HDC Hair Clinic 10/02/2016 - Dr.Kyriakos Maras - 2700 Grafts FUE - 37 ετών,Nw 3.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 2700 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 3.
~ Ασθενής ετών 37.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 8 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός ο Δρ. Κυριάκος Μάρας.

Πρόκειται για έναν ασθενή 37 ετών που έχει αποκαταστήσει τα μαλλιά του στη γραμμή οριοθέτησης των μαλλιών και πίσω από αυτή.

Με συνολικό αριθμό 2700 μοσχευμάτων γέμισε την περιοχή με καλή πυκνότητα ώστε να ταιριάζει με την πυκνότητα των υπαρχόντων μαλλιών του.

Η HDC για άλλη μια φορά δίνει φυσικά αποτελέσματα με τη σωστή τοποθέτηση,φορά των μαλλιών και όπως πάντα με σεβασμό τις δότριας περιοχής.


17.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πριν την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 01.PNG
    01.PNG
    814.6 KB · Προβολές: 273
  • 02.PNG
    02.PNG
    850 KB · Προβολές: 256
  • 03.jpg
    03.jpg
    64.7 KB · Προβολές: 260
  • 04.jpg
    04.jpg
    80 KB · Προβολές: 260
  • 05.jpg
    05.jpg
    89 KB · Προβολές: 264

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αμέσως μετά την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 06.PNG
    06.PNG
    754.7 KB · Προβολές: 262
  • 07.PNG
    07.PNG
    721.6 KB · Προβολές: 265
  • 08.jpg
    08.jpg
    61.3 KB · Προβολές: 259
  • 09.PNG
    09.PNG
    735.2 KB · Προβολές: 304

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
8 μήνες μετά την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 10.PNG
    10.PNG
    519.2 KB · Προβολές: 310
  • 11.PNG
    11.PNG
    520.4 KB · Προβολές: 267
  • 12.PNG
    12.PNG
    633.1 KB · Προβολές: 328
  • 13.PNG
    13.PNG
    632.2 KB · Προβολές: 317
  • 14.jpg
    14.jpg
    94 KB · Προβολές: 341
  • 15.jpg
    15.jpg
    71.3 KB · Προβολές: 349
  • 16.jpg
    16.jpg
    85.8 KB · Προβολές: 338
  • 17.jpg
    17.jpg
    378.7 KB · Προβολές: 353

vlafo

Well-Known Member
Platane καλημέρα.
Επανέρχομαι.
Το αποτέλεσμα σου θεωρώ ήταν από τα πολύ δυνατά και φυσικά και ένα από τα καλύτερα της Hdc.
Βέβαια είχες και όλα τα εχέγγυα για να το επιτύχεις αυτό.
Εδώ όμως υπάρχει το εξής:
Τα έβαλες όλα και γέμισες την α ζώνη,άρα ήταν όλα μμ ξεκάθαρα και φαίνεται εδώ από το firewall που έχει δημιουργηθεί ότι δεν τα κράτησες αλλά τα απέβαλλες.Γιατί?
Ρώτησες την κλινική για αυτό?
Γιατί ειπώθηκε ότι έχασες μαμά μαλλιά ενώ στην πραγματικότητα δεν ήταν έτσι ήταν όλα μμ.
Ευχαριστώ.
 

