DHI Θεσσαλονίκης 3663 μοσχεύματα 3 χρόνια μετά

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Συγγνωμη...αν καταλαβατε καλα, το συγκεκριμενο site δεν αποτελειται μονο απο απειρα και ανενημερωτα μελη στα οποια στοχευετε (αφου τα αντιμετωπιζετε ως εν δυναμει μελλοντικους πελατες).

Οι παρουσιασεις που κανετε, πρεπει να διεπονται απο κανονες δεοντολογιας, να ειναι σοβαρες, αποκαλυπτικες και αντικειμενικες.

Η συγκεκριμενη, λοιπον, παρουσιαση ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΙ κανενα απο τα παραπανω στοιχεια. Ειναι μια παρουσιαση παραπλανητικη...οι συνθηκες φωτισμου ειναι απαραδεκτες.

Αν θελετε πραγματικα να αναδειξετε τη δουλεια σας και τις μεγαλες ικανοτητες σας, θα σας παρακαλουσαμε να το κανετε με διαφανεια...το υλικο που ανεβαζετε, να ειναι διαφωτιστικο και αποκαλυπτικο.

Ειλικρινα θα χαρουμε πολυ, αν μας βοηθησετε με το ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ υλικο να κρινουμε σωστα και αντικειμενικα τις μεταμοσχευσεις που παρουσιαζετε.

Ευχαριστουμε για την κατανοηση σας!

Giorgos-3

Well-Known Member
Είναι ο κύριος Θοδωρής . Τον ξέρω από την κλινική . Την καλησπέρα μου στην DHI Thessalonikis .
Ξέρουμε ποιος γιατρός έκανε την μμ ,; Νομίζω ότι για την συγκεκριμένη κλινική έχει την αξία του να μαθαίνουμε ποιος κάνει γιατί η εμπειρία έδειξε ότι βλέπεις εκεί μέσα το 10 το καλο αλλά κ μεταξεταστεους....κ όσο αφορά τις φωτός με δύο λόγια να μεταφράσω αυτά που λέει ο τολ κάνει μπαμ ότι οι φωτό έχουν διαφορετικό φωτισμό κ είναι πειραγμενες μόνο κ μόνο από background με το λογότυπο της κλινικής.ε κακό τους κάνει αυτό σε αυτό το φόρουμ...

tol

Well-Known Member
έχω την εντύπωση χωρίς να είμαι 100% σίγουρος πως την δεύτερη την έκανε ο Τσ@κ@λος .
Ε ειναι πολύ καλός αυτος...νομίζω ότι όποιος επιλέγει να πηγαίνει εκεί πρέπει να τον ζηταει αν θέλει να ναι σίγουρος .
Φιλοι μου, δεν ξερω για τη δευτερη μμ, αλλά για την πρωτη....ιδου το αποτελεσμα των 1800 grafts.

Δειτε τη φωτογραφια που επισυναπτω...μια φωτογραφια οχι ωραιοποιημενη, οπως οι υπολοιπες...μια φωτογραφια που αποκαλυπτει ξεκαθαρα το αποτελεσμα μιας μμ των 1800 grafts!!!

Και μαλιστα ειναι ενα διαφημιζομενο (αρα απο τα καλυτερα περιστατικα που εχουν να επιδειξουν)... Θεωρειτε, λοιπον, αυτο το αποτελεσμα επιτυχημενο;

Προσωπικη ταπεινη αποψη...ειναι ενα ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ αποτελεσμα που φανερωνει τις περιορισμενες δυνατοτητες της συγκεκριμενης κλινικης.

Συνημμένα

Τελευταία επεξεργασία:

anargiros88

Well-Known Member
Ε ειναι πολύ καλός αυτος...νομίζω ότι όποιος επιλέγει να πηγαίνει εκεί πρέπει να τον ζηταει αν θέλει να ναι σίγουρος
Σίγουρος δεν μπορείς να είσαι με κανέναν ! Από ότι έχω καταλάβει είναι το πιο γρήγορο βελόνι .... έχει βγάλει σε μια μέρα αν δεν κάνω λάθος 2200 μοσχεύματα και νομίζω είχε ανοιχτεί και νήμα εδώ στο φόρουμ !

Φιλοι μου, δεν ξερω για τη δευτερη μμ, αλλά για την πρωτη....ιδου το αποτελεσμα των 1800 grafts.
Δεν μας νοιάζει η πρώτη φίλε tol η δευτερη μονο μας ενδιαφερει που εκανε ο Τσ@κ@λος !!! χαχαχα

• Like
Reactions: tol

Giorgos-3

Well-Known Member
Σίγουρος δεν μπορείς να είσαι με κανέναν ! Από ότι έχω καταλάβει είναι το πιο γρήγορο βελόνι .... έχει βγάλει σε μια μέρα αν δεν κάνω λάθος 2200 μοσχεύματα και νομίζω είχε ανοιχτεί και νήμα εδώ στο φόρουμ !

Δεν μας νοιάζει η πρώτη φίλε tol η δευτερη μονο μας ενδιαφερει που εκανε ο Τσ@κ@λος !!! χαχαχα
Απλά πιστεύω ανεξαρτήτως χαρακτηρισμού αποτελέσματος σε κακό μέτριο καλο πολύ καλό άριστο ο συγκεκριμένος γιατρός είναι ότι καλύτερο μπορούν να επιδείξουν σαν κλινική σήμερα ...

vlafo

Well-Known Member

Δειτε τη φωτογραφια που επισυναπτω...μια φωτογραφια οχι ωραιοποιημενη, οπως οι υπολοιπες...μια φωτογραφια που αποκαλυπτει ξεκαθαρα το αποτελεσμα μιας μμ των 1800 grafts!!!

Και μαλιστα ειναι ενα διαφημιζομενο (αρα απο τα καλυτερα περιστατικα που εχουν να επιδειξουν)... Θεωρειτε, λοιπον, αυτο το αποτελεσμα επιτυχημενο;

Προσωπικη ταπεινη αποψη...ειναι ενα ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ αποτελεσμα που φανερωνει τις περιορισμενες δυνατοτητες της συγκεκριμενης κλινικης.
Φίλε tol
Κοίτα να σου πω την άποψη μου.
Το τi κάνει η dhi και που μπορεί να φτάσει είναι γνωστό.
Οι δυνατότητες της είναι πολύ περιορισμένες και αυτό δεν φαίνεται να αλλάζει για πολλούς και διάφορους λόγους.
Στη συγκεκριμένη όμως περίπτωση θα σου πω το εξής.
Στη φώτο του Τάσου που είναι το πραγματικό αποτέλεσμα,για 3600g το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό τηρουμένων των αναλογιών.
Ήθελε τουλάχιστον διπλάσια μοσχεύματα για να δείξει, (Αφού είναι nw6) Ο λόγος του ήταν απελπιστικά χαμηλός 1.74 αφού έβαλε 6400 τρίχες,άρα δεν θα μπορούσε να πετύχει κάτι καλύτερο.
Η φύτρωση του κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα.
Το λάθος της dhi είναι ότι του τα άπλωσε τα g ενώ θα έπρεπε να μπούνε όλα μπροστά και β ζώνη όχι τόσο πίσω.
Με λίγα λόγια το όλο πλάνο και σχεδιασμός ήταν για άλλη μια φορά λάθος.
Έπρεπε να το πω όμως γιατί με τόσα λίγα μοσχεύματα δεν θα μπορούσε να πάρει κάτι καλύτερο.
Υ.γ.Φυσικά μιλάμε για διαφημιζόμενο αποτέλεσμα,οπότε φαντάσου στα υπόλοιπα.

Αυτά για να είμαστε δίκαιοι.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DHI Medical Group

New Member
Γεια σε όλα τα μέλη. Επειδή στο συγκεκριμένο νήμα έγιναν κάποιες επισημάνσεις και παρατηρήσεις σχετικά με το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου ασθενούς θα θέλαμε να επισημάνουμε κάποιες παραμέτρους τις οποίες λαμβάνουμε πάντα υπόψη στην DHI και σχετίζονται με τη διαθεσιμότητα και τη βιωσιμότητα των μοσχευμάτων που λαμβάνονται. Κατ’ αρχάς θα πρέπει να συμφωνήσουμε ότι για ένα αρκούντως πυκνό αποτέλεσμα τα μοσχεύματα που θα έπρεπε να μεταφυτευτούν στην προκειμένη περίπτωση είναι τουλάχιστον 5000. Άλλο όμως τι χρειάζεται και άλλο τι μπορεί με ασφάλεια να δώσει μια δότρια και να επιζήσει σε μια λήπτρια. Στην προκειμένη περίπτωση η δότρια ζώνη δεν μας αφήνει το περιθώριο να κινηθούμε πολύ επιθετικά όσον αφορά στην εξαγωγή σε κάθε περίοδο. Συνεπώς η στρατηγική που ακολουθήθηκε για την προστασία της δότριας αλλά και την μέγιστη βιωσιμότητα των μοσχευμάτων ήταν η διασπορά όσο το δυνατόν περισσότερων μοσχευμάτων σε δύο χρονικές περιόδους μεταξύ των οποίων αφήσαμε τη δότρια να «ξεκουραστεί» και τη λήπτρια να μας δείξει τις ανάγκες της. Συμφωνούμε στο ότι η πυκνότητα στο συγκεκριμένο περιστατικό δεν είναι η ιδανική, όμως η φύτρωση άγγιξε το 100% δίνοντας ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και αλλάζοντας πλήρως την εικόνα του ασθενούς, ο οποίος ήθελε τη διασπορά σε όλες τις ζώνες και όχι μόνο στην Α και Β. Η όλη διαδικασία πραγματοποιήθηκε με γνώμονα την προστασία της δότριας ζώνης, η οποία ας μην ξεχνάμε ότι είναι πεπερασμένη όσον αφορά τα τριχοθυλάκια αλλά και συγκεκριμένη όσον αφορά την αραίωση την οποία «αντέχει» για να δείχνει και να είναι υγιής. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος μπορεί αν θέλει να ενισχύσει με ακόμα 1000-1500 μοσχεύματα το αποτέλεσμά του, το οποίο ο ίδιος κρίνει ικανοποιητικό, χωρίς να κινδυνεύουν να αλλάξουν τα παραπάνω δεδομένα. Τέλος, θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε πως ο φωτισμός είναι μια παράμετρος που δεν είναι σταθερή στις φωτογραφίες μας, όμως σε καμία περίπτωση δεν τροποποιείται με σκοπό την παραπλάνηση. Συνεπώς, έχουμε ήδη ζητήσει συμπληρωματικές φωτογραφίες από τον ασθενή που όταν είναι διαθέσιμες θα αναρτηθούν. Σας ευχαριστούμε όλους για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.

