HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παρακάτω θα φανεί η αδυναμία στο Middle.
Ναι,είναι λογικό ότι μετά 8,5 χρόνια να έχουν πέσει αρκετά από τα μαμά μαλλάκια που είχα δηλαδή πιστεύω να είχα 1500 σε όλο το κεφάλι αν έπεσαν έστω τα 1000 σε βάθους χρόνου τότε θα υπάρξουν αυτές οι αδυναμίες.
Επίσης χρειάζομαι μια μικρή ενίσχυση και το forelock.

Στις φώτο παρακάτω η Hairline είναι με αφρό χτενισμένη οπότε κολλάνε οι τρίχες μεταξύ τους & αδικεί ένα τσικ το αποτέλεσμα.

Επίσης παρατηρήστε ότι με μια κλίση τις γωνιάς πως μπορεί να παραπλανήσει μια φωτογραφία το αποτέλεσμα προς το καλύτερο.
Στην φώτο 2 πχ φαίνεται πολύ καλύτερο.
Αυτό είναι ένα παράδειγμα για το πως πρέπει να τραβάμε φωτογραφίες υπό διάφορες γωνίες και φωτισμούς.

01.jpg
02.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επίσης 2 φωτογραφίες με διαφορετικους φωτισμούς.

PXL_20210104_212048589.jpg
PXL_20210104_211631998.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εξωτερικός φωτισμός με ήλιο και χωρίς.
Νομίζω ο εξωτερικός φωτισμός ευνοεί το αποτέλεσμα.

PXL_20210105_112502837.jpg
PXL_20210105_112354744.jpg
PXL_20210105_112135403.jpg
PXL_20210105_112107663.jpg
PXL_20210105_112104892.jpg
 

vlafo

Well-Known Member
John να σε ρωτήσω.
Έχεις άλλα 2000g για να πυκνώσεις (δε χρειάζεσαι τόσα θεωρώ περίπου 1000g-1500g) και να τελειώσεις οριστικά και αν ναι η κλινική σε τόσο μαλλί μπαίνει ανάμεσα για πύκνωση?
Δύσκολο μου φαίνεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Μου δίνεις ωραία πάσα για να ξαναπώ για τον μύθο του ήλιου πάνω στο μαλλί. Όταν ο ήλιος χτυπάει πάνω στο μαλλί (πχ 3η φώτο) μετατρέπει την μαύρη τρίχα σε άσπρη και κατ' αυτόν τον τρόπο έχει πολύ ευνοϊκότερο contrast με το δέρμα κολακεύοντας το αποτέλεσμα. Επίσης εκεί που δεν χτυπάει ο ήλιος δημιουργούνται σκιές κολακεύοντας επίσης το αποτέλεσμα (χαρακτηριστικό παράδειγμα φώτο 1, μπροστινή δεξιά περιοχή). Ο καλύτερος φωτισμός είναι ο διάχυτος εξωτερικός ή καλός σε στούντιο που δίνει διάχυτο φως χωρίς σκιές.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εδω @CVIAL ανεβάζω συγκριτικές.
Η πρώτη είναι στο μπάνιο σκυφτός να πέφτουν 2 λάμπες πάνω στο κεφάλι. Θα σε βγάλω και τις λάμπες φώτο να καταλάβεις πως.
Η δεύτερη με ήλιο στην άυλη και η άλλη σε σκιά.
Προσπαθούσα να αναδείξω το πρόβλημα στο middle και δεν μπορούσα.
Τι λες σε εξωτερικές συνθήκες προς τρίτους κάποιες φόρες όπως στις παραπάνω φώτος φαινόμαστε καλύτεροι και κάποιες όχι?

