HDC Hair Clinic 05/02/2019 - Dr.Kyriakos Maras - 3227 Grafts FUE - 67 ετών,Nw 6.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση μαλλιών 3227 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 6.
~ Ασθενής ετών 67.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 8 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός ο Δρ. Κυριάκος Μάρας.

Ο ασθενής που είναι 67 ετών είχε ήδη μια Strip πριν από πολλά χρόνια σε άλλη κλινική στην χωρά του.

Η HDC δίσταζε να προχωρήσει στην χειρουργική επέμβαση λόγω ηλικίας και λεπτών τριχών στην δότρια όπως & με την ουλή Strip.
Μειώσαμε τις προσδοκίες όπως & εξετάσαμε καλά το ιστορικό της υγείας του.

Για έκπληξη μας όμως το αποτέλεσμα του ήταν υπέροχο & σύντομα θα προχωρήσει και για την δεύτερη επέμβαση τις πίσω περιοχής.

Παρουσιάζεται το αποτέλεσμα αυτής της περίπτωσης 8 μήνες μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών.

16.jpg
17.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Οι χερλάιν που σχεδιάζει ο Μάρας σε φυσικότητα,είναι το κάτι άλλο.
Με μια ακόμα ξεμπερδέψε οριστικά ο άνθρωπος και με αποτέλεσμα που θα ζήλευαν πολλοί νεώτεροι.
 

makis25

Well-Known Member
εκανε πολυ καλα και μπραβο του η ζωη δε σταματα ποτε . Βασικα του καναν nw6 στα 67 και με αποτυχημενο στριπ , καλυτερη hairline απο μεταμοσχευσεις που βλεπει κανεις στο φορουμ σε 30αρηδες. Επισης μεσα στην ατυχια του ηταν τυχερος διοτι το στριπ του αφησε σχεδον αορατη ουλη . Τελος υποθετω πως δε παιρνει φαρμακα . Αποδειξη πως υπαρχουν περιστατικα που ακομα και στα 67 μπορουν να αποκατασταθουν αριστα . Ειμαι πολυ χαρουμενος με αυτο το περιστατικο ειναι διδακτικο σε πολλα επιπεδα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Τούμπανο ο παππούς....μπράβο ...(άτιμη καράφλα...ούτε στα γεραματα δεν αφηνεις να ηρεμησουμε) ...μπράβο και στον γιατρό εξαιρετικός !!!!
Νομίζω πως ο κυριος πρέπει να ανακηρυχθεί σε επίτιμο Πρόεδρο του σωματείου μας για την υπομονή την επιμονή το κουράγιο και την δίψα που έχει για την ζωή!!!! Γιατρέ το Crown δώρο στον κύριο παρακαλώ τιμής ένεκεν !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απο αυτά που έχω ακούσει, σώθηκες!

Κάποια στιγμή θα μπορούσαμε να πιούμε ένα καφέ να άκουγες και την άλλη πλευρά όχι μόνο την μια.
Και να αναλύσουμε ένα ένα τα περιστατικά που άκουσες.
Να είναι και ο @tasos33 όμως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Τζον οχι καμια σχεση αυτο που λεω και κακως το εγραψα. Δεν εχει σχεση με την ποιοτητα της κλινικης. Επειδη ειπε ο φιλος πιο πανω οτι "κανονικα πρεπει να του κανουν την επομενη δωρο" Αναφερομαι σε αυτο που κανουν (απότι εχω ακουσε και γιαυτο λεω κακως το εγραψα) και κατ'εμε ειναι μεγαλο λαθος: πχ βγαινουν 20-30 grafts παραπανω απο τα συμφωνηθεντα και τα χρεωνουν ολα μετα. Αυτο σχεδον κανεις δε το κανει.
Για την ιστορια, εχω συστησει την κλινικη σε παμπολλους που με ρωτανε που να κανουν, οι οποιοι εχουν κατα νου μονο την Ελλαδα και οτι και να τους πεις δε το πιστευουν οτι δεν υπαρχουν εδω καλες κλινικες. Επειδη αυτους δε μπορω να τους πεισω πχ για Ισπανιες και παρομοιους προορισμους τους ψηνω οσο μπορω για Κύπρο, τουλαχιστον να πανε σε ενα οικειο περιβάλλον και ταυτοχρονα σε μια ποιοτικη κλινικη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον οχι καμια σχεση αυτο που λεω και κακως το εγραψα. Δεν εχει σχεση με την ποιοτητα της κλινικης. Επειδη ειπε ο φιλος πιο πανω οτι "κανονικα πρεπει να του κανουν την επομενη δωρο" Αναφερομαι σε αυτο που κανουν (απότι εχω ακουσε και γιαυτο λεω κακως το εγραψα) και κατ'εμε ειναι μεγαλο λαθος: πχ βγαινουν 20-30 grafts παραπανω απο τα συμφωνηθεντα και τα χρεωνουν ολα μετα. Αυτο σχεδον κανεις δε το κανει.
Για την ιστορια, εχω συστησει την κλινικη σε παμπολλους που με ρωτανε που να κανουν, οι οποιοι εχουν κατα νου μονο την Ελλαδα και οτι και να τους πεις δε το πιστευουν οτι δεν υπαρχουν εδω καλες κλινικες. Επειδη αυτους δε μπορω να τους πεισω πχ για Ισπανιες και παρομοιους προορισμους τους ψηνω οσο μπορω για Κύπρο, τουλαχιστον να πανε σε ενα οικειο περιβάλλον και ταυτοχρονα σε μια ποιοτικη κλινικη.

