Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Δημήτρη δεν εγινα μαλλον κατανοητός ...4,5 ωρες κρατησε η εξαγωγή αντι 3,5 που ναι το σύνηθες κ οχι ολη η επεμβαςη ....για την ακριβεια την πρωτη μερα μπηκα στις 9.30 κ βγηκα 7....κ την δευτερη μπηκα 9.30 κ βγηκα 2 κ κάτι .....οσο για τα εμφυτεύματα για πιο σαφή εικονα έειδη δεν φαινεται καθαρα στην φωτο να πω οτι υπαρχουν κ στα πλαγια που ερχονται μεχρι μπροστα ....δεν φαινονται απ αυτην την φωτο ...επισης οπως κ να χει στην επομενη μμ χαρης αυτα που λετε θα απαιτήσω κ θα παρω το μέγιστο καλύπτοντας το "χαμενο εδαφος "......κανενας δεν μου μιλαει για την μέθοδο τατοο ομως αν εχει αποψη κ ανησυχώ ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Γιώργο Σκέψου το εξης , για να εχεις μια εικόνα ανεκτή πρεπει να εχεις περιπου 35 graft αν τετρ εκατοστό, στη hairline 45 + ,εσύ είσαι μετα βίας στα 20 , ακόμα και αλλά 1000 να βάλεις ,αν ακολουθήσουν το ίδιο πλάνο, δηλαδή διασπορά μοσχευμάτων σε όλη την έκταση ουσιαστική δε θα αλλάξει τίποτα.


Η ουσία με το πλάνο που εφαρμόζουν στην κλινική είναι εξης.

Αν είσαι απο αυτους που λένε να έχω πεντε τρίχες να ανεμιζουν θα είσαι ικανοποιημένος, αν δεν είσαι θα θες να κανεις και 4η μμ. Θα σου έλεγα προς το παρόν να ακυρώσεις την 3 και να το ψαξεις λίγο καλυτερα, να πας και στις κυπριακές κλινικές που έρχονται Ελλάδα αν τακτά διαστηματα να ακούσεις και αλλες γνώμες , εκεί υπολογιζεις 2 με 2.5 ευρώ το graft βέβαια, και με τα ίδια λεφτά μπορείς να δεις και erdogan.

Διαφύλαξε τα πολύτιμα graft που εχεις μην τα χαραμισεις ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν εχω κλεισει τοτ οριστικό ....απλα ανανέωσα με το ραντεβού μας γνκ κ αόριστα για μαρτη ...εννοειτε οτι θα το ψαξω μα κ αυτος ειναι ο λογος που συζηταω μαζι σας ....απλα μιλατε ξανα κ ξανα για πύκνωση κ ρωταω ....αν εστιάσω στην πύκνωση δεν θα σε ενα σημειο πυκνός κ σε αλλο κενός ; μου φαινεται οτι θα ναι γελοίο ....μα δειτε με πριν την επεμβαςη με το στριπ ....πανω 10 τριχες κ γυρω γυρω ξηρασία ...η γελοιότητα η ιδια ....αυτο δεν το θελω ....
 

tasos33

Well-Known Member
Δε θα κανεις αυτό, η φυσιολογική σειρα είναι να η εξης....

Πρώτον βλέπεις ποσά διαθέσιμα graft έχεις , έπειτα φτοαχνεις την πίτα.

Ξεκινας απο μπροστά και σβηνεις προς τα πίσω, φτιάχνει πρωτα hairline ,α ζώνη και β ζώνη, σε επόμενη μμ αρχίζεις και βάζεις πίσω ,σίγουρα στην περιπτωση σου με χαμηλότερη πυκνότητα απο.οτι μπροστα αλλά δε γίνεται και αλλιως.

Το βασικό όμως είναι να ξέρεις τι δοτρια έχεις , εσύ είσαι η χαρά των ελληνικών κλινικών, αδαης , σε βάζουν μέσα να στα πάρουν χωρίς να σου εξηγήσουν τίποτα.

Θα α πρέπει να αφήσεις να εξελιχθεί η φυτρωση και.μετα θα δεις τι διαθέσιμα graft έχεις και θ ακινηθεις αναλόγως.
Προς το.παρόν αναμονή και consulation
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οπως κ να χει η καταςταςη μπορει να φτιαξει θελω να πιστευω .....δεν γινεται ....κάτι πρεπει να γίνε κ τωρα κ πανω σ αυτο θα δουλέψουμε στην επομενη ....
 

tasos33

Well-Known Member
Θεωρητικα μπορεί να φτιαξει, δεν ξέρω πρακτικά αν η dhi μπορεί μα στο φτιάξει...

Πιος γιατρός σου έκανε την επέμβαση?
Οπως κ να χει η καταςταςη μπορει να φτιαξει θελω να πιστευω .....δεν γινεται ....κάτι πρεπει να γίνε κ τωρα κ πανω σ αυτο θα δουλέψουμε στην επομενη ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τασο ειναι σωστο να πω ονομα ;δεν ξερω ....την δευτερη μερα στην μικρη επεμβαςη ηταν αλλος γιατι εφυγε για Ρουμανία έκτακτως για μια επεμβαςη .....παντως η νοσηλεύτρια ηταν η ιδια κάτι που το ζητησα εγω ....ένιωσα οτι εκαναν οτι μπορουσαν .....κ μαλιστα επειδη π συγκεκριμενος γιατρός θα παει τωρα θες/νικη να δουλέψει ελεγα να πηγαινα εκει για να μοθ την κανει ο ίδιος ....
 

crossfire

Well-Known Member
Δεν εχω κλεισει τοτ οριστικό ....απλα ανανέωσα με το ραντεβού μας γνκ κ αόριστα για μαρτη ...εννοειτε οτι θα το ψαξω μα κ αυτος ειναι ο λογος που συζηταω μαζι σας ....απλα μιλατε ξανα κ ξανα για πύκνωση κ ρωταω ....αν εστιάσω στην πύκνωση δεν θα σε ενα σημειο πυκνός κ σε αλλο κενός ; μου φαινεται οτι θα ναι γελοίο ....μα δειτε με πριν την επεμβαςη με το στριπ ....πανω 10 τριχες κ γυρω γυρω ξηρασία ...η γελοιότητα η ιδια ....αυτο δεν το θελω ....

Κοιτά την περίπτωση του ANAR.
Αυτή ειναι η σωστή σειρά μεταμοσχεύσεων σε ένα κεφάλι που λέει ο Τάσος.
Και αφού λες οτι τα λεφτα τα κανείς στην "μπάντα", τότε ξεκινά να ψάχνεσαι για εξωτερικό
 

dimitris50423

Well-Known Member
Γιωργο tatoo αναμεσα σε μαλλια εγω δεν θα στο προτεινα. Εφοσον μπηκες στις μεταμοσχευσεις εχεις καιρο να δεις πως θα το ολοκληρωσεις με την επομενη οταν ερθει η ωρα.
Οταν εχεις πλανο 2 μεταμοσχευσεων μπορεις να κινηθεις οπως σου γραφουν τα παιδια.
Εκτος και αν με τις 2 μμ τα μοσχευματα ειναι αρκετα οποτε μπορεις να βαλει και πισω αλλα και παλι με μεγαλυτερη πυκνοτητα μπροστα.
Αυτο σου δινει τη δυνατοτητα οταν κανεις τη 2η μμ να δεις τι εγινε με τη φυτρωση της πρωτης και να διορθωσεις η να γεμισεις ακομη καλυτερα τις μπροστα ζωνες που ειναι σημαντικες στο τελικο αποτελεσμα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Θα το χω υποψιν δημητρη ....οποτε για την ωρα υπομονη ....ανα μηνα θα ανεβαζω καμια φωτο καλη να μου πειτε γνώμες για την εξελιξη ....κάτι αλλο τωρα ...ποτε να ξεκινησω ριγκειν; σε 2 εβδομαδες υποθετω ; κ ελεγα να επαιρνα τον αφρό ...η dhi μου πε για εναν χρονο ....μετα δλδ το σταματαω ; κ αν το συνεχισω θα ναι για το καλο μου η θα παθω καμια ζημια ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου κι απο μενα.Το αποτελεσμα σου θα ειναι αισθητο,αλλα δεν θα σου λυσει το προβλημα.Περιμενε σχεδον ενα χρονο και μετα αν εχεις διαθεση ξαναμπαινεις για μεταμοσχευση.Στην θεση σου θα εκλεινα την ουλη,θα εβαζα και διασπαρτα μοσχευματα και σε συνδιασμο με ενα κοντο μαλλι θα πετυχαινα οπτικο illusion σχεδον γεματου κεφαλιου.Αυτα βεβαια προυποθετουν εναν καλο γιατρο.Συνεχισε να μας ενημερωνεις για την πορεια της μεταμοσχευσης σου.Καλη επιτυχια και παλι!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Athenian αυτο ακριβως εχω στο μυαλο μου οπως τα πες ...δεν ονειροβατω....ειμαι αποφασισμένος να κανω μια 3η κ τελευταια μμ αλλα τελος μετα ....δεν θα ασχολουμαι κ μια ζωη με τριχες στην τελικη ....απλα πτι άρχισα πλεον θελω να το τελειωσω οσο το δυνατον καλυτερα ....εχω επενδύσει κόπο κ χρημα ουσιαστικα για να νιωθω καλα με μενα ...να φτιαξω την ψυχολογια μου ...νομιζω πανω κατω ισχυει για ολους μας αυτο κ οι περισσοτεροι με νιώθετε .....ειδομεν ...
 

