HDC Hair Clinic 09/01/2020 - Dr.Christina Vrionidou - 2789 Grafts FUE - 34 ετών,Nw 3.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 2789 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 3.
~ Ασθενής ετών 34.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 8 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός η Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου.

1η μέρα:
Μονά: 600
Διπλά: 334
Τριπλά: 796

2η μέρα:
Μονά: 152
Διπλά: 469
Τριπλά: 438

600+152 = 752 μονά τριχοθυλάκια.
334+469 = 803 διπλά τριχοθυλάκια.
796+438 = 1234 τριπλά τριχοθυλάκια.

Σύνολο 6060 τρίχες με λόγο 2,17.

Πρόκειται για ασθενή 34 ετών από την Ιρλανδία.
Είναι μια κλασική περίπτωση που ήθελε να αποκαταστήσει το εμπρόσθιο τμήμα τις φαλακρής περιοχής του.

Η HDC Medical Team μεταμόσχευσε 2789 μοσχεύματα για την αποκατάσταση αυτής της περιοχής.

Μπορεί να μοιάζει με μια απλή αποκατάσταση μαλλιών αλλά η πρόκληση είναι να τοποθετηθούν αρκετά μοσχεύματα έτσι ώστε τα μεταμοσχευμένα μαλλιά να αναμιχθούν με τα υπάρχοντα μαλλιά.

Η γραμμή των μαλλιών πρέπει να έχει σχεδιαστεί στο σωστό ύψος,τα μοσχεύματα στην σωστή κατεύθυνση,να δημιουργούν μια φυσική γραμμή των μαλλιών έτσι ώστε το αποτέλεσμα να είναι φυσικό και να ταιριάζει στην εικόνα του ασθενούς ανάλογα με την προσωπικότητά του και την ηλικία του.

Οι ασθενείς πρέπει να κατανοήσουν τη σημασία του παράγοντα τέχνης στην αποκατάσταση μαλλιών.
Η HDC μπορεί να διασφαλίσει τη σωστή σχεδίαση και τη φυσιογνωμία του αποτελέσματος λόγω της μακράς εμπειρίας μας και της εκμάθησης από τα λάθη μας.


30.jpg
31.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimis90

Active Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Στα temples σε αυτή την περίπτωση θα μπορούσε να επέμβει η κ. Βρυωνιδου αν το επιθυμούσε ο ίδιος;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Στα temples σε αυτή την περίπτωση θα μπορούσε να επέμβει η κ. Βρυωνιδου αν το επιθυμούσε ο ίδιος;

Κοίταξε τις συγκριτικές από τα πλαϊνά,διατηρεί τα τριγωνακια του,η μετωπιαία γραμμή είναι στο σωστό ύψος και δίνει φυσικότητα και ένα όμορφο δέσιμο στην συνολική εικόνα.
Δεν χρειαζόταν να κάνει κάτι υπερβολικό.
Τσάμπα θα σπαταλούσε μοσχεύματα για κάτι που δεν χρειάζεται.
 

Aldo

Well-Known Member
Κοίταξε τις συγκριτικές από τα πλαϊνά,διατηρεί τα τριγωνακια του,η μετωπιαία γραμμή είναι στο σωστό ύψος και δίνει φυσικότητα και ένα όμορφο δέσιμο στην συνολική εικόνα.
Δεν χρειαζόταν να κάνει κάτι υπερβολικό.
Τσάμπα θα σπαταλούσε μοσχεύματα για κάτι που δεν χρειάζεται.
John , πολύ ωραίο αποτέλεσμα πραγματικά! Αλλά και εμένα κάτι δεν μου κολλάει, κάτι ακόμα έπρεπε να γίνει. Έλαχιστο κατέβασμα στην hairline? Χτίσιμο Temporals? Για να κλείσει λίγο ‘η και τα δυο μαζί ..
 

vlafo

Well-Known Member
John , πολύ ωραίο αποτέλεσμα πραγματικά! Αλλά και εμένα κάτι δεν μου κολλάει, κάτι ακόμα έπρεπε να γίνει. Έλαχιστο κατέβασμα στην hairline? Χτίσιμο Temporals? Για να κλείσει λίγο ‘η και τα δυο μαζί ..
Στην πρώτη φωτό που καδράρει πρόσωπο,φαίνεται αυτό που λές, ήθελε ένα πολύ ελαφρύ κλείσιμο κλείσιμο temples.
Ειδικά ο δεξιός.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σας βάζω μια συγκριτική δικιάς μου με το φίλο για να καταλάβετε το ποιος πραγματικά έχει πρόβλημα και πως φαίνεται στον καθένα.


Page1.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παραθέτω και τα στοιχειά των τριχοθυλακιων που μόλις μου έστειλαν.

Τα έχω γράψει και στο αρχικό ποστ.

1η μέρα:
Μονά: 600
Διπλά: 334
Τριπλά: 796

2η μέρα:
Μονά: 152
Διπλά: 469
Τριπλά: 438

600+152 = 752 μονά τριχοθυλάκια.
334+469 = 803 διπλά τριχοθυλάκια.
796+438 = 1234 τριπλά τριχοθυλάκια.

Σύνολο 6060 τρίχες με λόγο 2,17.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα