billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

billys_xx

Member
Καλησπερα! Στις 6-7 Ιουνίου πραγματαποιησα την πρώτη μου μεταμόσχευση 3842 grafts - 11266 τρίχες στον Dr Τυρκαλά Σωτήριο στην Θεσσαλονίκη. Όπως προανέφερα η επέμβαση διήρκεσε 2 ήμερες. Την πρώτη έγινε εξαγωγή 1852 grafts - 4775 τρίχες και τοποθετηθηκαν από αυτά περίπου τα 900 στη ζώνη Γ και τα υπόλοιπα στην ζώνη Α κλείνοντας κάποια κενά. Την δεύτερη ήμερα έγινε εξαγωγή 1990 grafts - 6491 τρίχες και τοποθετηθηκαν όλα στην hairline και στους κροτάφους. Η επέμβαση κράτησε περίπου στις 7 ώρες την πρώτη ήμερα και περίπου 8 την δεύτερη. Η επέμβαση πραγματοποιηθηκε εξ ολοκλήρου από τον Κ. Τυρακλα. Ο γιατρός σοβαρός μετρημένος και με αγάπη για αυτό που κάνει. Στην όλη διαδικασία έμεινα ευχαριστημενος και από την συμπεριφορά του γιατρού και ως προς το αποτέλεσμα που είδα. Σας παραθέτω κάποιες φωτογραφίες από το πριν και το μετά.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200608-142119_Gallery.jpg
    Screenshot_20200608-142119_Gallery.jpg
    1 MB · Προβολές: 762
  • Screenshot_20200608-141725_Gallery.jpg
    Screenshot_20200608-141725_Gallery.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 802
  • Screenshot_20200608-140939_Gallery.jpg
    Screenshot_20200608-140939_Gallery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 842
  • Screenshot_20200608-140833_Viber.jpg
    Screenshot_20200608-140833_Viber.jpg
    867.7 KB · Προβολές: 966
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Καλη φυτρωση να εχεις!

Μηπως εχεις και φωτογραφιες πριν την επεμβαση με μακρυ μαλλι ; επισης ποσο στοιχησε;;
 

billys_xx

Member
Σε ευχαριστώ πολύ! Ένα ευρώ το graft + 500 ευρω τα έξοδα της κλινικής για 2 ημέρες (250€ την κάθε μέρα)
 

Συνημμένα

  • 20200608_162445.jpg
    20200608_162445.jpg
    189.7 KB · Προβολές: 1,071

tol

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ! Ένα ευρώ το graft + 500 ευρω τα έξοδα της κλινικής για 2 ημέρες (250€ την κάθε μέρα)
Φιλε μου, κατ' αρχας σου ευχομαι καλη φυτρωση.
Η περιπτωση σου ειναι ακρως ενδιαφερουσα.
Αν ο κ. Τυρκαλας καταφερει να παρουσιασει το αναμενομενο αποτελεσμα, θα του βγαλω το καπελο. Προσωπικα δεν εχω σε εκτιμηση κανεναν γιατρο που προερχεται απο την DHI, γιατι απλουστατα πιστευω οτι "με οποιον δασκαλο θα κατσεις, τετοια γραμματα θα μαθεις".

Ωστοσο, ειναι αναμφισβητητο οτι ο συγκεκριμενος γιατρος εχει διαφοροποιηθει σε αρκετα σημεια.

Δεν ειναι "λησταρχος", οπως στην DHI. Οι τιμες που χρεωνει ειναι πραγματικα πολυ καλες.

Επειτα εχει ξεφυγει απο τα απαραδεκτα ορια grafts (περιπου 1500) που βαζουν ανα συνεδρια στην DHI. Εχει ανεβασει τον πηχυ γυρω στα 1900 ανα συνεδρια, αρκετα ικανοποιητικο νουμερο.

Τελος, φαινεται οτι ή ειναι ριψοκινδυνος ή εχει μεγαλη εμπιστοσυνη στις ικανοτητες του. Ειλικρινα ειμαι περιεργος να δω πως καταφερε να διαχειριστει ενα τοσο δυσκολο περιστατικο σαν το δικο σου.

Τι εννοω; Εχεις αρκετο μαλλι και απορω πως μπορεσε να βαλει 11200 τριχες που θεωρητικα θα μπορουσαν να αντιστοιχουν σε πανω απο 5500 grafts (με τον συνηθη λογο του 2).

