billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

vlafo

Well-Known Member
Εκεί ελπίζω, 3500-3800 grafts. Σύμφωνα με το γιατρό διήμερο session και κάνει το καλύτερο δυνατό όσον αφορά τον αριθμό των grafts, αυτη είναι η λογική του.

Τα παρακολουθώ όλα τα θέματα του Τυρκαλά.
Ναι είναι ελπιδοφόρος πολύ και διαφοροποιείται σε πολλά θέματα.
Τα έχω γράψει άλλωστε.
Γιατί Φεβρουάριο τόση αναμονή πλέον έχει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Ηταν το πρώτο διαθέσιμο Σαββατοκύριακο όταν το έκλεισα αρχές Δεκέμβρίου, γιατί μου είναι πολύ δύσκολο για καθημερινή.

Και το ΣΚ 2-3 Ιανουαρίου το οποίο απέκλεισα για ευνόητους λόγους. :D
 

billys_xx

Member
Καλησπέρα στην παρέα! Συγνώμη που άφησα το ποστ μου ενενημερωτο αλλα ειχα και εχω οικογενειακά τρεχάματα. Λοιπόν ειμαι στους 6 μηνες και 2 ημέρες. Έβγαλα κάποιες φώτο στη δουλειά και τις ανεβάζω. Αν καποιος θέλει να δει κατι διαφορετικο μου το ζητάει. (Κάποιες δεν μπορω να την ανεβάσω γιατι ειναι μεγάλο το αρχειο μου λεει , αν κάποιος μπορει να με βοηθησει ωστε να τις βαλω κι αυτές μου λέει πως)
 

Συνημμένα

  • 20201209_152739.jpg
    20201209_152739.jpg
    669.9 KB · Προβολές: 532
  • 20201209_152709.jpg
    20201209_152709.jpg
    659.6 KB · Προβολές: 536
  • 20201209_152639.jpg
    20201209_152639.jpg
    650 KB · Προβολές: 529

Tasos91

Member
Καλησπέρα στην παρέα! Συγνώμη που άφησα το ποστ μου ενενημερωτο αλλα ειχα και εχω οικογενειακά τρεχάματα. Λοιπόν ειμαι στους 6 μηνες και 2 ημέρες. Έβγαλα κάποιες φώτο στη δουλειά και τις ανεβάζω. Αν καποιος θέλει να δει κατι διαφορετικο μου το ζητάει. (Κάποιες δεν μπορω να την ανεβάσω γιατι ειναι μεγάλο το αρχειο μου λεει , αν κάποιος μπορει να με βοηθησει ωστε να τις βαλω κι αυτές μου λέει πως)

Ευχαριστουμε για το update! Πως νιώθεις εσύ σε γενικές (ή και ειδικές) γραμμές?
Ευχαριστημένος?
 

billys_xx

Member
Ευχαριστουμε για το update! Πως νιώθεις εσύ σε γενικές (ή και ειδικές) γραμμές?
Ευχαριστημένος?
Meτα απο 15 χρονια ξαναεχω hairline! Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος αλλα για να πω την αλήθεια θα ήθελα λίγο παραπάνω πύκνωση στην hairline (ισως να εβαζα αλλα 700-1000 graft) Πιστευω το αποτέλεσμα δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα.. ίσως εχει να δώσει κάτι ακόμα
 

vlafo

Well-Known Member
Billy
Έβαλες 3800g συνολικά,2900g χερλάιν και άλλα 900g crown και με αρκετό μαλλί μεσαία ζώνη.Πόσα άλλα?
Επίσης με τέτοιους εξωπραγματικούς λόγους όπως είχα αναφέρει,θα πρέπει να μιλάμε για διαστημικό αποτέλεσμα όταν αυτό ολοκληρωθεί.

Χρειάζονται και άλλες φωτό να δούμε ,γιατί στις υπάρχουσες διακρίνω και χερλάιν και επίσης από χερλάιν και πίσω (φωτό 152639) αραιή εικόνα και διαπερνάει το μάτι εύκολα ενώ δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό.

Από τις φωτογραφίες της τοποθέτησης φαινότανε πολύ πυκνή η δουλειά που είχε γίνει.

Η εμφάνιση σου σίγουρα άλλαξε αρκετά,αλλά για να τοποθετηθούμε ακριβέστερα βάλε και άλλες φωτογραφίες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστές οι παρατηρήσεις αλλά νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες ακόμα για να εκφράσουμε καλύτερη γνώμη. Σίγουρα το αποτέλεσμα μέχρι τώρα με καλύτερες συνθήκες φωτισμού θα φαίνεται φτωχότερο.
 

Stratos

Well-Known Member
Meτα απο 15 χρονια ξαναεχω hairline! Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος αλλα για να πω την αλήθεια θα ήθελα λίγο παραπάνω πύκνωση στην hairline (ισως να εβαζα αλλα 700-1000 graft) Πιστευω το αποτέλεσμα δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα.. ίσως εχει να δώσει κάτι ακόμα
έχει ακόμα πολύ να δώσει, μην αγχώνεσαι, μια χαρά θα πάει, επέλεξες καλή κλινική και καλό αριθμό grafts, οπότε θα πας σούπερ...
 

manly_Man

Well-Known Member
Βλεπω παντως πολλες μυτουλες να ξεπεταγονται...πρεπει να περιμενει ακομα..δεν εχουν ολοι γρηγορη φυτρωση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα μιλάμε και κρίνουμε.Σίγουρα είναι νωρίς ακόμα.
Και χρειάζονται και φωτογραφίες crown.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σωστές οι παρατηρήσεις αλλά νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες ακόμα για να εκφράσουμε καλύτερη γνώμη. Σίγουρα το αποτέλεσμα μέχρι τώρα με καλύτερες συνθήκες φωτισμού θα φαίνεται φτωχότερο.
Πιθανόν χαζή ερώτηση αλλά έχω λόγο που την κάνω..... Υπάρχει κάποια τεχνική .. κάποιο στυλ που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τον γιατρό με αποτέλεσμα να καθυστερεί η φυτρωση λίγο περισσότερο από το σύνηθες ;
 

manly_Man

Well-Known Member
Πιθανόν χαζή ερώτηση αλλά έχω λόγο που την κάνω..... Υπάρχει κάποια τεχνική .. κάποιο στυλ που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τον γιατρό με αποτέλεσμα να καθυστερεί η φυτρωση λίγο περισσότερο από το σύνηθες ;
η μινοξιδιλη x 2 φορες τη μερα επιταχυνει πολλες φορες τη φυτρωση μετα την επεμβαση λογω της αυξημενης αιματωσης που προκαλει...ο φιλος εδω δεν ξερω αν χρησιμοποιει...μαλλον οχι
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Όχι κάτι που ξέρω.
Συνηθίζουν τα αποτελέσματα του να έχουν αργό Ρυθμό ανάπτυξης ...βέβαια αυτό μπορεί να έχει σχέση κ στο ότι ποτέ δεν προτείνει καμιά θεραπεία κ συνήθως τα περιστατικά του δεν είχαν ούτε έχουν σκοπό να κάνουν κάποια θεραπεία λόγο άγνοιας κυρίως ....μάλλον να ναι κ ο μόνος λόγος αυτός αν κρίνω κ από τον εαυτό μου σε σχέση με την περσινή μμ που έβαζα μινοξιδιλι και φέτος που δεν έκανα τίποτα κ έκανα το μπαμ δυο μήνες αργότερα....
Υγ: έχεις ακόμα δρόμο Μπίλι μια χαρά θα πάει...προσπάθησε να βάζεις ανά μήνα από δω κ μπρος και σε εξωτερικές συνθήκες....πιστεύω σε δύο μήνες από τώρα θα δέσει εντελώς γιατί ακόμα σκάνε τρίχες....
 

billys_xx

Member
η μινοξιδιλη x 2 φορες τη μερα επιταχυνει πολλες φορες τη φυτρωση μετα την επεμβαση λογω της αυξημενης αιματωσης που προκαλει...ο φιλος εδω δεν ξερω αν χρησιμοποιει...μαλλον οχι
Χρησιμοποιώ ένα μήνα μετά την επέμβαση πρωι βράδυ 6 ψεκασμούς
 
Τελευταία επεξεργασία:

billys_xx

Member
Σωστές οι παρατηρήσεις αλλά νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες ακόμα για να εκφράσουμε καλύτερη γνώμη. Σίγουρα το αποτέλεσμα μέχρι τώρα με καλύτερες συνθήκες φωτισμού θα φαίνεται φτωχότερο.
Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ! Σιγουρα η εικόνα μου εχει αλλάξει ριζικα ως προς το καλύτερο αλλά θεωρώ ότι υπάρχει μια αραίωση στη hairline που με ενοχλεί κι εμένα (κακώς ίσως γιατι να γινω πάλι 18 δεν παίζει) Ίσως να χρειαζόταν κάποια grafts ακόμα ωστε να ειχα ενα πιο πυκνό αποτέλεσμα. Βέβαια αν παρατηρήσετε τις φώτο πριν την μεταμόσχευση και μετά θα καταλάβετε ότι ήμουν τελείως άδειος μπροστα + την υπερβολή να κατεβασω 2 εκατοστά την οποία hairline ειχα +4+ πόντους του κροτάφους μου. Εν αναμονή να δω να εχει κάτι ακόμα να δώσει. Ψιλαφιζοντας την περιοχή στην hairline αντιλαμβάνομαι τρίχες σαν γενιά στους κροτάφους μόνο. Ίσως είναι νέες τρίχες... ισως και οχι γιατι τις νιωθω κανα 2 μηνες
 

billys_xx

Member
Συνηθίζουν τα αποτελέσματα του να έχουν αργό Ρυθμό ανάπτυξης ...βέβαια αυτό μπορεί να έχει σχέση κ στο ότι ποτέ δεν προτείνει καμιά θεραπεία κ συνήθως τα περιστατικά του δεν είχαν ούτε έχουν σκοπό να κάνουν κάποια θεραπεία λόγο άγνοιας κυρίως ....μάλλον να ναι κ ο μόνος λόγος αυτός αν κρίνω κ από τον εαυτό μου σε σχέση με την περσινή μμ που έβαζα μινοξιδιλι και φέτος που δεν έκανα τίποτα κ έκανα το μπαμ δυο μήνες αργότερα....
Υγ: έχεις ακόμα δρόμο Μπίλι μια χαρά θα πάει...προσπάθησε να βάζεις ανά μήνα από δω κ μπρος και σε εξωτερικές συνθήκες....πιστεύω σε δύο μήνες από τώρα θα δέσει εντελώς γιατί ακόμα σκάνε τρίχες....
Υπομονή κάνω Γιώργο. Οπως και να εχει σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημένος ακομα και αν μεινει ως εχει το αποτέλεσμα. Ουτε θελω να θυμάμαι το 7 στρέμματα μέτωπο που είχα και hairline W
 

billys_xx

Member
Βλεπω παντως πολλες μυτουλες να ξεπεταγονται...πρεπει να περιμενει ακομα..δεν εχουν ολοι γρηγορη φυτρωση!
Μακάρι να βλέπεις τριχουλες να σκάνε γιατί εγώ στον καθρέφτη δεν βλέπω κατι. Μονο ψιλαφιζοντας την hairline αντιλαμβάνομαι τριχουλες σαν γενιά 3 ημερών
 
Μπλουζα