Page1.jpg


136055826_411776023256539_6650475143381887417_n.jpg
 

vlafo

Well-Known Member
Μου δίνεις ωραία πάσα για να ξαναπώ για τον μύθο του ήλιου πάνω στο μαλλί. Όταν ο ήλιος χτυπάει πάνω στο μαλλί (πχ 3η φώτο) μετατρέπει την μαύρη τρίχα σε άσπρη και κατ' αυτόν τον τρόπο έχει πολύ ευνοϊκότερο contrast με το δέρμα κολακεύοντας το αποτέλεσμα
Η 1 & 2 είναι σωστές όμως το αποτυπώνει ακριβώς όπως είναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μόνο η 1η είναι εντελώς σωστή γιατί παρόλο που είναι μέσα, το φως είναι στην σωστή κατεύθυνση και επαρκές για να φανούν όλες οι λεπτομέρειες σε όλη την επιφάνεια. Η 2η έχει θέματα στο μισό κεφάλι που βρίσκεται σε σκιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επίσης αυτήν την περίοδο νιώθω το μαλλί μου αρκετά δυνατό σε σχέση με την περίοδο του καλοκαιριού που ίσως ταλαιπωρεί την τρίχα ο ήλιος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John να σε ρωτήσω.
Έχεις άλλα 2000g για να πυκνώσεις (δε χρειάζεσαι τόσα θεωρώ περίπου 1000g-1500g) και να τελειώσεις οριστικά και αν ναι η κλινική σε τόσο μαλλί μπαίνει ανάμεσα για πύκνωση?
Δύσκολο μου φαίνεται.

Το καθυστερώ όσο γίνεται να μπω για μεταμόσχευση.
Τώρα στο κενό που φαίνεται βάζω λίγο toppik για να δένει ομοιόμορφα το μαλλί σε όλο το κεφάλι να μην φαίνεται αυτό το μπαλωματακι αραίωσης γιατί με ενοχλεί.
Αυτό που με καίει είναι τα temples,κροταφακια μου να φτιάξω και το δεξί έχει ανοίξει πιο πολύ.
Πιστεύω με μια 3 μμ να τα διορθώσω όλα και να τελειώσω εκεί τον κύκλο μεταμοσχευσεων.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Το καθυστερώ όσο γίνεται να μπω για μεταμόσχευση.
Τώρα στο κενό που φαίνεται βάζω λίγο toppik για να δένει ομοιόμορφα το μαλλί σε όλο το κεφάλι να μην φαίνεται αυτό το μπαλωματακι αραίωσης γιατί με ενοχλεί.
Αυτό που με καίει είναι τα temples,κροταφακια μου να φτιάξω και το δεξί έχει ανοίξει πιο πολύ.
Πιστεύω με μια 3 μμ να τα διορθώσω όλα και να τελειώσω εκεί τον κύκλο μεταμοσχευσεων.
Για μένα να υπάρχει μια ελαφριά ασυμμετρία εκεί δείχνει περισσότερο φυσικό ....δλδ όπως είναι ακριβώς τώρα .........
 

vag25

Well-Known Member
Πολυ καλα κρατας Γιαννη. Με μια στρατηγικη (illusion) τονωση σε σημεια που χρειαζεται θα εχεις σουπερ τελικο αποτελεσμα.

Crown δεν εδειξες που ηταν και η τελευταια μμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πολυ καλα κρατας Γιαννη. Με μια στρατηγικη (illusion) τονωση σε σημεια που χρειαζεται θα εχεις σουπερ τελικο αποτελεσμα.

Crown δεν εδειξες που ηταν και η τελευταια μμ.

Το Crown είπα να το αφήσω για το άλλο νήμα παρουσίαση όταν κλείσω 2 χρονιά άλλα με την ευκαιρία το είχα βγάλει χθες φωτός με τις υπόλοιπες.Δεν είναι τόσο καλές άλλα βγάζεις ένα συμπέρασμα.
Θέλω να το κουρέψω λίγο άλλα όπως και να έχει είτε πιο κοντό είτε πιο μακρύ μαλλάκι είναι τούμπανο.


PXL_20210104_211752436.jpg
PXL_20210104_212242843.jpg
 
Μπλουζα