HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

Akis-multi

Well-Known Member
Αυτο ειναι πολυ σημαντικο που ειπες για ολους στα κοντινα under 30 ή λίγο παραπάνω που βιάζονται λίγο και κανουν ονειρα για μεταμοσχευση σε νεαρη ηλικια να φτιαξουν hairline και μπροστινη ζονη. Δυστηχως η ΑΑ δεν σταματαει και ο χρονος δεν ειναι με το μερος μας χωρις θεραπεια οταν κοντευεις norwood 3Α στα 27 :confused:/QUOTE] nine δηλαδή θα ήταν προτιμότερο κάποιος να μη κάνει hairline και μπροστινή ζώνη ενώ προχωράει η αα του και είναι κοντά στα 30; Μια χαρά ζωή δεν έκανε ο john τόσα χρόνια με ωραίο μαλλι; θα ήταν προτιμότερο να περιμένει να καραφλιασει τελείως; Δε θα χε τρίχα μπροστά τόσα χρόνια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Αυτο ειναι πολυ σημαντικο που ειπες για ολους στα κοντινα under 30 ή λίγο παραπάνω που βιάζονται λίγο και κανουν ονειρα για μεταμοσχευση σε νεαρη ηλικια να φτιαξουν hairline και μπροστινη ζονη. Δυστηχως η ΑΑ δεν σταματαει και ο χρονος δεν ειναι με το μερος μας χωρις θεραπεια οταν κοντευεις norwood 3Α στα 27 :confused:

Στις πλαινες φωτο σου και τις μπροστινες φαινεται τουμπανο το μαλλι, εκτος απο αψογη φυσικότητα.
Αν και σε πανοραμικη φωτο, φαινεται ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα στο μελλον θα μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα αποτελεσματα χωρις θεραπειες.
nine δηλαδή θα ήταν προτιμότερο κάποιος να μη κάνει hairline και μπροστινή ζώνη ενώ προχωράει η αα του και είναι κοντά στα 30; Μια χαρά ζωή δεν έκανε ο john τόσα χρόνια με ωραίο μαλλι; θα ήταν προτιμότερο να περιμένει να καραφλιασει τελείως; Δε θα χε τρίχα μπροστά τόσα χρόνια.
 

dimitris50423

Well-Known Member
2400 αν μπουν μονο crown κατι θα γινει. Αλλα εχεις και αλλου προβλημα. Εκτος απο τη hairline αν τα πλαινα που σηκωνεις τα χτενισεις κατω β,γ ζωνη ειναι πολυ αραια.
Φυσικα και εγω απο την κορυφη θα ξεκινουσα αλλα εχεις χασει μαλλι και απο μπροστα.
 

nine

Active Member
nine δηλαδή θα ήταν προτιμότερο κάποιος να μη κάνει hairline και μπροστινή ζώνη ενώ προχωράει η αα του και είναι κοντά στα 30; Μια χαρά ζωή δεν έκανε ο john τόσα χρόνια με ωραίο μαλλι; θα ήταν προτιμότερο να περιμένει να καραφλιασει τελείως; Δε θα χε τρίχα μπροστά τόσα χρόνια.

Περισσοτερο αναφερομαι στο οτι αν κανεις σε μικρη ηλικια την αα να σώσεις κατι μπροστα με λιγα grafts δεν ειναι safe. Ακομη και τα 2 χρονια σε καποιους εχουν διαφορα στο pattern. Παρολα αυτα συμφωνω μαζι στο ποσο απελπισια μπορει να γινει το "styling" σου οταν αναγκαζεσαι να καλυψεις μπροστινο μερος με μαλλια απο πισω λογω ελλιπης hairline.

Αν σου δειξω φωτο παραδειγμα απο εμενα τα 24 στα 25. και απο τα 25 στα 27 θα δεις τρελη διαφορα. (ειχα μεγαλο σκαμπανεβασμα λογω μινοξ) Τι μου λεει εμενα αν σε επομενη διετια ειμαι ακομα χειροτερα; Νομιζω αυτες οι ηλικιες ειναι καθοριστικες σε καποιον που αποφαζισει να παλεψει με την αα χωρις θεραπειες.

Ναι πολυ καλα εκανε αλλα ειχε καποιο pattern και προχωρησε οπως νομιζω και εσυ που μου αρεσει πολυ αποτελεσμα σου.
Υπαρχει περιπτωση να εχει καποιος pattern με τριχες επηρεασμένες απο την αα (φαινονται καποιες φορες) που θα πεσουν αμεσα στο μελλον. Σε αυτες τις περιπτωσεις καλο ειναι να περιμενει καποιος, πιστευω ειναι καλυτερα να μπεις για μμ οταν εισαι γυαλι σε αυτες τις περιοχες εφοσον δεν κανεις θεραπεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρά είσαι απο δοτρια και χοντρή τρίχα.

