Gregkont13, Hattingen 30/09/2021-01/10/2021, Dr. Muresanu, 3780 grafts

Panos1982

Well-Known Member
Τι έχουμε εδω cryptoκαταστάσεις ?

Οπως ακουσε ο Γρηγορης εμενα για τα μαλλια, επρεπε κι εγω να τον ακουσω το καλοκαιρι του 20 και να παρω btc τοτε π ειχε 8κ και με παρακαλαγε να παρω αλλα ημουν διστακτικος. Τον άκουσα αρκετα αργοτερα δυστηχως αλλα κατι καναμε.
Τωρα γιναμε shorters :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Οπως ακουσε ο Γρηγορης εμενα για τα μαλλια, επρεπε κι εγω να τον ακουσω το καλοκαιρι του 20 και να παρω btc τοτε π ειχε 8κ και με παρακαλαγε να παρω αλλα ημουν διστακτικος. Τον άκουσα αρκετα αργοτερα δυστηχως αλλα κατι καναμε.
Τωρα γιναμε shorters :p
Υπήρξα βλακότερος, δεν άκουσα αδερφικό φίλο που με παρακάλαγε όταν η τιμή ήταν πολύ χαμηλότερη. Δυστυχώς αγνόησα οτι αρχή, ήμισυ παντός. Τώρα έχασα το τρένο και δεν νομίζω οτι αξίζει να κάνω πια την οποιαδήποτε κίνηση. Χτυπάω το κεφάλι μου....
σ.σ Μάλλον απο το χτύπημα δημιουργήθηκε και thinning στους κροτάφους :p
 

Panos1982

Well-Known Member
Υπήρξα βλακότερος, δεν άκουσα αδερφικό φίλο που με παρακάλαγε όταν η τιμή ήταν πολύ χαμηλότερη. Δυστυχώς αγνόησα οτι αρχή, ήμισυ παντός. Τώρα έχασα το τρένο και δεν νομίζω οτι αξίζει να κάνω πια την οποιαδήποτε κίνηση. Χτυπάω το κεφάλι μου....
σ.σ Μάλλον απο το χτύπημα δημιουργήθηκε και thinning στους κροτάφους :p

Μη φοβασαι παντα υπαρχουν ευκαιριες
Μπορεί να το ξαναδουμε κατω απο 20κ.
Το χτυπημα στο κεφάλι δρα ευεργετικα, αυξανει αιματωση στους κροταφους, δες το σαν φτηνη μινοξ :D
 

gregkont13

Verified MM member
ιδού και η δότρια
 

Συνημμένα

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    1.4 MB · Προβολές: 194
  • Capture3.PNG
    Capture3.PNG
    1.4 MB · Προβολές: 200
  • WhatsApp Image 2021-12-09 at 10.27.11 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-09 at 10.27.11 PM.jpeg
    74.8 KB · Προβολές: 189