platanos

Well-Known Member
Platane καλημέρα.
Επανέρχομαι.
Το αποτέλεσμα σου θεωρώ ήταν από τα πολύ δυνατά και φυσικά και ένα από τα καλύτερα της Hdc.
Βέβαια είχες και όλα τα εχέγγυα για να το επιτύχεις αυτό.
Εδώ όμως υπάρχει το εξής:
Τα έβαλες όλα και γέμισες την α ζώνη,άρα ήταν όλα μμ ξεκάθαρα και φαίνεται εδώ από το firewall που έχει δημιουργηθεί ότι δεν τα κράτησες αλλά τα απέβαλλες.Γιατί?
Ρώτησες την κλινική για αυτό?
Γιατί ειπώθηκε ότι έχασες μαμά μαλλιά ενώ στην πραγματικότητα δεν ήταν έτσι ήταν όλα μμ.
Ευχαριστώ.
Φίλε Vlafo,
Έθεσες αρκετά θέματα με τα οποία και γω ήμουν προβληματισμένος και έχω κάνει τις ίδιες (εύλογες) ερωτήσεις (σιωπηρά)
Καταρχήν να πω εδώ οτι η photo που έβαλε ο CVIAL ήταν τέρμα ξεγυμνωτική, με προβολέα χειρουργείου, τα μαλλιά τέρμα βρεγμένα και ανοιγμένα για να φαίνεται το πρόβλημα. (Και γω απόρησα πόσο αραιός φαίνομαι, δε με έχω ξαναδει έτσι :p) Το λέω αυτό γιατί τα φαινόμενα απατούν, επισυνάπτω μία φώτο από πέρυσι (4,5 χρόνια μετά τη μεταμόσχευση) μετά από κούρεμα να δεις πως φαίνομαι.
Λοιπόν έχω καταλήξει στα εξής συμπεράσματα υποθέσεις:
  1. Να είναι DUPA/BUPA όπως επισήμανε ο φίλος Bobby (και μου είχε εύλογα περάσει και μένα από το μυαλό). Το έχω απορρίψει, η δότρια μου είναι σε άριστη κατάσταση, θα το είχαν επισημάνει άλλωστε ο γιατρός(Lorenzo) και ο CVIAL
  2. Να είναι καποια μαμά μαλάκια που κράτησα (είχα περίπου 500 μαμά τρίχες όπως χοντρικά είχα υπολογίσει), με δεδομένου ότι έπαιρνα μινοξιδίλη και έω και χοντρή τρίχα φαινοταν το αποτέλεσμα αυτό. (Το επικρατέστερο κατ εμέ σενάριο)
  3. Το τρίτο είναι μια "τρελή" υπόθεση δικιά μου που το συζήτησα και με το CVIAL, δεν έχει ειπωθεί ποτέ από κανένα (νομίζω) και δεν ξέρω αν ευσταθεί (το πιο πιθανό ΟΧΙ), μπορεί να αποτελέσει και αντικείμενο συζήτησης απο πιο ειδικούς. Στο προκείμενο λοιπόν : Καθώς όπως παρατηρήσαμε με CVIAL από την περιοχή ΔΕΝ λείπαν τριχοθυλάκια (αριθμητικά) αλλά είχα πολλά μονότριχα και δίτριχα (ά ζώνη/forlock που θα έπρεπε να βρίθει πολυτρίχων με βάση το λόγο μου ) και με βάση την καλύτερη εικόνα μου τον πρωτο χρόνο εικάζω μήπως στον πρώτο κύκλο (που βγήκαν και οι φοτος) και με τη βοήθεια της μινοξ, τα τραυματισμένα τριχοθυλάκια βγήκαν κανονικά και στους επόμενους κύκλους βγήκαν σαν μονότριχα/δίτριχα, όπως είναι η εικονα μου τώρα δηλαδή.
Περιμένω σχόλια σας και από CVIAL εννοείται
 