Η τρίχα μου δεν είναι και τόσο καλή όσο φαίνεται,θα έλεγα ότι είναι λεπτή αλλά
υγιείς.
Η δότρια μου ειδικά από πίσω είναι περιορισμένη γιατί το crown έχει κατεβεί και μην ξεχνάμε ότι έχω και ένα strip 27 εκατοστών.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2400 αν μπουν μονο crown κατι θα γινει. Αλλα εχεις και αλλου προβλημα. Εκτος απο τη hairline αν τα πλαινα που σηκωνεις τα χτενισεις κατω β,γ ζωνη ειναι πολυ αραια.
Φυσικα και εγω απο την κορυφη θα ξεκινουσα αλλα εχεις χασει μαλλι και απο μπροστα.

Σίγουρα κάτι θα γίνει με 2500 άλλα θα χρειάζεται και λίγο πιπεράκι για να τελειοποιηθεί.
Τα 3000 θα ήταν το ιδανικότερο.
Πέρα από αυτά σίγουρα στις πίσω ζώνες από hairline αυτά τα 7 χρονιά χάθηκαν μαμά μαλλάκια πράμα που στο δικό μάτι μου έγινε αισθητό. Θέλει άλλα 1000 εκεί ανάμεσα για το έδαφος που χάθηκε άλλα θέλω να το δω για αργότερα,δεν θέλω να σπαταλήσω τώρα grafts εκεί μέσα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατί Βρυωνίδου και δεν σε αναλαμβάνει ο Μάρας?

Γιατί απλά την εμπιστεύομαι το ίδιο, έχοντας υπ´όψιν ότι τα αποτελέσματα της HDC έχουν τα ίδια στάνταρτς είτε από τον ένα γιατρό είτε από τον άλλο συν του ότι κι οι δυο γιατροί περιβάλλονται από την ίδια ιατρική ομάδα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε τζον εχεις ωραιο μαλλί ... τωρα που θα κλεισεις το Κράουν θα σαι τούμπανο !

Το μεγάλο κενό που έχω στο crown δείχνει μια ασυμμετρία με το υπόλοιπο μαλλί πράγμα που δεν μου αρέσει.
Αυτό πάω να πετύχω,ένα ομοιόμορφο συμμετρικό χτένισμα σε ολόκληρο το κεφάλι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτο ειναι πολυ σημαντικο που ειπες για ολους στα κοντινα under 30 ή λίγο παραπάνω που βιάζονται λίγο και κανουν ονειρα για μεταμοσχευση σε νεαρη ηλικια να φτιαξουν hairline και μπροστινη ζονη. Δυστηχως η ΑΑ δεν σταματαει και ο χρονος δεν ειναι με το μερος μας χωρις θεραπεια οταν κοντευεις norwood 3Α στα 27 :confused:

Στις πλαινες φωτο σου και τις μπροστινες φαινεται τουμπανο το μαλλι, εκτος απο αψογη φυσικότητα.
Αν και σε πανοραμικη φωτο, φαινεται ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα στο μελλον θα μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα αποτελεσματα χωρις θεραπειες.


Αν δεις στις πίσω σελίδες έχω μια φωτογραφία από το crown μου στα 26 μου χρόνια το οποίο φαίνεται αισθητά η αραίωση του.
14 χρόνια παλεύω με το τέρας άλλα από τα 37 έως τα 40 που είμαι τώρα με έχει χτυπήσει ξανά και έχω χάσει
έδαφος γενικά στο μαλλί μου με ένα crown να μην έχει τρίχα για τρίχα.

