HDC Hair Clinic 20/06/2018 - Dr.Kyriakos Maras - 3070 Grafts FUE - 38 ετών,Nw 3.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 3070 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 3.
~ Ασθενής ετών 38.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 9 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός ο Δρ. Κυριάκος Μάρας.

Πρόκειται για ασθενή που ήθελε να αντικαταστήσει την φαλακρή περιοχή με καλή πυκνότητα για να ταιριάζει και να δένει ομοιόμορφα με τα ήδη υπάρχοντα μαλλιά του.
Η HDC Hair Clinic μεταμόσχευσε 3070 μοσχεύματα με τεχνική FUE στην επιθυμητή πυκνότητα.


16.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αμέσως μετά την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 03.jpg
    03.jpg
    143.8 KB · Προβολές: 202
  • 04.jpg
    04.jpg
    153.8 KB · Προβολές: 210

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σταδιακή φυτρώση.
 

Συνημμένα

  • 05.jpg
    05.jpg
    85.6 KB · Προβολές: 205
  • 06.jpg
    06.jpg
    59.3 KB · Προβολές: 203
  • 07.jpg
    07.jpg
    56 KB · Προβολές: 215
  • 08.jpg
    08.jpg
    47.1 KB · Προβολές: 214
  • 09.jpg
    09.jpg
    54 KB · Προβολές: 236

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
9 μήνες μετά την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 10.jpg
    10.jpg
    69.4 KB · Προβολές: 243
  • 11.jpg
    11.jpg
    73.5 KB · Προβολές: 248
  • 12.jpg
    12.jpg
    81.2 KB · Προβολές: 237
  • 14.jpg
    14.jpg
    55.5 KB · Προβολές: 241
  • 13.jpg
    13.jpg
    83.7 KB · Προβολές: 249
  • 16.jpg
    16.jpg
    362.3 KB · Προβολές: 222

veg

Active Member
ερωτηση , ο 'ασθενης ' επαιρνε καποια αγωγη πριν τη επεμβαση ? και συνεχιζει καποια αγωγη μετα και αν ναι για ποσο θα την συνεχιζει ?

το αποτελεσμα καλο φαινεται , διαφωτιστικοτερες ειναι οι κανονικες φωτο και οχι αυτες με το λογοτυπο της κλινικης .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ερωτηση , ο 'ασθενης ' επαιρνε καποια αγωγη πριν τη επεμβαση ? και συνεχιζει καποια αγωγη μετα και αν ναι για ποσο θα την συνεχιζει ?

το αποτελεσμα καλο φαινεται , διαφωτιστικοτερες ειναι οι κανονικες φωτο και οχι αυτες με το λογοτυπο της κλινικης .

Καλημέρα,
Ποτέ δεν αναγκάζουμε τους ασθενείς να περνούν φιναστεριδη,μόνο σε περιστατικά τέτοια τα οποία η εξέλιξη τις τριχόπτωσης να είναι τέτοια ώστε να υποστηρίζεται μόνο από αυτό πχ δότρια και άλλους παράγοντες. Αν και η δότρια είναι χάλια τον απορρίπτουμε αμέσως.

Επίσης υπάρχουν και πολλά καλά αποτελέσματα σαν το δικό μου που δεν γίνεται η χρήση φίνας. Γιατί σας φαίνεται τόσο παράξενο ότι σώνει και καλά πρέπει να πάρει ο άλλος φίνα για να έχει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα?
Σε άδειες φαλάκρες περιοχές που καλύπτονται από μεταμοσχευμενα μαλλιά δεν δίνει κάτι η φίνα εκτός τα υπόλοιπα υπάρχοντα.

Εδω βλέπουμε μια σχεδόν άδεια περιοχή με 3070 μοσχεύματα και μαζί με το δέσιμο των υπολοίπων μαλλιών δίνει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα οπτικά.
 

veg

Active Member
Καλημέρα,
Ποτέ δεν αναγκάζουμε τους ασθενείς να περνούν φιναστεριδη,μόνο σε περιστατικά τέτοια τα οποία η εξέλιξη τις τριχόπτωσης να είναι τέτοια ώστε να υποστηρίζεται μόνο από αυτό πχ δότρια και άλλους παράγοντες. Αν και η δότρια είναι χάλια τον απορρίπτουμε αμέσως.

Επίσης υπάρχουν και πολλά καλά αποτελέσματα σαν το δικό μου που δεν γίνεται η χρήση φίνας. Γιατί σας φαίνεται τόσο παράξενο ότι σώνει και καλά πρέπει να πάρει ο άλλος φίνα για να έχει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα?
Σε άδειες φαλάκρες περιοχές που καλύπτονται από μεταμοσχευμενα μαλλιά δεν δίνει κάτι η φίνα εκτός τα υπόλοιπα υπάρχοντα.

Εδω βλέπουμε μια σχεδόν άδεια περιοχή με 3070 μοσχεύματα και μαζί με το δέσιμο των υπολοίπων μαλλιών δίνει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα οπτικά.

