Giorgos1988, fue, παπανικολάου, 1570 grafts, 27/01/2016

giorgos1988

New Member
Καλησπερα στην παρεα είμαι ο Γιωργος, 27 ετων (norwood 2-2.5 με αραιη ζωνη Α και ομοιομορφη αραιωση στο υπολοιπο κεφαλι), ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ, παροτι το διαβαζω εδω και 3-4 μηνες και χθες 27/01/2016 εκανα την πρωτη μου μμ. Η μεταμοσχευση εγινε στη D#i με τον Παπα**λαου και τοποθετηθηκαν κατα τη διαρκεια της συνεδριας 1570 grafts, τα οποια εδωσαν 3120 τριχες και τα εβαλαν στην ζωνη Α και μιση Β. Δυστυχως η δοτρια μου ειναι πολυ μετρια και μπορει να δωσει άλλα τοσα περιπου στο μελλον γι'αυτο και προτιμησα μια πιο συντηρητικη προσεγγιση οσον αφορα την τοποθετηση (ανεβασμα της hairline), καθως η τριχοπτωση μου δεν εχει σταθεροποιηθει και εχω προδιαθεση για μεγαλο norwood. Θα ενημερωνω το νημα τακτικα με φωτογραφιες για την εξελιξη της φυτρωσης, καλοδεχουμενες ολες οι αποψεις!

Φωτογραφιες πριν τη μμ: 20160127_081848.jpg 20160127_081853.jpg 20160127_081904.jpg 20160127_081910.jpg 20160127_081841.jpg δυστυχως αυτες μπορεσα να τραβηξω μονος μου, αλλα απο βδομαδα θα μου στειλουν και αυτες που μου τραβηξαν στην D#i.
Φωτογραφιες την επομενη μερα: 20160128_120015.jpg 20160128_145401.jpg 20160128_145426.jpg 20160128_145439.jpg

Υ.Γ. Ξερει καποιος πως μπορω να ανεβασω μεγαλες(σε μεγεθος) φωτογραφιες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Βασικα μονο μπροστα φαινεται να χες μονο προβλημα.Ισως θα επρεπε να περιμενες για την πυκνωση πιο πισω.
Καλη φυτρωση να χεις!
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλη επιτυχια συντροφε....πολυ καλη επιλογη γιατρου...πηγες διαβασμενος ευγε!!!!

@κριμα που εισαι ατυχος και δεν εχεις δοτρια
 

giorgos1988

New Member
Βασικα μονο μπροστα φαινεται να χες μονο προβλημα.Ισως θα επρεπε να περιμενες για την πυκνωση πιο πισω.
Καλη φυτρωση να χεις!
Ευχαριστω!Οσον αφορα την πυκνωση πιο πισω δεν το σκεφτομαι αμεσα, εξαρταται και το πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση μου (προς το παρον παντως ειναι πολυ επιθετικη:().Οι φωτογραφιες που εχω δεν ειναι αντιπροσωπευτικες του προβληματος, οταν μου στειλουν απο D#i θα φανει καλυτερα το προβλημα.
 

giorgos1988

New Member
καλη επιτυχια συντροφε....πολυ καλη επιλογη γιατρου...πηγες διαβασμενος ευγε!!!!

@κριμα που εισαι ατυχος και δεν εχεις δοτρια
Ευχαριστω!Οσον αφορα την επιλογη του γιατρου, οτι ειδα και ακουσα απο εδω μεσα, καθως ειχα αποφασισει να το κανω εντος συνορων.Ο χρονος θα δειξει αν θα δικαιωθω! Παντως απο πρωτη αποψη εμεινα ευχαριστημενος!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
[QUOTE="giorgos1988, post: 158293, member: 2013ζωευχαριστω!Οσον αφορα την πυκνωση πιο πισω δεν το σκεφτομαι αμεσα, εξαρταται και το πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση μου (προς το παρον παντως ειναι πολυ επιθετικη:().Οι φωτογραφιες που εχω δεν ειναι αντιπροσωπευτικες του προβληματος, οταν μου στειλουν απο D#i θα φανει καλυτερα το προβλημα.[/QUOTE]
Οχι αλλο εννουσα
Προβλημα φαινεται να χες μονο πολυ μπροστα.Ισως θα ηταν καλυτερα να βαζες μονο κροταφους και να πυκνωνες λιγο το τσουλουφακι ωστε να φτιαξεις την hairline σου και αργοτερα να βαζες και πιο πισω.
 

giorgos1988

New Member
[QUOTE="giorgos1988, post: 158293, member: 2013ζωευχαριστω!Οσον αφορα την πυκνωση πιο πισω δεν το σκεφτομαι αμεσα, εξαρταται και το πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση μου (προς το παρον παντως ειναι πολυ επιθετικη:().Οι φωτογραφιες που εχω δεν ειναι αντιπροσωπευτικες του προβληματος, οταν μου στειλουν απο D#i θα φανει καλυτερα το προβλημα.
Οχι αλλο εννουσα
Προβλημα φαινεται να χες μονο πολυ μπροστα.Ισως θα ηταν καλυτερα να βαζες μονο κροταφους και να πυκνωνες λιγο το τσουλουφακι ωστε να φτιαξεις την hairline σου και αργοτερα να βαζες και πιο πισω.[/QUOTE]
Οταν θα ανεβασω τις φωτογραφιες που μου τραβηξαν στην D#i θα δεις οτι το προβλημα υπαρχει σε ολο το κεφαλι (απλως μπροστα δεν καλυπτεται) στο υπολοιπο κεφαλι καλυπτοταν με μακρυ λουκ!Παντως ο σχεδιασμος της τοποθετησης εγινε με γνωμονα το οτι εχω να δωσω αλλα τοσα grafts και οτι στο μελλον παω για μεγαλο norwood!
 

giorgos1988

New Member
Αρκετα καλη η τιμη
Οταν λες ειδικη?Επεσε σκληρο παζαρι η ειχες μεσο στην κλινικη?
Ειδικη εννοω οτι ειχαν κατι σαν προσφορά για τα 45χρονια Dhi, το οποιο δεν ξερω αν ισχυει ακομα (καθως την επεμβαση την ειχα κλεισει αρχες Δεκεμβρη).
 

aeratos28

Just aeratos
οκ περιμένουμε τις φωτό σου..πάντως από λεφτά τζάμπα ήταν..όσον αφορά τα grafts σου είχαν πει από αρχή ποσά θα βγαλουν??ή όσα βγουν ??και πόσες ώρες συνέδρια έκανες?
 
Μπλουζα