Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

ItsAllGone

Active Member
Η dhi χανει εδαφος τα τελευταια χρονια σε σχεση με τον ανταγωνισμο απο Ελλαδα και Τουρκια.Το μοντελο τους δεν ειναι βιωσιμο,εκπαιδευει γιατρους που μολις αρχισουν να ξεχωριζουν φευγουν και ανοιγουν ανταγωνιστικες κλινικες, ενω οσοι μενουν δεν εχουν κανενα κινητρο για παραπανω εξελιξη και καταληγουν δημοσιοι υπαλληλοι.
Το ζητουμενο ειναι αν δουλευεις με γιατρους να φερεις τους πελατες σε οσο το δυνατον χαμηλοτερου λειτουργικου κοστους χωρα μπορεις.Τι νοημα εχει να ανοιγεις κλινικες σε ολο τον κοσμο που δεν προσφερουν κατι παραπανω και λειτουργουν με τους ιδιους γιατρους,ειδικα απο τη στιγμη που η μεγαλυτερη μαζα πελατων ειναι διατεθημενη να ταξιδεψει.
Για πιο λογο πχ να κανει η Μπιρου μεταμοσχευσεις στο εξωτερικο αφου μπορει να τους φερει Ελλαδα εισπρατοντας την πολυ μεγαλυτερη υπεραξια.
Αρα αφου υπαρχουν κλινικες της dhi σε ολο τον κοσμο οι κλινικες της στην Ελλαδα απευθυνονται κυριως σε ελληνες,οι οπιοι στην πλειοψηφια τους δεν νιαζονται ουτε για δοτριες, ουτε για γιατρους και manual fue.Αρα ουτε η προσεγγυση προς τους ελληνες ειναι η σωστη.
Γενικα το μοντελο της dhi δεν ειναι ανταγωνιστικο και δεν νομιζω να υπαρχει καπου αλλου στον κοσμο επιτυχημενα.Πρεπει να αφησει τις εθνικες αγορες και να δει την παγκοσμια αγορα.Η θα εισαι γιατρος με μικρη κλινικη θα κανεις το πολυ 1-2 μεταμοσχευσεις τη μερα και θα πουλας ποιοτητα.Η θα εισαι μεγαλη κλινικη με techs.
Κατα τη γνωμη μου η dhi πρεπει να ακολουθησει το μοντελο του Βεκρη,να κρατησει 2-3 τοπ ελληνες γιατρους που θα επιβλεπουν και θα εκπαιδευουν ομαδες απο τεκνισιανς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Και επι της ουσιας δεν εχουμε δει τιποτα ακομα, απλα φυτρωση εχουμε, οταν με το καλο κανει ο Γιωργης την επομενη μμ η και την μεθεπομενη εκει θα κριθει, πως θα αξιοποιησει τα υπερπολυτιμα και ανεπαρκη graft και την σχεδιασμο θα ακολουθησει. Απο φυτρωση ολοι καλα πανε στα υπολοιπα το χανουν.


piros75 O dr Τιρκαλας στο φόρουμ έχει μόνο την μ.μ του Giorgos-3 . Μην τα ισοπεδώνουμε όλα και μετά τα πρώτα φάουλ πέφτουμε από τα σύννεφα ! Μπορεί ο Τιρκαλας να είναι μια κατηγορία από μόνος του ο άνθρωπος και το εύχομαι για να υπάρχει και ανταγωνισμός αλλά ακόμα έχει δρόμο για να κριθεί η δουλειά του , ένα περιστατικό δεν λέει τίποτα !
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες εγώ δεν είπα ότι ο Τιρκαλάς είναι ο σούπερ γιατρός, δεν τον ξέρω καν. Αυτό που είπα είναι ότι από την DHI έχουν εκπαιδευτεί μερικοί από τους πολύ καλούς γιατρούς που υπάρχουν εκεί έξω και βέβαια κάποιοι από αυτούς έχουν αποτελέσματα και στο δικό μας φόρουμ.
 

athenian

Well-Known Member
Κι εγώ πήγα σχολή κομματικής με άλλους 100 και μόνο οι 5 έχουμε κομμωτήριο, δεν λέει και πολλά το από που ξεκίνησε κάποιος αλλά το που έχει φτάσει.
 

aeratos28

Just aeratos
Και αυτό που λες δεν λέει απολύτως τπτ ,εσυ μπορεί να είχες την οικονομική δυνατότητα να ανοίξεις ένα κομμωτηριο ενω οι αλλοι οχι..δεν σε κανει αυτοματα αυτο,καλυτερο απο τους αλλους που δεν εχουν..και η dhi έχει 50-100 κλινικές σε όλο τον κόσμο ,έχει χειρουργήσει χιλιάδες ανθρώπους παγκοσμίως,μπορεί να συγκριθεί σε αποτελέσματα με άλλους που έχουν μια κλινική,πχ Ερντογάν,Λορένζο κτλ?οχι..αλλά αν το βάλεις σαν εξέλιξη ,έχει τη μεγαλύτερη εξέλιξη από όλους.εχει κλινικές σχεδόν σε όλο τον κόσμο..λίγο υπερβολικό το σε όλο τον κόσμο,αλλά καταλαβαίνεις τι λέω.σε 30-40-50 χώρες ας πουμε
 

athenian

Well-Known Member
Για να φτάσεις να ανοίξεις κάποιο κατάστημα και να το διατηρήσεις δεν φτάνουν μόνο τα χρήματα. Τέλος πάντων ξεφύγαμε από το θέμα αλλά νομίζω πως καταλαβαίνεις τι εννοώ!
 

tasos33

Well-Known Member
Η DHI εξωτερικου πιστευω πως βρισκεται ετη φωτος μπροστα απο την ελληνικη.


Και αυτό που λες δεν λέει απολύτως τπτ ,εσυ μπορεί να είχες την οικονομική δυνατότητα να ανοίξεις ένα κομμωτηριο ενω οι αλλοι οχι..δεν σε κανει αυτοματα αυτο,καλυτερο απο τους αλλους που δεν εχουν..και η dhi έχει 50-100 κλινικές σε όλο τον κόσμο ,έχει χειρουργήσει χιλιάδες ανθρώπους παγκοσμίως,μπορεί να συγκριθεί σε αποτελέσματα με άλλους που έχουν μια κλινική,πχ Ερντογάν,Λορένζο κτλ?οχι..αλλά αν το βάλεις σαν εξέλιξη ,έχει τη μεγαλύτερη εξέλιξη από όλους.εχει κλινικές σχεδόν σε όλο τον κόσμο..λίγο υπερβολικό το σε όλο τον κόσμο,αλλά καταλαβαίνεις τι λέω.σε 30-40-50 χώρες ας πουμε
 

anargiros88

Well-Known Member
Από που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα Τάσο ? Δλδ τι διαφορά έχει μια κλινική της dhi στη Σκωτία από μια ελληνική ?
 

tasos33

Well-Known Member
Το αναφερω εχωντας δει περιστατικα(λιγα) απο dhi εξωτερικου και σε θεμα πυκνοτητας ειναι πολυ καλυτερα, εδω
πιστευω η στασιμοτητα ωφειλεται στην διοικηση της εταιριας την οποια εχει ο Γιωτης, μεγαλος ανθρωπος χρονια εκει,
προφανως εχει αλλη αντιληψη, κραταει την κλινικη πισω.
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν νομίζω Τάσο να ισχύει . Το μόνο που διαφέρει είναι οι τιμές . Ο γιατρός που έκανε σε μένα κάνει επεμβάσεις στην κλινική της DHI στη Σκωτία . Οπότε τι παραπάνω θα έκανε σε μένα αν πήγαινα στην Σκωτία από αυτό που έκανε στην Θεσσαλονίκη ?
 

tasos33

Well-Known Member
Δε το λεω συγκεκριμενα, αλλά γενικά όμως αν υποθέσουμε ότι κάποιος γιατρός έχει δυνατότητα σαν γιατρός να σου δώσει 45 graft/cm και δω η dhi του λέεει θα πας στα 35 γιατί αυτή είναι η πολιτική τους θαθπας στα 35.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Αυτό που λες ισχύει . Απλα το ίδιο συμβαίνει και εκτός Ελλάδος , δεν νομίζω έξω να παίζουν αλλιώς .
 

athenian

Well-Known Member
Εχω δει κι εγω καλα αποτελεσματα απο dhi του εξωτερικου στο διαδυκτιο,δεν θυμαμαι ομως απο που ακριβως.
 

