει καθαρίσει από την 10η ημέρα και έχω ξεκινήσει μινοξιδίλη πρωί-βραδυ χωρίς καμία παρενέργεια.Πλέον λόυσιμο μία φορά την ημέρα. Με τα λουσίματα των προηγούμενων ημερών έφυγαν καποιες τριχούλες. Κυκλοφορώ τις ηλιολουστες μέρες με καπέλο και τωρα που ευνοει ο καιρος χωρίς αυτο χωρίς να εχει γινει αντιληπτο απο το περιβαλλον μου οτι έρχομαι απο τετοια επεμβαση...Απο την 10η ημερα επέστρεψα στην καθημερινότητα μου κανονικα..παρακατω επισυναπτω φωτογραφιες της 13ης ημερας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Lefis τι λογο τριχων ειχες; ανα μοσχευμα. επισης ποσο κοστισε; δωσε πληροφοριες να ξερουμε.
Για το μεγεθος του punch εσυ τους ρωτησες; φαινονται λιγο μεγαλουτσικα τα κεφαλακια δεν ξερω αν οφειλεται σε αυτο
 

lefis5

RAFAL
λογος 2,15 ....335 μονα, 592 διπλα, 348 τριπλα, 86 τετραπλα, 40 πολλαπλα....punch χρησιμοποιηθηκαν 1 - 1,1 - 1,2....το 1,2 χρησιμοποιηθηκε γιατι εχω χοντρη τριχα.τα υπολοιπα τα εχω αναφερει σε προηγουμενες αναρτησεις μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikolakis

Well-Known Member
Πολυ αναλυτικός κ συνεπής ο φίλος στην ενημέρωση του. Πολυ γρηγορη επούλωση κ οπτικά δε φαινεται κάτι. Καλή φύτρωση
 

dimitris50423

Well-Known Member
Βαλε και σε αυτο το νημα καμια φωτο με το πριν σαν σημειο αναφορας. Απο οτι θυμαμαι το υπολοιπο τριχωτο ηταν σε πολυ καλη κατασταση. Θεωρω οτι ειναι λιγα τα μοσχευματα που σου εβαλαν. Και σε συνδιασμο με το λογο τριχων εβαλες 2943 τριχες. Εγω περιπου για την ιδια περιοχη εβαλα 1000 μοσχευματα παραπανω και επαιρνε και αλλα σιγουρα. Δεν τα θεωρουσα πολλα. Η μμ Ποσο σου κοστισε τελικα;
Οπως και να εχει προσεχε τις οδηγιες να πιασεις οσο γινεται καλυτερη φυτρωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Kαλη φυτρωση
Εβαλες λιγα μοσχευματα για το προβλημα που ειχες ειναι η αληθεια.Περιπτωσεις σαν την δικη σου συνηθως θελουν 2500 τουλαχιστον.
Αλλα θεωρω οτι θα φθασουν και θα εχεις καλο αποτελεσμα.Η χοντρη τριχα που ειπες οτι εχεις + το γκριζοασπρο μαλλι που κανει ελαχιστη αντιθεση με το δερμα,θα κανουν τρελη διαφορα πιστευω
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εβαλες λιγα μοσχευματα για το προβλημα που ειχες ειναι η αληθεια.Περιπτωσεις σαν την δικη σου συνηθως θελουν 2500 τουλαχιστον.
Αλλα θεωρω οτι θα φθασουν και θα εχεις καλο αποτελεσμα.Η χοντρη τριχα που ειπες οτι εχεις + το γκριζοασπρο μαλλι που κανει ελαχιστη αντιθεση με το δερμα,θα κανουν τρελη διαφορα πιστευω

o lefis εγω πιστευω ειχε χαρακτηριστικα στο μαλλι του που αν εμπαιναν οσα επρεπε υπολογιζω περιπου 2200- 2500 θα εδινε τρελο αποτελεσμα.. αντι να το εκμεταλευτουν αυτο του εβαλαν μονο 1369 με λογο 2,14.
 

