Dhi 2017-18 τιμες!!!

Eltherion

Member
Μιας και προσφατα καναμε μια κουβεντα για τις (οικονομικες)τιμες της Ελλαδας σε σχεση με το εξωτερικο...να ο καινουργιος τιμοκαταλογος της DHI,τα συμπερασματα,δικα σας!
upload_2017-11-27_10-29-5.png
 

Συνημμένα

  • upload_2017-11-27_10-27-59.png
    upload_2017-11-27_10-27-59.png
    42.7 KB · Προβολές: 208

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Το "εως ταδε τριχες" με προβληματιζει γιατι χρεωνουν με την ωρα οποτε δεν δεσμευονται σε συγκεκριμενα grafts η τριχες. Και δεν δινουν εύρος τριχων οπότε μπορεί να δημιουργηθεί ένα κώλυμα κατα την επέμβαση και εν τέλει να μπουν πολύ λιγότερα. Κατα τα άλλα 7000 τρίχες aka 3500 grafts με 5,400€ ειναι καλη τιμη για ελλαδα. Αλλα και στο οτι χρεωνουν με τριχες δεν ξέρουμε πως θα μπορούσε να έχει αντίκρισμα σε grafts. Γενικα εχει πολλα κενά η προσφορά, αν τη διαμορφωσουν πιο συγκεκριμενα σε τοσα grafta για τοσα λεφτα θα ηταν αρκετα ανταγωνιστικη.
 

Eltherion

Member
Δεν θα το ελεγα και καλα!!!ειδικα στα μικρα norwood...1500τριχες δλδ μαχ 750 γκραφτς=1500 ευρω...2 ευρω το γκραφτ δλδ...ε δεν τ λες κ καλα!!!και το χειροτερο ολων που δεν υπαρχει κ στανταρ πας απο-εως!!!δλδ 5κ τριχες=2,5κ γκραφτς=5400 ευρω...δλδ...πανω απο 2 ευρω το γκραφτ...που ακριβως ειναι το καλα?
 

Eltherion

Member
7000 τριχες 5400€ γραφει ρε φιλε.δηλαδη 3200-3500grafts..δηλαδη 1.60€ το graft..
οχι κανεις λαθος αερατε!!!λεει εως 4000χιλιαδες τριχες 3200 ευρω...απο 4χιλιαδες τριχες ΚΑΙ 1 πας αυτοματα στο πακετο των 5400 ευρω...ποσα γκραφτς ειναι οι 4χιλιαδες τριχες?ειναι 2κ γραφτς?για κανε τωρα την πραξη ξανα!!!το χεσανε τελειως τ θεμα...τι 4κ τριχες βαλεις τι 7 η τιμη ειναι 5400 βαση του τιμοκαταλογου τους!!!
 

aeratos28

Just aeratos
Καλα ρε φιλε τωρα νομιζω υπερβαλεις..εχεις την εντυπωση δηλαδη οτι αν βγουν 300 τριχες πραπανω θα σε χρεωσουν με αλλο πακετο?αυτο μονο εσυ μπορεσες και το καταλαβες ετσι..γραφει πουθενα απο 4000+1 μεχρι 7000 τριχες 5400?? Ελεος ρε φιλε δηλαδη
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει αυτο ...οι τιμες ειναι διαπραγματεύσιμες ...το ξερετε καλυτερα απο μενα αυτο κ μαλλον να κοιτάτε την τιμη με το ταβάνι των τριχών της καθε προσφοράς....
 

aeratos28

Just aeratos
Ελπίζω να μην το λες σε εμένα Γιώργο αυτό..εγώ το γνωρίζω ότι είναι διαπραγματεύσεις οι τιμές..προσπαθώ να εξηγήσω τα αυτονοητα εδώ αλλά δεν καταλαβαίνουν τι διαβάζουν κάποιοι..έστω με τις τιμές αυτές,βγαίνει 1.60€ χονδρικά το graft..από τις 3000 τρίχες και πάνω..βάση καταλόγου όλα αυτά,όχι μέσω φόρουμ..όπως πχ ο Γεωργίου,βάση καταλόγου χρεώνει τα πρώτα 1000 με 4€ το graft και όλα τα υπόλοιπα με 3€ το graft..όμως εδώ στο φόρουμ έχει κάνει προσφορά 1.95€ για όλα τα grafts.το ίδιο ισχύει και για hdc αν δεν κάνω λάθος..εδώ στο φόρουμ 2.5€ και μέσω καταλόγου πρέπει να είναι η 3 η 3.5€. .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εδω θελουμε και λογιστη να πληρωσουμε για να καταλαβουμε.
Σαββατα χρεωνουν αλλιως λογικο , και η τσατσα στην Γιαννιτσων τα ΣΚ που πεφτει πολυ κινηση ανεβαζει τιμες.
 

aeratos28

Just aeratos
Παντου λογιστη θελει αν ανεβασεις τους τιμοκαταλογους των κλινικων και αν κατσεις και υπολογισεις χρεωσεις φορουμ και χρεωσειςς καταλογου..πολλα τα μαθηματα που εχει κανει η τσατσα στην Γιαννιτσων σε Ελλαδα και Κυπρο..
 