Physio40

Member
Πιστεύω ότι περιορισμοί στις μεταμφυτεύσεις υπάρχουν μόνο για αυτούς που θέλουν να κάνουν περιστατικά εκτός συμβολαίου. Το μόνο που θα με προβλημάτιζε στη θέση σου είναι αν αξίζει να πληρώνει κανείς κάτι λιγότερο έναν γιατρό που δε θα σε επιβλέπει όπως στην κλινική, δε θα εξελίσσεται εκπαιδευτικά και δε γνωρίζεις και το λόγο που έφυγε.. Μπορεί να είναι και μια κακή δουλειά, μια κακή επαγγελματική συμπεριφορά κτλ. Είναι δύσκολο να κρίνεις απέξω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δενξερω αβ αυρο πηγαινε για μενα κ την επιλογη μου αλλα προφανως για να τον εμπιςτευομαι με κλειστά τα Ματία κάτι θα χω δει κ κάτι θα εζω ακουσει κ θα εκανα αυτη την επιλογη .... ολοι απο καπου ξεκινουν κ καπου καταλήγουν ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
440B5DF0-A0C1-4BDE-BEED-4403E862ED47.jpeg EE4B37A5-1F29-43BC-8BB0-AA200F52C3B5.jpeg Πρωτη φωτο φατςα ηλιο κ δευτερη φωτο στην πλάτη μου ο ήλιος ...ο χρονος εκλεισε κ οτι εγινε εγινε...φυσικα απο κοντα ειμαι καλυτερος κ δεν με κολακεύουν καθολου αυτες οι φωτος. Σαν παρατηρηση να πω οτι νομιζω οτι οτι φύτρωσε φύτρωσε μεχρι βαρια τον 9ο μηνα κ το τελευταιο 3μηνο δεν ειδα με γυμνό μάτι καμια αλλαγη.ισως βελτίωση κ στρώσιμο των νέων τριχών κουρεμα με το κουρεμα.
Τον οκτωμβριο μπαινω για νεα μμ (κ τελευταια) 3ημερη σε διάρκεια οπου σε συνενοηση με τον γιατρό μου θα σας κανω σωστή κ λεπτομερής παρουσίασης οπως ακριβως πρεπει να γινει.πιστευω οτι σε ατομα με μεγαλο θεμα οπως εγω που ειμαστε 6αρια+ θα χει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να παρακολουθήσουν την εξελιξη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
για 3.800 τρίχες σε τέτοια έκταση και ειδικά στο crown νομίζω ότι είχες υψηλή φύτρωση, το αν σου αρέσει, είναι δικό σου θέμα.
 

PROF

Active Member
Γιωργο για crown δεν πήγε και άσχημα, είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να χορτάσει το άτιμο, θέλει πολλά grafts!
Πάντως respect σε σένα και τον Ανάργυρο για τις πολύ σωστές φωτογραφίες σας, που αποτυπώνουν
πλήρως το αποτέλεσμα και δεν ωραιοποιούν την κατάσταση!

Καλή συνέχεια στο επόμενο βήμα σου!
 

koumparos

Well-Known Member
Απορώ με τη συγκεκριμένη κλινική πως βάζει στο τρυπάκι τους ανθρώπους να περάσουν όλη αυτή τη ψυχολογική ταλαιπωρία της μμ για 5 τρίχες.Απαραδεκτοι που δεν λένε την αλήθεια από την αρχή και δεν καθοδηγούν τον ασθενή να πάρει σωστές αποφάσεις.Τι ποιο ηθικό να αποτρέψουν κάποιον από μια επεμβαση που ουσιαστικά δεν θα έχει κανένα σοβαρό αισθητικό αποτέλεσμα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Το θεμα δεν ειναι να ψαρεψω κολακιες αλλα να εχω μια αντικειμενική αποψη απο μελη του φόρουμ σιγουρα πιο γνωστές απο μενα . Ειμαι οκ με το αποτελεσμα αλλα οχι κ τρελαμένος απ την χαρα μου. Αν κ ολοι γυρω μου μου λενε οτι εχω τεράστια αλλαγη. Εχω κάτι στο μυαλο μου κ νομιζω οτι μπορω να το πετυχω γιατι ειναι ρεαλιστικό κ θα ηρεμηςω κ γω. Τα σπουδαια θα γινουν σε εναν μηνα. Θα επιμείνω στον γιατρό αυτον οποιος λειτουργει ανεξάρτητα πλεον (οπως κ ο Παπανικολάου που υποψιν ειναι κ κουμπάροι κ ο τιρκαλας του εκανε μμ) κ φυσικα εχουν άριστες σχεςεις μεταξυ τους. Οπως ανεφερα κ παραπανω θα χει διάρκεια 3ημερων κ μου το ζητησε εκείνος σαν χαρη γιατι θελει να χει χρονο κ ανεση για να εκμετελευτουμε τα παντα στο μέγιστο βαθμό (σπλιτινγκ, γενια, ποσοστο φυτρωσης ...) απο μερα σε μερα θα κανονισουμε κ την ακριβη ημ/νια γιατι θελει να παρει κ αδεια απ το νοσοκομείο που δουλευει για να ναι πανω στο κεφαλι μου.
 
Μπλουζα