Gregkont13, Hattingen 30/09/2021-01/10/2021, Dr. Muresanu, 3780 grafts

Medde

Active Member
Οι συνθήκες με τις χωριστρες σε βρεγμένα κλπ ειναι λογικο να εκθέτουν το προβλημα και να το κανουν να δείχνει αρκετά χειρότερο. Και σε άτομο χωρις ΑΑ να το κανεις αυτό με λεπτή τρίχα ειναι σίγουρο οτι θα φαίνεται διάχυτος με θέμα αραίωσης ενω στην ουσία δεν εχει. Στο στεγνό ομως εδω ο φιλος στην πανοραμική φωτό ειναι decent. Το θεμα για μενα εδω ειναι πως μετα απο 2 μμ σε θεωρητικά καλούς γιατρούς, παραμένει ακομα see through η hairline. Για μενα αυτό ειναι ενα σημαντικό ζήτημα.. Δυστηχως η see through hairline πολλές φορές προδίδει μεταμόσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Οι συνθήκες με τις χωριστρες σε βρεγμένα κλπ ειναι λογικο να εκθέτουν το προβλημα και να το κανουν να δείχνει αρκετά χειρότερο. Και σε άτομο χωρις ΑΑ να το κανεις αυτό με λεπτή τρίχα ειναι σίγουρο οτι θα φαίνεται διάχυτος με θέμα αραίωσης ενω στην ουσία δεν εχει. Στο στεγνό ομως εδω ο φιλος στην πανοραμική φωτό ειναι decent. Το θεμα για μενα εδω ειναι πως μετα απο 2 μμ σε θεωρητικά καλούς γιατρούς, παραμένει ακομα see through η hairline. Για μενα αυτό ειναι ενα σημαντικό ζήτημα.. Δυστηχως η see through hairline πολλές φορές προδίδει μεταμόσχευση.
Δεν είναι. Στη πρώτη ήταν. Τώρα δεν είναι see through. Τουλάχιστον με το υπάρχον χτένισμα/μήκος. Θα ανεβασω αυριό με στεγνό στον ήλιο.
 

Bill 10

Member
Μπραβο για τη παρουσιαση,το στριπ πολυ καλο δε φαινεται τπτ!!Με δεδομενο αυτο θ δοκιμαζα κ τριτη στην ιδια κλινικη combo!!Θα εδινα προτεραιοτητα Α κ Β ζωνη.Ειναι η εικονα μας ,crown πιο αραιο απ οτι ειπατε εισαι ψηλος οποτε δε φαινεται κ τοσο.Σου λεω τι θα εκανα με δεδομενο οτι δεν εχεις πολλα grafts και πας για NW 6 η 7.Ισως να πρεπει ν σκεφτεις low dose fina για τις γεφυρες αν κ ουτε εγω ειμαι υπερ της φινας.Αν δε παρεις κ τα χασεις πιστευω με μακρυ μαλλι κ οπως χτενιζεσαι δε θα φαινεται κ τοσο.Καπως ετσι χτενιζομαι κ εγω.Καλη συνεχεια!!
 

gregkont13

Verified MM member
Μπραβο για τη παρουσιαση,το στριπ πολυ καλο δε φαινεται τπτ!!Με δεδομενο αυτο θ δοκιμαζα κ τριτη στην ιδια κλινικη combo!!Θα εδινα προτεραιοτητα Α κ Β ζωνη.Ειναι η εικονα μας ,crown πιο αραιο απ οτι ειπατε εισαι ψηλος οποτε δε φαινεται κ τοσο.Σου λεω τι θα εκανα με δεδομενο οτι δεν εχεις πολλα grafts και πας για NW 6 η 7.Ισως να πρεπει ν σκεφτεις low dose fina για τις γεφυρες αν κ ουτε εγω ειμαι υπερ της φινας.Αν δε παρεις κ τα χασεις πιστευω με μακρυ μαλλι κ οπως χτενιζεσαι δε θα φαινεται κ τοσο.Καπως ετσι χτενιζομαι κ εγω.Καλη συνεχεια!!
Αν οι γεφύρες μείνουν ως έχουν θα έπαιζα με περιπου 600 στο forelock με ψηλό λόγο, καμιά 400-500ρια στις πλαινά και ότι μείνει mid-crown. Για τις γεφύρες ή φίνα, η δεν θα πέσουν ή αν δεν πάρω φίνα και κατέβουν μπορώ να τις ενισχύσω με smp και να βαλω μικρές πυκνότητες. Απλά είναι βαβούρα. Θα το σκεφτώ. Από τη στιγμή που θέλω Fut είναι μονόδρομος η hattingen. Αυτό δεν το συζητάμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το μόνο βέβαιο είναι ότι οι γέφυρες θα πέσουν στην κίτρινη γραμμή. Φαίνεται και στην φώτο αλλά φάνηκε και στην τριχοσκόπηση. To miniutarization της περιοχής είναι πολύ υψηλό. Το μόνο αβέβαιο είναι ο χρόνος. Με αυτά τα δεδομένα να κάνεις το πλάνο σου.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Greg συγχαρητήρια για το μαλλάκι φίλε μου. Εύχομαι ανάλογες επιτυχίες σε ότι παρέμβαση σκοπεύεις να του κάνεις μελλοντικά! Φιναστεριδη θα έπαιρνες ή ουτε να το ακούς;
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Θα έλεγα να ξεκινήσεις φιναστερίδη φίλε low dose. Αμα κατέβουν οι γέφυρες μετά ειναι δύσκολο να τις μαζέψεις πιστεύω και να έχεις αξιοπρεπή πυκνότητα. Να χαιρεσαι το αποτέλεσμά σου φίλε.
 

gregkont13

Verified MM member
Greg συγχαρητήρια για το μαλλάκι φίλε μου. Εύχομαι ανάλογες επιτυχίες σε ότι παρέμβαση σκοπεύεις να του κάνεις μελλοντικά! Φιναστεριδη θα έπαιρνες ή ουτε να το ακούς;
Γενικά αρνητικός, αλλά είμαι σε φάση σκέψης.
 
Μπλουζα