Figura Θεσσαλονίκη 2450grafts FUE Κολιάτος Παναγιώτης + 4 άτομα ομάδα

Adriano

Well-Known Member
Αν μου είχαν αφήσει τέτοια δότρια τα εκρηκτικά θα ήταν το λιγότερο που θα τους είχα κάνει. Μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Σε τόσο κοντοκουρεμενο μαλλί υπάρχει περίπτωση να μην φαίνονται οι ουλές? Είναι με μηχανή στο πιο κοντό. Αν το αφήσω να μακρυνει δε φαίνεται. Δε μπορείς να τα έχεις όλα. Όταν σου παίρνουν 2500 grafts τα περισσότερα πολυτριχα και η δοτρια σου δεν είναι ότι καλύτερο πως είναι δυνατόν να μη φανεί? Δεν είμαι χαρούμενος με το αποτέλεσμα στη δοτρια αλλά το προτιμώ από τη γραμμή του Strip. Αν υπάρξει επόμενη επέμβαση πχ 1000grafts θα είναι από πλάγια γιατί δεν την εκμεταλλευτηκε καθόλου.
 

gerassis

Well-Known Member
Δεν δίνω σημασία σε όλα οσα γράφονται εδώ μέσα. Οι σοβαρές αποψεις φαίνονται από τον τρόπο που υποβάλλονται. Παρόλα αυτά μια δημόσια ανάρτηση είναι ανοιχτή σε όλα τα σχόλια είτε μας αρέσουν είτε όχι. Εγώ με 2.5 χιλιαρικακια έκανα τη δουλειά μου μια χαρά. Χωρίς splitting και υπερβολικές χρεώσεις. Τα περισσότερα ήταν πολυτριχα και φαίνεται τώρα που βγαίνουν οι επιπλέον τρίχες από τις ίδιες φύτρες. Σε μια κλινική που χρεώνει τρίχες θα πλήρωνα παραπάνω η θα έβαζα λιγότερα. Σε άλλη του εξωτερικού θα είχα τις ίδιες τρίχες σε μεγαλύτερη περιοχή λόγω splitting στο διπλασιο+ κοστος. Το μόνο που δε μου άρεσε είναι το ότι δεν εκμεταλλευτηκε τη δοτρια σε όλο το εύρος. πχ στα πλάγια του κεφαλιού. Γιαυτό και τυχόν επόμενη μμ θα έχει σαν πηγή αυτή τη "παρθένα" περιοχή.
 

Adriano

Well-Known Member
Τρελός εδώ. Παιδιά δεν μου αρέσει η δότρια και έχω δικαίωμα να το πω. Φαίνεται ότι έχει γίνει δουλειά. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε μένα που κάνω κοντά κουρέματα αυτή η δότρια δεν θα μου άρεσε.

Καταλαβαίνω την άρνηση αλλά φαίνεται παράθυρο. Με συγχωρείτε.
 

Adriano

Well-Known Member
Εντάξει είναι η δότρια σου μην ακούς τρέλες!

Νόμιζα ότι η χώρα είναι ένα ελεύθερο κράτος που ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει χωρίς να τον προσβάλλουν.

Θα σε παρακαλούσα θερμά να σταματήσεις τις συνεχείς ειρωνείες σε ότι γράφω και να είσαι πιο κόσμιος.

Με εκτίμηση,

Δημήτρης
 

gerassis

Well-Known Member
Δε γίνεται και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο φίλε. Ξεπατωνουν από πίσω και φυτεύουν εμπρός. Οι μικρές ουλές με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι θα φαίνονται και θα παραφαινονται
 

Georgie

Well-Known Member
Η δικιά σου ειναι σε καλύτερη κατάσταση μετα την επέμβαση σε τοσο κοντό κούρεμα ?
Να λάβουμε υπόψιν οτι η τρίχα του @gerassis ειναι ίσια και μαύρη !
 

Adriano

Well-Known Member
Δε γίνεται και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο φίλε. Ξεπατωνουν από πίσω και φυτεύουν εμπρός. Οι μικρές ουλές με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι θα φαίνονται και θα παραφαινονται

Gerasis (με συγχωρείς δεν έχω συγκρατήσει το όνομα σου). Ας συμφωνήσουμε από την αρχή ότι συζήτηση κάνουμε μιας και είμαστε ομοιοπαθείς.

Σου επισυνάπτω ένα βίντεο με αποτέλεσμα για τη διαχείριση της δότριας.


Τι άποψη έχεις;
 

Adriano

Well-Known Member
Η δικιά σου ειναι σε καλύτερη κατάσταση μετα την επέμβαση σε τοσο κοντό κούρεμα ?
Να λάβουμε υπόψιν οτι η τρίχα του @gerassis ειναι ίσια και μαύρη !
Δεν θα σου απαντήσω Γιώργο γιατί δεν θέλω να μπω στη διαδικασία σύγκρισης σε τέτοιο επίπεδο. Λέω την άποψη μου απλά.

Δεν μπαίνω σε συζήτηση επιπέδου το δικό μου μου βρωμάει το δικό σου κολυμπάει. Δεν μπλέκω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δε γίνεται και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο φίλε. Ξεπατωνουν από πίσω και φυτεύουν εμπρός. Οι μικρές ουλές με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι θα φαίνονται και θα παραφαινονται
Δεν ισχύει αυτό, εκτός αν εννοείςότι ισχύει σε όλες τις μμ της Φιγούρας.
 

Tsek

Well-Known Member
Aκόμα τα ίδια ρε Αντριάνο? Μην μπαίνεις καν σε νήματα μικρών κλινικών αφου σε χαλάει.
Τι μαζοχισμός ειναι αυτός. Πήγαινε στον καλύτερο να σε φτίαξει και να μη φαίνεται τίποτα να ησυχάσει το φόρουμ.
Όλο τα ίδια γράφεις.
Μιά χαρά πήγε ο άνθρωπος. Αν δείχνει έτσι στις φωτογραφίες, απο κοντά θα είναι πολύ καλύτερος.
Δεν φαίνεται στο μάτι παράθυρο σε αυτή τη δότρια.
 

gerassis

Well-Known Member
Δεν ισχύει αυτό, εκτός αν εννοείςότι ισχύει σε όλες τις μμ της Φιγούρας.
2450 grafts φυτευτηκαν τα περισσότερα πολυτριχα πράγμα που σημαίνει ότι βγήκαν περισσότερα γιατί σίγουρα υπήρχαν απώλειες. Η άποψη πχ του Αναστασακη είναι ότι η συνολική ουλη στη Fue είναι πολύ μεγαλύτερη από ότι στη Fut. Απλά στη Fut φαίνεται έντονα γιατί το μάτι είναι συνηθισμένο να εντοπίζει ότι μοιάζει συνεχόμενο. Πχ γραμμή. Δεν έχω υπόψιν καμία άλλη μμ από τα figura μόνο μια αποτυχημένη διπλή ενός συναδέλφου (Θεσσαλονίκη και Αθήνα) που την έκανε με την κυρία Χαλαρη (με τη δική της ομάδα) η οποία ποια δεν συνεργάζεται με την εταιρία.
 

Adriano

Well-Known Member
Aκόμα τα ίδια ρε Αντριάνο? Μην μπαίνεις καν σε νήματα μικρών κλινικών αφου σε χαλάει.
Τι μαζοχισμός ειναι αυτός. Πήγαινε στον καλύτερο να σε φτίαξει και να μη φαίνεται τίποτα να ησυχάσει το φόρουμ.
Όλο τα ίδια γράφεις.
Μιά χαρά πήγε ο άνθρωπος. Αν δείχνει έτσι στις φωτογραφίες, απο κοντά θα είναι πολύ καλύτερος.
Δεν φαίνεται στο μάτι παράθυρο σε αυτή τη δότρια.

To έγραψα και πιο πάνω. Θα ήθελα να μπορώ να λέω ότι θέλω όποτε θέλω. Δεν καταλαβαίνω γιατί ενίστασαι. Και δεν καταλαβαίνω και το "ρε".

Απευθυνθηκα στον gerassis για συγκεκριμένο ζήτημα που θεωρώ πως υπάρχει. Φαίνεται. Τι να κάνουμε τώρα;
 

gerassis

Well-Known Member
9 μήνες + πέρασαν. Άρχισα saw palmetto για να ενισχύσω κάτι μικρά τριχακια που έχω ενδιάμεσα. Το αποτέλεσμα για 2450grafts που μοιράστηκαν και στις 2 περιοχές αναμενόμενα όχι πολύ πυκνό. Η φύτρωση των εμφυτευμενων κορυφαία γιαυτό τη θεωρώ επιτυχημένη. Θα μακρυνω λίγο το μαλλί και θα επανέλθω με επιπλέον φώτο. Σκέφτομαι 2η μεταμόσχευση αλλά θέλω να περιμένω λίγο καιρό να δω την εξέλιξη της γιατί γενικά έιχα αραιώσει σε όλη τη κορυφή από εντελώς ως αρκετά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20191015_092750.jpg
    IMG_20191015_092750.jpg
    557.7 KB · Προβολές: 628
  • IMG_20191015_092933.jpg
    IMG_20191015_092933.jpg
    538.7 KB · Προβολές: 597
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Θες δουλίτσα αδερφέ..και μπρος και πίσω..Βέβαια τέτοια κουρέματα είναι απαιτητικά σε πυκνότητα..
 
Μπλουζα