lefis5

RAFAL
Χαιρετω την ομάδα ....βρίσκομαι στην 25η μέρα από την μμ και εδώ και 15 μέρες botafex πρωί βράδυ...το μόνο θέμα είναι ή ξηροδερμια που μου κάνει .... υπάρχει λύση;
 

aeratos28

Just aeratos
Αφρός μινοξιδιλης..νομίζω θα έχεις σημαντική βελτίωση ως προς την ξυροδερμια..δήμητρα σωστό το νούμερο που ειπες..τόσα χρειάζονταν για πολύ καλό αποτέλεσμα..όμως η τιμή θα ήταν σίγουρα στα 3500€..ο lefis είπε ότι μέχρι 2500€ μπορούσε να διαθεσει..ήταν και η εξαγωγή δύσκολη από ότι είπε και έμεινε σε αυτό το νούμερο τελικά..μακάρι να είχε δυνατότητα να για κάτι παραπάνω από οικονομικη πλευρά ώστε να έφτανε τον αριθμό που ειπες
 

dimitris50423

Well-Known Member
Aeratos δεν νομιζω να ειναι θεμα χρηματων. Για τον αριθμο που ειπα ηθελε 2η συνεδρια στη d*i. Δεν βγαζουν τοσα με manual εξαγωγη.
Θα μπορουσαν ομως να βγαλουν κοντα στα 1700-1800. Τωρα νομιζω οτι θα βγει ενα πολυ αραιο αποτελεσμα. Μακαρι να πεσω εξω αλλα 1369 μοσχευματα ποση καλυψη να δωσουν; και απο πισω εχει καλο μαλλι. Εφοσον δεχτηκαν να τον αναλαβουν με αυτα τα χρηματα επρεπε να βγαλουν οσο το δυνατον περισσοτερα εφοσον τα χρειαζοταν σιγουρα.
Τωρα γινεται πιθανος πελατης και για πυκνωση.
 

aeratos28

Just aeratos
Το budget του lefis ήταν 2500€..ο ίδιος το είπε..δεν μπορούσε να δώσει αλλα και γι αυτό του είπαν όλοι εδω στην αρχή πώς καλύτερα να μαζέψει και άλλα λεφτα και μετά να κάνει ότι θέλει..γιατι με αυτα τα λεφτα στην καλυτερη των περιπτωσεων αντε να του εβγαζαν οσα και στον βαγγελη,γυρω στα 1700-1800..που παλι θα ηταν αρκετα λιγοτερα απο οσα ηθελε..ο lefis δεν ήθελε να περιμένε και πηγε και την εκανε τώρα..δεν λέει κανείς ότι θα πάρει αποτέλεσμα πυκνό με αυτά τα grafts..έβαλε τα μισά grafts,ίσως και λιγότερα από ότι θα έπρεπε κανονικά..το διάλεξε μόνος του ομως αυτό..πήγε και αλλού ρώτησε ,του είπαν τι και πώς και επέλεξε να πάει εκεί ..όσο για το αν βγάζουν που λες,είναι ανάλογα την περίπτωση..στον Βαγγελη έβγαλαν σχεδόν 2000 μοσχεύματα στην 2η επέμβαση του..παίζει ρόλο και το κεφάλι..σε εσένα έβγαλαν 2300, στον δημητρη40 2600+,στον andy.k 2000 μοσχεύματα..στα 3000€ όλοι σας..πιο δύσκολη εξαγωγή ο andy.k από εσάς τους 2..δεν έχει να λέει σε αυτό η manual η η motorised..αν ειχε άλλο οικονομικό πλάνο θα γινόταν διαφορετική εξαγωγή και θα πλησίαζε σίγουρα τον αριθμό μοσχευμάτων που είπαμε..έστω αν έλεγε πως διαθετω 3500€ θα εμπαινε και 2η μέρα και το αποτέλεσμα θα ήταν σίγουρα αλλα 1000 grafts 100%..θα έπιανε τον αριθμό που εβαλες και εσύ..με + 500€..και με παπανικολαου..άλλα περιττά όλα αυτά που λεμε γιατί το μέγιστο που ήθελε να δώσει όπως είπε ο lefis ήταν αυτά τα λεφτά..
 

lefis5

RAFAL
παρασκευη 16/12 κλεινω ένα μηνα από την μ.μ. βαζω πρωι βραδυ μινοξ εχουν φυγει καποια τριχακια από τα νεα και παρατηρω και καποια πτωση των υπαρχόντων μαλλιων...είναι φυσιολογικο αυτό??? θα επανελθω με νεες φωτο την παρασκευη
 

aeratos28

Just aeratos
Lefis μας έχεις μουρλανει στις ερωτήσεις τις οποίες θα μπορούσες να τις απαντήσεις μόνος σου απλά αν είχες κάτσει 10-15 λεπτά και είχες διαβάσει ένα νήμα μεταμόσχευσης απο το φορουμ εδώ..τόσο απλό είναι.ή να είχες ακούσει αν σου είπαν βεβαια από την κλινική ότι στον μήνα και μετά θα αρχίσουν να πέφτουν μέχρι τον 2ο και από εκεί και μετά μέχρι τον 12ο μήνα ανάλογα τα ποσα grafts φύτρωσαν θα κριθεί αν ήταν επιτυχημένη η αποτυχημένη η επέμβαση σου..
 
Μπλουζα