HDC Hair Clinic 10/02/2016 - Dr.Kyriakos Maras - 2700 Grafts FUE - 37 ετών,Nw 3.

Gianney

Well-Known Member
Και το αποτέλεσμα θα ειναι πιο πυκνό αν έβγαζες ας πουμε 4000 καθαρά, σε σχέση με το αν τα 4000 προέκυπταν με splitting, τότε θα ειχες πολύ μειωμένο λόγο στην δεύτερη περίπτωση
Στην ουσία μην μπερδευεσαι θα ναι ίδιες τρίχες ,ίδια κάλυψη ,ίδια cv απλά με πιο πολλά grafts.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Στην ουσία μην μπερδευεσαι θα ναι ίδιες τρίχες ,ίδια κάλυψη ,ίδια cv απλά με πιο πολλά grafts.
Θέλω να πω αν 2 κλινικές σου λέγανε θα σου βάλουμε 4000 grafts. Η μια σου εβγαζε όντως τόσα ή αλλη όμως έβγαζε λιγότερα και με το splitting τα έφτανε 4000, τότε που θα ειχες περισσότερη κάλυψη;
 

Gianney

Well-Known Member
Θέλω να πω αν 2 κλινικές σου λέγανε θες 4000 grafts. Η μια σου εβγαζε όντως τόσα ή αλλη όμως έβγαζε λιγότερα και με το splitting τα έφτανε 4000, τότε που θα ειχες περισσότερη κάλυψη;
Αν και η μία κλινική και η αλλη μου έβαζε την ίδια αναλογία σε μονοτριχα,δίτριχα κτλ θα ναι ίδια η κάλυψη γιατί οι τρίχες θα ναι ίσες σε αριθμό.
 

manly_Man

Well-Known Member
Αν και η μία κλινική και η αλλη μου έβαζε την ίδια αναλογία σε μονοτριχα,δίτριχα κτλ θα ναι ίδια η κάλυψη γιατί οι τρίχες θα ναι ίσες σε αριθμό.
ναι αλλά εγώ δεν σου λεω να εχει την ιδια αναλογια τριχών αλλά τα ιδια grafts. Τα grafts στην πρωτη περίπτωση θα ειχαν καλύτερο λόγο και άλλη αναλογια τριχών, σε σχέση με την δεύτερη περίπτωση. Οπότε θα έπαιρνα πιο πυκνό αποτέλεσμα στην 1η περίπτωση.
 

Gianney

Well-Known Member
ναι αλλά εγώ δεν σ λεω να εχει την ιδια αναλογια τριχών αλλά τα ιδια grafts. Τα grafts στην πρωτη περίπτωση θα ειχαν καλύτερο λόγο, σε σχέση με την δεύτερη περίπτωση.
Ναι για αυτήν την διαφορά που θα προκύψει σε τρίχες δηλ κάλυψη λόγω μικρότερου λόγου επειδή γίνεται splitting ο ερντο την καλύπτει με πιο πολλά grafts , ομογενοποιωντας καλύτερα την δοτρια και παίρνοντας και ένα 10 15% παραπάνω grafts όπως λέει.Βεβαια ο Cvial τα ξέρει καλά αυτά.Διορθωσε με αν κάνω λάθος
 

