HDC Hair Clinic 2020 Year - Dr.Christina Vrionidou - 3475 Grafts FUE - 29 ετών,Nw 4.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 3475 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 4.
~ Ασθενής ετών 29.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 2 χρόνια.
~ Επικεφαλής γιατρός η Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου.

Πρόκειται για έναν ασθενή 29 ετών που ήθελε να καλύψει όλη του την φαλακρή περιοχή.
Δεν ήταν δυνατό να καλυφθούν τα πάντα με ένα χειρουργείο οπότε προχωρήσαμε σε 3475 μοσχεύματα για να καλύψουμε την μπροστινή και πάνω περιοχή.
Τα υπόλοιπα θα τα καλύψουμε σε μια 2η επέμβαση μεταμόσχευσης μαλλιών FUE.

Να σημειωθεί ότι έχουμε σχεδιάσει την Hairline των μαλλιών λίγο πάνω από τα υπάρχοντα μαλλιά του.
Ο λόγος είναι η ελαχιστοποίηση του τελικού αριθμού των μοσχευμάτων που απαιτούνται για το παρόν και το μέλλον και για την επίτευξη επιπλέον φυσικότητας.

Μπορείτε να δείτε το αποτέλεσμα του πώς τα μαλλιά που βγαίνουν προσθέτουν φυσικότητα στις φωτογραφίες.

Αυτό που τονίζουμε στους ασθενείς μας είναι ότι το πιο επιτυχημένο αποτέλεσμα δεν είναι αυτό με την περισσότερη πυκνότητα αλλά αυτό που φαίνεται πιο φυσικό με την πάροδο του χρόνου.

Η τριχόπτωση είναι μια συνεχής διαδικασία και πρέπει να γίνει ένα μακροπρόθεσμο σχέδιο για τον συντονισμό τις διαθέσιμης δότριας περιοχής με την αναμενόμενη μελλοντική τριχόπτωση.

13.jpg


11.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή στρατηγική για μη κατέβασμα της χερλαιν, και κτίσιμο της πίσω από τα λιγοστά υπάρχοντα.
Αυτα τα λιγοστά υπάρχοντα, θα παίζουν ρόλο sentinel hair τώρα;
 

Gianney

Well-Known Member
Καλή στρατηγική για μη κατέβασμα της χερλαιν, και κτίσιμο της πίσω από τα λιγοστά υπάρχοντα.
Αυτα τα λιγοστά υπάρχοντα, θα παίζουν ρόλο sentinel hair τώρα;
Δεν ξέρω στα πόσα cm αλλά μου φαίνεται κανονικό ύψος πάντως.Επισης α ζώνη πολύ πυκνη εκτός αν ξεγελά η φωτό
 

andy.k

Active member
Γιάννη μήπως ξέρεις πόση περίπου έκταση είχε η περιοχή που δουλευτηκε? Πυκνότητα τοποθετησης? Ωραίο αποτέλεσμα ήταν τελείως άδειος ο άνθρωπος μπροστά. Πολύ μεγάλη αλλαγή.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Σωστό συντηρητικό ύψος της χερλαιν.
Προσωπικά δεν είμαι υπερ των χαμηλών χερλαιν, δηλαδή μέχρι τα 7.40-7.50cm ως εκεί, με το βλέμμα πάντα στο μέλλον.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Γιατί δεν βάζετε την Βρυωνίδου να χτενίζει να βλέπουμε και κανά νύχι βαμμένο; Κάτι έχει κάνει στο μαλλί ο φίλος και από εκεί που ήταν σαν του γκόλουμ έγινε υγιές. Επίσης εξαιρετικό σαν αποτέλεσμα, αν δεν ήξερα την παρουσία σου θα έλεγα ότι έχεις μπερδέψει τις φωτογραφίες.
 

Gianney

Well-Known Member
Γιατί δεν βάζετε την Βρυωνίδου να χτενίζει να βλέπουμε και κανά νύχι βαμμένο; Κάτι έχει κάνει στο μαλλί ο φίλος και από εκεί που ήταν σαν του γκόλουμ έγινε υγιές. Επίσης εξαιρετικό σαν αποτέλεσμα, αν δεν ήξερα την παρουσία σου θα έλεγα ότι έχεις μπερδέψει τις φωτογραφίες.
Υπόνοεις ότι ενδέχεται να βάζει το χέρι του ο Μάρας και να το παρουσιάζουν ως Βρυωνιδου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Γιατί δεν βάζετε την Βρυωνίδου να χτενίζει να βλέπουμε και κανά νύχι βαμμένο; Κάτι έχει κάνει στο μαλλί ο φίλος και από εκεί που ήταν σαν του γκόλουμ έγινε υγιές. Επίσης εξαιρετικό σαν αποτέλεσμα, αν δεν ήξερα την παρουσία σου θα έλεγα ότι έχεις μπερδέψει τις φωτογραφίες.
Καλά τα λες.
Ρίχτε βρε κανένα αισθησιακό νύχι να ατενίζει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη μήπως ξέρεις πόση περίπου έκταση είχε η περιοχή που δουλευτηκε? Πυκνότητα τοποθετησης? Ωραίο αποτέλεσμα ήταν τελείως άδειος ο άνθρωπος μπροστά. Πολύ μεγάλη αλλαγή.

Δεν γνωρίζω παραπάνω λεπτομέρειες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σωστό συντηρητικό ύψος της χερλαιν.
Προσωπικά δεν είμαι υπερ των χαμηλών χερλαιν, δηλαδή μέχρι τα 7.40-7.50cm ως εκεί, με το βλέμμα πάντα στο μέλλον.

Εγω έχω 7 αλλά πιστεύω ένα 6,5 είναι το κατάλληλο για μένα. Πάνω από 7 πάει πολύ.
 

dim d

Well-Known Member
Τα πλαινα κι η δοτρια φαινεται πολυ δυνατη με φινα δεν εχει να φοβαται τπτ. Απο τα πιο καταλληλα περιστατικα και σε ηλικια που θα το χαρει ακομα παραπανω.
 
Μπλουζα