billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ! Σιγουρα η εικόνα μου εχει αλλάξει ριζικα ως προς το καλύτερο αλλά θεωρώ ότι υπάρχει μια αραίωση στη hairline που με ενοχλεί κι εμένα (κακώς ίσως γιατι να γινω πάλι 18 δεν παίζει) Ίσως να χρειαζόταν κάποια grafts ακόμα ωστε να ειχα ενα πιο πυκνό αποτέλεσμα. Βέβαια αν παρατηρήσετε τις φώτο πριν την μεταμόσχευση και μετά θα καταλάβετε ότι ήμουν τελείως άδειος μπροστα + την υπερβολή να κατεβασω 2 εκατοστά την οποία hairline ειχα +4+ πόντους του κροτάφους μου. Εν αναμονή να δω να εχει κάτι ακόμα να δώσει. Ψιλαφιζοντας την περιοχή στην hairline αντιλαμβάνομαι τρίχες σαν γενιά στους κροτάφους μόνο. Ίσως είναι νέες τρίχες... ισως και οχι γιατι τις νιωθω κανα 2 μηνες
Προς την τιμή σου που το λες για τις υπερβολικές απαιτήσεις γιατί εγώ το γνώριζα αυτό αλλά δεν ήθελα να το πω δημόσια ...πρόσφατα μάλιστα τον ρώτησα και για το δικό σου περιστατικό κ πως το βλέπει ...Παρ ότι σου κατέβασε αρκετά την χερλαίν μετά από απαίτηση σου εσύ ήθελες κ άλλο κάτι που θα χάνε σε πυκνότητα....αλλά λογικευτηκες...όπως κ να χει έχεις ακόμα να δώσεις και θα κλείσουν τα κενά...λίγο υπομονή ακόμα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Μακάρι να βλέπεις τριχουλες να σκάνε γιατί εγώ στον καθρέφτη δεν βλέπω κατι. Μονο ψιλαφιζοντας την hairline αντιλαμβάνομαι τριχουλες σαν γενιά 3 ημερών
να σε ρωτησω εχεις καμια φωτο με την hairline προ μεταμοσχευσης με μακρια μαλλια;
 
@billys_xx η διαφορά της εικόνας σου του πριν και μετά είναι πολύ μεγάλη επίσης πιστέυω οτι πας στον καθρέπτη χωρίς <<φόβο>> ,πολύ καλό αποτέλεσμα .
 

vlafo

Well-Known Member
Billy's
Μπορείς να βάλεις φωτογραφίες προ μμ που να δείχνουν καθαρά το πρόβλημα όπως και crown προ και μετά μμ?
 

billys_xx

Member

Συνημμένα

  • 20201210_014846.jpg
    20201210_014846.jpg
    415.9 KB · Προβολές: 387

billys_xx

Member
Έχεις ήδη εμφανή αλλαγή στην εικόνα σου. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά.
Υπομονή κάνω ! Όπως και να έχει είμαι πολύ ευχαριστημένος ακόμα και αν μείνει ετσι. Στην τελική αν υπάρχει κάποιο κενό παω να συμπληρώσω κάποια graft ακόμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ήσουν πολύ ψηλά ...στο έχτισε όλο από την αρχή ... τεράστιο κούτελο φαινόταν ....για αυτό κ δεν ήθελε να κτβ κ άλλο....εγώ νομίζω ότι θα κλείσεις κ άλλο κ δεν θα ξανά ασχοληθείς με την περιοχή...
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε χρειάζεται να βάλεις άλλες φωτό ,όταν μπορέσεις να βγάλεις κάνε τον κόπο και ανέβασε τες .δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη .ένα σημείο δεν μου κάθεται καλά επίσης πολύ κατέβασμα στη hairline που μάλλον αχρειαστο ήταν..από την άλλη τον καταλαβαίνω τον φίλο γιατί όταν το μέτωπο έχει ανέβει τόσο πριν σου σπάει τα νεύρα ..δεν ξέρω ας ανεβάσει ο φίλος άλλες φωτό ,από πιο μακριά λίγο το κινητό και πιο ψηλά..πανοραμικές να ειναι
 

vagosx

Well-Known Member
Billy η αλλαγή στην εικόνα σου είναι παρα πολυ μεγάλη, όντως το κατέβασμα ήταν μεγάλο που σου έκανε, αλλά κατα τη γνωμη μου ήταν αναγκαίο διότι το κούτελο είχε ανεβεί παρα πολυ. Το αποτέλεσμα είναι πολυ φυσικό και είναι καλοσχεδιασμένη η hairline.
Φυτρωση υπάρχει αρκετή και είναι ακόμη σε εξέλιξη. Το μόνο μείον όπως επεσήμαναν και τα παιδια είναι το κέντρο της hairline όπου υπολείπεται ακόμη, αλλά ακόμη εισαι στους 6 μήνες, οποτε περιμένεις τουλάχιστον κάνα δίμηνο για να δεις και την τελική πορεία.
Σε κάθε περίπτωση δείχνεις 10 χρονια νεότερος.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν δεν κατέβαζες χερλάιν με τον ίδιο αριθμό g και ίδιο λόγο εξαγωγής που έχεις με το περιστατικό, έτσι θα ήσουν μπροστά και αν υποθέσουμε ότι έχεις σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά.
Πάντως έχεις δρόμο ακόμα και θεωρώ ότι θα δέσουνε όλα όμορφα.
 

alex7

Well-Known Member
Αν δεν κατέβαζες χερλάιν με τον ίδιο αριθμό g και ίδιο λόγο εξαγωγής που έχεις με το περιστατικό, έτσι θα ήσουν μπροστά και αν υποθέσουμε ότι έχεις σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά.
Πάντως έχεις δρόμο ακόμα και θεωρώ ότι θα δέσουνε όλα όμορφα.
Ο συγκεκριμένος ασθενής είναι 30 ετών και παίρνει και finasrteride μπόλικη .Δεν πρέπει να υποτιμάται καθόλου η συμβολή της στο τελικό αποτέλεσμα .Δεν είναι συνεπώς ευθεία συγκρίσιμη η περίπτωση με του billy
 

vlafo

Well-Known Member
Τη φιναστερίδη την παίρνεις προ μμ για να κρατήσεις τα υπόλοιπα που έχεις ώστε να μην υποστούν σοκ από την επέμβαση και να μπουστάρουν καλύτερα αυτά που ήδη έχεις.
Μετά τη μμ πάλι την ίδια δουλειά κάνει,στα μμ δεν παίζει κανένα ρόλο
Άρα φυσικά και μπορείς να συγκρίνεις τουλάχιστον αρχικά.
 

alex7

Well-Known Member
Τη φιναστερίδη την παίρνεις προ μμ για να κρατήσεις τα υπόλοιπα που έχεις ώστε να μην υποστούν σοκ από την επέμβαση και να μπουστάρουν καλύτερα αυτά που ήδη έχεις.
Μετά τη μμ πάλι την ίδια δουλειά κάνει,στα μμ δεν παίζει κανένα ρόλο
Άρα φυσικά και μπορείς να συγκρίνεις τουλάχιστον αρχικά.
Ο συγκεκριμένος του Κουτο δεν αναφέρει ποτέ ξεκίνησε αγωγή φιναστεριδης.Έχω δει σε περιστατικά του Lorenzo να δίνει φιναστεριδη για 6 μήνες πριν την επέμβαση και να γεμίζει μαύρα τριχακια όλη η καραφλή περιοχή που ήταν άδεια προηγουμένως
 

vlafo

Well-Known Member
Ο συγκεκριμένος παίρνει 1mg και minoxidil twice a day.
Ναι πράγματι τριχάκια που δεν κάνουν καμία διαφορά απλά ήταν σε τελογενή φάση αυτό είναι όλο.
Σε άδειες περιοχές δεν επιδρά αλλά ανακόπτει εντελώς την τριχόπτωση και κρατάει τη διάμετρο της τρίχας στο φυσιολογικό της επίπεδο.
Αυτό από μόνο του κάνει τεράστια διαφορά.
 

makis25

Well-Known Member
Αν δεν κατέβαζες χερλάιν με τον ίδιο αριθμό g και ίδιο λόγο εξαγωγής που έχεις με το περιστατικό, έτσι θα ήσουν μπροστά και αν υποθέσουμε ότι έχεις σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά.
Πάντως έχεις δρόμο ακόμα και θεωρώ ότι θα δέσουνε όλα όμορφα.
vlafo τι ειναι αυτα που ποσταρεις , ντροπη! μου προκαλουν κριση αγχους αυτα τα αποτελεσματα
 
Μπλουζα