Συνημμένα

  • 75315990_389722225244584_152455537823318016_n.jpg
    75315990_389722225244584_152455537823318016_n.jpg
    198.2 KB · Προβολές: 191
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Φίλε Vlafo,
Έθεσες αρκετά θέματα με τα οποία και γω ήμουν προβληματισμένος και έχω κάνει τις ίδιες (εύλογες) ερωτήσεις (σιωπηρά)
Καταρχήν να πω εδώ οτι η photo που έβαλε ο CVIAL ήταν τέρμα ξεγυμνωτική, με προβολέα χειρουργείου, τα μαλλιά τέρμα βρεγμένα και ανοιγμένα για να φαίνεται το πρόβλημα. (Και γω απόρησα πόσο αραιός φαίνομαι, δε με έχω ξαναδει έτσι :p) Το λέω αυτό γιατί τα φαινόμενα απατούν, επισυνάπτω μία φώτο από πέρυσι (4,5 χρόνια μετά τη μεταμόσχευση) μετά από κούρεμα να δεις πως φαίνομαι.
Λοιπόν έχω καταλήξει στα εξής συμπεράσματα υποθέσεις:
  1. Να είναι DUPA/BUPA όπως επισήμανε ο φίλος Bobby (και μου είχε εύλογα περάσει και μένα από το μυαλό). Το έχω απορρίψει, η δότρια μου είναι σε άριστη κατάσταση, θα το είχαν επισημάνει άλλωστε ο γιατρός(Lorenzo) και ο CVIAL
  2. Να είναι καποια μαμά μαλάκια που κράτησα (είχα περίπου 500 μαμά τρίχες όπως χοντρικά είχα υπολογίσει), με δεδομένου ότι έπαιρνα μινοξιδίλη και έω και χοντρή τρίχα φαινοταν το αποτέλεσμα αυτό. (Το επικρατέστερο κατ εμέ σενάριο)
  3. Το τρίτο είναι μια "τρελή" υπόθεση δικιά μου που το συζήτησα και με το CVIAL, δεν έχει ειπωθεί ποτέ από κανένα (νομίζω) και δεν ξέρω αν ευσταθεί (το πιο πιθανό ΟΧΙ), μπορεί να αποτελέσει και αντικείμενο συζήτησης απο πιο ειδικούς. Στο προκείμενο λοιπόν : Καθώς όπως παρατηρήσαμε με CVIAL από την περιοχή ΔΕΝ λείπαν τριχοθυλάκια (αριθμητικά) αλλά είχα πολλά μονότριχα και δίτριχα (ά ζώνη/forlock που θα έπρεπε να βρίθει πολυτρίχων με βάση το λόγο μου ) και με βάση την καλύτερη εικόνα μου τον πρωτο χρόνο εικάζω μήπως στον πρώτο κύκλο (που βγήκαν και οι φοτος) και με τη βοήθεια της μινοξ, τα τραυματισμένα τριχοθυλάκια βγήκαν κανονικά και στους επόμενους κύκλους βγήκαν σαν μονότριχα/δίτριχα, όπως είναι η εικονα μου τώρα δηλαδή.
Περιμένω σχόλια σας και από CVIAL εννοείται
Οπότε τα μονότριχα και δίτριχα που έχεις πίσω ειναι είτε τραυματισμένα από partial transcetion κατά την εξαγωγή (βγήκαν τραυματισμένα), είτε τραυματίστηκαν με την χρήση της λαβίδας κατά την εισαγωγή.
Ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος αν η HDC κάνει και splitting; γιατί βλέπουμε συνεχώς να βάζει πολύ μεγάλους αριθμούς σε μονότριχα 1000 κ τέτοια νούμερα...
 

platanos

Well-Known Member
Οπότε τα μονότριχα και δίτριχα που έχεις πίσω ειναι είτε τραυματισμένα από partial transcetion κατά την εξαγωγή (βγήκαν τραυματισμένα), είτε τραυματίστηκαν με την χρήση της λαβίδας κατά την εισαγωγή.
Ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος αν η HDC κάνει και splitting; γιατί βλέπουμε συνεχώς να βάζει πολύ μεγάλους αριθμούς σε μονότριχα 1000 κ τέτοια νούμερα...
Αυτό είναι σίγουρο με βάση τους αριθμούς (οι αριθμοί δεν κάνουν ποτέ λάθος βλέπε CVIAL :) ), η "περίεργη" ερώτηση μου είναι αν ένα τραυματισμένο πολυτριχο μπορεί αρχικά να βγει "πλήρες" (έστω και λαβωμένο) και στους επόμενους κύκλους τις τρίχας να αποδομείται (3 τριχο -> δίτριχο -> μονότριχο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Οπότε τα μονότριχα και δίτριχα που έχεις πίσω ειναι είτε τραυματισμένα από partial transcetion κατά την εξαγωγή (βγήκαν τραυματισμένα), είτε τραυματίστηκαν με την χρήση της λαβίδας κατά την εισαγωγή.
Ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος αν η HDC κάνει και splitting; γιατί βλέπουμε συνεχώς να βάζει πολύ μεγάλους αριθμούς σε μονότριχα 1000 κ τέτοια νούμερα...
Δεν κάνει έχει αναφερθεί.
Τα μονότριχα που βγάζει τόσα το έχω επισημάνει πολλές φορές κατ εμέ είναι λάθος τέτοια νούμερα.
1000 για χερλάιν είναι αχρείαστα και λείπουν απο αλλού.
Όχι τα μονότριχα αλλά τα υπόλοιπα που θα βγαίνανε αντί για αυτά.
 

