Firecaptain, fue, 2665 grafts, 17-18/10/16

firecaptain

Active Member
Καλημέρα συμφορουμίτες, όπως γράφω και στον τίτλο προέβην σε ΜΜ στην Κύπρο, στην εταιρεία HDC και το διάστημα από 16/10 έως και 23/10. Η επέμβαση έλαβε χώρα στις 17 και 18/10 και τις υπόλοιπες ημέρες καθημερινό διπλό λούσιμο (πρωί- μεσημέρι) έως και την παρασκευή 21/10 καο το ΣΚ 22-23/10 μόνο πρωινό.
Η επέμβαση έγινε από τον κ. Μάρα και παρόντες ήταν οι τεχνικοί και αναισθησιολόγος.
Τα punch έγιναν αποκλειστικά από τον κ. Μάρα, η εξαγωγή , καταμέτρηση και κατηγοριοποίηση (μονά-διπλά-τριπλά) από τους τεχνικούς.
Με το πέρας της παραπάνω διαδικασίας ο Ιατρός έκανε τις τομές και ανέλαβε η δεύτερη βάρδια τεχνικών (placers) την τοποθέτηση των μοσχευμάτων στις τομές.Το ίδιο ακριβώς έγινε και την δεύτερη μέρα.
Από πόνους κλπ μόνο την δεύτερη μέρα και κατά την διάρκεια των πρώτων δόσεων αναισθησίας και αυτό διότι έγιναν σε ήδη δουλεμένη περιοχή. Σήμερα και μετα απο μία εβδομάδα , το μόνο που με ενοχλεί είναι λίγο η δότρια ,κάποια μικροπονάκια, όταν κάνω το κεφάλι προς τα πίσω την νιώθω λίγο βαριά αν και από ότι μου είπαν θα υποχωρήσουν σε λίγο καιρό.

DSC_3722.JPG
DSC_3723.JPG
DSC_3724.JPG
DSC_3725.JPG





1η Μέρα

DSC_3732.JPG


DSC_3735.JPG
DSC_3736_1.jpg
DSC_3737_1.jpg
DSC_3738_1.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

firecaptain

Active Member
2η μέρα

[photo=medium]252[/photo][photo=medium]253[/photo][photo=medium]254[/photo]

5η μέρα

[photo=medium]255[/photo][photo=medium]256[/photo][photo=medium]257[/photo][photo=medium]258[/photo][photo=medium]259[/photo]
 

firecaptain

Active Member
[photo=medium]262[/photo]Εδω μερικές από σχεδιασμό κλπ

[photo="medium"]261[/photo] [photo="medium"]261[/photo] [photo="medium"]263[/photo] [photo="medium"]264[/photo] [photo="medium"]265[/photo]




geroksouras σε ευχαριστώ.
 

andy.k

Active member
Πολυ καλο απο αποψη σχεδιασμου φιλε...μακαρι να φυτρωσουν ολα τωρα...σε βοηθαει και το πατερν σου πολυ νομιζω(το αδειο χωραφι και απο πισω δασος). Εισαι η κλασσικη περιπτωση που αλλαζει ΠΑΡΑ πολυ η εικονα εφοσον πιασεις καλη φυτρωση. Ειναι κ τα grafts μπολικα κ η τριχα καλη...θα πας σουπερ. Απλα προσεχε το κ ακολουθα πιστα οδηγιες...
 

dimitris50423

Well-Known Member
οντως πολυ καλο το υπολοιπο μαλλι. καλη επιτυχια. αρκετα μοσχευματα για την περιοχη οποτε με καλη φυτρωση ξεμπερδεψες.
παντως και μονο με την τοποθετηση πως αλλαζει το προσωπο ρε. αλλος ανθρωπος.
τι λογο τριχων ειχες?
 

firecaptain

Active Member
Πολυ καλο απο αποψη σχεδιασμου φιλε...μακαρι να φυτρωσουν ολα τωρα...σε βοηθαει και το πατερν σου πολυ νομιζω(το αδειο χωραφι και απο πισω δασος). Εισαι η κλασσικη περιπτωση που αλλαζει ΠΑΡΑ πολυ η εικονα εφοσον πιασεις καλη φυτρωση. Ειναι κ τα grafts μπολικα κ η τριχα καλη...θα πας σουπερ. Απλα προσεχε το κ ακολουθα πιστα οδηγιες...
Πολύ σωστά Andy, και εγώ αυτό ελπίζω. Σήμερα που πήγα για καφέ με δυο φίλους (ο ένας με σφαγείο ΜΜ.) από τα 10 μέτρα δεν με γνώρισαν!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

firecaptain

Active Member
οντως πολυ καλο το υπολοιπο μαλλι. καλη επιτυχια. αρκετα μοσχευματα για την περιοχη οποτε με καλη φυτρωση ξεμπερδεψες.
παντως και μονο με την τοποθετηση πως αλλαζει το προσωπο ρε. αλλος ανθρωπος.
τι λογο τριχων ειχες?
Δημήτρη ναι , αλλαξα ήδη πάρα πολύ, δεν τα είχα ξαναπάρει ποτέ έτσι πρόσφατα, μοναδική φορά πριν 17 χρόνια και κοιτάζοντας την φωτό είμαι ίδιος πλέον!!!
Για λόγο εάν θυμάμαι καλά πρεπει να είναι χαμηλός , γύρω στο 2,05, μπορεί και να κάνω λάθος. Όταν θα επιστρέψω σπίτι θα γράψω αναλυτικά τι έβαλαν και θα βγεί.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτρη ναι , αλλαξα ήδη πάρα πολύ, δεν τα είχα ξαναπάρει ποτέ έτσι πρόσφατα, μοναδική φορά πριν 17 χρόνια και κοιτάζοντας την φωτό είμαι ίδιος πλέον!!!

και εγω σαν και εσενα τα ειχα και μετα τις πρωτες μερες της τοποθετησης που καθαρισαν τα πηγματα ηταν τελεια. σαν να μην ειχες χασει ποτε μαλλι.
ειχες θεμα και εσυ και αφηνοντας τα πισω μαλλια ενω νομιζαμε οτι το καλυπτουμε το καναμε να φαινεται πιο εντονα.
φανταζομαι οταν θα φυσουσε και εσυ γινοσουν τρελος επιστημονας χαχα :p
ποσο χρονων εισαι?
 

firecaptain

Active Member
και εγω σαν και εσενα τα ειχα και μετα τις πρωτες μερες της τοποθετησης που καθαρισαν τα πηγματα ηταν τελεια. σαν να μην ειχες χασει ποτε μαλλι.
ειχες θεμα και εσυ και αφηνοντας τα πισω μαλλια ενω νομιζαμε οτι το καλυπτουμε το καναμε να φαινεται πιο εντονα.
φανταζομαι οταν θα φυσουσε και εσυ γινοσουν τρελος επιστημονας χαχα [emoji14]
ποσο χρονων εισαι?

Τι τρελός επιστήμονας, άστα να πάνε, να ανοίξει ή γη καλύτερα... Μεγάλο πρόβλημα ο αέρας... 39 χρόνων είμαι.
 
Μπλουζα