Dht blocker ?

Kostaskori

New Member
Καλησπερα σε ολους. Τι μπορω να χρησιμοποιήσω για να μειωσω τα επιπεδα dht? Καποιο σαμπουαν. Για να το συνδυασω με μινιξιδιλη. Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostaskori

New Member
Δεν υπάρχει κατι που να κανει δουλεια τοπικα. Τι ηλικια εχεις?
23 φιλε μου. Απο τα 18 παρατηρω τριχοπτωση... Απο εξετασεις φαινεται οτι εχω αρκετη τεστοστερόνη... Ηδη εχει μπει το hair line... Και το μπιφτεκακι πισω δε το γλυτωνω ζε 3-4 χρονια οποτε θελω να προλαβω καταστασεις
 

dim d

Well-Known Member
Βαζεις μινοξ? και γω τοτε ξεκινησα να χανω, στην ηλικια σου...δυστυχως τα μονα μπλοκερ που δουλευουν ειναι οτι περιεχει φιναστεριδη. Οι εξετασεις στην ΑΑ δεν λενε κατι δεδομενου με το οτι οι ορμονες αυξομειωνονται καθε εποχη συν οτι η τεστοστερονη δεν ειναι δειγμα σε κατι.
 

dim d

Well-Known Member
Ειναι το μονο που δεν εχω δοκιμασει απο θεραπειες...δεν ξερω αλλα εδω οι γνωμες ειναι αντιθετες.
 

kaiba

Active Member
Υπάρχουν κάτι βιταμίνες της hairgen που λένε ότι μειώνουν την dht τώρα όπως είπαν και οι άλλοι αν δεν πάρεις φιναστερίδη σίγουρος δεν μπορείς να εισαι
 

geobald

Member
Τσέκαρε και κάποιο σαμπουαν με κετοκοναζόλη όπως nizoral ή fungoral. Για καθημερινή χρήση εγώ χρησιμοποιώ το regenepure dr που είναι πιο ήπιο και έχει μικρότερη περιεκτικότητα.
 
στις παρενεργειες της φιναστεριδης διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει καρκινο στο στηθος στους αντρες, με τρομαξε λιγο και ετσι το εκοψα, την χρησιμοποιουσα για 3-5 μηνες, αν και ειδα αποτελεσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα