Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

vagosx

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα αντικειμενικά πολυ αραιό αλλά ικανοποιητικό για τα πολυ λίγα grafts που μπήκαν σε μια τόσο μεγάλη περιοχή. Είδατε ποσό αλλάζει η εικόνα ενός ανθρώπου ακόμα και με αυτά τα λίγα grafts; Νομιζω πάντως ότι αυτή η δότρια δεν έχει να δώσει πάνω από 2500 grafts. Σε κάθε περίπτωση καλη επιτυχία Γιωργο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Μολις ανεφερες σε δυο γραμμές εναν απ τους λογους που εφυγε απ την κλινική ... γιατι δουλευε με περιορισμούς κ γνκ καποιες καταστασεις που δεν μπορω να αναφερω δημοσια που δεν τον εκφράζουν κ τους χαιρετήσε...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να σου θυμίσω οτι ηταν μια εντελως γυμνή περιοχη πρωτον (εχω δημοσιεύσει κ τις αναλογες φωτος)... οσο για την δότρια η εκτιμιση κ η μετρηση του γιατρού αλλα κ η μετρηση που εκανα στην dhi (7.500 τριχες ) ηταν αυτη κ δεν εχω λογο να τους αμφισβητήσω ...
 

tasos33

Well-Known Member
Περιπτώσεις σαν του Γιώργου με περιορισμενη δοτρια είτε λόγω πυκνότητας είτε λογω έκτασης, για μέγιστο αποτελεσμα απαιτούν γιατρό που έχει αποδείξει πως είναι εξαιρετικός σε διαχείριση δοτριας, δυστυχώς ουδείς στην ελλαδα και πολύ λίγοι ανα την υφήλιο έχουν την ικανότητα αυτη. Δε το γραφω για να ξεκινήσουμε αντιπαράθεση μεταξύ Ελλάδας και εξωτερικού η τι πληρωνεις και τι παίρνεις, τα έχουμε υπερτονισει και γράψει αμέτρητες φορές.
Το βίντεο μιλαει από μονο του.
Το ρε ζούμε στο βίντεο είναι στο τέλος όπου χτενιζει την δοτρια και αναρωτιεσαι αν είναι αληθεια τα 13500 graft ενώ συνεχιζεις να αναρωτιέσαι πόσα μπορεί να βγάλει ακόμα.
 

Tsek

Well-Known Member
Μολις ανεφερες σε δυο γραμμές εναν απ τους λογους που εφυγε απ την κλινική ... γιατι δουλευε με περιορισμούς κ γνκ καποιες καταστασεις που δεν μπορω να αναφερω δημοσια που δεν τον εκφράζουν κ τους χαιρετήσε...
Φίλε αν θες να σώσεις κόσμο να τις αναφέρεις αυτες τις πρακτικές. Εμένα με βλέπεις αρπαγμενο μαζί τους ακομα γιατί όταν ήμουν φρέσκος εδώ και δεν έβγαζα άκρη με τα νήματα με έπεισαν ότι με 3.500 ψωρότριχες θα γινόμουν ωραίος και ενώ τελικά έβαλα 10.768 τριχες στην advance ακόμα θέλω δουλίτσα στο crown.
Εχω ανεβάσει και το e mail με την προσφορα τους για την περιπτωσή μου.
Ήθελαν να με πιάσουν ξεπέτα και να ειμαι καραφλοκόρακας.
Ευτυχώς για καλό δικό τους δεν το πετυχαν τότε.
Θεωρώ λοιπον πως όποιος τους επιλέξει πρεπει να ξέρει πως δυσκολα θα δει ολοκληρωμενη πυκνότητα και να το σκεφτεί καλά πριν πάει.
Ότι πληροφορίες εχεις λοιπόν καλό είναι να τις ξέρουν τα μέλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

anargiros88

Well-Known Member
Μη βιάζεσαι Tsek ! Ακόμα ο γιατρός << στρώνει >> την κατάσταση . Μόλις πάρει το οκ ο Γιώργος από τον Γιατρό θα δώσει τις πληροφορίες που μας ενδιαφέρουν . Προς το παρόν τι να σου πει όταν καλά καλά ακόμα ιατρείο δεν έχει ετοιμάσει .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Περα απ αυτο που αναφερει ο Ανάργυρος οτι δεν μπορω να μιλαω ετσι αυθεραιτα κ χωρις την συγκατάθεση του γιατρού για πραγματα τα οποια μου εμπιστευται σε προσωπική συζήτηση δεν θελω να μπω σε διαδικασιες να κανω προπαγανδα υπερ η κατα οποιασδήποτε κλινικής κ να μπω σ ενα τρυπάκι που μ ενοχλουσε κ κατέκρινα οταν εκαναν αλλοι Οπωσ ο στριπαρ για παραδειγμα που μιλουσε με τοσο εμπάθεια για την εγχώρια αγορα που οσο κ δικιο να χε το χανε στην εμμονή του να τα μηδενίζει ολα κ να ανεβάζει ξενους ανεξαρτήτως αποτελέσματος ( βλεπε Βέλγο )....μεσα απ την δουλεια που θα γινει στο κεφαλι μου απ τον συγκεκριμενο γιατρό θα Κρίνεται αρνητικα η θετικά...
 

Stripar

Established Member
Ουδέποτε έχω ανέβασει περιστατικά και κυρίως προς σύγκριση.
ΟΥΔΈΠΟΤΕ !!!

Αν θέλεις προπαγανδίσεις τον γιατρό σου κάντο με επιχειρήματα και κυριώς με γνώση και αυτοκριτική.

Γιατί διαφορετικά κανείς δέν μπορεί να καταλάβει την δική σου εμμονή, και κυρίως με το αποτέλεσμα που πήρες.

Πάνω απο όλα μήν χρησιμοποιείς το όνομα - username άλλου για να ισυχροποιήσεις την θέση σου και να κάνεις την δουλειά σου...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν χρειαζεται να προπαγανδίσω τπτ κ κανεναν ουτε το μου χρησιμεύει σε κάτι αυτο ... ειπαμε ... ας μιλησει η εικονα κ ο καθενας κρίνει οπως θελει ... δεν εχουν κανια αξια εξαλλου τα λογια μπροστα στην εικονα ... το αποτελεσμα μετραει κ μονο !
Οσο αφορα το παραδειγμα που εφερα απλα τυχαία μου ρθες στο μυαλο μου εσυ εκεινη την στιγμη κ σε ανέφερα... αν θεωρεις οτι σε προσβάλει αυτο σβήνω κ το σχόλιο μου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

minoxidilis

Active Member
Προβολή συνημμένου 17781 Προβολή συνημμένου 17782 Προβολή συνημμένου 17783 Προβολή συνημμένου 17784
Κλείνοντας σχεδον 8 μηνες κ μπαίνοντας στο τελευταιο 3μηνο η καταςταςη ειναι αυτη....κουρεμένος απο χθες το απογευμα κ μολις βγηκα απ το νερό τράβηξα τις φωτος χωρις να στεγνώσουν το παραμικρο τα μαλλια μου για να φανει η γύμνια μου κ με ντάλα ηλιο κ απ ολες τις πλευρές ...τα συμπερασματα δικα σας....
Για τα graft που εβαλες φοβερο αποτελεσμα,ειδικα απο ελλαδα που οι κλινικες εχουν κατσαπλιαδες για γιατρους
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Giorgos-3, οι αναφορες του στριπαρ στα λαθη των ελληνικων κλινικων αποσκοπει στην εξελιξη τους μεσω των απαιτησεων των υποψηφιων και στην καλυτερη διαχειριση των περιστατικων, ωστε να εχουμε στην Ελλαδα υψηλοτερη ποιοτητα υπηρεσιων, δεν ειναι εμπαθεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν διαφωνω καθολου σ αυτο που λες κ πιστεψε με το χω κατανοήσει απ την πρωτη στιγμη ...απλα εναν καλο λογο για ελληνα να ακουςω ποτε κ τι στον κοσμο ... η ενα ασχημο λογο για καποιον ξένο κ τι στον κοσμο ....κ μην το παμε επι του προσωπικού ....εγω δεν παραβλέπω την προσφορά ουτε τις γνώσεις του στριπαρ που μ εχουν βοηθησει κ μενα προσωπικα στο να μπορω να πω κ δυο κραγματα παραπανω στον γιατρό μου κ να συνενοηθω .... cvial για παραδειγμα κραταει εξαιρετικά τις ισσοροπιες στην κριτική του στα κακά κ στα καλα Ελλήνων κ ξένων ....
 

