Gregkont13, Hattingen 30/09/2021-01/10/2021, Dr. Muresanu, 3780 grafts

Harris_G

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε Greg απο τις καλυτερες επιλογες που θα μπορουσες να κανεις. Μια μικρη ενσταση ομως:
Επρεπε να ξεκινησεις με FUT.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Καλη επιτυχια φιλε Greg απο τις καλυτερες επιλογες που θα μπορουσες να κανεις. Μια μικρη ενσταση ομως:
Επρεπε να ξεκινησεις με FUT.

Ευχαριστώ! Είναι σχετίκο. Όταν μπήκα για την πρώτη είχα πιο πολλα μαμά στο mid-crown. Φοβήθηκα να επέμβω. Τώρα άδειασε και άλλο η περιοχή.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Επίσης, είχα πληρώσει τη μέρα του χειρουργείου για 4000 θύλακες και όταν βγήκα απο το χειρουργείο τη παρασκευή, μου είπαν πως έβγαλαν 3780 και να τους δώσω το λογαριασμό μου για να επιστρέψουν την άλλη μέρα τα χρήματα πίσω για τα 220 θυλάκια που είμασταν μείον.

Τελικά η μόνη περίπτωση για να γίνουμε Ευρωπαίοι είναι να αλλάξει ο πληθυσμός της χώρας μας με Ευρωπαίους.

Καλή επιτυχία και από εμένα.
 

gregkont13

Verified MM member
Νομίζω έχει να κάνει με την επούλωση της πληγής. Σε ένα περιστατικό που η τομή είχε πολλή κακή επούλωση το ριξανε στο νεαρό της ηλικίας του ασθενούς
έχω δει αρκετούς και από το φορουμ σε μικρότερη ηλικία να κάνουν, οπότε δεν νομίζω ότι είναι αυτό το το θέμα. Ίσως, ο συγκεκριμένος ήταν νέος, είχε περίεργη ελαστηκότητα, έσκυψε ή έκανε βάρη και την τράβηξε και παίξαν όλα μαζί ρόλο. Τι να σου πω θα δείξει, αλλά έχω δει αρκετούς μικρότερους από μένα με μια χαρα τομή.
 

gregkont13

Verified MM member
Τελικά η μόνη περίπτωση για να γίνουμε Ευρωπαίοι είναι να αλλάξει ο πληθυσμός της χώρας μας με Ευρωπαίους.

Καλή επιτυχία και από εμένα.

Να είσαι καλά, φίλε. Η αλήθεια είναι πως και εμένα αυτό με εξέπληξε. Το συζήτουσα μετά με την κοπέλα μου που είμασταν μαζί στην κλινική, πόσο έυκολο θα ταν να πει έβαλα 4020 ή 3988. Δεν νομίζω ότι πολλές κλινικές το κάνουν αυτό και δίνουν πίσω λεφτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

m3e36

Well-Known Member
Καταρχην ευχομαι καλη φυτρωση
Ηθελα να σου κανω κάποιες ερωτησεις.
Απ οτι διαβασα εκανες πρωτα μια fue και τωρα fut.
Αυτο το πλανο το ειχες εξ αρχης?πως και δεν εκανες εξαρχης 1-2 fut και μετα fue?
Εχεις ψαχτει καθόλου με πια τεχνικη απο τις 2 τα μεγαλα norwood (οπως κι εγω) μπορουμε να παρουμε το μεγιστο αριθμο μοσχευματων?
Εγω απ οσα διαβάσει εχω καταληξει στο συμπέρασμα οτι καποιος με μεγαλο norwood για να παρει το μέγιστο πρεπει να ξεκινησει πρωτα με 2 fut και στο τέλος να κανει fue.
Εσυ πως και ακολουθησες αλλη στρατηγική?
Επισης λες οτι η fut έγινε σε 2 ημέρες.
Την 1η μερα σου εκανε μια τομη απο το 1 αυτι εως τη μεση του κεφαλιου και τη 2η συνεχισε την ιδια τομη προς το αλλο αυτί η σου εκανε 2 τομες παραλληλες μεταξυ τους?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Καταρχην ευχομαι καλη φυτρωση
Ηθελα να σου κανω κάποιες ερωτησεις.
Απ οτι διαβασα εκανες πρωτα μια fue και τωρα fut.
Αυτο το πλανο το ειχες εξ αρχης?πως και δεν εκανες εξαρχης 1-2 fut και μετα fue?
Εχεις ψαχτει καθόλου με πια τεχνικη απο τις 2 τα μεγαλα norwood (οπως κι εγω) μπορουμε να παρουμε το μεγιστο αριθμο μοσχευματων?
Εγω απ οσα διαβάσει εχω καταληξει στο συμπέρασμα οτι καποιος με μεγαλο norwood για να παρει το μέγιστο πρεπει να ξεκινησει πρωτα με 2 fut και στο τέλος να κανει fue.
Εσυ πως και ακολουθησες αλλη στρατηγική?
Επισης λες οτι η fut έγινε σε 2 ημέρες.
Την 1η μερα σου εκανε μια τομη απο το 1 αυτι εως τη μεση του κεφαλιου και τη 2η συνεχισε την ιδια τομη προς το αλλο αυτί η σου εκανε 2 τομες παραλληλες μεταξυ τους?

Κατέληξα σε αυτή τη στρατηγική γιατί όταν έκανα το πρώτο FUE είχα αρκετά μαλλιά στο mid-crown και ήθελα να περιμένω. Μου εκανε τη μια μερα τη τομή στο πίσω μέρος του κεφαλιού και τη δεύτερη στα 2 πλαινά.
 

gregkont13

Verified MM member
Αυτό που μου έχει κάνει λίγο εντύπωση και με φοβίζει κιόλας είναι ότι δεν έχω καθόλου κακάδια. Στην πρώτη είχα άπειρα. Τώρα έχω ελάχιστα.
 

gregkont13

Verified MM member
Δηλαδη συνολο σου εκανε 3 τομες?ποσα εκατοστα μηκος η καθε μια αν γνωριζεις?

οι πλαινές γίνονται απο κει που τελιώνει η κεντρική. οπότε στο τέλος είναι ενιαία η τομή. Για το μήκος θα ρωτήσω το γιατρό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τελικά η μόνη περίπτωση για να γίνουμε Ευρωπαίοι είναι να αλλάξει ο πληθυσμός της χώρας μας με Ευρωπαίους.

Καλή επιτυχία και από εμένα.

Ακόμα και αν σκεφτείς ότι ο Moresanu, η γυναίκα του και σχεδόν όλο το προσωπικό είναι Ρουμάνοι....
 

gregkont13

Verified MM member
Αυτό που μου έχει κάνει λίγο εντύπωση και με φοβίζει κιόλας είναι ότι δεν έχω καθόλου κακάδια. Στην πρώτη είχα άπειρα. Τώρα έχω ελάχιστα.
@CVIAL ξέρεις που μπορεί να οφείλετε αυτό? Μου κάνει τρομερή εντύπωση.
 
Μπλουζα