Τετοια επιθετικη προσεγγιση ουτε ο Ερντογαν που φημιζεται για αυτη την τακτικη.

Μακαρι να μην αποτελει μια ριψοκινδυνη αποφαση. Μακαρι να πανε ολα κατ' ευχην.

Κανονικα με τετοιο προϋπαρχον μαλλι και 11200 τριχες θα πρεπει να γινεις Μπεζος.

Σου το ευχομαι ολοψυχα!
 

billys_xx

Member
Σε ευχαριστώ πολύ! Όσο εύκολο και να φαίνεται από τις φωτογραφίες η ζώνη Α είχε πολλά κενα..η hairline ανύπαρκτη οπως επισης και ο ένας κρόταφος. Νομίζω ότι φαίνεται και στις φωτογραφίες ότι έπεσαν ολα τα grafts στην hair line και στους κροτάφους κατεβάζοντας περίπου 1.5 εκατοστό την hairline. Ζητούμενο δικο μου ήταν η φυσικότητα του αποτελέσματος καθώς και η πύκνωση. Όσο αφορά τον κ. Τυρκαλα μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις αλλα δεν θέλω να λεω μεγάλες κουβέντες και νομίζω το αποτέλεσμα και μόνο θα μιλήσει εφόσον βγει ωραίο (σίγουρα έχω και εγώ τις επιφυλάξεις μου). Οποιαδήποτε συμβουλή ή παρατήρηση περι της μεταμόσχευση μου είναι δεκτή. Θέλω να τονίσω ότι ένα βασικό κριτήριο που εμπιστεύτηκα τον κ. Τυρκαλα ειναι οτι την μεταμόσχευση την έκανε εξ ολοκλήρου αυτός. Νομίζω γνωρίζουμε όλοι το τι συμβαίνει στις μεγάλες κλινικές.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ! Όσο εύκολο και να φαίνεται από τις φωτογραφίες η ζώνη Α είχε πολλά κενα..η hairline ανύπαρκτη οπως επισης και ο ένας κρόταφος. Νομίζω ότι φαίνεται και στις φωτογραφίες ότι έπεσαν ολα τα grafts στην hair line και στους κροτάφους κατεβάζοντας περίπου 1.5 εκατοστό την hairline. Ζητούμενο δικο μου ήταν η φυσικότητα του αποτελέσματος καθώς και η πύκνωση. Όσο αφορά τον κ. Τυρκαλα μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις αλλα δεν θέλω να λεω μεγάλες κουβέντες και νομίζω το αποτέλεσμα και μόνο θα μιλήσει εφόσον βγει ωραίο (σίγουρα έχω και εγώ τις επιφυλάξεις μου). Οποιαδήποτε συμβουλή ή παρατήρηση περι της μεταμόσχευση μου είναι δεκτή. Θέλω να τονίσω ότι ένα βασικό κριτήριο που εμπιστεύτηκα τον κ. Τυρκαλα ειναι οτι την μεταμόσχευση την έκανε εξ ολοκλήρου αυτός. Νομίζω γνωρίζουμε όλοι το τι συμβαίνει στις μεγάλες κλινικές.
Μπράβο φίλε μου για την επιλογή σου κ καλώς ήρθες στο κλαμπ κ εσύ του συγκεκριμένου γιατρου.χαιρομαι προσωπικά πολύ που βλέπω σιγά σιγά δουλειές του να ανεβαίνουν εδώ μέσα ( κάνοντας την αρχή) και είναι καιρός να πάρει την αξία και αναγνώριση που του αξίζει κ εντός συνόρων. Καιρός να μπει στο κάδρο του φόρουμ. Άραξε κ εσύ κ κάνε υπομονη. Τα καλύτερα έρχονται ! Και εσύ κ ο Άλεξ μαλλί πλεξούδα θα χετε σε λίγους μήνες ! :p
 

