Giorgos-3, FUE, 3421g , 28-29-30/10/18

Giorgos-3

Well-Known Member
σχολιο για τη κοντινη φωτογραφια της δοτριας . Φαινονται ξεκαθαρα white dots αρκετα μεγαλα , ουλες απο τη προηγουμενη fue . Οι νεες τρυπες απο το τωρινο fue , οι κοκκινες , φαινονται πιο μικρες απο αυτες του προηγουμενου fue . Γιατι; Θα μεγαλωσουν οι νεες με το καιρο; Ηταν μικροτερο το εργαλειο εξαγωγης τωρα; Αν τωρα χρησιμοποιηθηκε 1,1mm εργαλειο , τοτε στη προηγουμενη fue τι εργαλειο ειχε χρησιμοποιηθει; . Τελος , απο οτι καταλαβα ο γιατρος δε χρησιμοποιει pen για την εισαγωγη μοσχευματων; η δε καταλαβα καλα;
Οσο αφορα την προηγουμενη μου μμ απ οτι θυμαμαι χρησιμοποιούσε μια απ τα ιδια εργάλια κ βασικα το ιδιο στυλ γνκ γι αυτο κ δεν προλαβε να τελειωσει κ την επομενη μερα πηγα για συμπληρωματική απο καποιον αλλον καθώς ο Σωτήρης εφυγε εξωτερικό ( στο σχετικο νημα τα χουμε χιλιο πει τι κ πως ...) οσο αφορα τα ντοτς η δότρια μου ηταν άριστα δουλεμένη οπως επισης μπορεις δεις φωτος στο προηγουμενο μου νημα που εχω φωτος μεχρι κ τον αυγουστο που εκλεισα 12μηνο...δεν μπορω να τα μπλεξω παλια με καινουργια ... οσο αφορα τα περι χρήσης τωρα... οπως βλεπετε την εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο κ θα παρακολουθήσουμε κ την ανάρρωση της κ την εικονα της κ ολα ... κ της λήπτριας... κατσε για αρχη να κλεισω 10ημερο να καθαρισει να δουμε ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι φιλε δεν ειναι.Καλη φυτρωση να εχεις!
Δεν ξερω πως το συμπερανες αυτο κ αν ειδες φωτος μου αλλα κουρεμα με ξύρισμα εκανα γυρω γυρω κ δεν έβλεπες τπτ οσο κοντα κ αν πλησίαζες... Τουλαχιστον οσο αφορα την δότρια ειναι πολυ κομπλε προς το παρον ... ας δουμε φυσικα κ τωρα τι θα γινει ....
 

athenian

Well-Known Member
Συγγνώμη που το κάνω τώρα αυτό, αλλά στην δοτρια είναι εμφανή τα σημάδια από το εργαλείο εξαγωγής.
Όλοι οι στρογγυλοι λευκοί κύκλοι είναι από την προηγούμενη μεταμόσχευση.
Screenshot_20181101-092504_Chrome.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
ας αφησουμε την παρουσιαση να εξελιχθει , να ανεβουν και οι καθαρες απο πηγματα φωτογραφιες και εδω ειμαστε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγγνώμη που το κάνω τώρα αυτό, αλλά στην δοτρια είναι εμφανή τα σημάδια από το εργαλείο εξαγωγής.
Όλοι οι στρογγυλοι λευκοί κύκλοι είναι από την προηγούμενη μεταμόσχευση.
Προβολή συνημμένου 19838
Υπαρχει μεταμοσχευμένη δότρια χωρις κουκιδες; Ρε παιδια ψύλλους στ άχυρα ψάχνουμε παλι ; Δες το προηγουμενο μου νημα ρις απειρες φωτος μου με σχεδον ξυρισμένο κεφαλι... δεν φαινεται απόλυτως τπτ ... τωρα αν αυτο δεν σε ικσνοποιει εσενα οκ ... εμενα παντως οσο αφορα την δότρια πλήρως ... απο δω κ μπρος να δουμε την δότρια κ λήπτρια ομως ....στο 10ημερο καταρχην που θα καθαρισω το βλεπουμε ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπαρχει μεταμοσχευμένη δότρια χωρις κουκιδες; Ρε παιδια ψύλλους στ άχυρα ψάχνουμε παλι ; Δες το προηγουμενο μου νημα ρις απειρες φωτος μου με σχεδον ξυρισμένο κεφαλι... δεν φαινεται απόλυτως τπτ ... τωρα αν αυτο δεν σε ικσνοποιει εσενα οκ ... εμενα παντως οσο αφορα την δότρια πλήρως ... απο δω κ μπρος να δουμε την δότρια κ λήπτρια ομως ....στο 10ημερο καταρχην που θα καθαρισω το βλεπουμε ...

Γιώργο, μην τα μηδενίζεις όλα. Φυσικά και υπάρχει τέτοια δότρια. Εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες που έχουν αναλυθεί εκτενώς.
 

Adriano

Well-Known Member

athenian

Well-Known Member
@Adriano ειρωνικά το λες? Τραγική δεν είναι η κατάσταση, εμφανή σημάδια υπάρχουν όμως. Εντάξει μην κολλήσουμε σε αυτό τώρα όμως. Καλή συνέχεια στον φίλο!
 

makis25

Well-Known Member
να υπενθιμισω πριν συγκρινουμε τη δοτρια με αλλες πως απο αυτη τη δοτρια εχουν βγει ως και 7000 μοσχευματα με στριπ και fue . 2Κ στριπ 1,8κ fue , 3k fue + 400 fue απο γενια
 

athenian

Well-Known Member
Μάκη το άριστα είναι βαριά έκφραση, εκεί έκανα την επισήμανση μου. Δεν είπα ότι είναι χάλια ή τραγική ή οτιδήποτε τέτοιο. Μακριά από εμένα τέτοιες γραφικότητες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
@Adriano ειρωνικά το λες? Τραγική δεν είναι η κατάσταση, εμφανή σημάδια υπάρχουν όμως. Εντάξει μην κολλήσουμε σε αυτό τώρα όμως. Καλή συνέχεια στον φίλο!

Όχι δεν το λέω ειρωνικά καθόλου. Για μένα που τα ξυρίζω (και θα τα ξυρίζω και μετά την επέμβαση) αυτό δεν είναι αποδεκτό.

Μακάρι να πάει τέλεια ο Γιώργος. Αναμένουμε λεπτομέρειες.
 

athenian

Well-Known Member
Κι εγώ που θέλω να τα ξυριζω τα πλαϊνά και τα πίσω σκέφτομαι πολύ σοβαρά το θέμα εξαγωγή.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, μην τα μηδενίζεις όλα. Φυσικά και υπάρχει τέτοια δότρια. Εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες που έχουν αναλυθεί εκτενώς.
Βρε συμφωνω ... αλλα δεν ειναι λιγο νωρις να κρίνουμε ; Ας βαλω καταρχην τις πιο καθαρές φωτος κ να κλεισω 10ημερο να καθαρισει το τοπιο κ μετα ας βγαλουμε τα πρωτα συμπερασματα....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα δεν κρίνουμε την τωρινή, την παλιά κρίνουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reactions: Pes

makis25

Well-Known Member
Ναι παιδια αλλα μη ξεχναμε , οι δοτριες απο ανθρωπο σε ανθρωπο εχουν και διαφορετικες πυκνοτητες , και διαφορετικη διαμετρο τριχας , που συγχωρει διαφορετικα νουμερα εξαγωγης στο καθενα , περα απο το μεγεθος του εργαλειου που κανει την ουλη
 

Giorgos-3

Well-Known Member
να υπενθιμισω πριν συγκρινουμε τη δοτρια με αλλες πως απο αυτη τη δοτρια εχουν βγει ως και 7000 μοσχευματα με στριπ και fue . 2Κ στριπ 1,8κ fue , 3k fue + 400 fue απο γενια
Κ να προσθέσουμε την ιδιεταιροτητα του δικού μου περιστατικού που εξηγησα παραπανω επισης ...δεν ειμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα για να γινει διαφήμιση σ εναν γιατρό κ πιστευω οτι ολοι στο εξωτερικό θα με απέρριπταν σιγουρα χωρις χάπια...αυτο ολο ηταν ενα στοιχημα κ για εμενα κ για εκείνον κ ειμαι σιγουρος οτι πρωτα ο θεος να μαστε καλα κατα το πασχα θα δουμε κάτι που θα ικανοποιηει...οπως να χει εγω εδω ειμαι κ παντα θα ενημερώνω σωστα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα δεν κρίνουμε την τωρινή, την παλιά κρίνουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εννοω δεν πρεπει να αφησουμε την δότρια να ηρεμησει κ να δουμε μια συνολική εικονα ; Κ οσο αφορα την παλια εικονα την θεωρεις με βαση τα δεδομένα πιυ ανεφερα ασχημη ; Εγω δεν γνωριζω γι αυτο κ ρωταω .. αλλα αν θελει ο αλλος γεωτρύπανο για να βγει η ριμαδα η ρίζα απο μεσα αυτο το πραγμα δεν ανεβάζει τον βαθμό δυσκολίας ; Κ δεν ηταν μονο βαθια αλλα στρίβουν κ μεσα. Ολα τα ασχημα σε μενα ενολιγης ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αποψή μου είναι ότι είναι άσχημη για μοντέρνο FUE. Εγώ ήμουν χειρότερη περίπτωση από σένα, σγουρή & χοντρή & πολύ σκληρό δέρμα. Παρόλα αυτά δεν έχω white dots. Κακά τα ψέματα Γιώργο, για να μην έχεις white dots θες μικρότερα punch από αυτά που χρησιμοποιεί η DHI. Αυτή είναι η ουσία.
 

Pes

Active Member
Kαλη φυτρωση καταρχας, κατα δευτερον αρχιζεις και stripar..ιζεις , το νου σου....:D:D:D
Με όλο το σεβασμό καλό θα ήταν κάποια στιγμή να σταματήσουν οι αναφορές σε αλλά μέλη αφενός διότι θα αρχίσει πάλι λεκτική αντιδικία με stripar ο οποίος έχει προσφέρει εδώ μέσα...και αφετέρου δε βοηθάει το νήμα αλλά διαχέει την συζήτηση.φιλικα πάντα ομιλω
 
Μπλουζα