Tsek

Well-Known Member
Giorgos-3, οι αναφορες του στριπαρ στα λαθη των ελληνικων κλινικων αποσκοπει στην εξελιξη τους μεσω των απαιτησεων των υποψηφιων και στην καλυτερη διαχειριση των περιστατικων, ωστε να εχουμε στην Ελλαδα υψηλοτερη ποιοτητα υπηρεσιων, δεν ειναι εμπαθεια.
Φίλε μου, υψηλότερη ποιότητα υπηρεσιών σημαίνει επιπλέον χρόνος και υψηλότερες τιμές.
Θα πρέπει δηλαδή να γίνονται και στην dhi και την advanace ένα ή δύο περιστατικά ανα ημέρα απο το καλύτερό στους team και να διώξουν τους υπόλοιπους. Πόσο θα σε χρεώσουν για αυτό? Σίγουρα όσο χρεώνει και ο Ερντογάν στον οποιό είσαι και πιό σίγουρος, άρα πάλι εκεί θα καταλήξεις.
Πρέπει όταν γίνεται σύγκριση να γίνεται με σωστούς όρους και να ξέρουμε τι ζητάμε.
Μια κλινική στημένη στα πρώτυπα της dhi και της advance με πολύ προσωπικό, δεν γίνεται να σου κάνει την δουλειά που θα σου κάνει κάποιος απο τους τοπ της Ευρώπης που καθεται και βγάζει πλάνο αποκλειστικά για το κεφάλι σου.
Ειναι σαν να συγκρίνεις το ταξί με το λεωφορείο και να απαιτείς απο το λεωφορείο να έρθει να σε πάραλάβει με ραντεβού έξω απ το σπίτι σου.

Για να πάμε και στο θέμα μας αν ο γιατρός που λέμε τώρα ειναι καλος δεν πιστεύω πως θα μεινει στην τιμή που αναφερθηκε για πολύ καιρό.
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι το 60% και βάλε, των γιατρών και κλινικών που συζητιούνται στον φόρουμ και κάποιοι από αυτούς έχουν και αποτελέσματα στο φόρουμ σχετίζονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο με την DHI. Ο Βεκρής χρόνια εκεί, Ο Bissanga επίσης δούλευε για αυτήν, ο Lorentzo παραδέχεται και στο βιογραφικό του ότι εκπαιδεύτηκε από την DHI και μάλιστα κάνει λόγο για αυτήν και την αναφέρει ως πρωτοπόρα και εφευρέτη της FUE, η HDC επίσης θυμάμαι σε παλιότερα νήματα ότι σχετίζονταν με την DHI δεν θυμάμαι ακριβώς πως, αλλά κάτι είχε πάρει το μάτι μου για σχέση της νυν HDC με την DHI Κύπρου, Ο Τιρκαλάς τελευταία ανάδειξη της συγκεκριμένης κλινικής προς την ελληνική αγορά. Νομίζω ότι αυτό πρέπει να τους το πιστώσουμε. Δεν μπορεί να λέμε μόνο τα στραβά, κάτι καλό έχει κάνει αυτή η κλινική και μάλιστα φαίνεται πως η προσφορά της αναγνωρίζεται από τους γιατρούς ανά τον κόσμο. Ίσως ως Έλληνες θα έπρεπε να μας χαροποιεί αυτό, ασχέτως αν πιστεύουμε ή όχι ότι αλλού μπορούμε να πάρουμε καλύτερο αποτέλεσμα για το κεφάλι μας.
 

tasos33

Well-Known Member
Πάντως αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι το 60% και βάλε, των γιατρών και κλινικών που συζητιούνται στον φόρουμ και κάποιοι από αυτούς έχουν και αποτελέσματα στο φόρουμ σχετίζονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο με την DHI. Ο Βεκρής χρόνια εκεί, Ο Bissanga επίσης δούλευε για αυτήν, ο Lorentzo παραδέχεται και στο βιογραφικό του ότι εκπαιδεύτηκε από την DHI και μάλιστα κάνει λόγο για αυτήν και την αναφέρει ως πρωτοπόρα και εφευρέτη της FUE, η HDC επίσης θυμάμαι σε παλιότερα νήματα ότι σχετίζονταν με την DHI δεν θυμάμαι ακριβώς πως, αλλά κάτι είχε πάρει το μάτι μου για σχέση της νυν HDC με την DHI Κύπρου, Ο Τιρκαλάς τελευταία ανάδειξη της συγκεκριμένης κλινικής προς την ελληνική αγορά. Νομίζω ότι αυτό πρέπει να τους το πιστώσουμε. Δεν μπορεί να λέμε μόνο τα στραβά, κάτι καλό έχει κάνει αυτή η κλινική και μάλιστα φαίνεται πως η προσφορά της αναγνωρίζεται από τους γιατρούς ανά τον κόσμο. Ίσως ως Έλληνες θα έπρεπε να μας χαροποιεί αυτό, ασχέτως αν πιστεύουμε ή όχι ότι αλλού μπορούμε να πάρουμε καλύτερο αποτέλεσμα για το κεφάλι μας.
Και τι μας δείχνει αυτο? Πως ανά θες να προοδευσεις και ανοίξεις τα φτερά σου πρεπει να φύγεις από κει.

Κάποτε ήταν πρωτοπόρος πλέον βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις και λογικό το βρίσκω όταν ο ιδιοκτήτης της είναι 100 ετών.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ας πουμε λοιπον οτι ειναι κάτι σαν σχολη οπου καποιοι εχουν ταλεντο κ εξελίσσονται κ καποιοι οχι ....
 

makis25

Well-Known Member
giorgos-3 υπαρχει καποια σελιδα στο ιντερνετ να μαθουμε περισσοτερες πληροφοριες για τον γιατρο ?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σας ειπα κ παραπανω ακομα δεν Ε ει μπει στην διαδικασια να προμοτάρει τον εαυτο του ... ειναι στην φαση που θα ασχοληθει κ μ αυτο ... θελω να πιστευω ... οτι νεο υπαρξει δεν θα παραλείψω να ενημερωσω το φόρουμ ... εξαλλου ηδη 2-3 παιδια μου ζήτησαν να επικοινωνήσουν μαζι του κ τους εδωσα το τηλ του ....
 

anargiros88

Well-Known Member
Ο Τιρκαλάς τελευταία ανάδειξη της συγκεκριμένης κλινικής προς την ελληνική αγορά

piros75 O dr Τιρκαλας στο φόρουμ έχει μόνο την μ.μ του Giorgos-3 . Μην τα ισοπεδώνουμε όλα και μετά τα πρώτα φάουλ πέφτουμε από τα σύννεφα ! Μπορεί ο Τιρκαλας να είναι μια κατηγορία από μόνος του ο άνθρωπος και το εύχομαι για να υπάρχει και ανταγωνισμός αλλά ακόμα έχει δρόμο για να κριθεί η δουλειά του , ένα περιστατικό δεν λέει τίποτα !
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κ να συμπληρωςω οτι ας κριθεί πρωτα απο μια ολοκληρωμένη δουλεια τοτ χωρις περιορισμούς κ φραγμούς ....νομιζω οτι στην επομενη μου μμ θα βγουν καποια συμπερασματα κ ισως προκύψει κ καποιος αλλος εντομεταξυ που θα μας παρουσιάσει μμ του...
 
Μπλουζα