Growband - Scalp Blood Flow (Θεραπεία)

nine

Active Member

Βλέποντας το παραπάνω video συνοπτικά αναφέρει ότι η αιμάτωση στο scalp είναι σημαντική για την εξέλιξη της τρίχας.

Βέβαια στο τέλος οδηγεί σε πρόταση προϊόντος και συγκεκριμένα το παρακάτω που είναι μια συσκευή αιμάτωσης για το κεφάλι (που είναι και πανάκριβο). Τα αποτελέσματα λογικά ψεύτικα είναι στις φωτο

https://pro.hairguard.com/products/growband?rfsn=3829057.e38614

"The Growband reduces scalp tension and boosts blood flow in just 10 minutes per day, helping people with pattern hair loss grow thicker, stronger, healthier hair. "

Όσα λέει πάντως περί testo, dht, estradiol μας είναι γνωστά. Το θέμα είναι πόσο βοηθάει η αιμάτωση στην απομάκρυνση της DHT όπως γράφει.

Έχει ασχοληθεί κανείς με αντίστοιχη συσκευή για χρόνια να δώσει feeback;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειναι υπερ τιμημενο,καποια στιγμη θα φτασει να κανει 60 ευρω.
εγω κοιταω αυτο που ξεκινησε με 600 δολαρια κοστος και τωρα εχει φτασει στα 150 δολαρια
δεν βρισκω πωλητη απο ευρωπη,μονο αμερικη
51gNdejp5gL._AC_SL1000_.jpg
 

nine

Active Member
@kapa πως λεγεται αυτο που ποσταρες;

Πιστευεις οτι τετοιες συσκευες ειναι κατι σαν το μασαζ στο κεφαλι και το βουρτισμα;
Θεραπειες δηλαδη που προκαλουν αιματωση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa πως λεγεται αυτο που ποσταρες;

Πιστευεις οτι τετοιες συσκευες ειναι κατι σαν το μασαζ στο κεφαλι και το βουρτισμα;
Θεραπειες δηλαδη που προκαλουν αιματωση
λεγεται NORLANYA Electric Head Massager KS-2800A


επειδη εχω δοκιμασει βουρτσισμα,μασαζ με τα χερια και μασαζ με συσκευη δεν ειναι τα ιδια.
το μασαζ με συσκευη εχει αλλη αποδοση 30 λεπτα μασαζ με τα χερια ισοδυναμουν 3 λεπτα με μια συσκευη,ειναι η δυναμη περισσοτερη,η σταθεροτητα στην ταχυτητα,η ταχυτητα η ιδια και φερνει ενα αλλο αποτελεσμα.
αν βρειτε καποιος εμπορο απο ευρωπη πειτε μου να παρω ενα,και αυτο που χρησιμοποιω εχει αποτελεσμα αλλα εχει και καποιο κοπο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
οι ερευνες για αιματωση ολες που κυκλοφορουν εχουν ενα μελανο σημειο,ησχυουν αλλα υπο προιποθεσεις,η να κανεις 2 ωρες μασαζ με τα χερια,που ειναι αδυνατον,θα πονεσουν και θα πεσει αποδοση, η μηχανη
και ενα βιντεο στο yutube
 

nine

Active Member
λεγεται NORLANYA Electric Head Massager KS-2800A


επειδη εχω δοκιμασει βουρτσισμα,μασαζ με τα χερια και μασαζ με συσκευη δεν ειναι τα ιδια.
το μασαζ με συσκευη εχει αλλη αποδοση 30 λεπτα μασαζ με τα χερια ισοδυναμουν 3 λεπτα με μια συσκευη,ειναι η δυναμη περισσοτερη,η σταθεροτητα στην ταχυτητα,η ταχυτητα η ιδια και φερνει ενα αλλο αποτελεσμα.
αν βρειτε καποιος εμπορο απο ευρωπη πειτε μου να παρω ενα,και αυτο που χρησιμοποιω εχει αποτελεσμα αλλα εχει και καποιο κοπο

Πάντως αυτό το Norlanya δεν αναφέρει πουθενά για hair loss η κάτι παρόμοιο
Συγκεκριμένα γράφει "Massage hamlet for head massage, improves sleep disorders, headache and relaxing. "
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πάντως αυτό το Norlanya δεν αναφέρει πουθενά για hair loss η κάτι παρόμοιο
Συγκεκριμένα γράφει "Massage hamlet for head massage, improves sleep disorders, headache and relaxing. "
απο οσο βλεπω στο βιντεο σφίγγει και χαλαρωνει,ειναι απο μονο του μια συσκευη μασαζ,εχει και λειτουργια δονησης.
προσφερομαι για πειραματοζωο :p
 

nine

Active Member
Γιαυτο το λόγω μάλλον έχει και πιο λογική τιμή.
Οτιδήποτε πειραματικό είναι προς πώληση για την "καράφλα" συνήθως είναι πανάκριβο χωρίς λόγο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γιαυτο το λόγω μάλλον έχει και πιο λογική τιμή.
Οτιδήποτε πειραματικό είναι προς πώληση για την "καράφλα" συνήθως είναι πανάκριβο χωρίς λόγο.
γι αυτο και εγω την σταματησα με 10 ευρω
θελω κατι ποιο ανετο ομως,με μηδεν κοπο,κατι σε κολαρο η κρανος στο κεφαλι και την ιδια στιγμη να παιζω play station
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
βρηκα κατι ενδιαφερον και σε προσιτη τιμη
μην βιαστειτε να το δοκιμασετε ακομα,αφηστε το πειραματοζωο, μπορει να μην εχει αρκετη δυναμη για να κανει την δουλεια
 

kaiba

Active Member
Για αυτες εδώ τις βούρτσες έχεις κάποια άποψη kapa?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200410_041215_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg
    Screenshot_20200410_041215_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg
    240.7 KB · Προβολές: 11

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Για αυτες εδώ τις βούρτσες έχεις κάποια άποψη kapa?
δεν εχω δοκιμασει κανενα lazer,ειναι ακριβα επειδη βγηκαν μονο και μονο για την τριχοπτωση.
πολλα χρονια πριν ειχα δει ενα βιντεο με κατασκευη κρανους laser που εβγαινε πραγματικα φθηνο δηλαδη στο 1/8 της τιμης των ετοιμων του εμποριου,τα λαμπακια τους πολουνται μεμονωμενα και ειναι και φθηνα.
δεν μπηκα στην διαδηκασια γιατι θελει και καποια εργαλεια,κολλητηρια,καλάι και ορεξη να ασχοληθεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το παρηγγειλα
μονο που πεσαμε σκ οποτε σε 3 μερες θα ξεκινησει η αποστολη και σε 6 μερες θα το εχω στα χερια.
ελπιζω να εχει δυναμη η δονηση του αλλιως μια τρυπα στο νερο θα γινει.
μολις το εχω στα χερια θα αντικαταστησω το δικο μου με αυτο
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπερα @kapa υπαρχει κατι νεοτερο για συσκευη μασαζ; μηοως εχει εντοπισει κατι αξιολογο; Ευχαριστω.
 
Μπλουζα