F1ght3r

Well-Known Member
Μήπως η HDC κάνει hairline 2cm και η άλλες η κλινικές 1cm οποτε χρειάζονται περισσότερα μονοτριχα? Δεν ξέρω αν είναι έτσι για ένα φυσικό αποτέλεσμα ποσα cm πρέπει να είναι μια hairline με μονοτριχα?
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι για αυτήν την διαφορά που θα προκύψει σε τρίχες δηλ κάλυψη λόγω μικρότερου λόγου επειδή γίνεται splitting ο ερντο την καλύπτει με πιο πολλά grafts , ομογενοποιωντας καλύτερα την δοτρια και παίρνοντας και ένα 10 15% παραπάνω grafts όπως λέει.Βεβαια ο Cvial τα ξέρει καλά αυτά.Διορθωσε με αν κάνω λάθος
Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να γίνεται splitting συνεχώς.. Ας βάλω λιγότερα grafts με τις ίδιες τρίχες ή τα ίδια grafts με περισσότερες τρίχες σε άλλη κλινική που δεν κάνει splitting.
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να γίνεται splitting συνεχώς.. Ας βάλω λιγότερα grafts με τις ίδιες τρίχες ή τα ίδια grafts με περισσότερες τρίχες σε άλλη κλινική που δεν κάνει splitting.
Εγώ θα έλεγα ότι θα ταν καλό για κάποιον πχ που δεν έχει πολλά μονοτριχα και θέλει να φτιάξει hairline τότε ναι να κάνεις splitting η από partial transection ,που κάνει ο Λορέντζο και τ ανέφερε ο μοντ.Τωρα για την δοτρια που λέει ο ερντο ότι έτσι μένει κουκλί δεν ξέρω.Το τρικ με την τιμή είναι κακό σαφώς
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μήπως η HDC κάνει hairline 2cm και η άλλες η κλινικές 1cm οποτε χρειάζονται περισσότερα μονοτριχα? Δεν ξέρω αν είναι έτσι για ένα φυσικό αποτέλεσμα ποσα cm πρέπει να είναι μια hairline με μονοτριχα?

Καμία σχέση, μονότριχα μπαίνουν στα πρώτα 1-3mm στην χειρότερη. Αλλιώς δεν έχεις κάλυψη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ θα έλεγα ότι θα ταν καλό για κάποιον πχ που δεν έχει πολλά μονοτριχα και θέλει να φτιάξει hairline τότε ναι να κάνεις splitting η από partial transection ,που κάνει ο Λορέντζο και τ ανέφερε ο μοντ.Τωρα για την δοτρια που λέει ο ερντο ότι έτσι μένει κουκλί δεν ξέρω.Το τρικ με την τιμή είναι κακό σαφώς
Ε άλλο αυτό να γίνεται όταν δεν έχεις αρκετά μονότριχα. Αλλά όχι να έχεις και να γίνεται κι άλλο και να φτάνουν πχ 1000. Στον φίλο f1ght3r έβαλαν 975 μονά, τώρα πως προέκυψαν τόσα πολλά δεν το ξέρουμε.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Σωστά, τώρα κοίταξα καλύτερα που ξεκινάνε τα διπλα.
 

Συνημμένα

  • 3B4A9201.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 97

Gianney

Well-Known Member
Ε άλλο αυτό να γίνεται όταν δεν έχεις αρκετά μονότριχα. Αλλά όχι να έχεις και να γίνεται κι άλλο και να φτάνουν πχ 1000. Στον φίλο f1ght3r έβαλαν 975 μονά, τώρα πως προέκυψαν τόσα πολλά δεν το ξέρουμε.
Ο Τζον που μπαίνει συνήθως πρωί,αν το δει και μας απαντήσει
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ε άλλο αυτό να γίνεται όταν δεν έχεις αρκετά μονότριχα. Αλλά όχι να έχεις και να γίνεται κι άλλο και να φτάνουν πχ 1000. Στον φίλο f1ght3r έβαλαν 975 μονά, τώρα πως προέκυψαν τόσα πολλά δεν το ξέρουμε.
Μα σε όλους κάπου εκεί είναι στην HDC κοντά στο χιλιάρικο. Λίγο στα γρήγορα που κοίταξα τα 4 τελευταία νήματα είναι, Sanji και εγώ γύρο στα χίλια, KMP και Pampos γύρο στα 800. Οποτε βάζουν ας πούμε από 750-1000 μονοτριχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μακάρι να μην γίνεται συστηματικά ex-vivo στα μικροσκόπια για να βγαίνουν λιγότερα g με punching.
 
Μπλουζα