Forums, διαφήμιση k fake users

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Με αφορμή τις κατηγοριες περί διαφήμισης που εκφράστηκαν από κάποιους έναντι άλλον (μεταξύ αυτόν μάλλον k εμενα) άνοιξα αυτό το θέμα για να συζητιούνται τέτοιου είδους προβλήματα εδώ (k να μη γεμίζουμε με spam αλλα θέματα).

θα κάνω λοιπόν την αρχή με ένα περιστατικό, που έκανε την εμφάνιση του μεν στο γερμανικό forum, ενδιαφέρει όμως πιστεύω k εμάς. Πριν μια ώρα εμφανίστηκε ένας νέος user, ο οποιος κάνει agressive διαφήμιση υπέρ ενός Έλληνα γιατρού που ακούει στο όνομα Brentas. Ισχυρίζεται λοιπόν αυτός ο user πως έκανε μια επέμβαση στην ιδιωτική κλινική του k. Dr. Μπρέντα k ότι είναι 1000000% ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα. Φωτογραφίες φυσικά δεν θέλει να μας δείξει, αυτό όμως δεν τον εμποδίζει να γραφει σε διαφορα θέματα, όπου νέοι user ζητούν συμβουλές k να τους προτρέπει να κάνουν επέμβαση στον συγκεκριμένο γιατρό, τάζοντας τους λαγούς με πετραχήλια.

Η ερώτηση μου είναι: ποιος γνωρίζει κάτι για τον k. Dr. Μπρέντα (η κλινική του βρίσκετε στη Θεσσαλονίκη, οδός Μητροπόλεως)? Είναι όντως τόσο καλός k ευσυνείδητος όσο τον παρουσιάζει αυτός ο user? Εδώ το link της ιστοσελίδας του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

Φωτο γιατι δεν θελει να βαλει δεν καταλαβα; ::)
 

NGL

Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

εκανες πολυ καλα που το ανοιξες το θεμα τριχοφιλε,γιατι εχουν να γραφτουν πολλα εδω..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

θα ελεγξω τα μηνυματα του χρηστη
και αν ειναι ετσι ονως προτρεπει και λοιπα θα γινουν οι καταλληλες ενεργεις

οπως γνωριζετε ειναι δυσκολο να παρακολουιω ολα τα μηνυματα ολων των χρηστων
πιο παλια που ησασταν πιο λιγη ηταν ευκολο

σε καθε μηνυμα υπαρχει η αναφορα προς τον συντονιστη οποιος νομιζει οτι κατι δεν παει καλα μπορει ανωνυμα να κανει αναφορα ετσι ωστε αμεσα να ελεγχθει ο χρηστης και τα γραφομενα του

ευχαριστω για τον χρονο σας
 

NGL

Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

Παναγιωτης είπε:
θα ελεγξω τα μηνυματα του χρηστη
και αν ειναι ετσι ονως προτρεπει και λοιπα θα γινουν οι καταλληλες ενεργεις

οπως γνωριζετε ειναι δυσκολο να παρακολουιω ολα τα μηνυματα ολων των χρηστων
πιο παλια που ησασταν πιο λιγη ηταν ευκολο

σε καθε μηνυμα υπαρχει η αναφορα προς τον συντονιστη οποιος νομιζει οτι κατι δεν παει καλα μπορει ανωνυμα να κανει αναφορα ετσι ωστε αμεσα να ελεγχθει ο χρηστης και τα γραφομενα του

ευχαριστω για τον χρονο σας

πανο νομιζω στο γερμανικο site εννοει
οτι κανει posts.
 

kabamarou

Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

θα κάνω λοιπόν την αρχή με ένα περιστατικό, που έκανε την εμφάνιση του μεν στο γερμανικό forum, ενδιαφέρει όμως πιστεύω k εμάς.
Ναι για το Γερμανικό το forum λέει όχι για αυτό εδώ.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

Παναγιωτης είπε:
θα ελεγξω τα μηνυματα του χρηστη
και αν ειναι ετσι ονως προτρεπει και λοιπα θα γινουν οι καταλληλες ενεργεις

οπως γνωριζετε ειναι δυσκολο να παρακολουιω ολα τα μηνυματα ολων των χρηστων
πιο παλια που ησασταν πιο λιγη ηταν ευκολο

σε καθε μηνυμα υπαρχει η αναφορα προς τον συντονιστη οποιος νομιζει οτι κατι δεν παει καλα μπορει ανωνυμα να κανει αναφορα ετσι ωστε αμεσα να ελεγχθει ο χρηστης και τα γραφομενα του

ευχαριστω για τον χρονο σας

Coolαρισε Παναγιωτη ;D ;D δεν ειναι για εμας
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

οκ

παιδες δεν καταλαβα
τι εννοειτε Γερμανικο ( φορουμ ισως ) ??