Gzisis69

Member
βασικα ισως και να μην χρειαστεις κατι αλλο μεγαλο αν το παρεις αποφαση να εχεις ενα κοντο λουκ σχεδον ξυρισμενο. πας και βαζεις και στην ουλη τριχες ισως γινεται και πιο συντομα αυτο απο κανονικη μεταμοσχευση πχ απο γενια ωστε οταν βγουν τα αλλα να βγουν κ αυτα μαζι να εχεις μια εικονα αν σ αρεσεις ετσι. αν σ αρεσεις τα κοβεις κοντα τελειως και μαυριζεις λιγο και εισαι αρχοντας. και κρατας την δοτρια για καποια χρονια μηπως αλλαξει κατι. εγω αυτη τη στιγμη τα χω παρει ολα ξυραφι και πραγματικα υσηχασα αλλα ειμαι τυχερος και μου παει. τωρα θα παρω και μια μηχανη wahl που ειναι για ξυρισμα οχι κουρεμα να γλιτωσω το ξυραφι και αντε γεια αρκετα ασχολουμαστε με τη φυση και πραγματα που δεν μπορουν βα γινουν οπως πρεπει
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε γκρίζις ειλικρινά σου μιλαω αν μπορουσα να παω το χρονο πισω στο 2010 που εκενα το στριπ δεν θα κανα τπτ απολύτως κ ποτε ....απλα πλεον νιωθω οτι εχω φτασει σ ενα αδιέξοδο κ νιωθω οτι πρεπει να τελειωςψ οτι άρχισα με οποιοδήποτε "κόστος" ....οικονομικο σωματικό ψυχολογικό ...να νιωςω οτι προσπαθησα για το μέγιστο δυνατον κ τελος ....κ ναι το κοντο κοντο κουρεμα νιωθω οτι θα μαι μια χαρα αρκει να φαινεται οτι υπαρχουν μαλλια στο κεφαλι ....ποτε δεν επιδίωξα ουτε φαβταστηκα πύκνωση .....η φύση αποφασισε οτι αυτο δεν γινεται ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να ρωτησω κάτι αλλο ; μια στην μια βδομάδα ακριβως μετα την μμ ...κ η νοσηλεύτρια μου ειπε κ ο γιατρός βασικα ...αυστηρά μεχρι το σαββατο πρεπει να μαι καθαρός πανω κ οτι ειναι ποκυ σημαντικο ....κ πεμπτη παρασκευη σαββατο να βαζω πιο ποκυ πιεση στην λήπτρια περιοχη ....εγω φοβαμαι ομως γιατι ειναι ακομα σκληρό σαν κέλυφος ...μην κανω καμια βλακεία κ χαλασω τπτ ....τι να κανω ;
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλημέρα Γιώργο . Μη φοβάσαι καθολου . Να βάλεις παραπάνω πίεση .
Βασικά να λούζεσαι δυο φόρες κάθε φορά . Πρόσεχε όμως στον τρόπο που θα ασκείς πίεση . Όπως σου έδειξαν στην κλινική !
Μη βάλεις νύχια και δεν ξέρω εγώ τι άλλο . Κυκλικές κινήσεις με σαμπουάν και θα φύγουν .
Δεν ξέρω αν ψέκαζες φυσιολογικό ορό αυτές τις μέρες αλλά εμένα με βοήθησε πάρα πολύ ο ορός !
Επίσης τις πρώτες 15 ήμερες δεν είχα βάλει καθολου γυμνά χέρια στο κεφάλι . Κάθε λούσιμο με αποστειρωμένα γάντια .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πλα τα τήρησα κ τα τηρώ πίστα κ κατά γράμμα !!! Με φυσιολογικό όρο άδειασα δυο μπουκάλια γιατι οντως εβαζα καθε μιση ωρα οπως μου παν κ την νυχτα σηκωνομαι ν μονος μου 3-4 φορες απ το αγχος κ εβαζα ....σχεδον άυπνος απο αγχος 2 μερες μην χτυπήσω πουθενα κ για τον όρο ...κ τωρα κανω οπως ειπες δυο φορες την μερα απο δυο χερια ελαφρύ κυκλικό μασάζ με γυμνά χερια γιατι δεν μου ανέφεραν για γάντια ...ισως ειναι κ υπερβολικο ...αλλα εισεικα στην κορυφη ειναι πετρα τα εμφυτεύματα κ κολωνω να πιέσω ...επισης κάτι αλλο ...γιατι ωρα δεν εχω εντοπίσει την παραμικρή απωλεια τριχοθηκακειου παρα μονο καρι σαν Μαυράκης πεφτουν που υποθετω ειναι το καρκαδι της δότρια κ κάτι ασπρακια σαν πυρίτιδα απο πανω που ναι η κεφαλή του τριχοθυλακιου που φευγει αυτη κ μενει μεσα το υπολοιπο αν τα χω κτλ καλα ....αυρο σημαινει οτι παει καλα η επεμβαςη κ δεν εχω απώλειες η να τις πεειμενω αργοτερα ;
 

anargiros88

Well-Known Member
Βάλε παραπάνω πίεση με τον τρόπο που το κάνεις και τώρα . Μη φοβάσαι . Σαμπουάν και κυκλικές κινήσεις .
Τα γάντια τα πήρα από μόνος μου δεν μου είπαν από την κλινική άπλα στο πρώτο λούσιμο με γάντια μου το έκανε και η Ελένη ( η βοηθός στο περιστατικό μου ) και είπα να την αντιγράψω ! ( να πω την αλήθεια από το νήμα του cvial το έκλεψα ) .
Επίσης κανε ένα έλεγχο πρώτου γράψεις έχεις πολλά λάθη και δύσκολα βγαίνει νόημα .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Το autocorrect γραφει τα δικα του κ δεν το παίρνω χαμπαρι οτι μου αλλαζει τις λέξεις ...θα το φτιαξω ...
 
Μπλουζα