Στην ηλικία των 32 μισό που έκανα την μεταμόσχευση δεν θα μπορούσα να το καθυστερήσω περισσότερο.
Κρατάω μια σταθερή εικόνα 7 χρονιά τώρα και πιστεύω είναι μια καλή ηλικία για μεταμόσχευση με την ίδια βαθμίδα αραίωσης που είχα εγώ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θες τουλάχιστον 4000g, αυτό το crown από μόνο του θέλει 3000g. Οπωςδήποτε και μια πύκνωση στο middle. Τώρα για κλείσιμο κροτάφων, που όντως έχουν υποχωρήσει αρκετά, είναι μια δύσκολη απόφαση για εκεί θα ανεβεί αρκετά ο αριθμός των graft και πιθανώς θα χρειαστεί και 2η μμ για touchup.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έτσι ακριβός Cvial, 3000 τουλάχιστον για την έκταση αραίωσης που έχω στο crown. Το έχω συζητήσει με την κλινική αυτό.
Σίγουρα άλλα 1000 μελλοντικά χρειάζομαι για middle για πύκνωση άλλα εάν γεμίσω crown και με έξυπνο χτένισμα θα έχω μια καλή κάλυψη σε ολόκληρο το κεφάλι.
Οι κρόταφοι είναι και αυτό ένα θέμα που με απασχολεί αλλά ξεφεύγουμε στα grafts τα οποία θέλω να έχω κάβα για μελλοντική χρήση για το υπόλοιπο κεφάλι διότι η δότρια μου περιορίζεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιαννη αφου θα την κανεις που θα την κανεις βαλε αλλα 500, 2500 δειχνουν λιγα γιa to crown σου.

Εχω την εντυπωση πως ο αριστερος εχει υποχωρησει περισσοτερο. Ισυει?

Υσ. Το χτενισμα καραφλοκαλυψης ειναι αλλου επιπεδου το εχεις παει μακρια πολυ. Τωρα καταλαβα πως στεκεται το toppik. :D:D:D:rolleyes:

Γιαυτό και είπα το λιγότερο 2500 grafts.
O δεξιός κρόταφος είναι πιο ανοιχτός.
Ας είναι καλά λίγο και το Mane σε συνδυασμό με toppik αν και προσπαθώ να το αποφεύγω.
 

Tsek

Well-Known Member
Γιάννη με όλο το συμπάθειο, αυτό που κάνεις, δεν είναι "έξυπνο" χτένισμα.
Μπορεί να καλύπτει το κενό αλλά χτυπάει περίεργα στο μάτι.
Μιας λοιπόν και μπαίνεις στην διαδικασία της επέμβασης, θα έλεγα να σκεφτείς πιό καλά το πλάνο σου γιατί το να βάλεις λίγα γκραφς απλά για να στέκεται το τοπικ με τον φράκτη δεν είναι καλή λύση.
 

tasos33

Well-Known Member
Τσεκ οντως το χτενισμα ειναι διαστημικο, οταν ομως πεσει το τοππικ ως δια μαγειας δειχνει πολυ πιο φυσιολογικο σαν συνολο ενιαιο.


Με 2500 3000 graft στο crown το χτενισμα αυτο θα αποτελει παρελθον, βεβαια για τις απαιτησεις που εχει ο τζον το τοππικ θα ειναι παλι αναποσταστο κομματι, σε πολυ μικροτερη εκταση και ποσοτητα.



Γιάννη με όλο το συμπάθειο, αυτό που κάνεις, δεν είναι "έξυπνο" χτένισμα.
Μπορεί να καλύπτει το κενό αλλά χτυπάει περίεργα στο μάτι.
Μιας λοιπόν και μπαίνεις στην διαδικασία της επέμβασης, θα έλεγα να σκεφτείς πιό καλά το πλάνο σου γιατί το να βάλεις λίγα γκραφς απλά για να στέκεται το τοπικ με τον φράκτη δεν είναι καλή λύση.
 

giannis1991

Well-Known Member
Γιανναρε γνωμη μου μην ακουμπησεις ποτε τους κροταφους!Νομιζω μια χαρα εχεις συνηθισει ετσι και ειναι πολυτελεια πλεον!Ας μην εχουμε τοσο μεγαλους στοχους!
Επισης χρειαζεσαι καμια 1000 γκραφτς αναμεσα στα υπαρχοντα μεταμοσχευμενα και μετα στην καραφλη περιοχη την οποια εγω θα ειχα ως στοχο απλα να την συνδεσω με την μπροστα και να ειναι πιο αραιη εννοειται,θες απο 2.000-3.000!Αναλογα παντα με τα επιμεορους χαρακτηριστικα σου και το ποσο αραιο θα ειναιΜην ξοδεψεις παραπανω!Αν δεν εχεις και θεμα να χρησιμοποιεις κο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τι αλλα 500 ? Γιάννη βάλε 3500 το λιγότερο...μη σου πω ότι είναι και λίγα τα 3500..αλλά το highlight είναι το χτένισμα όντως όπως λέει και ο Τάσος.
Ρε καραφλοδαιμονα,τι έχεις κάνει εκεί??? Δεν παίζεσαι με τπτ ρε σκυλε
..χαχαχα,είσαι δυναμίτης.
Άντε καλή επιτυχία Τζον ,ότι καλυτερο

Σίγουρα θα κάνουμε ότι καλύτερο!
Ευχαριστώ aerate να σε καλά!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη με όλο το συμπάθειο, αυτό που κάνεις, δεν είναι "έξυπνο" χτένισμα.
Μπορεί να καλύπτει το κενό αλλά χτυπάει περίεργα στο μάτι.
Μιας λοιπόν και μπαίνεις στην διαδικασία της επέμβασης, θα έλεγα να σκεφτείς πιό καλά το πλάνο σου γιατί το να βάλεις λίγα γκραφς απλά για να στέκεται το τοπικ με τον φράκτη δεν είναι καλή λύση.

