HDC - 26-27/4/21- Δρ Κυριάκος Μάρας , 3950 Grafts Fue , 43 ετών

aeratos28

Just aeratos
Με πολύ μαλλί,μην ξεθαρευεις..αυτή η περιοχή πριν,στα κανονικά της μπορεί και να είχε 10-15000 τριχοθυλάκια..με τα 3900 που έβαλες..απλά μαλλάκια θα έχεις αν πάνε όλα καλά που το ευχομαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Επιτέλους βρήκα και κάποιον που καπνίζει 3-4 τσιγάρα την ημέρα όπως κ'εγω τα τελευταία δώδεκα χρόνια αλλά είχα και άλλα τόσα πλήρες αποχή.
Φιλε Vlafo αν είναι να μας φάνε τ τρία τσιγάρα ώρα μας καλή!

@F1ght3r καλή επιτυχία!
Ναι αλλά πρέπει να βλέπεις τη συνολική εικόνα Ιούλιε.
Από 18-33 ένα πακέτο της μέρα,και μετά 8 φορές κομμένο με διαστήματα από 6 μήνες μέχρι 2 χρόνια,και όλα τα τελευταία 15 χρόνια 3-4 τσιγάρα.
Αυτά δεν μας τρώνε αλλά είναι η συνολική επιβάρυνση.
Πάντως η αλήθεια είναι,όταν το κόβω γίνομαι 20 χρονών πάλι αλλά το μυαλό μου είναι εκεί συνέχεια δυστυχώς.
Ίσως γιατί η εξάρτηση μου είναι πλέον μόνο τόσο λίγη και είναι της απόλαυσης.
 

nick90

Well-Known Member
Ξέρουμε μήπως τον αριθμό μονών, διπλών, τριπλών, τετραπλών τριχοθυλακίων και τον λόγο;
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν έχω ιδέα φιλε μου για το ποσα χρειάζονται.
Αυτοί είναι η αριθμοί και θέλω να πιστεύω ότι τα χριστούγεννα θα τα κάνω με μαλλί, με πολύ μαλλί.
Θα είσαι μια χαρά,αλλά να γνωρίζεις ότι ή έκταση ήταν τεράστια πάνω από 100τμ γύρω στα 120-130 θεωρώ.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Θα είσαι μια χαρά,αλλά να γνωρίζεις ότι ή έκταση ήταν τεράστια πάνω από 100τμ γύρω στα 120-130 θεωρώ.
Πόσο τρίχα είναι καλά να έχεις όταν κανείς μμ 45-50 το τμ; Είχα και τρίχες πριν την μμ αν αυτό μετράει αφού πρέπει να μπήκε ενδιάμεσα πανό στο κεφάλι.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Με πολύ μαλλί,μην ξεθαρευεις..αυτή η περιοχή πριν,στα κανονικά της μπορεί και να είχε 10-15000 τριχοθυλάκια..με τα 3900 που έβαλες..απλά μαλλάκια θα έχεις αν πάνε όλα καλά που το ευχομαι
Ας βγάλω εγώ μαλλιά και όλα οκ όσο για την πυκνότητα θα δείξει.
 

vlafo

Well-Known Member
Πόσο τρίχα είναι καλά να έχεις όταν κανείς μμ 45-50 το τμ; Είχα και τρίχες πριν την μμ αν αυτό μετράει αφού πρέπει να μπήκε ενδιάμεσα πανό στο κεφάλι.
Εννοείς πυκνότητα.
Από 40 και πάνω είναι μια χαρά η πυκνότητα αλλά εξαρτάται από τη διάμετρο της τρίχας και αλλά πολλά,αλλά δε θεωρώ ότι θα έχεις κάποιο θέμα μια χαρά θα είσαι απλά είχες μεγάλη έκταση να καλύψεις.
 

Disco

Well-Known Member
Καλή φύτρωση @F1ght3r . Θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί επέλεξες τον Μάρα αντί για την Βρυωνίδου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Καλή φύτρωση @F1ght3r . Θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί επέλεξες τον Μάρα αντί για την Βρυωνίδου;
Επίδης είναι αναγνωρισμένος παντού και στα ξένα τα forums. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι η Χριστίνα δεν είναι καλή κάθε αυτού πιστεύω ότι είναι παρα πολύ καλή και η Χριστίνα. Αν φυτρώσουν καλά τα μαλλιά μου από την MM ίσος ξανά παο για δεύτερη mm και ίσος μου την κάνει η Χριστίνα.
 

