Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
3.5 months p/o
Μεχρι τωρα όλα ok .
Για το μοναδικό πράγμα όμως που εχω μετανιώσει ειναι οτι έκανα την επέμβαση το Μάιο
Έχασα ενα ολόκληρο καλοκαιρι, αλλα ελπιζω το αποτέλεσμα να με ικανοποίησει και να ξεχάσω την άχαρη περίοδο για πάντα . Οσοι εχουν κανει ξέρουν !
Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες
Μια απο την ημέρα ακριβώς πριν απο την επέμβαση
Μια πριν απο ενα μηνα ( κορύφωση της αχαρης περιόδου ,εξωτερικός χώρος )
Και δυο απο σημερα , μια απο εξωτερικό χώρο , ήλιο δεν εχουμε , μη μου ζητήσετε :)
 

Συνημμένα

  • IMG_5933.JPG
    IMG_5933.JPG
    309.9 KB · Προβολές: 517
  • IMG_5940.JPG
    IMG_5940.JPG
    540.3 KB · Προβολές: 531
  • IMG_5942.JPG
    IMG_5942.JPG
    557.2 KB · Προβολές: 502
  • IMG_5943.PNG
    IMG_5943.PNG
    858.1 KB · Προβολές: 564

Georgie

Well-Known Member
Καλή φυτρωση Georgie πιστεύω τα πράγματα θα πάνε πάρα πολύ καλά. Αφού απεφυγες τους Κύπριους όλα καλά θα πανε
Ευχαριστώ πολυ φίλε .
Δε το βλέπω έτσι προσωπικά
Εχω δει και πολυ καλες δουλειές απο τη Κύπρο για να ειμαι ειλικρινής
Δε μπορούσα όμως να κάνω τη δουλειά εκει για πολλούς λόγους που δεν εχει νόημα να τους αναφέρω .
Ασε που δε μπαίνω και στη διαδικασία της κόντρας μεταξυ των κλινικών
Δε με ενδιαφέρει καθόλου .
Θεωρώ όμως την AHC καλή κλινική και είχα αρκετά καλή εμπειρία .
Αυτη ειναι η γνώμη μου
 
Ευχαριστώ πολυ φίλε .
Δε το βλέπω έτσι προσωπικά
Εχω δει και πολυ καλες δουλειές απο τη Κύπρο για να ειμαι ειλικρινής
Δε μπορούσα όμως να κάνω τη δουλειά εκει για πολλούς λόγους που δεν εχει νόημα να τους αναφέρω .
Ασε που δε μπαίνω και στη διαδικασία της κόντρας μεταξυ των κλινικών
Δε με ενδιαφέρει καθόλου .
Θεωρώ όμως την AHC καλή κλινική και είχα αρκετά καλή εμπειρία .
Αυτη ειναι η γνώμη μου
Μακάρι να μπορούσα να έλεγα το ίδιο και εγώ για την Κύπρο. Ακόμα τις φωτογραφίες περιμενω, που θααα περιμένω αν και δεν πρόκειται. Τέλος πάντων πιστεύω ότι η μμ θα πάει ακόμα καλύτερα. Αλήθεια σκέφτεσαι και για δεύτερη στο μέλλον?
 

Georgie

Well-Known Member
Μακάρι να μπορούσα να έλεγα το ίδιο και εγώ για την Κύπρο. Ακόμα τις φωτογραφίες περιμενω, που θααα περιμένω αν και δεν πρόκειται. Τέλος πάντων πιστεύω ότι η μμ θα πάει ακόμα καλύτερα. Αλήθεια σκέφτεσαι και για δεύτερη στο μέλλον?
50 ειμαι βρε !
:)
 

koumparos

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολυ φίλε .
Δε το βλέπω έτσι προσωπικά
Εχω δει και πολυ καλες δουλειές απο τη Κύπρο για να ειμαι ειλικρινής
Δε μπορούσα όμως να κάνω τη δουλειά εκει για πολλούς λόγους που δεν εχει νόημα να τους αναφέρω .
Ασε που δε μπαίνω και στη διαδικασία της κόντρας μεταξυ των κλινικών
Δε με ενδιαφέρει καθόλου .
Θεωρώ όμως την AHC καλή κλινική και είχα αρκετά καλή εμπειρία .
Αυτη ειναι η γνώμη μου
Καλά κάνεις georgie.
Έχουμε σιχαθεί να διαβάζουμε ανόητες αντιπαραθέσεις για τις κλινικές και συγκρίσεις για το ποιος την έχει μεγαλύτερη......την τριχα
 

Georgie

Well-Known Member
Καλά κάνεις georgie.
Έχουμε σιχαθεί να διαβάζουμε ανόητες αντιπαραθέσεις για τις κλινικές και συγκρίσεις για το ποιος την έχει μεγαλύτερη......την τριχα
Και δε το κατάλαβα ποτε να σου πω .
Τωρα απο την αλλη εάν εχεις απογοητευτεί απο το αποτέλεσμα η είχες διαφορετικές προσδοκίες ειναι κατανοητός ο θυμός .
Η Γενίκευση όμως ειναι αδικαιολόγητη .
Όπως δε δέχομαι οτι οι Ελληνικές κλινικές ειναι οι χειρότερες .
Σε καμία περίπτωση
Ζω 25 χρονια στο εξωτερικό 10 χρονια Αγγλια ( Manchester) και 15 χρονια στο Δουβλινο .
Οι ιατρικές υπηρεσίες που εχω χρυσοπληρώσει τόσα χρονια ειδικά στον ιδιωτικό τομέα υπολείπονται απο τις αντίστοιχες Ελληνικές .
Παράδειγμα οι οδοντίατροι , έβαλα εμφυτευματα πρόπερσι σε κορυφαίο εμφυτευματολογο στην Αθηνα σε ιατρείο super lux στο Ψυχικο και πλήρωσα 6500 , στην Ιρλανδία σε ιατρείο που εχει καλο feedback για την ίδια εργασία με παλαιότερη τεχνολογια όμως, μου ζητήσανε 11000. Fuck that !
Μη μιλήσω για τις κλινικές μεταμοσχεύσεων που εχουν !
Ο γιατρός απο το Κολωνάκι που κράζετε όλοι ,εκει μπορει να ηταν ο top .
Στις 3 Ελληνικές που έκανα consultations όλες ηταν πολυ κατατοπιστικές για το περιστατικό .
Επίσης και ο Κύριος Φιουρης απο την HDC μου έδωσε μεγάλη βοήθεια να κατανοήσω τις ανάγκες μου .
Ομως στο τέλος της ημέρας ειναι business after all και δεν εχω λόγο να μπω σε αυτο το game .
Ακομα και μέτρια φυτρωση να δω σε κάποιον η κακό αποτέλεσμα δε πρόκειται να κάνω κριτικη .
Το άγχος του καθενός που εχει χάσει ωρες και μερες ψάχνοντας και παλεύοντας με τον εαυτο του για τη μεγάλη απόφαση και που εχει ματώσει οικονομικά και ψυχολογικά αναμένοντας ενα καλο αποτέλεσμα δεν εχω το δικαίωμα να τον στεναχωρήσω περισσότερο έτσι επειδή αποφάσισα να σηκώσω τη σημαια μιας κλινικής .
 

koumparos

Well-Known Member
Οι ελληνικές κλινικές δεν είναι για πέταμα πλέον.Αντιθετως βλέπουμε πολύ καλά αποτελέσματα.Εγω προσωπικά έχω δει live αποτέλεσμα ελληνικής κλινικής και μου άρεσε.Δυστυχως προχωράνε με αργά βήματα και είναι πίσω ακόμα και από τους Κύπριους.Πασχουν σε consultations(όχι όλες βέβαια) αλλά σε θέματα πλάνου και στρατηγικής βλέπουμε προχειρότητες.Μαλον απλά δεν υπάρχει πλάνο.Επισης απορρίπτουν τις μεγάλες συνεδρίες οι περισσότερες και ο πελάτης ταλαιπωρείται με έλλειψη πυκνότητας.Το χειρότερο για μένα είναι ότι δεν είναι ειλικρινής από την αρχή.Δεν μπορεί έναν 30χρόνο πχ norwood 4 να μην τον ενημερώνεις ότι η τριχόπτωση του μάλλον θα επιδεινωθεί και σύντομα θα κάνει πάλι μμ και ότι πρέπει να ακολουθήσει σοβαρή θεραπεία για να σώσει την επένδυση του.Πρωτα τον συμβουλεύεις πως θα σταματήσει το πρόβλημα και μετά πως θα το αποκαταστήσει.Τελος εγκληματιζουν που δεν απορρίπτουν πελάτες με μικρή δοτρια η χτυπημένη από αα χωρίς ενημέρωση για τυχόν θεραπεία εφόρου ζωης όπως κάνουν οι σοβαρές κλινικες.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Georgie ηδη δειχνει η μμ πως παει. Απο τους 3,5 μηνες που θεωρητικα ξεκιναει η φυτρωση εσυ εχεις φυτρωση παντου στην ληπτρια. Πιστευω οτι θα πας εξαιρετικα και μεχρι τελος 5 ου μηνα θα γεμισεις παντου. Καλη συνεχεια. Χαλαλι το καλοκαίρι ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
4 months p/o
Καλημέρα .
Κλείνω το τετράμηνο σημερα .
Μετα απο ενα δυνατό σ/κ το hangover δε μου επιτρέπει να γραψω και πολλα !
Περιμένω στο επόμενο δίμηνο να πυκνώσει το μαλλι .
Το regaine το έκανα παλι 2 φορές την ημέρα και δεν ασχολούμε με τη ζυγαρια .
Ο καιρός βροχερός and και η QPR και η ΑΕΚ νίκησαν στο ποδοσφαιρο
Happy days
 

Συνημμένα

  • IMG_6228.JPG
    IMG_6228.JPG
    173.7 KB · Προβολές: 532
  • IMG_6229.JPG
    IMG_6229.JPG
    209.3 KB · Προβολές: 547
  • IMG_6230.JPG
    IMG_6230.JPG
    570.7 KB · Προβολές: 608

Georgie

Well-Known Member
4.5 months p/o
Καλησπέρα απο το κρύο Δουβλινο !
Η φυτρωση εχει ξεκινήσει για τα καλα
Βλέπω πολλα μονοτριχα να ξεπροβάλουν στη hairline, και στις κενές περιοχές πίσω βγαίνουν πολλα τριχακια .
Εχω την αίσθηση οτι μεχρι το τέλος του πέμπτου μηνα θα εχει μαυρίσει όλη η περιοχή .
 

Συνημμένα

  • IMG_6505.JPG
    IMG_6505.JPG
    254.3 KB · Προβολές: 559
  • IMG_6507.PNG
    IMG_6507.PNG
    1.5 MB · Προβολές: 503
  • IMG_6508.JPG
    IMG_6508.JPG
    216.8 KB · Προβολές: 468
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Georgie μια χαρά σε βρίσκω. Από περιέργεια και μόνο. Τι δουλειά κάνεις στην Ιρλανδία; Εκεί έχει μεγάλο ρεύμα Ελλήνων μηχανικών λογισμικού κτλ.

Σόρρυ αν σε ενόχλησε η ερώτηση.
 

Georgie

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε @Adriano
Γιατί να με ενοχλήσει η ερώτηση .
Εργάζομαι σε εταιρία διακοσμήσεων εσωτερικών χώρων , σχεδιαστής δωματίων .
Ναι οντως ο τομέας που αναφέρεσαι είναι σε εκρηκτική άνοδο, και τα τελευταία 2 χρόνια είναι αρκετοί οι Έλληνες που εργάζονται στο συγκεκριμένο τομέα .
Κάτι μου λέει ότι και λόγω brexit θα βλέπουμε να ανοίγουν και greek souvlaki :)
 

Adriano

Well-Known Member
Ωραία δουλειά. Να δίνεις σε ανθρώπους την ανανέωση που ψάχνουν στο χώρο τους. Ωραίο αίσθημα σίγουρα.
 

nik1994

Active Member
Μια χαρά σε πάει φίλε, από δω και στο εξής μόνο χαρά θα έχεις για την εμφανισή σου που θα καλυτερεύει από μέρα σε μέρα!
 
Μπλουζα