Giorgos-3, FUE, 3421g , 28-29-30/10/18

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν το μαλλί το χτενίζεις προς τα πίσω πχ, δίνεις έμφαση σε μεγαλύτερες πυκνότητες μπροστά και λιγότερο στις πίσω αφού με ικανό μήκος μαλλιου μπορείς να αυξήσεις την πυκνότητα των ζωνών από τις οποίες δίερχεται το μαλλί των μπροστινών ζωνών


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι όρθιο εντελώς, φυσικά αν ήταν ίσιο θα είχε πολύ καλύτερο effect, το επιχείρηση διαπιστώσει όταν είχα κάνει την ιδιωτική ή όταν του βάζω λάδι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
@Giorgos-3
Ειναι 2800 γκραφς φιλε.
Δεν ειναι λίγα, επρεπε να είναι πιό καλό τι αποτέλεσμα αν με ρωτας αλλά δεν έχει νόημα πλέον, ότι έγινε, έγινε.
Τώρα πας καλα και πραγματικά το χαίρομαι γιατί φαίνεσαι ήδη αρκετά καλός
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τ
Τρομερό αποτελεσμα αλλα αυτος ειχε καποια μαλλάκια δεν τα χασε ολα οπως εγω κ αυτο βοηθηςε ... εβαλε τουλαχιστον 1000 γραφτ παραπανω απο μενα κ εξ όψεως η τρίχα του δειχνει γουρουνότριχα μπροστα στην δικη μου....οπως κ να χει πολυ καλο αποτελεσμα ... για να δουμε κ μεις ...
 

vagosx

Well-Known Member
Παιδιά εντάξει ο τύπος στη φωτο έπιασε το τζάκ ποτ, τεράστιο εξάρι, με λίγα μαλλια μπροστά, αλλά το crown είχε ανοίξει πλήρως. Πλήρωσε ένα μεγάλο ποσό, αλλά πήγε σε μια από τις καλύτερες κλινικες παγκοσμίως με manual εξαγωγή, , φοβερά πρωτόκολλα, τεχνογνωσία των beard grafts στο υψηλότερο επίπεδο και από ότι δείχνει το αποτέλεσμα, απλά έγινε 20 χρονια μικρότερος. Για μένα αυτό πρέπει να είναι το μέτρο σύγκρισης και αυτό πρέπει να διεκδικούμε ως ασθενείς και οχι απλά να πανυγηριζουμε που από χωρίς μαλλια γινόμαστε με λίγα μαλλάκια και μετα βγάζουμε ότι πιο ευνοϊκή η σκοτεινή φωτο για να λεμε τι επιτυχία είχαμε. Προφανως το τελευταίο δεν πάει στο Γιωργο που είναι από τα πιο σοβαρά παιδιά και που ανεβάζει πολυ σωστές φωτο.
Επίσης ότι και να λεμε για το Γιωργο προφανως και πήγαν καλα οι προηγούμενες επεμβάσεις, γιατί τι περιμένει κάποιος να δει με 2500 grafts σε ένα παντελως άδειο κεφάλι με επιφάνεια κάλυψης τουλάχιστον 210cm2?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά εντάξει ο τύπος στη φωτο έπιασε το τζάκ ποτ, τεράστιο εξάρι, με λίγα μαλλια μπροστά, αλλά το crown είχε ανοίξει πλήρως. Πλήρωσε ένα μεγάλο ποσό, αλλά πήγε σε μια από τις καλύτερες κλινικες παγκοσμίως με manual εξαγωγή, , φοβερά πρωτόκολλα, τεχνογνωσία των beard grafts στο υψηλότερο επίπεδο και από ότι δείχνει το αποτέλεσμα, απλά έγινε 20 χρονια μικρότερος. Για μένα αυτό πρέπει να είναι το μέτρο σύγκρισης και αυτό πρέπει να διεκδικούμε ως ασθενείς και οχι απλά να πανυγηριζουμε που από χωρίς μαλλια γινόμαστε με λίγα μαλλάκια και μετα βγάζουμε ότι πιο ευνοϊκή η σκοτεινή φωτο για να λεμε τι επιτυχία είχαμε. Προφανως το τελευταίο δεν πάει στο Γιωργο που είναι από τα πιο σοβαρά παιδιά και που ανεβάζει πολυ σωστές φωτο.
Επίσης ότι και να λεμε για το Γιωργο προφανως και πήγαν καλα οι προηγούμενες επεμβάσεις, γιατί τι περιμένει κάποιος να δει με 2500 grafts σε ένα παντελως άδειο κεφάλι με επιφάνεια κάλυψης τουλάχιστον 210cm2?
Το να λεει καποιος οτι ακολούθησα λαθος τακτικη ΝΑ το δεχτω ... αλλα Τουλαχιστον απο θεμα φυτρωσης Πιστευω ενα 90% θα το πιασω κ δεν το λες κ ασχημο..... καλα για τις φωτος μου τι να πω .., ενας μονο το σχολίασε καχύποπτα γι αυτο στο 5μηνο θα βαλω βιντεο μηπως του αρεσει περισσοτερο ...
 

makis25

Well-Known Member
Τ

Τρομερό αποτελεσμα αλλα αυτος ειχε καποια μαλλάκια δεν τα χασε ολα οπως εγω κ αυτο βοηθηςε ... εβαλε τουλαχιστον 1000 γραφτ παραπανω απο μενα κ εξ όψεως η τρίχα του δειχνει γουρουνότριχα μπροστα στην δικη μου....οπως κ να χει πολυ καλο αποτελεσμα ... για να δουμε κ μεις ...