makis25

Well-Known Member
Αποτελεσματα , αποτελεσματα αποτελεσματα! Φωτο και βιντεο αποκαλυπτικες , χτενα προς τα πισω να δουμε επιτελους hairline , υψηλα ποσοστα φυτρωσης .Ποστ με αναλυτικα νουμερα σε γραφτς τι μπαινει , σε τι εμβαδο , με τι παχος τριχας οπως κανουν ολο και περισσοτερο και ξενοι . Αν τα αποτελεσματα ηταν σουπερ , αν εβλεπες hairline και crown οπως του ερντογαν , δε θα διορθωναν τις τιμες . Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως οσο συμπιέζονται οι τιμες τοσο λιγοτερο βιώσιμο γινεται το business model με γιατρους να κανουν εξαγωγη ή η αποκλειστικα μανουαλ εξαγωγη . Ισως στο μελλον της dhi να υπαρξει εξαγωγη απο βοηθους η εξαγωγη με το ηλεκτρικο εργαλειο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eltherion

Member
Ελπίζω να μην το λες σε εμένα Γιώργο αυτό..εγώ το γνωρίζω ότι είναι διαπραγματεύσεις οι τιμές..προσπαθώ να εξηγήσω τα αυτονοητα εδώ αλλά δεν καταλαβαίνουν τι διαβάζουν κάποιοι..έστω με τις τιμές αυτές,βγαίνει 1.60€ χονδρικά το graft..από τις 3000 τρίχες και πάνω..βάση καταλόγου όλα αυτά,όχι μέσω φόρουμ..όπως πχ ο Γεωργίου,βάση καταλόγου χρεώνει τα πρώτα 1000 με 4€ το graft και όλα τα υπόλοιπα με 3€ το graft..όμως εδώ στο φόρουμ έχει κάνει προσφορά 1.95€ για όλα τα grafts.το ίδιο ισχύει και για hdc αν δεν κάνω λάθος..εδώ στο φόρουμ 2.5€ και μέσω καταλόγου πρέπει να είναι η 3 η 3.5€. .
Εσυ φιλε αερατε που καταλαβαινεις τι λεει μιας κ μαλλον ειμαι χαζος εγω και δεν καταλαβα τι λεει...Βαση του καταλογου αν εγω ηθελα 4500 χιλιαδες τριχες,τι θα πληρωνα φιλε?ΒΑΣΗ τ παραπανω καταλογου?...για να μην πω για την προσφορα π ειχα περσι το δεκεμβρη σαν μελος του φορουμ...που μ ειχε πει ο γιατρος επ ακριβως "Ειναι λιγο μαλακια για 500 τριχες να μας σκασεις 2 χιλιαρικα"...αλλα παμε βαση του καταλογου να καταλαβω κ εγω!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Βαση του καταλόγου λοιπον σου λεω εγω (εκτίμηση μου ) αν πας τωρα κ οχι καλοκαιρι που ναι νεκρή σεζόν θα δωσεις αν οχι 3.200 ...3.500€ ...παντα με προοπτική να χτυπήσεις ακομα καλυτερη τιμη ...εφω προσωπικα το μετανιωσα λιγο που δεν ασχολήθηκα καθολου με την τιμη κ δεν πίεσα παρόλο που ειχα ικανοποιητική τιμη έντελη...
 

aeratos28

Just aeratos
Θέλει ιδιαίτερο μυαλό να το καταλάβεις??3500 όπως σου λέει ο giorgos-3..πρέπει να γράφει τιμές ανά 100grafts ρε φίλε για να το καταλάβεις??τότε κανείς δεν θα ειχε τιμοκατάλογο αλλά εγκυκλοπαίδεια να γράφει κάθε graft πόσο κοστιζει
Εσυ φιλε αερατε που καταλαβαινεις τι λεει μιας κ μαλλον ειμαι χαζος εγω και δεν καταλαβα τι λεει...Βαση του καταλογου αν εγω ηθελα 4500 χιλιαδες τριχες,τι θα πληρωνα φιλε?ΒΑΣΗ τ παραπανω καταλογου?...για να μην πω για την προσφορα π ειχα περσι το δεκεμβρη σαν μελος του φορουμ...που μ ειχε πει ο γιατρος επ ακριβως "Ειναι λιγο μαλακια για 500 τριχες να μας σκασεις 2 χιλιαρικα"...αλλα παμε βαση του καταλογου να καταλαβω κ εγω!
 

aeratos28

Just aeratos
Τώρα γιατί εσένα σου ζητανε 2000€ για 500grafts?πρώτη φορά το ακούω..ο hope με 2000€ έβαλε αν δεν κάνω λάθος 1300grafts..o Βαγγέλης με 2500€ έβαλε την πρώτη επέμβαση 1740grafts και τη δεύτερη έβαλε πάλι με 2500€ 1950grafts..μόνο εσύ έχω ακούσει να σου βάζουν 500 με 2000€.
 
Μπλουζα