μαλλον ειμαι εκτος εντελως εκτος θεματος

τεσπα οκ Cya
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

οκ ρε παιδες

σορρυ για το ακυρο πριν νομιζα οτι καποιος ηταν απο εδω απο αυτο το φορουμ
 
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

Το έγραψα πιο πάνω, πως δεν αφορά άμεσα αυτό το forum, αλλα έμμεσα ίσως ναι, γιατί διαφημίζεται μια Ελληνική κλινική.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως δεν έχει γραφτεί τίποτα το ουσιαστικό σε αυτό το θέμα ως τώρα, παρόλο που κάποιοι ισχυρίζονται πως ουκ ολίγοι αυτοί με κακές προθέσεις, δηλαδή fake users που έχουν σκοπό να παραπλανήσουν κόσμο. Εμενα προσωπικά πιο ύποπτοι μου φαίνονται αυτοί, που "ενημερώνουν" μονόπλευρα τους καινούριους χρηστες k αποκρύπτουν σημαντικές πληροφορίες οι οποιες θα βοηθήσουν κάποιον να αποκτήσει μια σφαιρική εικόνα για το θέμα της μεταμόσχευσης.

ANAR είπε:
Φωτο γιατι δεν θελει να βαλει δεν καταλαβα; ::)

Γιατί ο τύπος είναι απάτη k θέλει να μας πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Του ζήτησα k εγώ να βάλει φωτό...η απάντηση του είναι πως δεν έχει κανένα οικονομικό όφελος, οποτε k κανένα λόγο να δείξει φωτογραφίες...

Τελικά δεν γνωρίζει κανένας τον Dr. Μπρέντα? 14 χρονια κάνει μεταμοσχεύσεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

εγω παντως ειχα ακουσει εναν ικανοποιημενο πελατη του σε ενα αλλο φορουμ......ναι στη θεσ/νικη ειναι.....τωρα αν ειναι οντως ευχαριστημενος ή ειναι ''πληρωμενος'' δεν ξερω.....

http://www.brentastheodoros.gr/

το σιτε του....
 
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

giannis13 είπε:
εγω παντως ειχα ακουσει εναν ικανοποιημενο πελατη του σε ενα αλλο φορουμ......ναι στη θεσ/νικη ειναι.....τωρα αν ειναι οντως ευχαριστημενος ή ειναι ''πληρωμενος'' δεν ξερω.....

http://www.brentastheodoros.gr/

το σιτε του....

σε ποιο forum? Πάντως στην ιστοσελίδα του αν πατήσεις το button "περιστατικά" βγαίνει μια άδεια σελίδα ???

Και κάτι άλλο, αν το αποτέλεσμα είναι μη ικανοποιητικό, κάποιος γιατρός ίσως να πληρώσει τον πελάτη του για να μην βγάλει το αποτέλεσμα στα forum (γνωρίζω μια τέτοια περίπτωση / άλλωστε k για τον Armani πολλά ακούστηκαν). Αλλα να βγει κάποιος "σφαγμένος" στα forum k να διαφημίζει τον γιατρό που τον "έσφαξε" επειδή του έδωσε κάποια χρήματα...αυτό δεν μπορώ να το πιστέψω.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

Trixofilos είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1622.msg28547#msg28547 date=1268137601]
εγω παντως ειχα ακουσει εναν ικανοποιημενο πελατη του σε ενα αλλο φορουμ......ναι στη θεσ/νικη ειναι.....τωρα αν ειναι οντως ευχαριστημενος ή ειναι ''πληρωμενος'' δεν ξερω.....

http://www.brentastheodoros.gr/

το σιτε του....

σε ποιο forum? Πάντως στην ιστοσελίδα του αν πατήσεις το button "περιστατικά" βγαίνει μια άδεια σελίδα ???

Και κάτι άλλο, αν το αποτέλεσμα είναι μη ικανοποιητικό, κάποιος γιατρός ίσως να πληρώσει τον πελάτη του για να μην βγάλει το αποτέλεσμα στα forum (γνωρίζω μια τέτοια περίπτωση / άλλωστε k για τον Armani πολλά ακούστηκαν). Αλλα να βγει κάποιος "σφαγμένος" στα forum k να διαφημίζει τον γιατρό που τον "έσφαξε" επειδή του έδωσε κάποια χρήματα...αυτό δεν μπορώ να το πιστέψω.
[/quote]

οντως στα περιστατικα εχει μια αδεια σελιδα......
αν δεν κανω λαθος ηταν σε ενα φορουμ του mens health......
 
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

Το θέμα του Μπρέντα στο γερμανικό forum έληξε. θα μου πείτε τώρα τι μας ενδιαφέρει τι γίνετε στο γερμανικό forum...Το γράφω απλά γιατί πρόκειται για έναν Έλληνα γιατρό με κλινική μεταμοσχεύσεων στην Ελλάδα. Οποτε πολύ πιθανό κάποιος να ψάχνει πληροφορίες για τον συγκεκριμένο γιατρό.

Η γνώμη μου είναι πως η μέθοδος που χρησιμοποιεί για να γίνει γνωστός στο κοινό είναι λίαν επιεικώς αμφίβολη k ύποπτη (αν όλα αυτά έγιναν εις γνώσιν του). Ο user λοιπόν που ήθελε να πείσει κάποιους άλλους νέους users να πάνε στον Μπρέντα, μιας k κάνει πολύ καλή δουλειά, ισχυρίστηκε πως είναι Έλληνας, έκανε μια μεταμόσχευση σε αυτόν τον γιατρό με πολύ καλο αποτέλεσμα k ότι δεν συνεργάζεται με την κλινική. Να όμως που κάποιος "τον" ξεσκέπασε με ατράνταχτα στοιχεια. αντί Έλληνας μας βγήκε Γερμανίδα k μάλιστα άτομο τις κλινικής (μου θύμισε την περίπτωση του Μέξη).

Το καλο της υπόθεσης είναι πως για δεύτερη φορα κάποιος fake user με απαράδεκτη συμπεριφορά που ισχυρίστηκε ότι είναι Έλληνας ξεσκεπάστηκε (ένας Τούρκος k μια Γερμανίδα). Το άσχημο είναι ότι ο μονος Έλληνας γιατρός που έκανε την εμφάνιση του στο Γερμανικό forum...μας ντρόπιασε :-[
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

τωρα πλεον σαν ελληνες εχουμε συνηθισει σε αρκετες ντροπες..... :-[
 

stiv

New Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

καλησπέρα και χρόνια πολλά!!

αρχικά θα ήθελα να εκφράσω την άποψη μου από την προσωπική μου εμπειρία των 2 επεμβάσεων!!
και οι δύο έγιναν στην ίδια κλινική αλλά με διαφορετικούς γιατρούς!!
η πρώτη έγινε απο τον κ. μπρέντα απ' τον οποίο δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.με την δεύτερη πραγματικά αποζημιώθηκα!!!το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι : απαιτείται η σωστή επιλογή του γιατρού καθώς και η συμφωνία που θα κάνεις με τον ίδιο.όσο για την επιλογή κλινικής ή ιδιωτικού γιατρού όπως καταλαβαίνεται πληρώνεις άλλα σε αυτή την περίπτωση!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

stiv είπε:
καλησπέρα και χρόνια πολλά!!

αρχικά θα ήθελα να εκφράσω την άποψη μου από την προσωπική μου εμπειρία των 2 επεμβάσεων!!
και οι δύο έγιναν στην ίδια κλινική αλλά με διαφορετικούς γιατρούς!!
η πρώτη έγινε απο τον κ. μπρέντα απ' τον οποίο δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.με την δεύτερη πραγματικά αποζημιώθηκα!!!το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι : απαιτείται η σωστή επιλογή του γιατρού καθώς και η συμφωνία που θα κάνεις με τον ίδιο.όσο για την επιλογή κλινικής ή ιδιωτικού γιατρού όπως καταλαβαίνεται πληρώνεις άλλα σε αυτή την περίπτωση!!!

ονομα 2ου γιατρου????
 

stiv

New Member
Απ: Forums, διαφήμιση k fake users

ράπτης...αλλά ξανα λέω είναι πολύ σημαντικό η συννενόηση με το γιατρό.παιδιά επειδή θα χρειαστώ και 3η επέμβαση και έχω μπερδευτεί θα ήθελα κάποιες απόψεις...αξίζει να πας έξω;;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα