Giorgos-3, FUE, 3421g , 28-29-30/10/18

makis25

Well-Known Member
εχεις δικιο οτι δυσκολα θα σε δεχονταν αλλες κλινικες , στην ηλικια που εισαι , διχως φαρμακα nw5, για εκτεταμενη μεταμοσχευση , και υπαρχει σοβαρος λογος , υπαρχει καλη πιθανοτητα να χασεις αρκετα μοσχευματα στο μελλον διχως φαρμακα , και να ξανακαραφλιασεις . Νομιζω πως συνολικα απο ολες τις επεμβασεις σου , η φυτρωση που πηρες ειναι τετοια που στο τελος για καθε μοσχευμα που οντως φυτρωσε μπορει να πληρωσες και το διπλασιο απο αυτο που νομιζεις .

https://www.youtube.com/watch?v=SOrnOVo-Auc

οριστε για παραδειγμα ενας 55αρης , που ναι μεν παίρνει φιναστεριδη , τη μιση δοση απο τη συνηθισμένη , και με μια ακρως επιτυχημενη μεταμοσχευση με τα μισα περιπου μοσχευματα απο οσα εβαλες εσυ! Φαντασου λιγο , τα μισα!! , μεταμορφωθηκε απο nw5 , σε καποιον με μαλλι 15-20 χρονια μικροτερο του . ΟΙ πετυχημενες μεταμοσχευσεις δεν ειναι μονο οι πολυ αραιες . Ουτε πρεπει να μενουμε και να δεχομαστε διχως κριτικη το "η προσπαθεια μετραει " .


δευτερο παραδειγμα ενας 37αρης , που με 3200+ μοσχευματα το μπροστα μισο του κεφαλιου εγινε απο αεροδρομιο βουρτσα . και ηταν αδειος nw6

Πρεπει να χουμε απαιτησεις . Οταν μπαινει τοσο μεγαλος αριθμος μοσχευματων να χουμε τα αναμενομενα αποτελεσματα . Οπως φαινεται στην Ελλαδα ή λενε ψεματα για το ποσα βαζουν , η εχουν ποσοστα φυτρωσης αναμεσα στο 50-70% το μεγιστο . Δε βγαινουν τα νουμερα αλλιως και ειναι πολυ απλη αριθμητική .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο, προσωπικα διατυπωσα τις αμφιβολιες μου, γιατι απλουστατα καποιες φωτογραφιες που εχεις ανεβασει, "μπλεδιζουν".

Χαρακτηριστικα παραδειγματα....η 5η φωτογραφια της 4ης Ιουλιου....η 3η χθεσινη φωτογραφια.

Πως ερμηνευεις το γεγονος οτι οι συγκεκριμενες φωτογραφιες εχουν μπλε χρωμα σε καποια σημεια των μαλλιων;

Επισης, αν εσυ, φιλε Γιωργο, συγκρινοντας το δικο σου αποτελεσμα με του CVIAL (που εβαλε λιγοτερα μοσχευματα, σε μικροτερη βεβαια εκταση) εισαι ικανοποιημενος, τοτε δε χρειαζεται να συνεχισουμε το διαλογο.

Προσωπικα θεωρω οτι ο CVIAL εχει διπλασια πυκνοτητα απο τη δικη σου.

Επισης, αν εσυ, φιλε Γιωργο, συγκρινοντας το δικο σου αποτελεσμα με του mic6 (που εβαλε λιγοτερα μοσχευματα με χαμηλοτερο κοστος απο το δικο σου) εισαι ικανοποιημενος, δε χρειαζεται να συνεχισουμε το διαλογο.

Προσωπικα θεωρω οτι το αποτελεσμα των μεταμοσχευσεων σου ειναι πολυ υποδεεστερο του CVIAL και κατωτερο του mic6.

Αν εσυ θελεις να εξυμνεις τον γιατρο σου και να ωραιοποιεις την κατασταση, δεν υπαρχει κανενα σημειο επαφης και διαλογου.

ΥΓ Εκανα μια συγκριση με δυο περιστατικα με μεγαλα NW σε δυο εντελως διαφορετικες κλινικες και με διαφορετικο κοστος. Μια σε κορυφαιο ξενο γιατρο (Λορεντζο) και πανακριβο....και μια σε ελληνικη κλινικη (Βεκρης) και χαμηλου κοστους, ωστε να ειμαστε δικαιοι και αντικειμενικοι υπο διαφορετικες συνθηκες και παραμετρους και απο ολες τις οπτικες γωνιες.

Προσωπικα το δικο σου αποτελεσμα επιβεβαιωνει την χιλιοειπωμενη αποψη μου για την DHI...μια κλινικη που παραγει μετρια αποτελεσματα και δημιουργει στρατιες δηθεν ικανοποιημενων πελατων.....πελατων που, αν ηθελαν να κανουν μια αντικειμενικη συγκριση με αποτελεσματα αλλων κλινικων, μαλλον θα μετανιωναν για την επιλογη τους να εμπιστευθουν τη συγκεκριμενη κλινικη.
Φίλε μου επειδη τρεχω απειρες ωρες στην δουλεια ολο το καλοκαιρι κ δεν εχω χρονο να φλύαρω κ να λεω ειδικα τα ιδια κ τα ίδια θα πω το πολυ απλο ... το να συγκρίνεις ρο περιστατικό μου με τα αλλα δυο που αναφέρεις ειναι εντελως άστοχο ... Άπο οπου κ να το πιάσεις ...καταρχην απο nw που μαστε διαφορετικές κλίμακες η απο χαρακτηριστικά τρίχας ; Τεσπα δεν εχει κ πολυ σημασια κ δεν εχω κ την διαθεςη για πολλα πολλα... εγω ως όφειλα προσπαθω να ολοκλήρωσω την παρουσίαση μου κ αρεσει δεν αρεσει εσας προσωπικα..... ελάχιστη σημασια εχει ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
εχεις δικιο οτι δυσκολα θα σε δεχονταν αλλες κλινικες , στην ηλικια που εισαι , διχως φαρμακα nw5, για εκτεταμενη μεταμοσχευση , και υπαρχει σοβαρος λογος , υπαρχει καλη πιθανοτητα να χασεις αρκετα μοσχευματα στο μελλον διχως φαρμακα , και να ξανακαραφλιασεις . Νομιζω πως συνολικα απο ολες τις επεμβασεις σου , η φυτρωση που πηρες ειναι τετοια που στο τελος για καθε μοσχευμα που οντως φυτρωσε μπορει να πληρωσες και το διπλασιο απο αυτο που νομιζεις .

https://www.youtube.com/watch?v=SOrnOVo-Auc

οριστε για παραδειγμα ενας 55αρης , που ναι μεν παίρνει φιναστεριδη , τη μιση δοση απο τη συνηθισμένη , και με μια ακρως επιτυχημενη μεταμοσχευση με τα μισα περιπου μοσχευματα απο οσα εβαλες εσυ! Φαντασου λιγο , τα μισα!! , μεταμορφωθηκε απο nw5 , σε καποιον με μαλλι 15-20 χρονια μικροτερο του . ΟΙ πετυχημενες μεταμοσχευσεις δεν ειναι μονο οι πολυ αραιες . Ουτε πρεπει να μενουμε και να δεχομαστε διχως κριτικη το "η προσπαθεια μετραει " .


δευτερο παραδειγμα ενας 37αρης , που με 3200+ μοσχευματα το μπροστα μισο του κεφαλιου εγινε απο αεροδρομιο βουρτσα . και ηταν αδειος nw6

Πρεπει να χουμε απαιτησεις . Οταν μπαινει τοσο μεγαλος αριθμος μοσχευματων να χουμε τα αναμενομενα αποτελεσματα . Οπως φαινεται στην Ελλαδα ή λενε ψεματα για το ποσα βαζουν , η εχουν ποσοστα φυτρωσης αναμεσα στο 50-70% το μεγιστο . Δε βγαινουν τα νουμερα αλλιως και ειναι πολυ απλη αριθμητική .
Αν ειναι με φίνα να κρατησω τα μεταμοσχευμένα χίλιες φορες γλομπος κ χαλαλι κ το 9–10 χίλιαρικα που ξόδεψα συνολικα ... εγω την αγαπαω την ζωη μου κ τον εαυτο μου κ δεν σκοπεύω να τον βιασω ...αν κ αυτα που λες ειναι τραβηγμένα Τούλαχιστον στην περιπτωση μου γιατι πρωτο μαμα μαλλια δεν υπαρχουν παρα μονο γυρω γυρω κ δευτερον αν κρινω σπ το στριπ πριν 10 χρονια οπου απ αυτα τα 800-100 μοσχεύματα δεν εχασα τπτ δεν βλεπω τον λογο να τα χασω τωρα ... τωρα αν τα χασω σε 20-30 χρονια που λες ...Ε οκ ... θα χω λογικα καλυτερα πραγματα να ασχολούμε να μαστε καλα ...
 

makis25

Well-Known Member
καλα απο ολα οσα ειπαμε εσυ κόλλησες στη φινα . Δε φταιει η έλλειψη φινας για τα προβληματα στο αποτελεσμα σου . Φταινε οι κομπογιαννητες ερασιτεχνες που βαζουν μια ποδια και το παιζουν καλλιτεχνες με τα puch του εναμιση χιλιοστου και τα implanter pens και το γεγονος πως δεν ξερουν απλη αριθμητικη .
 

Georgie

Well-Known Member
https://www.youtube.com/watch?v=SOrnOVo-Auc

οριστε για παραδειγμα ενας 55αρης , που ναι μεν παίρνει φιναστεριδη , τη μιση δοση απο τη συνηθισμένη , και με μια ακρως επιτυχημενη μεταμοσχευση με τα μισα περιπου μοσχευματα απο οσα εβαλες εσυ! Φαντασου λιγο , τα μισα!! , μεταμορφωθηκε απο nw5 , σε καποιον με μαλλι 15-20 χρονια μικροτερο του . ΟΙ πετυχημενες μεταμοσχευσεις δεν ειναι μονο οι πολυ αραιες . Ουτε πρεπει να μενουμε και να δεχομαστε διχως κριτικη το "η προσπαθεια μετραει " .


δευτερο παραδειγμα ενας 37αρης , που με 3200+ μοσχευματα το μπροστα μισο του κεφαλιου εγινε απο αεροδρομιο βουρτσα . και ηταν αδειος nw6
Εντύπωση μου κανει οτι τα μεταμοσχευμένα ειναι πιο σκούρα απο το φυσικό του , το παρατηρώ και στα δικά μου τωρα που φυτρώνουν . Ειναι ο κανόνας η τυχαίνει ?
Καλα το αποτέλεσμα μπαίνει και σε μουσείο τέχνης !
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εντύπωση μου κανει οτι τα μεταμοσχευμένα ειναι πιο σκούρα απο το φυσικό του , το παρατηρώ και στα δικά μου τωρα που φυτρώνουν . Ειναι ο κανόνας η τυχαίνει ?
Καλα το αποτέλεσμα μπαίνει και σε μουσείο τέχνης !

Και έμενα το ίδιο!
 

vag25

Well-Known Member
Εντύπωση μου κανει οτι τα μεταμοσχευμένα ειναι πιο σκούρα απο το φυσικό του , το παρατηρώ και στα δικά μου τωρα που φυτρώνουν . Ειναι ο κανόνας η τυχαίνει ?
Καλα το αποτέλεσμα μπαίνει και σε μουσείο τέχνης !
Και έμενα το ίδιο!

ριξτε μια ματια εδώ.
 
Μπλουζα