Peter Pan

Active Member
Καλή φύτρωση, έκανες μια πολύ καλή επιλογή, σίγουρα θα χρειαστείς και μια δεύτερη μμ για πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, καθώς όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, είχες μεγάλη έκταση να καλύψεις. Ελπίζω να μας κρατάς ενήμερους.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλή φύτρωση, έκανες μια πολύ καλή επιλογή, σίγουρα θα χρειαστείς και μια δεύτερη μμ για πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, καθώς όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, είχες μεγάλη έκταση να καλύψεις. Ελπίζω να μας κρατάς ενήμερους.
Ευχάριστο φιλε, Εννοείτε ότι θα ανεβάζω φωτογραφίες τουλάχιστον μια φορα τον μηνα. Όσο για δεύτερη MM θα δούμε, εμενα το μπροστά με ενοχλούσε η hairline το πίσω όχι τόσο πολύ να είμαι ειλικρινής αλλα θα δούμε.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Πέρασαν οχτώ μέρες από την MM και τράβηξα φωτογραφίες. Χτες παρουσιάστηκαν κάτι γραμμές στο κεφάλι, Σήμερα είναι πιο έντονες. Είναι κάτι το ανησυχητικό, εσείς που ξέρετε? Θα στείλω και φωτογραφίες στην κλινική εννοείτε. Αν ξέρει κάποιος ας απάντηση, Θα φύγουν? Θα φυτρώσει κάτι εκεί η όχι? Θα μείνουν σημάδια όταν ξυρίσω το μαλλί ύστερα από 6 μήνες? Τι λέτε?
 

Συνημμένα

  • 496a6791_optimized[1].jpg
    1.3 MB · Προβολές: 324
  • 496a6793_optimized[1].jpg
    1.1 MB · Προβολές: 265
  • 496a6794_optimized[1].jpg
    1.2 MB · Προβολές: 247
  • 496a6795_optimized[1].jpg
    978 KB · Προβολές: 262
  • 496a6797_optimized[1].jpg
    853.9 KB · Προβολές: 275

vlafo

Well-Known Member
Xαλάρωσε δεν είναι τίποτα,είναι από τις αναισθησίες θα φύγουν όλα.
Αν θυμάμαι καλά μου είχαν φύγει στο μήνα επάνω.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Xαλάρωσε δεν είναι τίποτα,είναι από τις αναισθησίες θα φύγουν όλα.
Αν θυμάμαι καλά μου είχαν φύγει στο μήνα επάνω.
Αγχώθηκα ρε φιλε, έστειλα και φωτογραφίες στην HDC να μου πούνε την άποψη τους και αυτή. Δηλαδή θα φυτρώσουν τρίχες σε αυτά τα σημεία έτσι? Στον μηνα πάνω όλες η τρίχες θα φύγουν ο σκοπός είναι όταν αρχίσουν να φυτρώνουν τι γίνετε?
 

vlafo

Well-Known Member
Αγχώθηκα ρε φιλε, έστειλα και φωτογραφίες στην HDC να μου πούνε την άποψη τους και αυτή. Δηλαδή θα φυτρώσουν τρίχες σε αυτά τα σημεία έτσι?
Εννοείται τώρα πας by the book.
Ηρέμησε δεν είναι τίποτα.
Τι στο καλό μόνο εγώ ήμουν χαλαρός?:)
 

F1ght3r

Well-Known Member
Εννοείται τώρα πας by the book.
Ηρέμησε δεν είναι τίποτα.
Τι στο καλό μόνο εγώ ήμουν χαλαρός?:)
Βρε αρκετά χαλαρός είμαι αλλα όταν ξυπνάς και βλέπεις αυτό το πράγμα αναρωτιέσαι, έκανα και google αλλα ότι βρήκα είναι ανάμεσα σε cracks, εμενα τα cracks μου έφυγαν ύστερα από 5 μέρες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Βρε αρκετά χαλαρός είμαι αλλα όταν ξυπνάς και βλέπεις αυτό το πράγμα αναρωτιέσαι, έκανα και google αλλα ότι βρήκα είναι ανάμεσα σε cracks, εμενα τα cracks μου έφυγαν ύστερα από 5 μέρες.
προσπαθησε οσο μπορεις να μη κοιτας και να μην σκεφτεσαι το κεφαλι σου για 2-3 μηνες γιατι δεν θα την παλεψεις....δεν θα περναει γρηγορα ο χρονος.....
 
Μπλουζα