Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

kardinalios

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ ,

βρήκα λίγο χρόνο σήμερα για να ανοίξω ένα νήμα στο οποίο θα γίνει η παρουσίαση της μ.μ που θα πραγματοποιήσω στην κλινική του Lorenzo . Θεωρώ ελάχιστη υποχρέωση μου απέναντι στην κοινότητα να παρουσιάσω την περίπτωση μου στην πραγματική της διάσταση , να γράψω την πραγματικότητα ως έχει και να προσπαθήσω μέσα από τη δική μου περίπτωση να βοηθήσω άλλα μέλη καθώς και αναγνώστες να αποκτήσουν γνώσεις γύρω από το θέμα που μας απασχολεί .

Καταρχάς , να αναφέρω ότι είμαι 31 χρονών και ότι έχω κάνει στο παρελθόν άλλη μία μ.μ σε γνωστή ελληνική κλινική η οποία αν και αρχικά βελτίωσε την εικόνα μου πλέον κατάλαβα ότι ήταν μία κίνηση βεβιασμένη και χωρίς την απαραίτητη μελέτη εκ μέρους μου . Το φόρουμ με βοήθησε να καταλάβω το μέγεθος του προβλήματος μου , να συναντηθώ από κοντά με τον γιατρό στην Αθήνα και να οργανώσω μία στρατηγική που θα μου δώσει ένα full head of hair με μία αξιοπρεπή πυκνότητα το οποίο για μένα είναι και το ζητούμενο .

Εδώ να αναφέρω ότι προορίζομαι για NW 5 και σε επόμενο ποστάρισμα θα δώσω ακριβείς πληροφορίες σχετικά με τις μετρήσεις που έχω κάνει με τον γιατρό για την δότρια μου και θα ποστάρω και κάποιες φωτογραφίες με την κατάσταση μου καθώς και την στρατηγική που θα ακολουθήσω .

Επίσης , θέλω να αναφέρω ότι τον τελευταίο χρόνο είμαι χρήστης φιναστερίδης με διαρκώς αυξανόμενες δόσεις στην αρχή και πλέον σταθερά στο 1mg/μέρα .

Θα παρακαλέσω πολύ να υπάρξει ένα κόσμιο επίπεδο στη συζήτηση , δεν θέλω να μπω σε αντιπαραθέσεις .

Ξεκινώντας αυτό το ταξίδι νιώθω ότι οφείλω να ευχαριστήσω τα δύο μέλη που με βοήθησαν , μίλησαν μαζί μου στον ελεύθερο τους χρόνο χωρίς κανένα αντάλλαγμα και με κατεύθυναν σωστά σε μία ασφαλή επιλογή . Ευχαριστώ πολύ @Stripar και @CVIAL .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Καρδινάλιε εχεις κάνει μια εξαιρετική επιλογή γιατρού και εφόσον παράλληλα άρχισες και φίνα θεωρώ ότι εχεις πλέον πολυ γερά όπλα στα χέρια σου για να παλέψεις την ΑΓΑ.
Καλη επιτυχία!
 

Harris_G

Well-Known Member
Να ευχηθω και γω τα καλυτερα στον φιλο @kardinalios τον οποιο γνωρισα στον καναπε της αναμονης κατα το consulation του Lorenzo στην Αθηνα.
Εισαι ψιλοδυσκολη περιπτωση με διαχυτη και καλως εκανες την τοπ επιλογη να πας σε αυτη την κλινικη, Το μονο που πρεπει να ευχηθουμε ειναι να δεχθει καλα ο οργανισμος τα grafts (ο μονος λογος να μη παει καλα μια επεμβαση στου Lorenzo) και προσωπικα δινω ολη τη θετικη μου ενεργεια για να μη συμβει αυτο.
 

vagosx

Well-Known Member
Βέβαια καλο είναι να διευκρινίσει ο Καρδινάλιος εαν την επέμβαση θα την κάνει ο Lorenzo η κάποιος άλλος γιατρος της Medilor
 