Theofotis

New Member
Λοιπόν γράφω πρώτη φορά εδώ ,αλλά πρέπει να υπάρχει η αλήθεια για εμένα και για DHI. Έκανα μεταμόσχευση εκεί το 2008, στην Αθήνα στη Βουλιαγμένης. Μπήκα μέσα με υποδέχθηκε ένας νεαρός που μιλήσαμε, μου είπε ότι με 3.000 ευρώ θα ήμουν εντάξει ( για την κορυφή ήθελα να καλύψω). Με πήγαν σε έναν τότε σχετικά νέο ιατρό, Παπανικολάου αν θυμάμαι καλά. Έκατσα εκεί , μου έκαναν οτι μου έκαναν μου έδωσαν το φάκελο με οδηγίες και έφυγα το απόγευ,α. Ιούνιος 2008 έγινε. Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες και το αποτέλεσμα ήταν μηδαμινό. Χάλασα το κεφάλι μου καθώς μου άφησαν μια ουλή στο πίσω μέρος που δεν κουρεύω καθόλου το κεφάλι μου κοντά γιατί φαίνεται. Με πήραν μάλιστα τηλέφωνο στις αρχές ΦΕΤΟΣ (μετά από 12 χρόνια) να με ρωτήσουν πώς πάω και για επανεξέταση. Η απάντηση που έλαβε η κυρία στο τηλέφωνο την έκανε να σιωπήσει και να με ευχαριστήσει για το χρόνο μου που απάντησα. Βέβαια κανείς δεν με ξαναπήρε για να δει το περιστατικό που τα έκαναν χάλια. Εφόσον το αποτέλεσμα μετράει, να πώ ότι η DHI μόνο αποτέλεσμα δεν έφερε. Κρίνοντας από τη δική μου εμπειρία ,όπου έχω όλα "τα αποτελέσματα" επι κεφαλής μου, λέω μακριά από εκεί.

Adriano

Well-Known Member
Πολύ ωραίο comb over. Δεν νομίζω ότι κανείς μπορεί να πάρει στα σοβαρά αυτή την παρουσίαση.

DHI Medical Group

New Member
Αγαπητέ Theofotis,
Ειλικρινά λυπούμαστε για αυτό που περιγράφεις. Θα θέλαμε πολύ να επικοινωνήσεις μαζί μας για να δούμε τι δεν πήγε καλά στην περίπτωσή σου. Αναφέρεις ότι υπάρχει ουλή στο πίσω μέρος, που σημαίνει ότι αναφέρεσαι σε strip τεχνική. Ωστόσο, εμείς στην DHI σταματήσαμε τα strips το 2004. Άρα το 2008 που αναφέρεις κάναμε μόνο FUE. Μήπως θα ήταν εύκολο να αναρτήσεις κάποιες φωτογραφίες σου;

και αλοσ γνωστος μου πηγε στην dhi εκανε μεταμοσχευση και δεν του εμεινε ουτε μια τριχα η εταιρια δεν ανελαβε καμια ευθινη και του ειπε οτι ηταν παλιεσ τριχεσ που το παλικαρι ηταν φαλακροσ οταν πηγε χαχαχααχαχαχα

Μπλουζα