Disco

Well-Known Member
Δεν κάνει έχει αναφερθεί.
Τα μονότριχα που βγάζει τόσα το έχω επισημάνει πολλές φορές κατ εμέ είναι λάθος τέτοια νούμερα.
1000 για χερλάιν είναι αχρείαστα και λείπουν απο αλλού.
Όχι τα μονότριχα αλλά τα υπόλοιπα που θα βγαίνανε αντί για αυτά.
Ναι όντως και εγώ δεν συμφωνώ που βγάζουν τόσα πολλά μονότριχα, γιατί μειώνεις αναγκαστικά μετά τα πολύτριχα και πέφτει ο λόγος σου. Μετά αν μειωθεί κι άλλο ο λόγος από από λαβίδα ή partial transections..θα καταλήξεις χωρίς πολύτριχα στο τέλος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε Vlafo,
Έθεσες αρκετά θέματα με τα οποία και γω ήμουν προβληματισμένος και έχω κάνει τις ίδιες (εύλογες) ερωτήσεις (σιωπηρά)
Καταρχήν να πω εδώ οτι η photo που έβαλε ο CVIAL ήταν τέρμα ξεγυμνωτική, με προβολέα χειρουργείου, τα μαλλιά τέρμα βρεγμένα και ανοιγμένα για να φαίνεται το πρόβλημα. (Και γω απόρησα πόσο αραιός φαίνομαι, δε με έχω ξαναδει έτσι :p) Το λέω αυτό γιατί τα φαινόμενα απατούν, επισυνάπτω μία φώτο από πέρυσι (4,5 χρόνια μετά τη μεταμόσχευση) μετά από κούρεμα να δεις πως φαίνομαι.
Λοιπόν έχω καταλήξει στα εξής συμπεράσματα υποθέσεις:
  1. Να είναι DUPA/BUPA όπως επισήμανε ο φίλος Bobby (και μου είχε εύλογα περάσει και μένα από το μυαλό). Το έχω απορρίψει, η δότρια μου είναι σε άριστη κατάσταση, θα το είχαν επισημάνει άλλωστε ο γιατρός(Lorenzo) και ο CVIAL
  2. Να είναι καποια μαμά μαλάκια που κράτησα (είχα περίπου 500 μαμά τρίχες όπως χοντρικά είχα υπολογίσει), με δεδομένου ότι έπαιρνα μινοξιδίλη και έω και χοντρή τρίχα φαινοταν το αποτέλεσμα αυτό. (Το επικρατέστερο κατ εμέ σενάριο)
  3. Το τρίτο είναι μια "τρελή" υπόθεση δικιά μου που το συζήτησα και με το CVIAL, δεν έχει ειπωθεί ποτέ από κανένα (νομίζω) και δεν ξέρω αν ευσταθεί (το πιο πιθανό ΟΧΙ), μπορεί να αποτελέσει και αντικείμενο συζήτησης απο πιο ειδικούς. Στο προκείμενο λοιπόν : Καθώς όπως παρατηρήσαμε με CVIAL από την περιοχή ΔΕΝ λείπαν τριχοθυλάκια (αριθμητικά) αλλά είχα πολλά μονότριχα και δίτριχα (ά ζώνη/forlock που θα έπρεπε να βρίθει πολυτρίχων με βάση το λόγο μου ) και με βάση την καλύτερη εικόνα μου τον πρωτο χρόνο εικάζω μήπως στον πρώτο κύκλο (που βγήκαν και οι φοτος) και με τη βοήθεια της μινοξ, τα τραυματισμένα τριχοθυλάκια βγήκαν κανονικά και στους επόμενους κύκλους βγήκαν σαν μονότριχα/δίτριχα, όπως είναι η εικονα μου τώρα δηλαδή.
Περιμένω σχόλια σας και από CVIAL εννοείται