Harris_G

Well-Known Member
Βέβαια καλο είναι να διευκρινίσει ο Καρδινάλιος εαν την επέμβαση θα την κάνει ο Lorenzo η κάποιος άλλος γιατρος της Medilor
Lorenzo με την ειδικη προσφορα που ειχε κανει στα consulations για το φορουμ μας. Η αλλη επιλογη ειναι ο Ferreira δυο ειναι ολοι και ολοι μη το περιγραφεις λες και ειναι κανα supermarket με 10 γιατρους.
 

kardinalios

Well-Known Member
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές . Να αναφέρω ότι την επέμβαση θα μου την κάνει ο ίδιος ο Lorenzo με τις προϋποθέσεις που ανέφερε παραπάνω ο @Harris_G .
Όντως η περίπτωση μου είναι δύσκολη καθώς έχω diffuse allopecia και το μεγάλο ζητούμενο είναι η βιωσιμότητα των grafts που θα τοποθετηθούν .
 

manly_Man

Well-Known Member
ποια ειναι η ειδικη προσφορα του lorenzo για τα μελη του forum;

οσο για τη διαχυτη αραιωση λογικα δεν θα εχεις προβλημα με shock loss, αφου παιρνεις φινα. Καλη επιτυχια!!
 

Harris_G

Well-Known Member
Η προσφορα ισχυσε μονο για τα μελη που συμμετειχαν στο consultations και θα εκλειναν επι τοπου ημερομηνια.Πλεον ειναι παρελθον.
 

kardinalios

Well-Known Member
Παρακαλώ παιδιά μην με ρωτάτε και μην μου στέλνετε μηνύματα σχετικά με την τιμή που έκλεισα . Θα προτιμήσω για προσωπικούς λόγους να μην αναφέρω το οικονομικό σκέλος της συμφωνίας και παρακαλώ αυτό να γίνει σεβαστό .
 

Harris_G

Well-Known Member
Παρακαλώ παιδιά μην με ρωτάτε και μην μου στέλνετε μηνύματα σχετικά με την τιμή που έκλεισα . Θα προτιμήσω για προσωπικούς λόγους να μην αναφέρω το οικονομικό σκέλος της συμφωνίας και παρακαλώ αυτό να γίνει σεβαστό .
Μας ζητήθηκε από όλους όσους συμμετείχαμε να μη γνωστοποιήσουμε την προσφορά, προφανώς και ο γιατρός έχει σοβαρούς λόγους να θέλει κάτι τέτοιο. Για να ηρεμησετε, η διαφορά με την default τιμη του δεν ηταν ιδιαίτερη. Δλδ μη νομίζετε ότι μας έδωσε 2,5 και 3 το graft, καμία σχέση επ'ουδενί. Εγώ ας πούμε δεν έκλεισα γιατί ακόμα δεν έχω ξεκινήσει φίνα και το πηρε το ποταμι. Όσοι κλείσαν είχαν τη δυνατότητα να το κάνουν εκείνη τη στιγμή, η προσφορά δεν ήταν επ'αόριστον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι καλές γιορτές και εύχομαι καλή φύτρωση πλέον στον Kardinalios! Οι ειδικές τιμές όπως είπε και ο Harris_G ανήκουν πλέον στο παρελθόν οπότε δεν έχει και νόημα να διαιωνίζεται αυτή η συζήτηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ @CVIAL και καλές γιορτές σε όλους . Όλα πήγαν πολύ καλά και ο γιατρός ήταν εκεί σε ο,τι και αν προέκυψε . Η εμπειρία μου ήταν εξαιρετική . Θα ακολουθήσουν αναλυτικά ποστ με μετρήσεις , χαρακτηριστικά και φωτογραφίες από την κλινική . Θα ανεβάζω μια φωτογραφία ανά 10 ημέρες για να φαίνεται και η αλλαγή και οποίος θέλει θα μπορεί να μου στέλνει p.m για να του στέλνω και άλλες .
Ο λόγος που δεν ξεκινάω αυτή τη διαδικασία τώρα είναι διότι ο γιατρός θα μου στείλει το υλικό την επόμενη εβδομάδα καθώς αυτή την εβδομάδα θα απουσιάζει συνεπώς θέλω όταν ξεκινήσει η παρουσίαση να υπάρχει μια ροή και να είναι όλα σωστά τοποθετημένα .
Όσον αφορά τις φωτογραφίες από τις πρώτες μέρες κάθε βράδυ τις βγάζω εγώ μπαίνουν σε φάκελο με βάση την ημερομηνία οπότε θα τις ανεβάσω αφού κάνω τα στοιχεία και τις φωτογραφίες από την κλινική .
Καλά Χριστούγεννα σε όλους
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ @CVIAL και καλές γιορτές σε όλους . Όλα πήγαν πολύ καλά και ο γιατρός ήταν εκεί σε ο,τι και αν προέκυψε . Η εμπειρία μου ήταν εξαιρετική . Θα ακολουθήσουν αναλυτικά ποστ με μετρήσεις , χαρακτηριστικά και φωτογραφίες από την κλινική . Θα ανεβάζω μια φωτογραφία ανά 10 ημέρες για να φαίνεται και η αλλαγή και οποίος θέλει θα μπορεί να μου στέλνει p.m για να του στέλνω και άλλες .
Ο λόγος που δεν ξεκινάω αυτή τη διαδικασία τώρα είναι διότι ο γιατρός θα μου στείλει το υλικό την επόμενη εβδομάδα καθώς αυτή την εβδομάδα θα απουσιάζει συνεπώς θέλω όταν ξεκινήσει η παρουσίαση να υπάρχει μια ροή και να είναι όλα σωστά τοποθετημένα .
Όσον αφορά τις φωτογραφίες από τις πρώτες μέρες κάθε βράδυ τις βγάζω εγώ μπαίνουν σε φάκελο με βάση την ημερομηνία οπότε θα τις ανεβάσω αφού κάνω τα στοιχεία και τις φωτογραφίες από την κλινική .
Καλά Χριστούγεννα σε όλους