Να υπενθυμισω απλα πως το περιστατικο στο βιντεο , εχει βαλει περιπου 2300 grafts απο γενια ( που χουν και πιο μεγαλη διαμετρο οι τριχες ) και χρησιμοποιει μινοξ ( που μπορει και να ανάστησε τριχες που χε στο κεφαλι πριν) .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να υπενθυμισω απλα πως το περιστατικο στο βιντεο , εχει βαλει περιπου 2300 grafts απο γενια ( που χουν και πιο μεγαλη διαμετρο οι τριχες ) και χρησιμοποιει μινοξ ( που μπορει και να ανάστησε τριχες που χε στο κεφαλι πριν) .
Ναι εγω η αληθεια τετοιο αριθμο απο γεννια δεν ξερω αν θα τολμούσα να επαιρνα ... μ αρεσουν τα γεννακια μου κ δεν θελω να τα χαλασω εστω κ αν ξυρίζομαι ... εννοειτε οτι οι τριχες απο γεννια ειναι ιδανικές κ ειδικα για Κράουν που εχω κ μια εμμονή ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Οποίος πιστεύει ότι ο ίδιος αριθμός grafts από beards προσφέρει μεγαλύτερη κάλυψη από τον ίδιο αριθμό scalp grafts κάνει λάθος, διότι μπορεί να είναι λίγο παχύτερα τα γενιά όμως ο μέσος λόγος τους είναι σχεδόν ίσος με τη μονάδα σε αντίθεση με τα scalp grafts που ο μέσος λόγος τους είναι περίπου 2,2. Επομένως συνολικά για τον ίδιο αριθμό grafts τα beard grafts υπολείπονται παρα πολυ σε κάλυψη, όμως προφανως από το τίποτα είναι παρα πολυ καλύτερα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργαρε από κληρονομικοτητα στην οικογένεια έχεις κοινό νοργουντ με κάποιον;
Ο πατερας μου 73 χρονων περα οτι δειχνει ουτε για 50... εχει μαλλί οσο ολο το φόρουμ μαζι !!! Αλλα παππούς ακριβως οπως εγω ...παντα τον θυμόμουν μ αυτην την κλασική καράφλα ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οποίος πιστεύει ότι ο ίδιος αριθμός grafts από beards προσφέρει μεγαλύτερη κάλυψη από τον ίδιο αριθμό scalp grafts κάνει λάθος, διότι μπορεί να είναι λίγο παχύτερα τα γενιά όμως ο μέσος λόγος τους είναι σχεδόν ίσος με τη μονάδα σε αντίθεση με τα scalp grafts που ο μέσος λόγος τους είναι περίπου 2,2. Επομένως συνολικά για τον ίδιο αριθμό grafts τα beard grafts υπολείπονται παρα πολυ σε κάλυψη, όμως προφανως από το τίποτα είναι παρα πολυ καλύτερα.
Στην δικη μου περιπτωση ηταν μονο μονάδα ... κ τα 400... αλλα οπως ειπες κ συ απ το τπτ κάτι ειναι αυτο ....
 

tol

Well-Known Member
καλα για τις φωτος μου τι να πω .., ενας μονο το σχολίασε καχύποπτα
Φιλε Γιωργο, αν αυτο που γραφεις αφορα εμενα που οντως εκρινα οτι οι φωτογραφιες ειναι υπο ευνοϊκες συνθηκες, αυτο που εχω να πω ειναι το εξης:

Αδιαμφισβητητα στην πρωτη σου μμ στον κ. Τιρκαλα ειχες ανεβασει φωτογραφιες αρκετα αποκαλυπτικες (π.χ στον ηλιο, με εντονο φωτισμο κ.α). Γι' αυτο αλλωστε εκρινα οτι η πρωτη σου μμ ηταν μετρια με φτωχο αποτελεσμα.

Σε ρωτω λοιπον ευθεως.....στη δευτερη μμ εχεις ανεβασει εστω μια φωτογραφια με ηλιο; Εχεις ανεβασει εστω μια φωτογραφια με λαμπα απο πανω;

Ολες οι φωτογραφιες σου ειναι στο μπαλκονι, με υποστεγο πανω απο το κεφαλι, με ευνοϊκες συνθηκες.

Αν αυτο που γραφω το θεωρεις καχυποψια και μεροληψια, δικαιωμα σου. Εγω απλα μια διαπιστωση εκανα και μια συγκριση με τις φωτογραφιες που ανεβαζες στην πρωτη μμ.

Τωρα, αν στο πενταμηνο ανεβασεις φωτογραφιες σε ηλιο και βιντεο, να εισαι βεβαιος οτι πρωτος θα το επικροτησω και ετσι θα μπορεσουμε να εξαγουμε ασφαλη συμπερασματα για την πορεια της μεταμοσχευσης σου. Καλη συνεχεια.
 

vagosx

Well-Known Member
Στην δικη μου περιπτωση ηταν μονο μονάδα ... κ τα 400... αλλα οπως ειπες κ συ απ το τπτ κάτι ειναι αυτο ....

Γιωργαρα προφανως και έκανες πολυ καλα που χρησιμοποίησες beard grafts (εφόσον δεν ειχες αλλά scalp grafts), ο σχολιασμός μου για την μικρή κάλυψη σε σχέση με τα scalp grafts δεν αφορούσε εσένα, αλλά το σχόλιο του Μάκη για το εντυπωσιακό αποτέλεσμα της HLC που θεώρησε ότι ήταν απόρροια και της υψηλης καλυψης από την χρήση των beards. Το αντίθετο τα beards σε σχέση με τα scalp grafts μειώνουν το τελικό αποτέλεσμα, το οποίο όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι εντυπωσιακό λόγω σχεδόν απόλυτης φυτρωσης, αρίστης διαχείρισης δοτριας, αριστοτεχνικου σχεδιασμόυ hairline και των τριγωνων στα temples, φυσικότητας όπως το μάμα μαλλί, πυκνότητας στη ζώνη Α της τάξεως των 55grafts/cm2 και προφανως εργαλεία και εξοπλισμος υπερσύγχρονα και διάμετροι εργαλείων της τάξεως των 0,8mm και κάτω. Τίποτα δεν είναι τυχαίο!
 

tasos33

Well-Known Member
Τα είπες απλα λιτα κ κατανοητα.

Η επογη του βιντεο δεν ηταν τυχαια δεν ηταν ενα ακομα καλο αποτελεσμα,ασθενης με μεγαλο nw παρόμοιο με του Γιώργου. Σκοπος μου ηταν να προκαλέσει διαλογο.

Οταν με το καλο ολοκληρωθει η μμ του Γιωργου θα το ξαναθυμηθουμε ως μετρο "συγκρισης".



Γιωργαρα προφανως και έκανες πολυ καλα που χρησιμοποίησες beard grafts (εφόσον δεν ειχες αλλά scalp grafts), ο σχολιασμός μου για την μικρή κάλυψη σε σχέση με τα scalp grafts δεν αφορούσε εσένα, αλλά το σχόλιο του Μάκη για το εντυπωσιακό αποτέλεσμα της HLC που θεώρησε ότι ήταν απόρροια και της υψηλης καλυψης από την χρήση των beards. Το αντίθετο τα beards σε σχέση με τα scalp grafts μειώνουν το τελικό αποτέλεσμα, το οποίο όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι εντυπωσιακό λόγω σχεδόν απόλυτης φυτρωσης, αρίστης διαχείρισης δοτριας, αριστοτεχνικου σχεδιασμόυ hairline και των τριγωνων στα temples, φυσικότητας όπως το μάμα μαλλί, πυκνότητας στη ζώνη Α της τάξεως των 55grafts/cm2 και προφανως εργαλεία και εξοπλισμος υπερσύγχρονα και διάμετροι εργαλείων της τάξεως των 0,8mm και κάτω. Τίποτα δεν είναι τυχαίο!
 

Tsek

Well-Known Member
Τα είπες απλα λιτα κ κατανοητα.

Η επογη του βιντεο δεν ηταν τυχαια δεν ηταν ενα ακομα καλο αποτελεσμα,ασθενης με μεγαλο nw παρόμοιο με του Γιώργου. Σκοπος μου ηταν να προκαλέσει διαλογο.

Οταν με το καλο ολοκληρωθει η μμ του Γιωργου θα το ξαναθυμηθουμε ως μετρο "συγκρισης".
Ο Γιωργος ηταν τελείως άδειος.
Δεν έχει καμία σχεση με αυτον που εβαλες.
 

felaini

Active Member
Στο βιντεο νομιζω ο τυπος ειχε μαλια κοντοκουρεμενος υπερβολικα ητανε 5αρης+ ητανε με λιγα πλαινα οντως.. ο γιωργος ηταν εντελως αδειος.. νομιζω ο γιωργος με πλανο απ την αρχη ηθελε 8000 γκραφτς για καλυψη..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Στο βιντεο νομιζω ο τυπος ειχε μαλια κοντοκουρεμενος υπερβολικα ητανε 5αρης+ ητανε με λιγα πλαινα οντως.. ο γιωργος ηταν εντελως αδειος.. νομιζω ο γιωργος με πλανο απ την αρχη ηθελε 8000 γκραφτς για καλυψη..
Χωρις γενια δεν τα πιανω τα 8000 ξεκαθαρα .... αποκλειεται να χω ακομα 2000.... αν εχω κ 1500 θα ναι θαυμα .... τα γεννια θα ταν η μονη μου λυση αλλα οπως το σκεφτομαι τωρα δεν τρελενομαι ...αλλα δεν ειμαι κ απόλυτος στην σκεψη αυτη οπως σε αλλα θεμματα ...
 
Μπλουζα