Αυτές οι φώτο δεν είναι αντιπροσωπευτικές. Αν έχεις από παλιά βάλε πανοραμική και ακόμα καλύτερα με σχετικά κοντό μαλλί, μόνο εκεί καταλαβαίνεις το firewall. Ακόμα και πριν την επέμβαση με τέτοια φώτο και λίγο από απόσταση δεν καταλάβαινες τίποτα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπότε τα μονότριχα και δίτριχα που έχεις πίσω ειναι είτε τραυματισμένα από partial transcetion κατά την εξαγωγή (βγήκαν τραυματισμένα), είτε τραυματίστηκαν με την χρήση της λαβίδας κατά την εισαγωγή.
Ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος αν η HDC κάνει και splitting; γιατί βλέπουμε συνεχώς να βάζει πολύ μεγάλους αριθμούς σε μονότριχα 1000 κ τέτοια νούμερα...

Αυτό δεν το ξέρει κανείς. Δεν είναι τραυματισμένα από partial extraction, είναι υγιή που απέμειναν μετά από partial extraction. Αυτά οι κοπέλες που κάνουν extraction οφείλουν να τα δουν αν είναι τραυματισμένα. Εξάλλου και στις φώτο που πόσταρα δεν φαίνονται τραυματισμένα αλλά υγιή. Το υπόλοιπο μένει στην δότρια είτε υγιές είτε τραυματισμένο.
 

Disco

Well-Known Member
Αυτό δεν το ξέρει κανείς. Δεν είναι τραυματισμένα από partial extraction, είναι υγιή που απέμειναν μετά από partial extraction. Αυτά οι κοπέλες που κάνουν extraction οφείλουν να τα δουν αν είναι τραυματισμένα. Εξάλλου και στις φώτο που πόσταρα δεν φαίνονται τραυματισμένα αλλά υγιή. Το υπόλοιπο μένει στην δότρια είτε υγιές είτε τραυματισμένο.
Ποιο δεν ξέρει κανείς εννοείς; Ναι εννοώ να ειναι πολύτριχο στη δότρια και να μη βγει όλο να βγει σαν δίτριχο.... Το partial extraction γιατί γίνεται ας πουμε; όμως ίσως να ξαναδώσει πάλι τρίχα αυτό που απέμεινε στην δότρια αλλά μπορεί και όχι. Μετά ειναι κ η λαβίδα που μπορεί να πιεστεί λίγο παραπάνω κατά την εισαγωγή από τους technicians και να φυτρώσει με λιγότερες τρίχες το μόσχευμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρει κανείς ποια είναι η αιτία. Εϊναι σαφώς καλύτερα να είναι λόγω του partial transection γιατί αυτό σημαίνει ότι η ρίζα που έμεινε στην δότρια μπορεί να ξαναδώσει τρίχα και ειδικά αν to transection έγινε ψηλά και όχι χαμηλά προς την ρίζα. Αν είναι splitting ακόμα καλύτερα.
 

Disco

Well-Known Member
Δεν ξέρει κανείς ποια είναι η αιτία. Εϊναι σαφώς καλύτερα να είναι λόγω του partial transection γιατί αυτό σημαίνει ότι η ρίζα που έμεινε στην δότρια μπορεί να ξαναδώσει τρίχα και ειδικά αν to transection έγινε ψηλά και όχι χαμηλά προς την ρίζα. Αν είναι splitting ακόμα καλύτερα.
Οπότε παίζει να κάνουν και splitting, γιατί ο vlafo είπε πριν οτι δεν κάνουν. Εδώ στην φωτογραφία (είναι από ένα βίντεο της κλινικής) τι ακριβώς κάνουν με το μικροσκόπιο; Μήπως κάνουν splitting τα grafts ;

247447035_843185613026638_5237235547409785466_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Μισό λεπτό.
Άλλο αν είναι τραυματισμένο εξ αρχής και κάνει partial extraction για να δει τι έγινε και άλλο είναι υγιή που βγήκε μετά από partial extraction.
Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεί γενικό τριμαρισμα ή βλέπουν τα transacted για να τα τριμάρουν
 
Μπλουζα