Kardinalios μια φωτογραφία ανά 10 μέρες είπες. Εσύ το είπες. Την εξέλιξη θέλουμε να δούμε. Αν στο 12μηνο μας βάλεις 10 φωτογραφίες δεν έχει νόημα φίλε μου. Καλή φυτρωση σου εύχομαι πάντως.
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδες ο φιλος βρισκεται στους 4,5 μηνες. Μαζι σας οτι εχει πει για καθε 10 μερες φωτο και δε το εκανε, αλλα για καταδικασμους οχι, ειναι τρομερα νωρις.

Εχω ξετιναξει ο,τι φορουμ υπαρχει ειδικα τωρα με τον εγκλεισμο το τερματισα και ειδα παμπολλες περιπτωσεις που ανεβασαν κατευθειαν σε 7μηνο και παραπερα.

Επισης η περιπτωση του ειναι διαχυτη οσο δε παει, ειμαι σιγουρος οτι σε 4,5 μηνες δε θα φαινεται τπτ. Αλλο να ηταν απλα ενα κατεβασμα hairline που υπαρχει ευκολη ορατοτητα.
 

tasos33

Well-Known Member
Παιδες ο φιλος βρισκεται στους 4,5 μηνες. Μαζι σας οτι εχει πει για καθε 10 μερες φωτο και δε το εκανε, αλλα για καταδικασμους οχι, ειναι τρομερα νωρις.

Εχω ξετιναξει ο,τι φορουμ υπαρχει ειδικα τωρα με τον εγκλεισμο το τερματισα και ειδα παμπολλες περιπτωσεις που ανεβασαν κατευθειαν σε 7μηνο και παραπερα.

Επισης η περιπτωση του ειναι διαχυτη οσο δε παει, ειμαι σιγουρος οτι σε 4,5 μηνες δε θα φαινεται τπτ. Αλλο να ηταν απλα ενα κατεβασμα hairline που υπαρχει ευκολη ορατοτητα.
Σταμάτα να δικαιολογεις τα αδικαιολόγητα. Κάποιοι έσκιζαν τα ιμάτια τους κια κατηγορούσαν μέλη για παρουσιάσεις τακτικές και φωτογραφίες καθαρές. Αυτοί οι κάποιοι έχουν χαθεί από προσώπου forum και συ @Harris_G είσαι εκεί να καλύπτεις και να δικαιολογεις ειδικά τους εξαφανισμένους του lorenzo. Τέτοιο έρωτα ούτε στα ρομαντζα
 
Μπλουζα