Ok,
Άλλο κατάλαβα άλλου πήγε το μυαλό μου όπως στο τελευταίο περιστατικό τις προάλλες.
Αυτό που λες έχει γίνει στο μακρινό παρελθόν ναι (2012) ,και για να είμαι και ειλικρινείς έχει γίνει ακόμη και σε έμενα που μιλήσαμε για 3000 μοσχεύματα και στο χειρουργείο βγήκαν περισσότερα και δεν είχα λεφτά αλλά μου έδωσαν την δυνατότητα να τα πληρώσω αργότερα.

Όσοι υποψήφιοι είναι για να μπουν για μμ και στέλνουν στην κλινική φωτογραφίες οι οποίοι δεν μπορούν να ταξιδέψουν στην Κύπρο μόνο και μόνο για Consultasion τους ενημερώνουμε ότι τα μοσχεύματα τα οποία θα μπούνε μπορεί να είναι πχ. 3000-3300 για να είναι προετοιμασμενοι στο αν θα υπάρχει μια απόκλιση κατά πάνω η κατά κάτω στον αριθμό τον Grafts.
Συνήθως είναι κατά πάνω.
Όσο συνεργάζομαι εδώ και 3 χρονιά με την κλινική και μου στέλνουν φώτος δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο γιατί δεν μου αρέσει και έμενα,λειτουργώ σαν μέλος πάνω απ'ολα.
Ακόμη και η κλινική όσο συναναστρέφομαι μαζί τις πότε δεν μου έδωσε στάνταρ μοσχεύματα σε μια φωτογραφία πάντα ενημερώναμε τον πελάτη στο περίπου θα χρειαστείς 3000,όταν μιλάμε στο περίπου πρέπει να γνωρίζει ο πελάτης ότι μπορεί να είναι και 3200 και 2900.

Πρόσφατα ένας πελάτης του 2011 εξέφρασε το τότε παράπονο του πάνω στο θέμα αυτό το οποίο το μετέφερα στην κλινική και τους παρακάλεσα να μην ξανά επαναληφθεί ούτε 1 τις χιλιοις.
Να είναι πιο προσεκτικοί και συγκεκριμένοι για να μην συμβαίνουν αυτές οι καταστάσεις.

Τουλάχιστον μιλάμε με στάνταρ τιμές και με τους δυο μας γιατρούς,με grafts και όχι τρίχες και δεν μπερδεύομαι κόσμο στο να πάρει μια σωστή απόφαση για το χρηματικό το οποίο διαθέτει.

Τέλος αναγνωρίζω για όσα λες για την τελευταία σου παράγραφο διότι σας διαβάζω όλους σας.
Ξέρω ότι έχεις την κλινική σε εκτίμηση.
 

Harris_G

Well-Known Member
Χθες κιολας εβλεπα περιστατικο γιατρου απο Ιβηρικη χερσονησο( Οχι Lorenzo το ξεκαθαρίζω). Case παρομοιο με αυτο που παρουσιαζεται εδω. Του εφτιαξε Α και το μεγάλο μέρος Β ζώνης, πραγματικό τσιμέντο και ο άνθρωπος ήταν λουξ. Μπήκε λοιπόν να φτιάξει και crown και δε φαίνεται να πηγαίνει τόσο καλά (νομίζω κοντεύει 7ο μήνα). Και αμέσως πήγε σε σένα και τη Χριστίνα το μυαλό μου, ότι κάποια cases τα θεωρούμε εύκολα αλλά δεν είναι. Είναι άτιμο το crown.
 

nucky

Active Member
Αν πιστέψουμε τον Dr Yaman, που αποκτά και καλή φήμη στο φόρουμ , το κράουν είναι πράγματι άτιμο πράγμα. 70 - 75% φύτρωση , λέει.
What is the ratio of the transplanted hair extension?
There is no expert or method/technique that can give an answer to this question. Because after the hair grows it is hard to say ıf ıt is the transplanted or the existing haır. It is impossible to count the hair growth one by one. According to my personal experience on the frontal area extension of graft ratio is approximately 90-95%, on the vertex area this rate decreases to 70-75%. But emphasizing that these rates are made by very special experts and team. These success rates cannot be reached for all hair transplantations.

Κάτι πρέπει να κάνουν με τα Αγγλικά τους οι Τούρκοι πάντως. Λες και τους τα μεταφράζει πρώην ΠΘ :)
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν πιστέψουμε τον Dr Yaman, που αποκτά και καλή φήμη στο φόρουμ , το κράουν είναι πράγματι άτιμο πράγμα. 70 - 75% φύτρωση , λέει.
What is the ratio of the transplanted hair extension?
There is no expert or method/technique that can give an answer to this question. Because after the hair grows it is hard to say ıf ıt is the transplanted or the existing haır. It is impossible to count the hair growth one by one. According to my personal experience on the frontal area extension of graft ratio is approximately 90-95%, on the vertex area this rate decreases to 70-75%. But emphasizing that these rates are made by very special experts and team. These success rates cannot be reached for all hair transplantations.

Κάτι πρέπει να κάνουν με τα Αγγλικά τους οι Τούρκοι πάντως. Λες και τους τα μεταφράζει πρώην ΠΘ :)
Δεν εχει να κανει μονο με το γιατρο (που προφανως παιζει μεγαλο ρολο), αλλα και με το οτι δεν αιματωνεται με την ιδια ενταση εκεινο το σημειο σε σχεση με το μπροστα.
 
Μπλουζα