gregkont13

Verified MM member
Οπως ακουσε ο Γρηγορης εμενα για τα μαλλια, επρεπε κι εγω να τον ακουσω το καλοκαιρι του 20 και να παρω btc τοτε π ειχε 8κ και με παρακαλαγε να παρω αλλα ημουν διστακτικος. Τον άκουσα αρκετα αργοτερα δυστηχως αλλα κατι καναμε.
Τωρα γιναμε shorters :p
5000 έκανε όταν στο λέγα(δολλάρια)!!!!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ουλτρα ραντομ φακτ. Έτος 2013. Legwg james μαθητής 1ης γυμνασίου με πλούσιο μαλλί επιπέδου @oreo ( με τη διαφορά πως αυτός τα κράτησε μέχρι τώρα). Εχουμε βρεθεί σε σπίτι με έναν φίλο και όπως καταλαβαίνετε είναι η εποχή της ασύλληπτης βλακειας. Τρεις λαλούν και δύο χορεύουν φάση. Έχουμε κάτσει στο pc και σκεφτόμαστε τι βλακεια να κάνουμε στον μαθηματικό μας ο οποίος είναι όρθιο meme. Long story short, με τη συμβολή του μεγάλου αδερφού του φίλου μου καταλήγουμε στο tor browser να ψάχνουμε ένα λινκ που οδηγούσε σε αγορά στυλό με κρυφή καμεριτσα (!!!!!!!!!!) για να τον τραβάμε φωτογραφίες όσο κάνει μάθημα. Έλα όμως που η αγορά δε γινόταν με δολάρια/ευρώ αλλά μπιτκοιν. Τι να κάνω και εγώ, πάω σπίτι κατεβάζω τορ μόνος ψάχνω ψάχνω και ξαναβρίσκω το εν λόγω λινκ. Βάζω την κάρτα του πατέρα μου κρυφά (!!!!!) και αγοράζω 2 μπιτκοιν έναντι 30 ευρώ περίπου για να αγοράσω στυλό με καμεριτσα! Μακάρι να υπήρχε τρόπος να γυρίσω τον χρόνο πίσω να μου κάνω τάκλιν στην καρωτίδα. Όχι μόνο έφαγα ξύλο, όχι μόνο μπήκα τιμωρία να μην παίξω ps4 για 3 μήνες, όχι μόνο ήταν σκαμ το σαιτ(προφανώς) και τα μπιτκοιν κάναν φτερά, πήρα και 10 στο τρίμηνο μαθηματικά. Αν τα κράταγα τώρα θα ήμουν πλουσιότερος κατά 84 χιλιάρικα. Το σκέφτομαι και θέλω να ξεριζωσω το μυαλό μου.

@gregkont13 Καλή φύτρωση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mizerix

Active Member
20 bitcoin ή full head of hair , ιδού η απορία !!! τι θα διαλέγατε?

Εγώ θα διάλεγα 235 ETH = 20 BTC και θα περίμενα μερικά χρόνια, όχι πολλά. Μετά πιθανώς να είχα εξαφανιστεί καμία Καραϊβική μόνιμα και δεν θα με ένοιαζε τίποτα. :p

Υ.Γ: Greg πρώτο και τελευταίο «άσχετο» σχόλιο με το νήμα σου, καλή επιτυχία στην μεταμόσχευσή σου!
 

gregkont13

Verified MM member
Εγώ θα διάλεγα 235 ETH = 20 BTC και θα περίμενα μερικά χρόνια, όχι πολλά. Μετά πιθανώς να είχα εξαφανιστεί καμία Καραϊβική μόνιμα και δεν θα με ένοιαζε τίποτα. :p

Υ.Γ: Greg πρώτο και τελευταίο «άσχετο» σχόλιο με το νήμα σου, καλή επιτυχία στην μεταμόσχευσή σου!

Να είσαι καλά.

Btw και εγω eth θα προτιμούσα. Άλλωστε πάντα είχα eth 80% του portfolio μου.
 

vlafo

Well-Known Member
Να είσαι καλά.

Btw και εγω eth θα προτιμούσα. Άλλωστε πάντα είχα eth 80% του portfolio μου.
Θα σου πρότεινα τι να εντάξεις στο portfolio σου επειδή σε συμπαθώ,με σίγουρες αποδόσεις.
Και μια τεράστια αντίφαση,και με πολύ ρίσκο που δεν δικαιολογεί όπως ξέρεις τη σίγουρη απόδοση.
Αλλά είναι εκτός οικονομικής λογικής.
Καλή επιτυχία.
 

gregkont13

Verified MM member
Θα σου πρότεινα τι να εντάξεις στο portfolio σου επειδή σε συμπαθώ,με σίγουρες αποδόσεις.
Και μια τεράστια αντίφαση,και με πολύ ρίσκο που δεν δικαιολογεί όπως ξέρεις τη σίγουρη απόδοση.
Αλλά είναι εκτός οικονομικής λογικής.
Καλή επιτυχία.