Καλημέρα tsek.
Υπάρχει ανομοιομορφία στο σύνολο και χτυπάει κάπως στο μάτι και το αναγνωρίζω αυτό που λες.
Είμαι άδειος στο crown και έχω μεγαλύτερο το μπροστά μαλλί από όσο θα έπρεπε γιαυτό και χτυπάει κάπως.
Ίσως πρέπει να τα κουρέψω κοντύτερα γιατί και με μακρόστενο πρόσωπο κάποιες φόρες μοιάζω τον fido dido.

Αυτό που θέλω να πετύχω φτιάχνοντας το crown είναι η ομοιομορφία η οποία θα διορθώσει την εικόνα αυτή.
Επιβαρύνουν επίσης την εικόνα μου οι κρόταφοι που έχουν αδειάσει.
 

Tsek

Well-Known Member
Καλημέρα tsek.
Υπάρχει ανομοιομορφία στο σύνολο και χτυπάει κάπως στο μάτι και το αναγνωρίζω αυτό που λες.
Είμαι άδειος στο crown και έχω μεγαλύτερο το μπροστά μαλλί από όσο θα έπρεπε γιαυτό και χτυπάει κάπως.
Ίσως πρέπει να τα κουρέψω κοντύτερα γιατί και με μακρόστενο πρόσωπο κάποιες φόρες μοιάζω τον fido dido.

Αυτό που θέλω να πετύχω φτιάχνοντας το crown είναι η ομοιομορφία η οποία θα διορθώσει την εικόνα αυτή.
Επιβαρύνουν επίσης την εικόνα μου οι κρόταφοι που έχουν αδειάσει.
Ξέρεις τι θέλω να πω?
Ίσως σου πάει καλύτερα να φαίνεσαι λίγο αραιος ρε παιδί μου στο crown αν καλυψεις ομαλά τις αλλες ζωνες και να έχεις πιό "φυσιολογικο" κούρεμα.
Δεν είναι άσχημος κάποιος, αν έχει λίγη αραίωση στα 40 μην τρελαθούμε, γιατί ένα κούρεμα στημένο για καλυψη, φαίνεται και αφήνει υποψίες ακόμα και αν δεν δείχνει κενά.
Θα δεις ότι θα νιώθεις και εσύ πιο άνετα με κάτι αληθινό
 

Nasos13

New Member
Γιατί απλά την εμπιστεύομαι το ίδιο, έχοντας υπ´όψιν ότι τα αποτελέσματα της HDC έχουν τα ίδια στάνταρτς είτε από τον ένα γιατρό είτε από τον άλλο συν του ότι κι οι δυο γιατροί περιβάλλονται από την ίδια ιατρική ομάδα.

Συμφωνω απολυτα πως το χερι του γιατρου δεν ειναι το Α και το Ω. Οι συνθηκες, το πρωτοκολλο και οι τεχνικοι ειναι τεραστιας σημασιας και παραμενουν το ίδιο. Η στρατηγική αλλαζει απο κλινικη σε κλινικη. Υποθετω πως η συζήτηση για το πλανο γινεται και με τους δυο
 

tol

Well-Known Member
Γιαυτό και είπα το λιγότερο 2500 grafts.
Φιλε John, προσωπικα πιστευω οτι και με 2500 grafts θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα. Αλλωστε στη πισω ζωνη δε χρειαζεται να εχεις μεγαλη πυκνοτητα, αν οι μπροστινες ζωνες ειναι σε καλη κατασταση.

Εξαλλου υπαρχει παντα η επιπλεον ενισχυση του αποτελεσματος.....το τοπικ. Φαντασου οτι ολα αυτα τα χρονια εβαζες τοπικ σε μια σχεδον αδεια περιοχη. Μετα τη δευτερη μμ το τοπικ πανω σε 2500 grafts θα εχει πολυ καλυτερη εφαρμογη και θα δειχνεις αψογος.

Σου ευχομαι τα καλυτερα, φιλαρακι.
 
Μπλουζα