HDC Hair Clinic 04/02/2020 - Dr.Kyriakos Maras - 2800 Grafts FUE - 50 ετών,Nw 3.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 2800 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 3.
~ Ασθενής ετών 50.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 8 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός ο Δρ. Κυριάκος Μάρας.

Ο ακριβής αριθμός είναι 2812 μοσχεύματα (1438 την 1η μέρα και 1374 την 2η).

Πρόκειται για έναν 50χρονο ασθενή που αποφάσισε να αποκαταστήσει την υποχωρούμενη Hairline του.
Η HDC έδωσε πλήρη πυκνότητα ώστε τα μεταμοσχευμένα μαλλιά να αναμιγνύονται όμορφα με τα μαλλιά πίσω.

Μια Hairline που έχει υποχωρήσει μπορεί να αυξήσει την εκτιμώμενη ηλικία μας έως και 5 χρόνια και το αντίστροφο εάν την επαναφέρουμε με επιτυχία.
Η χειρουργική επέμβαση τις μπροστινής όψης μαλλιών δεν είναι εύκολη επειδή πρέπει να σχεδιαστεί σωστά με την κατάλληλη γωνιά των μοσχευμάτων,πυκνότητα και σωστό ύψος έτσι ώστε να φαίνεται εντελώς φυσικό.


14.jpg


17.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
8 μήνες μετά την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 14.jpg
    14.jpg
    312.9 KB · Προβολές: 144
  • 17.jpg
    17.jpg
    85.8 KB · Προβολές: 137

makis25

Well-Known Member
συμπερασμα πως αν εισαι ως και nw3 με 3Κ μοσχευματα γινονται θαυματα , ολοκληρωμενη αποκατασταση στο μαλλι . Βεβαια να φτασεις 50+ και να εισαι μονο nw3 ειναι λιγο πιο σπανιο αλλα συμβαινει . Στην hdc παντα βλεπουμε και μεγαλες πυκνοτητες τοποθετησης . Στα περισσοτερα περιστατικα για να μη πω ολα που ποσταρουν , εχουν υψηλες πυκνοτητες .
 

vag25

Well-Known Member
Το μονο παραπονο μου ειναι οτι δεν βλεπουμε crown περιστατικα. Στο μπροστικο ειναι σχεδον 10/10.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπέρα και απο μένα,πολυ εντυπωσιακό αποτέλεσμα !
Mήπως γνωρίζουμε πόσα grafts του έχουν απομείνει για πιθανή μελλοντική χρήση ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οι χερλάιν (πληθυντικός)που σχεδιάζει ο Μάρας, είναι σε φυσικότητα πραγματική απόλαυση.
Πυκνότητα,δέσιμο σε κορυφαίο επίπεδο.
Πολύ δυνατό αποτέλεσμα.

Κάποια αποτελέσματα είναι όντως έργο τέχνης...ζωγραφίζει!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
.Στην hdc παντα βλεπουμε και μεγαλες πυκνοτητες τοποθετησης . Στα περισσοτερα περιστατικα για να μη πω ολα που ποσταρουν , εχουν υψηλες πυκνοτητες .

Και αυτό είναι που με κρατάει 8-9 χρονιά δυνατό στο εμπρόσθιο σημείο τις πρώτης μου μεταμοσχευσης χωρίς να επέμβω ξανά σύντομα.
Βεβαία τώρα χρειάζομαι κάποια μοσχεύματα forlock και πιο πίσω διότι τόσα χρονιά και χωρίς θεραπεία τα μαμά μαλλιά μου με αποχαιρετησαν και χρειάζεται να μπω για μια τρίτη μμ για μπαλωματακια.
Το crown μου όμως είναι δυνατό δεν φαίνεται καν δέρμα μετά την περσινή μεταμόσχευση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το μονο παραπονο μου ειναι οτι δεν βλεπουμε crown περιστατικα. Στο μπροστικο ειναι σχεδον 10/10.

Υπάρχουν κάποια αποτελέσματα στο φόρουμ όπως και το δικό μου οπού μπορούμε να καταλάβουμε και εκεί τις δυνατότητες των γιατρών μας.
Να πω εδώ ότι η Δρ. Βρυωνιδου είναι πολύ καλή στο Crown.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα και απο μένα,πολυ εντυπωσιακό αποτέλεσμα !
Mήπως γνωρίζουμε πόσα grafts του έχουν απομείνει για πιθανή μελλοντική χρήση ;

Δεν το γνωρίζω προσωπικά θα πρέπει να ρωτήσω αλλα η ηλικια του πλεον στα 50 τον βοηθαει παρα πολυ.

Εδω εγώ καθαρός Nw 5 προς 6 ήδη έχω τοποθετήσει 6200 Grafts και δίνω άλλα 2000 σίγουρα όπως και άλλα παιδιά.

Οκ,εξαρτάται και από την δότρια άλλα ο παραπάνω φίλος βάση ηλικίας,μικρής αραίωσης και λίγων μοσχευμάτων (2800) που έβαλε δεν θα έχει μελλοντικό πρόβλημα στο απόθεμα.
 
Μπλουζα