Έγω έχω πουλήσει Vlafo. Για την ώρα κέρδισα :) είχα πάρει εθέρουμ από το 2016. Ότι προτάσεις έχεις τις συζητάμε και εγώ στο χώρο είμαι :)

P.S. όταν είπα 80% του portfolio μου εννούσα το portfolio μου που έχει αποκλειστικά crypto. Όχι γενικά.
 

vlafo

Well-Known Member
Έγω έχω πουλήσει Vlafo. Για την ώρα κέρδισα :) είχα πάρει εθέρουμ από το 2016. Ότι προτάσεις έχεις τις συζητάμε και εγώ στο χώρο είμαι :)

P.S. όταν είπα 80% του portfolio μου εννούσα το portfolio μου που έχει αποκλειστικά crypto. Όχι γενικά.
Πώληση σημαίνει κέρδος.
Αφού ρευστοποίησες,τώρα παρακολουθείς για να πάρεις θέση πάλι την κατάλληλη στιγμή.
Crypto δεν ασχολούμαι,δεν με ελκύουν τέτοιου είδους επενδύσεις παρόλο που το χρήμα δεν έχει προτιμήσεις,αλλά το θέμα είναι να σε εξιτάρει εκεί που επενδύεις τα λεφτά σου.
Σωστός πάντως,υποθέτωέχεις διασπορά χαρτοφυλακίου.
 

gregkont13

Verified MM member
Πώληση σημαίνει κέρδος.
Αφού ρευστοποίησες,τώρα παρακολουθείς για να πάρεις θέση πάλι την κατάλληλη στιγμή.
Crypto δεν ασχολούμαι,δεν με ελκύουν τέτοιου είδους επενδύσεις παρόλο που το χρήμα δεν έχει προτιμήσεις,αλλά το θέμα είναι να σε εξιτάρει εκεί που επενδύεις τα λεφτά σου.
Σωστός πάντως,υποθέτωέχεις διασπορά χαρτοφυλακίου.

Όπως τα λές ακριβώς. Τα κρύπτο εγω τα άρχισα στην τύχη και ασχολήθηκα πάλι όταν λόγω δουλείας άρχισα να κάνω clear ETF πάνω στα futures τους. Γενικά παίζει κέρδος αν μάθεις τους κύκλους τους.

Γενικά ναι, κυριώς έχω μετόχες από πολλά industry.
 

bobby

Well-Known Member
20 bitcoin ή full head of hair , ιδού η απορία !!! τι θα διαλέγατε?
Αν είχα πολύ δότρια, τα Bitcoin, θα έπαιρνα το 1/3 του Bitcoin και θα πήγαινα στον αρχιμάστορα……. Πάντως (για τους παλαιοτερους μιλάω που ζήσανε το χρηματιστήριο) μυαλό δεν βάζετε και ασχολείστε με τις φούσκες….. πόσο δε μάλλον με κάτι που δεν συνδέεται με καμμία απτή αξία. Ακόμα και οι «φουσκες» μετοχές συνδέονται με το ενεργητικό και τα πάγια μιας εταιρείας και μπορείς να βγάλεις κάποια άκρη για το αν είναι υπερτιμημένες ή όχι, τα κρυπτονομισματα είναι ο ορισμός της φούσκας και φαίνεται άλλωστε και από την διακύμανση της τιμής τους αλλά και από τον λόγο που προκύπτει αυτή. Και εξηγούμαι… εκλασε ο μάσκ και έπεσε ή ανέβηκε η τιμή τους 30% δείτε τι συμβαίνει επίσης με το ελληνικό κρυπτονόμισμα…. Σε περιόδους αβεβαιότητας (που ζούμε και θα ζούμε για πολλά χρόνια ….) οι έξυπνοι στρέφονται σε απτές αξίες (ακίνητα, χρυσό κλπ) άντε και σε σοβαρές μετοχές αφού όμως έχουν κάνει την μελέτη τους, μακρυά από κρύτονομισματα…..
 
Μπλουζα