ευχαριστω , δεν αναφερα αποκλειστικα την φιναστεριδη , γενικα καποια απο τις δυο γνωστες αγωγες ρωτησα στην ουσια , αν συστηθηκε η πριν η μετα .

Δεν ειχε σχεση το πως μου φανηκε αποτελεσμα με την ερωτηση για την αγωγη .
 

Aldo

Well-Known Member
Αμέσως μετά την επέμβαση.
Kαλησπέρα, John, ώραιο και φυσικότατο το αποτέλεσμα παρολαύτα δεν ξέρω εαν κάνω λάθος, αλλα Διακρίνω μια αραίωση στο crown, δεν είναι εξίσου πυκνό όσο η safezone απο όσο μπορώ να διακρίνω 'η είναι η ιδέα μου??
**Παρακαλώ να διαγραφεί εάν είναι εσφαλμένη η παρατήρηση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαλησπέρα, John, ώραιο και φυσικότατο το αποτέλεσμα παρολαύτα δεν ξέρω εαν κάνω λάθος, αλλα Διακρίνω μια αραίωση στο crown, δεν είναι εξίσου πυκνό όσο η safezone απο όσο μπορώ να διακρίνω 'η είναι η ιδέα μου??
**Παρακαλώ να διαγραφεί εάν είναι εσφαλμένη η παρατήρηση.

Δεν μπορούμε να το καταλάβουμε πολύ καλά από την φωτογραφία αλλά και πάλι είναι αρκετά για να δίνουν κάλυψη στο crown που απ'οτι φαίνεται δεν υπάρχει πρόβλημα μέχρι στιγμής αν κρίνουμε από την τελική εικόνα.
 

Aldo

Well-Known Member
Δεν μπορούμε να το καταλάβουμε πολύ καλά από την φωτογραφία αλλά και πάλι είναι αρκετά για να δίνουν κάλυψη στο crown που απ'οτι φαίνεται δεν υπάρχει πρόβλημα μέχρι στιγμής αν κρίνουμε από την τελική εικόνα.
Ναι η πυκνότητα είναι αρκετά καλή και τώρα και δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα κάλυψης, σε καμία περίπτωση. Αυτό που μόνο σκέφτομαι είναι ότι ίσως, ίσως ο συγκεκριμένος ασθενής να επωφεληθεί μακροπρόθεσμα απ την χρήση της μόνο για να μην προχωρήσει η ΑΑ σε αυτήν την ζώνη, αυτό βέβαια είναι δίκη του επιλογή.
Αυτό που μου αρέσει ιδιαίτερα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι Από ποσό χαμηλά έχουν παρθεί τα μοσχεύματα, καθαρά safe zone.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι η πυκνότητα είναι αρκετά καλή και τώρα και δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα κάλυψης, σε καμία περίπτωση. Αυτό που μόνο σκέφτομαι είναι ότι ίσως, ίσως ο συγκεκριμένος ασθενής να επωφεληθεί μακροπρόθεσμα απ την χρήση της μόνο για να μην προχωρήσει η ΑΑ σε αυτήν την ζώνη, αυτό βέβαια είναι δίκη του επιλογή.
Αυτό που μου αρέσει ιδιαίτερα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι Από ποσό χαμηλά έχουν παρθεί τα μοσχεύματα, καθαρά safe zone.

Αν έμενα στην Κύπρο και βρισκόμουν μέσα στην κλινική σίγουρα θα είχα διαφορετικές επαφές με τους ασθενείς με mail η τηλεφωνικός για να δούμε την εξέλιξη τους μετά από χρονιά και αν συνεχίζουν η όχι κάποια αγωγή. Συνήθως ασθενείς από εξωτερικό χάνονται,περνούν ένα κάλο αποτέλεσμα και δεν έχουν επαφή με την κλινική εκτός αν χρειαστούν δεύτερη μμ.
 

manly_Man

Well-Known Member
Αν έμενα στην Κύπρο και βρισκόμουν μέσα στην κλινική σίγουρα θα είχα διαφορετικές επαφές με τους ασθενείς με mail η τηλεφωνικός για να δούμε την εξέλιξη τους μετά από χρονιά και αν συνεχίζουν η όχι κάποια αγωγή. Συνήθως ασθενείς από εξωτερικό χάνονται,περνούν ένα κάλο αποτέλεσμα και δεν έχουν επαφή με την κλινική εκτός αν χρειαστούν δεύτερη μμ.
Αυτο ομως την κανει να διαφέρει μια μια αλλη κλινικη, που εχει "επενδυσει" στο να κραταει επαφη με τους περισσοτερους ασθενεις ωστε να εχει κ αρχειο απο περισσοτερα αποτελεσματα και να παρουσιαζει επιλεκτικα αυτα που θελει στη σελιδα της. Και μετα θα φαινεται οτι αυτη η κλινικη που ασχολειται περισσοτερο με την προωθηση των αποτελεσματων της και το marketing να εχει περισσοτερα αποτελεσματα απο την αλλη που δεν ασχολειται τοσο με το marketing, ενω να μην ετσι πραγματικα....
 
Μπλουζα