billys_xx

Member
Μπράβο φίλε μου για την επιλογή σου κ καλώς ήρθες στο κλαμπ κ εσύ του συγκεκριμένου γιατρου.χαιρομαι προσωπικά πολύ που βλέπω σιγά σιγά δουλειές του να ανεβαίνουν εδώ μέσα ( κάνοντας την αρχή) και είναι καιρός να πάρει την αξία και αναγνώριση που του αξίζει κ εντός συνόρων. Καιρός να μπει στο κάδρο του φόρουμ. Άραξε κ εσύ κ κάνε υπομονη. Τα καλύτερα έρχονται ! Και εσύ κ ο Άλεξ μαλλί πλεξούδα θα χετε σε λίγους μήνες ! :p
Σε ευχαριστω Γιώργο! Δεν θα σου κρυψω οτι βλέποντας το δικό σου αποτέλεσμα και του Αλεξ με ώθησε ώστε να επιλέξω τον κ. Τυρκαλα. Τα ποστ έχουν ενημερωτικό χαρακτήρα και ελπίζω και εγώ με την σειρά μου να βοηθήσω κοσμο στην επιλογή γιατρού οπως βοηθήθηκα και εγω. Όπως προανέφερα τα αποτελέσματα και μόνο μπορούν να κρίνουν την επιλογή!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Σε ευχαριστω Γιώργο! Δεν θα σου κρυψω οτι βλέποντας το δικό σου αποτέλεσμα και του Αλεξ με ώθησε ώστε να επιλέξω τον κ. Τυρκαλα. Τα ποστ έχουν ενημερωτικό χαρακτήρα και ελπίζω και εγώ με την σειρά μου να βοηθήσω κοσμο στην επιλογή γιατρού οπως βοηθήθηκα και εγω. Όπως προανέφερα τα αποτελέσματα και μόνο μπορούν να κρίνουν την επιλογή!
Ε οκ το δικό μου περιστατικό απευθύνεται σε μεγάλα nw (6+) κ με τεχνικές δυσκολιες. Άλλη φάση το δικό μου... Άλλα εσένα και του Άλεξ μοιάζουν πολύ με την διαφορά ότι σε σένα κινήθηκε πολύ επιθετικά κ κάτι μου λέει ότι μάλλον θα επέμεινες εσύ για αυτό. Έτσι κτλ από τους αριθμούς τουλάχιστον... Πάντως όπως κ να χει πιστεύω ότι πας για μεταμόρφωση τρελη πιθανότατα.
 

billys_xx

Member
Ε οκ το δικό μου περιστατικό απευθύνεται σε μεγάλα nw (6+) κ με τεχνικές δυσκολιες. Άλλη φάση το δικό μου... Άλλα εσένα και του Άλεξ μοιάζουν πολύ με την διαφορά ότι σε σένα κινήθηκε πολύ επιθετικά κ κάτι μου λέει ότι μάλλον θα επέμεινες εσύ για αυτό. Έτσι κτλ από τους αριθμούς τουλάχιστον... Πάντως όπως κ να χει πιστεύω ότι πας για μεταμόρφωση τρελη πιθανότατα.
Ζητούμενο δικο μου ήταν μια καλή πύκνωση, φυσικότητα στο μαλλί και να χαμηλώσω οσο μας παίρνει την hairline καθώς ήταν σχεδόν ανυπαρκτη. Τον αριθμό των grafts το έκρινε ο γιατρός και όχι εγώ.
 
Καλή φυτρωση να έχεις φίλε μου, γνωρίζεις τι εργαλεία εξαγωγής χρησιμοποίησε ο γιατρός ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
φωτογραφιες μεγαλες καθαρες απο κλινικη κτλ ; Ουτε εδω υπαρχουν ουτε στο δευτερο περιστατικο της κλινικης στο φορουμ. Εψαξα την κλινικη στο google δεν εχει ουτε πληροφοριες για μεταμοσχευσεις ,για το γιατρο κτλ , ουτε φωτογραφιες πριν και μετα , ουτε για θεραπειες . Τα ιδια και στο ινσταγραμ και στο φειςμπουκ . Το να μην μπορεις να βρεις πληροφοριες δεν εμπνεει εμπιστοσυνη . Καλη επιτυχια ωστοσο με τη μεταμοσχευση . Ελπιζω συντομα να ποσταρεις πιο καθαρες φωτογραφιες.
 

L.a.

Member
Καλή φύτρωση φίλε. Έχω μια απορία. Τη δεύτερη μερα που έφτιαξες χερλαιν με 1990 grafts, και σε τρίχες πάνω από 6000 χιλιάδες τρίχες σημαίνει ότι ο γιατρός έβαλε μόνο τριτριχα και τετρατριχα;
 
Μπλουζα